10 Wskazówki dotyczące budowania 1st WordPress Theme

Zrównoważony Kalendarz Imprez Tematycznych

Zacząłem budować motywy WordPress około 1 rok temu i naprawdę mi się to podoba. Nie tylko masz problemy ze zwykłymi plikami XHTMl i CSS, ale teraz możesz dodać trochę słodkiego kodowania php. Rozpoczęcie pracy może być najtrudniejszą rzeczą, zwłaszcza jeśli nie jesteś doświadczonym programistą stron internetowych. Kiedy zaczynałem, nie wiedziałem nawet, jak stworzyć podręcznik <a href=””></a> link. Na początku była dość duża krzywa uczenia się, ale nauczyłem się wiele poprzez eksperymentowanie, a teraz mam naprawdę świetne umiejętności.

Aby pomóc ci w podróży do stworzenia pierwszego motywu WordPress, chciałem dać ci wskazówki 10, które mogą Ci pomóc i ułatwić Ci to.

Wskazówki 10 Dotyczące Budowania Pierwszego Motywu WordPress

Gotowy? Oto nasze najlepsze wskazówki 10 dotyczące budowania pierwszego motywu WordPress w 2011 roku. Zaczynajmy ludzie!

1. Uruchom Domyślny Motyw WordPress

Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, jak działa WordPress, jest spojrzenie na motyw w akcji. Kiedy dopiero zaczynasz, sugeruję pobranie domyślnego motywu WordPress i sprawdzenie każdego elementu, abyś mógł dokładnie zobaczyć, jak to wszystko działa i co robi.

2. Poznaj Swoje Tagi Szablonu

Motywy WordPress składają się z kilku “znaczników szablonów”, których można użyć do osiągnięcia różnych efektów. Na przykład <?php the_content ();?> , które

pokaże treść danego postu strony gdziekolwiek jest on umieszczony. Istnieje mnóstwo różnych znaczników szablonów, które są używane do różnych rzeczy. Będziesz chciał się z nimi zapoznać. Wszystkie z nich są dostępne w Kodeksie WordPress.

3. Najpierw Dostosuj Motyw

Jeśli nie masz wcześniejszej znajomości HTML i CSS i nie możesz już łatwo stworzyć strony, sugeruję, abyś zaczął od pobrania kilku podstawowych motywów i dostosowania ich, abyś mógł szybciej dowiedzieć się, jak komponowane są motywy i jak działa arkusz stylów. W przeciwnym razie przejdź do następnej końcówki.

4. Zacznij Od Indeksu.plik php

Na początku, kiedy zacząłem kodować motywy, robiłem wszystkie różne pliki (nagłówek.php, index.php, stopka.php, sidebar.php…), a następnie rozpocząć dodawanie kodu do każdego z nich. Ostatecznie jednak chcesz, aby cały kod został rozdzielony na te pliki, jeśli utworzysz indeks.najpierw plik php z całym kodem możesz łatwo wyświetlić podgląd podczas wprowadzania zmian. Następnie, gdy to zrobisz, możesz podzielić go na odpowiednie sekcje.

5. Nie twórz kodu

Jeśli chcesz rozdawać motywy lub sprzedawać motywy w przyszłości, powinieneś nabrać nawyku nie kodowania żadnych linków w swoim motywie. Zawsze używaj <?PHP bloginfo (‘template_url’);?> gdy łączysz się z obrazami lub plikami z folderu motywu.

6. KISS

Jeśli jesteś początkującym projektantem, twój pierwszy motyw WordPress powinien być bardzo prosty. Stworzenie prostego motywu pomoże Ci zrozumieć wszystkie podstawy i przygotować się do trudniejszego projektu. Trzymaj się minimalistycznego projektu i spróbuj uchwycić wszystkie różne kody php, funkcje i tagi szablonów związane z wordpress.

7. Szukaj Pomocy Online

Internet jest najlepszym źródłem dla każdego twórcy stron internetowych. Jeśli nie wiesz jak coś zakodować lub masz problemy z wyczyszczeniem elementów, znajdziesz rozwiązanie w Internecie. Za każdym razem, gdy się stumped (co jestem pewien, że będzie) istnieje mnóstwo wspaniałych zasobów online. Możesz sprawdzić niektóre blogi, strony z artykułami, wordpress.org lub nawet niektórych forach internetowych. Do rozwijania tematów miejsce jest prawdopodobnie wordpress.org forum. Zawsze są tam ludzie chętni do pomocy (w tym ja).

8. Praca Na Żywo

Ilekroć projektuję nowy motyw, lubię pracować “na żywo”, co oznacza, że tworzę wszystko i przeciągam je na mój serwer, gdy pracuję (możesz również użyć lokalnej bazy danych, ale lubię używać mojej tajnej domeny budowania motywów). Jak tylko skończy się kilka pierwszych linii arkusza stylów i pliku indeksu, możesz aktywować motyw i zobaczyć go w miarę postępów w projekcie. W ten sposób możesz zobaczyć dokładnie, jak to wygląda podczas pracy i nie zdziw się po zakończeniu, że wygląda okropnie.

9. Zapisz Swoją Pracę

Ta wskazówka może wydawać się nieco oczywista, ale popełniłem błąd, niszcząc niektóre niestandardowe motywy, które stworzyłem, gdy zaczynałem. Ponieważ wiele kodu jest “modułowych”, zaoszczędzisz wiele czasu i wysiłku w przyszłości, jeśli zachowasz to wszystko. Na przykład, jeśli spędziłeś kilka godzin na pisaniu komentarzy.plik php należy zapisać i użyć tego samego na przyszłych tematów. Możesz także skopiować i wkleić pętle z poprzednich motywów na nowe, aby zaoszczędzić trochę czasu. Ale jeśli użyjesz ponownie dowolnego kodu, upewnij się, że kod nie jest przestarzały i nadal spełnia nowsze standardy.

10. Miłej Zabawy

Ilekroć projektujesz motyw, spróbuj się z nim bawić. Jeśli nie jesteś w nastroju po prostu odłóż to na bok i zrób coś innego. Odkryłem, że wszystkie najlepsze strony, które zrobiłem, zrobiłem, gdy byłem w dobrym nastroju i dobrze się z tym bawiłem.