17 najlepszych wtyczek Gutenberg Blocks dla WordPress (bardzo przydatne)

Szukasz najlepszych wtyczek blokowych Gutenberga do swojej witryny WordPress?

Bloki Gutenberga to bloki edytora używane do tworzenia układów treści w nowym edytorze bloków WordPress aka Gutenberg. Wprowadzony w WordPress 5.0 , edytor Gutenberga jest w pełni blokowym edytorem, w którym każdy element treści jest blokiem, który można przeciągać.

Domyślnie WordPress oferuje zestaw podstawowych bloków treści, takich jak akapit, obraz, przycisk, lista i inne. Niektóre najpopularniejsze wtyczki WordPress dodają własne bloki, aby ułatwić osadzanie ich funkcji.

Jednakże istnieje teraz cały zestaw wtyczek przeznaczonych do oferowania niestandardowych bloków treści dla Gutenberga.

W tym artykule udostępnimy jedne z najlepszych wtyczek blokowych Gutenberga do witryn WordPress. Zaczniemy od niektórych domyślnych bloków, a następnie przełączymy się na wtyczki blokowe.

The best WordPress block plugins for the Gutenberg editor

Co to jest edytor bloków WordPress?

Edytor bloków WordPress jest domyślnym edytorem treści dostarczanym z WordPress. Pozwala na budowanie postów i stron przy użyciu systemu bloków. W przypadku typowego posta na blogu będziesz mieć wiele blogów z akapitami, kilka blogów z nagłówkami z podtytułami i kilka bloków obrazów.

An example of a WordPress page in the block editor (Gutenberg editor)

Dlaczego warto używać edytora bloków w WordPress?

Jeśli tworzysz witryny WordPress przez wiele lat, prawdopodobnie zauważysz, że edytor bloków to duża zmiana w stosunku do klasycznego edytora.

Niektórzy użytkownicy zdecydowali się wyłączyć edytor bloków i zachować klasyczny edytor . Zalecamy jednak użycie edytora bloków. Oferuje wiele przydatnych funkcji i staje się coraz bardziej przyjazny dla użytkownika z każdą aktualizacją.

Edytor bloków umożliwia dodawanie do postów i stron elementów, które nie są dostępne w klasycznym edytorze. Na przykład, możesz dodać sekcję FAQ do swojego posta lub dodać przycisk wezwania do działania .

7 najbardziej użytecznych, oszczędzających czas, domyślnych bloków WordPress

Edytor Gutenberga zawiera już wbudowane bloki dla wszystkich typów elementów treści. Te bloki ułatwiają dodawanie typowych elementów, takich jak przyciski, obrazy okładek, tabele i nie tylko. W starszych wersjach WordPressa trzeba było zainstalować wtyczki, aby dodać te typowe elementy internetowe.

Oto kilka bardzo przydatnych domyślnych bloków WordPress Gutenberg, których możesz użyć od razu.

1. Blok przycisku : Umożliwia dodawanie przycisków wezwania do działania na stronach i artykułach WordPress.

2. Blok multimediów i tekstu : Umożliwia dodawanie obrazu i tekstu obok siebie. Robienie tego ze starym edytorem klasycznym było mylącym zadaniem dla początkujących.

3. Blok okładki : Umożliwia dodawanie oszałamiających obrazów okładek do postów i stron. Zobacz nasz przewodnik po różnicy między okładkami a wyróżnionymi obrazami .

4. Blok tabeli : Umożliwia łatwe tworzenie podstawowych tabel w postach i stronach WordPress. W przypadku zaawansowanych tabel z funkcjami wyszukiwania, sortowania i porządkowania nadal zalecamy bezpłatną wtyczkę TablePress .

5. Bloki osadzania : Edytor bloków (Gutenberg) zawiera również wiele bloków osadzania dla popularnych witryn internetowych. Możesz ich użyć do łatwego osadzania tweetów , filmów z YouTube i nie tylko.

6. Blok kolumn : Umożliwia łatwe tworzenie układów wielokolumnowych dla postów i stron na blogu.

7. Blok krótkich kodów : Umożliwia łatwe dodawanie skrótów do postów i stron WordPress. Oznacza to, że edytor bloków jest w pełni kompatybilny z wtyczkami udostępniającymi krótki kod.

Poza tym istnieje wiele innych bloków, które możesz eksplorować i wypróbowywać bez użycia wtyczki.

Mając to na uwadze, przyjrzyjmy się niektórym z najlepszych bloków WordPress oferowanych przez wtyczki WordPress. Te wtyczki po prostu dodają nowe bloki i pozwolą rozszerzyć funkcjonalność domyślnego edytora WordPress.

Najlepsze wtyczki Gutenberg Blocks dla Twojej witryny WordPress

Na rynku dostępne są dwa typy wtyczek blokujących WordPress. Omówimy oba z nich:

 1. Wtyczki bloków jednofunkcyjnych
 2. Biblioteki blokowe Gutenberga

Wtyczki jednofunkcyjne to w większości popularne wtyczki WordPress. Wiele z nich jest na rynku od dawna. Specjalizują się w jednej określonej funkcji i zwykle zapewniają pojedynczy potężny blok do dodawania treści w WordPress.

