14 najlepszych wtyczek i narzędzi SEO WordPress, których powinieneś używać

Często jesteśmy pytani o najlepsze wtyczki i narzędzia SEO WordPress, które polecamy.

To dlatego, że wyszukiwarki są głównym źródłem ruchu dla większości witryn w internecie. Optymalizacja witryny pod kątem wyszukiwarek może pomóc Ci uzyskać wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania i znacznie rozwinąć Twoją firmę.

W tym artykule udostępnimy najlepsze wtyczki i narzędzia WordPress SEO, których powinieneś używać. Niektóre z tych narzędzi oferują podobne funkcje, więc podkreślimy również, które z nich są najlepsze w określonych przypadkach użycia.

Best WordPress SEO plugins and tools

Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach SEO WordPress

Czytając Wskazówki dotyczące SEO lub wyszukując „najlepsze darmowe wtyczki SEO do WordPressa”, natkniesz się na artykuły zawierające kilkadziesiąt narzędzi.

Może to być dość przytłaczające dla początkujących i nie-technicznych użytkowników.

Prawda jest taka, że ​​nie potrzebujesz dziesiątek najlepszych narzędzi SEO, aby uzyskać wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania.

Podczas gdy większość postów na blogu (w tym nasz) zawiera najpopularniejsze wtyczki SEO, niezwykle ważne jest, abyś zrozumiał przypadki użycia każdego narzędzia.

Na przykład, nigdy nie chcesz używać więcej niż jednej wtyczki SEO WordPress w swojej witrynie. Wspomnimy o All in One SEO, Yoast SEO, SEOPress i Rank Math. Musisz wybrać tylko jeden, aby uniknąć konfliktu wtyczek.

Wspomnimy o SEMRush, Ahrefs i kilku innych potężnych narzędziach, ale nie potrzebujesz ich wszystkich na początku, ponieważ mają podobny zestaw funkcji. Podzielimy się, jakich narzędzi używamy w naszej działalności i które funkcje są najlepsze w każdym z narzędzi.

Powiedziawszy to, rzućmy okiem na nasz wybór najlepszych wtyczek i narzędzi SEO WordPress.

1. Wszystko w jednym SEO dla WordPress (AIOSEO)

All in One SEO for WordPress (AIOSEO)

All in One SEO for WordPress (AIOSEO) to najlepsza wtyczka SEO do WordPressa na rynku. Używany przez ponad 2 miliony użytkowników, jest to najbardziej wszechstronny zestaw narzędzi SEO, który pomaga poprawić rankingi wyszukiwania bez nauki skomplikowanego żargonu SEO.

Zawiera najłatwiejszy kreator konfiguracji, który automatycznie pomaga wybrać najlepsze ustawienia SEO dla Twojej firmy. AIOSEO pokazuje analizę TruSEO na stronie z praktyczną listą kontrolną, aby zoptymalizować twoje posty i strony.

Lista kontrolna SEO na stronie zawiera inteligentny generator metatagów, w którym możesz używać dynamicznych wartości (bieżący rok, miesiąc, dzień, pola niestandardowe, informacje o autorze i wiele więcej) w tytule i opisach SEO. Oznacza to, że nie musisz aktualizować posta tylko po to, aby zmienić tytuły SEO.

All in One SEO (AIOSEO) dynamic meta title and description

AIOSEO jest również wyposażony w znaczniki schematu Rich Snippet, inteligentne mapy witryn XML (z zaawansowanymi kontrolami), kontrolę stanu SEO i inne przydatne funkcje zwiększające widoczność w wyszukiwarkach.

Istnieje wbudowana integracja z mediami społecznościowymi, aby dodać metadane Open Graph. Oznacza to, że możesz wybrać, który obraz lub miniaturę chcesz wyświetlać, gdy Twoje strony są udostępniane w serwisach społecznościowych, takich jak Facebook, Twitter, Pinterest itp.

