13 najlepszych wtyczek WordPress do wielu witryn, których powinieneś używać (wybór eksperta)

Szukasz najlepszych wtyczek do WordPress dla wielu witryn?

Wtyczki wielostanowiskowe WordPress mogą pomóc rozszerzyć funkcje sieci wielostanowiskowej i znacznie ułatwić zarządzanie siecią witryn internetowych.

W tym artykule ręcznie wybraliśmy najlepsze wtyczki do wielostanowiskowej WordPress dla Twojej wielostanowiskowej sieci WordPress.

Best WordPress multisite plugins (super useful)

Dla nowych, wielostanowiskowa sieć WordPress umożliwia uruchamianie i zarządzanie wieloma witrynami lub blogami WordPress z jednej instalacji WordPress.

Korzystanie z sieci wielostanowiskowej ma wiele zalet, na przykład można instalować wtyczki i motywy dla wielu witryn ze scentralizowanego pulpitu nawigacyjnego.

Jeśli nie utworzyłeś jeszcze sieci WordPress z wieloma lokalizacjami, mamy dla Ciebie przewodnik krok po kroku , jak zainstalować i skonfigurować wielostanowiskową sieć WordPress .

Prowadzi Cię przez proces wyboru odpowiedniego hostingu WordPress , konfigurowania sieci, uruchamiania sieci witryn i nie tylko.

Powiedziawszy to, przyjrzyjmy się najlepszym wtyczkom WordPress dla wielu witryn, których powinieneś używać.

Uwaga: Większość wtyczek WordPress działa bezproblemowo w środowiskach wielostanowiskowych WordPress. Jednak zawsze jest kilka, które nie są kompatybilne. Poniżej znajduje się lista najbardziej przydatnych wtyczek dla wszystkich sieci wielostanowiskowych.

1. MonsterInsights

MonsterInsights

MonsterInsights to najlepsze rozwiązanie Google Analytics dla WordPress używane przez ponad 3 miliony stron internetowych. Pozwala łatwo dodać Google Analytics do WordPress i przeglądać dane o ruchu bezpośrednio z pulpitu administratora WordPress.

Dzięki łatwemu dostępowi do tych danych możesz zwiększyć swój ruch, listę e-mailową i dochody.

W wielostanowiskowej sieci WordPress wszystkie dane analityczne podstron są dostępne w jednym miejscu. Pozwala to na pierwszy rzut oka sprawdzić, które witryny osiągają dobre wyniki.

Podczas konfigurowania MonsterInsights, możesz wybrać, które witryny chcesz włączyć lub wyłączyć funkcję analityczną.

Mamy kilka poradników, które pokażą jak skonfigurować Google Analytics na WordPress i jak śledzić zaangażowanie użytkowników .

Dostępna jest darmowa wersja MonsterInsights, jednak wersja premium odblokowuje prawdziwą moc tego narzędzia.

2. WP Mail SMTP

WP Mail SMTP

WP Mail SMTP to najlepsza wtyczka SMTP WordPress na rynku używana przez ponad 2 miliony witryn WordPress. Wtyczka SMTP zapewni, że wszystkie wiadomości e-mail wysłane z Twojej witryny WordPress dotrą do użytkowników.

Większość firm hostingowych WordPress nie ma skonfigurowanej funkcji prawidłowego wysyłania e-maili przez WordPress. Niektórzy nawet całkowicie blokują tę funkcjonalność.

WP Mail SMTP rozwiązuje ten problem, umożliwiając wysyłanie wiadomości e-mail za pośrednictwem usługodawcy SMTP , takiego jak Amazon SES, Gmail, Mailgun itp. Dzięki temu Twoje wiadomości e-mail zostaną faktycznie dostarczone i nie trafią do spamu.

Dzięki wielostanowiskowemu WP Mail SMTP można określić różne konta e-mail dla każdego bloga lub witryny WordPress w sieci.

Bezpłatna wersja WP Mail SMTP będzie działać w większości sieci wielostanowiskowych.

Jednak płatny WP Mail SMTP Pro oferuje konfigurację białych rękawiczek i obsługę konfiguracji wtyczki do pracy.

3. AIOSEO

All in One SEO

All in One SEO to najlepsza wtyczka SEO dla WordPress na rynku używana przez ponad 2 miliony witryn WordPress.

To kompleksowe rozwiązanie SEO, które oferuje wszystkie funkcje potrzebne do ulepszenia SEO w witrynie w całej sieci witryn.

Wtyczka może pomóc w optymalizacji tytułu meta, opisach meta, tworzeniu map witryn, optymalizacji pod kątem mediów społecznościowych, łączeniu witryn z Google Search Console i nie tylko.

Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym przewodnikiem , jak prawidłowo skonfigurować All in One SEO dla WordPress .

Dostępna jest darmowa wersja All in One SEO . Jednak wersja pro ma dodatkowe funkcje, takie jak lokalne SEO, WooCommerce SEO, pozycjonowanie obrazu i wiele więcej.