Na przykład WPForms to popularna wtyczka formularzy WordPress do tworzenia zaawansowanych formularzy w WordPress. Oferuje blok WordPress do dodawania formularzy kontaktowych, ankiet, formularzy zamówień itp. Do twoich postów i stron.

WPForms Block for WordPress Editor

Z drugiej strony istnieją wtyczki do zbierania bloków, które łączą wiele różnych elementów treści w jednej wtyczce. Na przykład Genesis Pro daje 16 dodatkowych bloków premium. Obejmują one blok tabeli cen, blok referencji, blok pola profilu i inne.

Pojedyncze wtyczki blokowe a wtyczki blokowe biblioteki

Teraz, gdy już wiesz o opcjach, możesz się zastanawiać, czy jedna jest lepsza od drugiej. Oto kilka ważnych punktów do rozważenia.

Wtyczki blokowe jednego przeznaczenia dodają tylko jedną funkcję, ale oferują najbardziej wszechstronny zestaw opcji i integracji. Często są najlepszym rozwiązaniem tego, co próbujesz zrobić.

Wtyczki biblioteki bloków zawierają zbiór różnych bloków do różnych celów. Jednak te bloki nie są tak precyzyjnie dostrojone, jak pojedyncze bloki funkcji. Chociaż oferują wiele bloków, mogą nie być tak potężne.

Kolejną wadą korzystania z zestawów bloków jest to, że mogą one dodawać niepotrzebne bałagan do listy bloków.

Mając to na uwadze, przyjrzyjmy się najlepszym wtyczkom blokowym WordPress Gutenberg.

1. WPForms – Najlepszy blok Gutenberga dla formularzy WordPress

WPForms to najbardziej przyjazna dla użytkownika wtyczka formularzy WordPress na rynku. Umożliwia łatwe tworzenie prostych formularzy kontaktowych, a także bardziej rozbudowanych formularzy, takich jak interaktywne ankiety , ankiety , formularze zamówień itp. W witrynie WordPress.

WPForms oferuje blok do dodawania formularzy WordPress do twoich postów i stron.

WPForms block in new Gutenberg editor

Dzięki WPForms można tworzyć wiele różnych typów formularzy, w tym formularze ankiet, formularze kontaktowe, formularze rejestracji e-mail, formularze logowania i wiele innych.

Ponadto możesz łatwo zintegrować swoje formularze z narzędziami do marketingu e-mailowego , wtyczkami eCommerce i oprogramowaniem CRM .

2. Smash Balloon – bloki społecznościowe dla wszystkich sieci

Smash Balloon to najlepsza wtyczka społecznościowa do WordPressa. To sprawia, że ​​dodawanie postów w mediach społecznościowych do witryny jest niezwykle łatwe. Na przykład, możesz go użyć do stworzenia niestandardowego źródła zdjęć na Instagramie .

Smash Balloon daje ci blokadę do dodawania każdego kanału mediów społecznościowych. Na przykład możesz po prostu przeciągnąć i upuścić blok Facebooka do posta lub strony, aby dodać tam swój kanał Facebook. Nie musisz wpisywać żadnych skrótów.

The different blocks available from different Smash Balloon social feed plugins

Możesz używać każdej wtyczki Smash Balloon oddzielnie. Obejmują Facebook, Instagram, Twitter i YouTube.

Każda wtyczka jest w 100% mobilna i wygląda świetnie od razu po wyjęciu z pudełka. Automatycznie dopasowuje czcionki i style motywu WordPress.

3. OptinMonster

OptinMonster to najlepsze narzędzie do generowania leadów dla WordPress. Możesz go używać do tworzenia wielu różnych typów kampanii, w tym wyskakujących okienek, slajdów, wirowania, aby wygrać koła z kuponami , lightboxy i kampanie wbudowane.

Kampanie wbudowane można dodawać do postów i stron za pomocą zaledwie kilku kliknięć za pomocą specjalnego bloku OptinMonster.

Adding an OptinMonster campaign to your page using the OptinMonster block

Możesz użyć kampanii wbudowanych, aby szybko i łatwo umieścić na swojej stronie przyciągający wzrok formularz rejestracyjny e-mail. Możesz nawet użyć funkcji blokowania treści OptinMonster, aby zablokować zawartość poniżej wbudowanej kampanii.

4. Bloki Genesis

Genesis Blocks to darmowa wtyczka Gutenberga z kolekcją niestandardowych bloków WordPress. Zawiera 14 użytecznych bloków Gutenberga, 4 gotowe układy stron i 8 gotowych sekcji strony.

The Genesis Blocks plugin for WordPress

Ta biblioteka zawiera jedne z najlepszych bloków WordPress, których możesz potrzebować.