All in One SEO for WordPress (AIOSEO) social media profiles

AIOSEO zawiera również wbudowane narzędzia WooCommerce SEO dla witryn eCommerce. Obejmuje to takie funkcje, jak dynamiczne optymalizacje, optymalizacje poszczególnych stron produktu, pozycjonowanie obrazu produktu i inne przydatne funkcje, które zwiększają ruch organiczny w Twoim sklepie internetowym.

Dla bardziej doświadczonych użytkowników SEO obejmuje pełną kontrolę nad kanałami RSS, edytorem Robots.txt, lokalnym SEO, mapami witryn Google News, pozycjonowaniem wideo i nie tylko.

Właściciele firm mają przypisane role użytkowników SEO, dzięki czemu można zarządzać dostępem do ważnych funkcji SEO bez przekazywania kontroli nad swoją witryną.

Ogólnie rzecz biorąc, All in One SEO (AIOSEO) to najbardziej przyjazna dla początkujących i wszechstronna wtyczka SEO do WordPress na rynku. Eliminuje potrzebę instalowania wielu wtyczek do wykonywania różnych czynności w Twojej witrynie i działa doskonale dla wszystkich rodzajów firm, handlu elektronicznego, blogów, wiadomości i innych witryn internetowych.

2. SEMRush

SEMRush

SEMRush to najlepsze ogólne narzędzie SEO na rynku. Używany przez profesjonalnych ekspertów SEO, marketerów, blogerów i firmy różnej wielkości, zapewnia kompleksowy zestaw narzędzi do zwiększania ruchu.

Możesz go używać do znajdowania bezpłatnych słów kluczowych i wyszukiwanych haseł, według których możesz łatwo pozycjonować. Pozwala także na prowadzenie badań nad konkurencją i sprawdzanie, dla których słów kluczowych zajmują pozycje Twoi konkurenci i jak możesz ich pokonać.

SEMRush Narzędzie SEO Writing Assistant pomaga ulepszyć zawartość witryny, aby pokonać 10 najlepszych wyników dla słowa kluczowego. Integruje się z WordPress, a to pomoże Ci pisać bardziej przyjazne dla SEO treści.

Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszym kompletnym przewodnikiem na temat wyszukiwania słów kluczowych w Twojej witrynie.

Używamy SEMRush w naszych witrynach internetowych ze względu na ich inteligencję konkurencyjną i funkcje śledzenia pozycji SEO .

3. Google Search Console

Google Search Console

Google Search Console to bezpłatne narzędzie oferowane przez Google, które pomaga właścicielom witryn w monitorowaniu i utrzymywaniu obecności ich witryn w wynikach wyszukiwania Google.

Ostrzega, gdy Google nie może pobierać i indeksować stron w Twojej witrynie. Otrzymasz również pomocne wskazówki, jak naprawić te błędy indeksowania.

Co najważniejsze, pokazuje, dla jakich słów kluczowych znajduje się Twoja witryna, teksty kotwic, średnią pozycję, wyświetlenia i nie tylko. Możesz użyć tych danych, aby znaleźć słowa kluczowe, w przypadku których możesz łatwo uzyskać wyższą pozycję w rankingu, po prostu optymalizując treść. Możesz również użyć tych danych słów kluczowych, aby wymyślić nowe pomysły na posty na blogu.

Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym obszernym przewodnikiem Google Search Console dla początkujących.

Wskazówka: Możesz użyć MonsterInsights , aby śledzić rankingi słów kluczowych w obszarze administracyjnym WordPress przy użyciu danych Google Seach Console.

MonsterInsights , kolejne narzędzie, o którym wspomnimy później, pomaga przenosić raporty Search Console bezpośrednio do pulpitu WordPress w celu ułatwienia dostępu.

4. Yoast SEO

Yoast SEO

Yoast SEO to popularna wtyczka SEO WordPress, która umożliwia optymalizację witryny WordPress pod kątem wyszukiwarek.