Jeśli masz wiele różnych typów witryn w swojej sieci wielostanowiskowej, może to pomóc w ich doskonałej optymalizacji.

4. Ulepszenia wielu lokalizacji

Multisite Enhancements

Multisite Enhancements to potężna wtyczka dla wielu lokalizacji, która pomoże Ci dostosować cały obszar administracyjny WordPress w sieci wielostanowiskowej.

Wtyczka wyświetli informacje o witrynach w Twojej sieci, w tym zasoby używane przez witryny, aktywne wtyczki, motywy, motywy potomne i inne.

Umożliwia także optymalizację pulpitów administracyjnych administratora dla podwitryn. Dzięki temu możesz pokazać informacje przydatne dla każdego administratora i ukryć niepotrzebne szczegóły z zaplecza.

5. Przełączanie użytkowników

User Switching

Przełączanie użytkowników to wtyczka umożliwiająca przełączanie się między różnymi rolami użytkowników za pomocą kilku kliknięć.

Na przykład, może potrzebujesz przełączać się między różnymi rolami użytkownika, aby rozwiązać problemy lub przetestować witrynę? Ta wtyczka umożliwia natychmiastowe przełączanie się z jednego konta na drugie za pomocą jednego kliknięcia.

Wtyczka utrzymuje wysoki poziom bezpieczeństwa i nigdy nie ujawni haseł do kont. Użytkownicy mogą przełączać się tylko między kontami, które zostały już autoryzowane.

Jeśli prowadzisz sklep internetowy przy użyciu WooCommerce, ta wtyczka integruje się i umożliwia również zarządzanie tymi użytkownikami.

6. InfiniteWP

InfiniteWP

InfiniteWP jest jednym z najlepszych narzędzi do zarządzania wieloma witrynami WordPress . Pozwala po prostu zarządzać wtyczkami, motywami i podstawowymi aktualizacjami WordPress z jednego pulpitu nawigacyjnego.

To świetne rozwiązanie dla freelancerów i agencji zarządzających witrynami internetowymi dla klientów.

Darmowa wersja zapewnia kontrolę nad aktualizacjami witryny. Jednak wtyczka premium odblokowuje więcej funkcji, takich jak kopie zapasowe na żądanie, migracje, witryny przejściowe, publikowanie postów i stron, skanowanie złośliwego oprogramowania i wiele innych.

Ta wtyczka zapewnia pełną kontrolę nad wszystkimi witrynami w sieci wielostanowiskowej.

7. Członkowie

Members - User Role Editor Plugin

Members to wtyczka do edytowania ról użytkownika, która umożliwia proste tworzenie, zarządzanie i zmianę ról użytkowników w całej sieci witryn WordPress.

Jeśli prowadzisz sieć witryn z dużą liczbą użytkowników WordPress, ta wtyczka bardzo ułatwia nadzorowanie i zarządzanie dostępem i uprawnieniami.

Często administratorzy używają tej wtyczki do tworzenia niestandardowych ról użytkownika z określonymi uprawnieniami w celu zwiększenia bezpieczeństwa.

Ta wtyczka jest utrzymywana przez zespół odpowiedzialny za MemberPress , który jest najlepszą wtyczką członkostwa WordPress , która umożliwia tworzenie i sprzedaż kursów online, treści premium i nie tylko.

8. OptinMonster

OptinMonster

OptinMonster jest jednym z najlepszych narzędzi do generowania leadów na rynku. Zaufało mu ponad 1,2 miliona witryn, w tym ClickBank, Pinterest, Patreon i nie tylko.

To narzędzie umożliwia tworzenie modali wyskakujących okienek o wysokiej konwersji i formularzy generowania potencjalnych klientów w całej sieci witryn WordPress. Dostępna jest funkcja aktywacji sieci, która umożliwia tworzenie różnych kampanii dla każdej witryny w sieci.

OptinMonster ma dużą bibliotekę szablonów i rozbudowany kreator przeciągania i upuszczania do tworzenia niestandardowych wyskakujących okienek, slajdów, uaktualnień treści i nie tylko.

Technologia Exit-Intent® pomaga przekształcić odwiedzających, którzy opuszczają Twoje witryny, w subskrybentów i klientów.

W przypadku instalacji wielostanowiskowej wszystkie dane kampanii są dostępne w jednym miejscu. Dzięki temu możesz zobaczyć wyniki swoich starań o zdobycie potencjalnych klientów i poprawić konwersje w wielu witrynach.

9. Powielacz

Duplicator

Duplicator to najlepsza wtyczka migracji do WordPressa . Pozwala na łatwą migrację bloga WordPress między różnymi serwerami i kontami hostingowymi WordPress.

Wtyczka jest bardzo łatwa w użyciu. Pozwala po prostu pobrać wszystkie pliki witryny i przesłać je na nowy serwer.