Pozwala łatwo dodawać tytuły i opisy SEO do wszystkich postów i stron w Twojej witrynie. Możesz również użyć go do dodania metadanych Open Graph i obrazów z mediów społecznościowych do swoich artykułów.

Yoast SEO automatycznie generuje mapę witryny XML dla całej zawartości Twojej witryny, co ułatwia wyszukiwarkom indeksowanie Twojej witryny. Pomaga również w łatwym importowaniu danych SEO, jeśli korzystałeś z innej wtyczki SEO.

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz kompletny przewodnik dotyczący instalacji i konfiguracji wtyczki Yoast SEO w WordPress.

5. Planer słów kluczowych Google

Google Keyword Planner

Narzędzie planowania słów kluczowych Google pomaga generować własne pomysły na słowa kluczowe z samego Google.

Nikt na świecie nie ma lepszego wglądu w to, czego szukają ludzie niż gigant wyszukiwania Google. To bezpłatne narzędzie jest oferowane reklamodawcom Google bezpłatnie i każdy może z niego korzystać. Jego głównym celem jest pokazanie reklamodawcom słów kluczowych, na które mogą licytować w swoich kampaniach reklamowych.

Pomaga również reklamodawcom wybrać odpowiednie słowa kluczowe, pokazując im szacunkową liczbę wyszukiwań, liczbę wyników i poziom trudności.

Jako specjalista ds. Marketingu treści lub bloger możesz wykorzystać te dane do znalezienia słów kluczowych o dużej liczbie wyszukiwań, dużym zainteresowaniu reklamodawców i, co ważniejsze, słów kluczowych, w przypadku których możesz łatwo przelicytować wszystkie inne witryny.

Bonus: Zobacz te 103 Pomysły na posty na blogu, które pokochają Twoi czytelnicy (ściągawka) .

6. Ahrefs

Ahrefs

Ahrefs to wszechstronne narzędzie SEO dla marketerów, blogerów i firm. Jest popularną alternatywą dla SEMRush i oferuje wiele podobnych narzędzi i funkcji.

Umożliwia badanie słów kluczowych, analizę konkurencji, badania linków zwrotnych, monitorowanie rankingów słów kluczowych i nie tylko.

Oferuje również narzędzie do szczegółowej analizy treści, które pomaga ulepszyć treść podczas kierowania na określone słowa kluczowe.

Chociaż istnieje ogromne nakładanie się funkcji, to, co naprawdę robi Ahrefs, to analiza linków zwrotnych. Możemy go użyć, aby zobaczyć, które witryny zawierają linki do wielu konkurentów, ale nie do nas. Pomaga nam to uzyskać więcej linków przychodzących i budować więcej partnerstw.

Pomagają nam również określić, które treści są klasyfikowane przez wielu naszych konkurentów, a które nie, dzięki czemu możemy tworzyć treści na te tematy, aby uzyskać większą widoczność.

Last but not least, Ahrefs pomaga nam lepiej identyfikować zduplikowane treści i kanibalizację słów kluczowych, co pomaga nam scalać i ulepszać odpowiednią zawartość, aby poprawić nasze rankingi.

Z powyższych powodów płacimy zarówno za SEMRush, jak i Ahrefs, ponieważ oba są dobre w określonych przypadkach użycia.

7. SEOPress

SEOPress

SEOPress to kolejna prosta, ale potężna wtyczka SEO do WordPressa. Zawiera wszystkie funkcje, których można oczekiwać od wtyczki SEO, takie jak tytuł meta, opis, obsługa otwartego wykresu, mapy witryn XML obrazów i treści, przekierowania i inne.

Zawiera prostą konfigurację dla początkujących i zaawansowane sterowanie dla bardziej doświadczonych użytkowników. Pod względem funkcji i opcji jest porównywalny z innymi topowymi wtyczkami SEO WordPress na rynku.

Płatna wersja wtyczki jest tańsza niż niektóre inne wtyczki SEO premium dostępne na rynku.