Istnieje bezpłatna wersja wtyczki, ale aby przeprowadzić migrację sieci witryn, potrzebujesz wersji premium wtyczki. Migracja całej wielostanowiskowej sieci WordPress może wydawać się stresująca, ale ta wtyczka upraszcza większość procesu.

Możesz skopiować całą swoją sieć wielostanowiskową we wszystkich planach, ale aby łatwo ponownie zainstalować nowe witryny, będziesz potrzebować planu premium.

10. WPForms

WPForms

WPForms to najlepsza wtyczka do formularzy kontaktowych WordPress na rynku. Używa go ponad 4 miliony witryn WordPress.

Tworzenie prostych formularzy kontaktowych, formularzy rejestracji użytkowników , formularzy wielostronicowych i nie tylko jest bardzo łatwe.

Prowadzenie sieci wielostanowiskowej oznacza, że ​​będziesz mieć różne potrzeby w zakresie formularzy. Ta wtyczka pomoże Ci je wszystkie poznać.

Mimo że jest pełen funkcji, jest bardzo łatwy w użyciu. Mają kreator formularzy typu „przeciągnij i upuść”, który pomaga szybko tworzyć zaawansowane formularze kontaktowe i dostosowywać je do swojej witryny.

Istnieje duża biblioteka szablonów ułatwiająca szybkie dodawanie różnych formularzy do witryn.

Bezpłatna wersja WPForms Lite może być używana, jeśli potrzebujesz tylko dodać proste formularze kontaktowe do swoich witryn.

11. WP Rocket

WP Rocket

WP Rocket to jedna z najlepszych wtyczek buforujących WordPress na rynku.

Wtyczka buforująca może pomóc zwiększyć szybkość i wydajność witryny WordPress bez żadnych umiejętności technicznych.

Gdy wtyczka zostanie zainstalowana i aktywowana w Twojej witrynie, automatycznie poprawi ona szybkość ładowania. Istnieje wiele rodzajów zaawansowanych funkcji, które można dostosować w zależności od typu prowadzonej witryny internetowej.

Jest to jedna z niewielu wtyczek do pamięci podręcznej, która obsługuje leniwe ładowanie, minifikację, buforowanie stron, wstępne ładowanie pamięci podręcznej, statyczną kompresję plików, ładowanie czcionek i nie tylko.

WP Rocket pozwala poprawić szybkość witryny bez wpływu na strony i posty w dowolnej witrynie.

12. UpdraftPlus

UpdraftPlus

UpdraftPlus to najlepsza wtyczka do tworzenia kopii zapasowych dla WordPressa . Możesz po prostu wykonać kopię zapasową swoich witryn WordPress za pomocą kilku kliknięć.

Twoja wielostanowiskowa sieć WordPress może mieć dziesiątki, a nawet setki podwitryn, więc musisz użyć wtyczki do tworzenia kopii zapasowych, aby zapewnić bezpieczeństwo każdej witryny w sieci.

Ta wtyczka pomaga tworzyć automatyczne kopie zapasowe dla każdej witryny w Twojej sieci.

Możesz zapisywać swoje kopie zapasowe na swoim komputerze lub integrować się z innymi usługami przechowywania w chmurze. Istnieje świetna funkcja przywracania witryny za pomocą jednego kliknięcia.

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik dotyczący tworzenia kopii zapasowych i przywracania witryny WordPress za pomocą UpdraftPlus .

Dostępna jest bezpłatna wersja wtyczki, ale płatne plany oferują priorytetowe wsparcie i jeszcze więcej funkcji.

13. Multisite Language Switcher

Multisite Language Switcher

Multisite Language Switcher dodaje możliwości obsługi wielu języków do wielostanowiskowej sieci WordPress.

Istnieją różne wtyczki, których można użyć do utworzenia wielojęzycznej witryny WordPress . Ale ta wtyczka jest przeznaczona dla wielu witryn WordPress.

Umożliwia zarządzanie tłumaczeniami w wielu witrynach. Możesz nadzorować tłumaczenia stron, postów, taksonomii i tagów we wszystkich swoich usługach.

Dzięki tej wtyczce zarządzanie tłumaczeniami dla całych witryn internetowych lub tłumaczenie poszczególnych elementów treści w całej sieci jest łatwe.

Ostateczne przemyślenia + więcej wtyczek WordPress dla wielu witryn

Dostępnych jest ponad 58 000 wtyczek do WordPressa, a większość z nich będzie działać w sieci wielostanowiskowej.

W zależności od potrzeb, możesz chcieć zobaczyć nasze następujące wybory ekspertów:

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci znaleźć najlepsze wtyczki wielostanowiskowe do WordPressa. Możesz również zapoznać się z naszym kompletnym przewodnikiem na temat tworzenia firmowego adresu e-mail i wirtualnego uzyskiwania numeru telefonu firmy do swojej witryny internetowej.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube z samouczkami wideo WordPress. Możesz nas również znaleźć na Twitterze i Facebooku .