Uwaga: SEOPress to wtyczka SEO WordPress. Pamiętaj, że potrzebujesz tylko jednej wtyczki SEO WordPress w swojej witrynie.

8. Stopień matematyki

Rank Math

Rank Math to szybko rozwijająca się, przyjazna dla użytkownika wtyczka SEO WordPress, która umożliwia optymalizację witryny pod kątem wyszukiwarek i mediów społecznościowych. Zawiera kreator konfiguracji i umożliwia importowanie danych z innych wtyczek SEO podczas konfiguracji.

Możesz go użyć do łatwego dodawania meta tytułu, opisu i metadanych Open Graph do swoich postów na blogu. Wtyczka umożliwia również wygenerowanie mapy witryny XML, połączenie Google Search Console i kontrolowanie dostępu do funkcji wtyczki w oparciu o role użytkowników.

Uwaga: Rank Math jest alternatywą AIOSEO. Pamiętaj, że potrzebujesz tylko jednej wtyczki SEO WordPress w swojej witrynie.

9. Schemat Pro

Schema Pro

Schemat Pro umożliwia dodawanie fragmentów rozszerzonych do Twojej witryny, co wyróżnia ją w wynikach wyszukiwania.

Fragmenty rozszerzone pozwalają wyróżnić witrynę w wynikach wyszukiwania, wyświetlając oceny w gwiazdkach pod recenzją, ceny poniżej produktu, zdjęcia lub wideo obok opisu itd.

Najlepsze wtyczki SEO WordPress, takie jak All in One SEO (AIOSEO), już dodają strukturalne dane w postaci bogatych fragmentów do Twojej witryny. Jeśli jednak potrzebujesz więcej typów schematów lub chcesz rozszerzyć funkcjonalność istniejącej wtyczki SEO WordPress, najlepszym rozwiązaniem jest Schema Pro.

Schema Pro umożliwia także używanie go razem z istniejącą wtyczką SEO WordPress poprzez mapowanie danych wtyczki do pól Schema Pro.

10. KeywordTool.io

Keyword Tool

KeywordTool.io jest jednym z najlepszych dostępnych obecnie bezpłatnych narzędzi do wyszukiwania słów kluczowych. Pozwala po prostu generować pomysły na słowa kluczowe, wpisując słowo kluczowe. Te propozycje słów kluczowych są zbierane z funkcji autosugestii Google. Pokazuje również sugestie słów kluczowych z Bing, YouTube, Amazon i innych.

Te sugestie słów kluczowych są skarbnicą informacji. Możesz również uzyskać informacje o liczbie wyszukiwań, koszcie kliknięcia i innych danych dla każdego słowa kluczowego, przechodząc na płatny plan.

11. Przekierowanie

Redirection

Przekierowanie pomaga skonfigurować przyjazne dla SEO przekierowania w WordPress. Jest to jedna z najbardziej przydatnych wtyczek do WordPressa, która pomaga łatwo naprawić błędy 404 w WordPress poprzez skonfigurowanie przekierowań.

Uszkodzone linki mogą wpłynąć na SEO Twojej witryny i negatywnie wpłynąć na użytkowników. Jeśli prowadzisz bloga od jakiegoś czasu, powinieneś od czasu do czasu sprawdzać swoją witrynę pod kątem niedziałających linków i je naprawiać.

Istnieje wiele sposobów łatwego znajdowania uszkodzonych linków w WordPress. Po znalezieniu uszkodzonego łącza może być konieczne jego naprawienie, wskazując użytkownikom poprawne łącze lub usuwając niepoprawne łącze.

Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym przewodnikiem krok po kroku , jak znaleźć i naprawić uszkodzone linki w WordPress .

12. SEOquake

SEOquake

SEOQuake to przydatne narzędzie SEO dla właścicieli witryn. Jest dostępny jako dodatek do przeglądarek internetowych Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera i Safari.

Zawiera informacje związane z SEO dla dowolnej witryny internetowej. Dane te obejmują stan strony, wiek, ostatnią aktualizację, pozycję Alexa i wiele innych parametrów. Jest to jeden z najczęściej pobieranych dodatków do przeglądarki przez specjalistów SEO.

Poza tym, pasek narzędzi SEOquake może wyświetlać te same wyniki wyszukiwania danych po wpisaniu słowa kluczowego. Te informacje mogą być niezwykle przydatne, jeśli mierzysz konkurencję dla różnych słów kluczowych. Możesz nawet pobrać wyniki wyszukiwania w formacie CSV i przygotować własne arkusze danych wyszukiwania w formacie Excel.

Alternatywa: Pasek narzędzi Ahrefs SEO

Dodatkowe wtyczki dla właścicieli witryn WordPress

Te narzędzia zapewniają dodatkową korzyść przy optymalizacji witryny pod kątem SEO. Nie reklamują się jako narzędzia SEO, ale są niezbędne dla każdej witryny i odgrywają znaczącą rolę w wynikach wyszukiwania w witrynie.

13. WP Rocket

WP-Rocket

Szybkość witryny jest głównym czynnikiem wpływającym na rankingi wyszukiwania. Dlatego musisz monitorować szybkość i wydajność swojej witryny , aby upewnić się, że nie ma to wpływu na SEO.

Najłatwiejszym sposobem na zwiększenie szybkości witryny jest włączenie buforowania. WP Rocket to najlepsza wtyczka buforująca WordPress na rynku, która umożliwia skonfigurowanie buforowania bez zagłębiania się w żadne techniczne kwestie.

Alternatywa: WP Super Cache

14. MonsterInsights

MonsterInsights

Wielu początkujących polega na swoich najlepszych przypuszczeniach przy podejmowaniu decyzji marketingowych. Nie musisz tego robić, jeśli możesz łatwo uzyskać informacje potrzebne do ulepszenia strategii SEO witryny.

MonsterInsights to najlepsza wtyczka Google Analytics do WordPressa. Pozwala łatwo zainstalować Google Analytics w WordPress i pokazuje czytelne dla człowieka raporty na pulpicie WordPress.

Informuje o tym, skąd pochodzą Twoi użytkownicy, jakie są najpopularniejsze treści, co użytkownicy robią w Twojej witrynie i nie tylko. Umożliwia także śledzenie SEO eCommerce, sprawdzając, które produkty są popularne i gdzie tracisz klientów.

Wskazówka dotycząca premii: Zobacz, jakie inne dane marketingowe musisz śledzić na swojej stronie internetowej , aby rozwijać swoją firmę.

Inne potężne narzędzia wzrostu:

Oprócz powyższych wtyczek zalecamy również następujące narzędzia zwiększające ruch i konwersje od odwiedzających SEO:

  • PushEngage – łącz się i angażuj użytkowników SEO po opuszczeniu Twojej witryny za pomocą powiadomień web push.
  • OptinMonster – konwertuj porzucających odwiedzających na subskrybentów e-mail i klientów.
  • Stały kontakt – pozostań w kontakcie z odwiedzającymi SEO poprzez email marketing .
  • WPForms – uzyskaj więcej potencjalnych klientów z ruchu SEO dzięki # 1 kreatorowi formularzy WordPress.
  • SeedProd – twórz przyjazne dla SEO niestandardowe strony docelowe za pomocą narzędzia do tworzenia stron WordPress metodą przeciągnij i upuść (bez kodowania).

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci znaleźć najlepsze wtyczki i narzędzia SEO WordPress dla Twojej witryny. Możesz również zapoznać się z naszymi sprawdzonymi wskazówkami, jak łatwo zwiększyć ruch w witrynie , oraz naszym porównaniem najlepszych programów do obsługi chatbotów w celu zwiększenia konwersji.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube z samouczkami wideo WordPress. Możesz nas również znaleźć na Twitterze i Facebooku .