 • Zaawansowany blok kolumn – Twórz piękne układy wielokolumnowe.
 • Blok profilu autora – Łatwe dodawanie pola profilu autora do postów lub stron.
 • Blok cenowy – Twórz piękne tabele cen w WordPress.
 • Blokuj ikony udostępniania – Dodaj przyciski udostępniania społecznościowego do swoich postów i stron.
 • Blok opinii – Dołącz referencje klientów, aby zwiększyć sprzedaż.

Genesis Blocks ma również wersję pro, Genesis Pro . Daje to nowe bloki, a także 26 gotowych układów całostronicowych, 56 gotowych sekcji i wiele więcej. Jeśli chcesz szybko stworzyć piękną i skuteczną witrynę internetową, jest to świetne rozwiązanie.

Genesis Blocks jest własnością WP Engine , jednej z wiodących zarządzanych firm hostingowych WordPress. Oferują motywy premium StudioPress , które bezproblemowo integrują się z wtyczką Genesis Blocks.

Subskrypcja Genesis Pro zapewnia również dostęp do wszystkich motywów premium StudioPress .

5. Przycisk wywołania WP

WordPress Click to Call Button

WP Call Button to wtyczka do blokowania jednego celu, która pomaga w łatwy sposób dodać przycisk „kliknij, aby połączyć” w witrynie WordPress.

Oprócz dodawania klikalnych numerów telefonów na stronie kontaktowej, WP Call Button ma również inteligentny pływający przycisk połączenia. Dzięki temu możesz dodać dobrze widoczny przycisk „kliknij, aby połączyć” na wszystkich stronach witryny dla użytkowników telefonów komórkowych.

Pomaga to uzyskać więcej połączeń telefonicznych i zwiększyć sprzedaż w firmie. Działa również z każdym profesjonalnym służbowym serwisem telefonicznym , z którego możesz korzystać.

Przyciski WP Call Button na smartfony mają wbudowane śledzenie kliknięć za pomocą Google Analytics , dzięki czemu możesz łatwo sprawdzić, które strony w Twojej witrynie działają najlepiej.

Blok przycisków telefonu zawiera mnóstwo opcji dostosowywania, dzięki czemu można łatwo dostosować przycisk połączenia do projektu witryny.

6. Ostateczne dodatki dla Gutenberga

Ultimate Addons for Gutenberg to najczęściej używana wtyczka biblioteki bloków Gutenberga. Stworzona przez ludzi stojących za popularnym motywem Astra , ta wtyczka jest aktywnie instalowana na ponad 100 000 witryn internetowych.

The Ultimate Addons blocks in the block editor

Obejmuje ponad 15 bloków Gutenberga, w tym następujące:

 • Blok informacyjny – Dodaj pole informacyjne z obrazem, nagłówkiem i opisem.
 • Blok wielu przycisków – umożliwia dodanie wielu przycisków w jednym bloku.
 • Blok drużyny – Umożliwia utworzenie sekcji drużyny ze zdjęciami.
 • Blok cennika – umożliwia łatwe tworzenie cenników, takich jak menu restauracji.
 • Blok referencji – Przydatny do dodawania referencji na swojej stronie internetowej.

Zaletą korzystania z tej wtyczki jest to, że ma ona wbudowaną obsługę Astra Theme i wszystkich ich stron startowych. Oznacza to, że możesz zaimportować witrynę startową i użyć edytora bloków do tworzenia pięknych układów.

7. Galeria Envira

Envira Gallery to najpotężniejsza dostępna wtyczka galerii WordPress . Pozwala łatwo tworzyć galerie zdjęć i filmów na swojej stronie internetowej.

Domyślny blok galerii w WordPress jest dość prosty i nie pozwala na udostępnianie tych samych galerii obrazów poza edytorem. Envira Gallery pozwala na oddzielne przechowywanie Galerii i dodawanie ich do dowolnego posta lub strony. Wtyczka jest w pełni kompatybilna z edytorem bloków i ma natywny blok do natychmiastowego osadzania galerii.

The Envira Galery block displaying in the block editor

Galeria Envira zawiera zaawansowane funkcje, takie jak ochrona znaku wodnego i korekta obrazu. Ma również bezproblemową integrację z WooCommerce, dzięki czemu możesz sprzedawać swoje zdjęcia.

8. Bloki Kadence

Kadence Blocks to kolejna świetna wtyczka do zbierania bloków WordPress. Zawiera niektóre z najczęściej używanych bloków i pomaga dodać więcej funkcji do edytora treści.

The Kadence blocks shown in the WordPress block editor

Wtyczka jest dostępna zarówno w wersji bezpłatnej, jak i premium. Darmowa wersja ma 10 niestandardowych bloków, w tym następujące:

 • Blok układu wierszy – Wstaw bloki treści w jednej lub wielu kolumnach w rzędzie.
 • Blok zakładek – Umożliwia tworzenie poziomych lub pionowych zakładek i dostosowywanie ich.
 • Blok akordeonowy – Twórz piękne akordeony w swoich treściach.
 • Blok listy ikon – umożliwia tworzenie atrakcyjnych list z niestandardowymi ikonami zamiast domyślnych punktorów.

Wtyczka umożliwia dezaktywację bloków, których nie będziesz używać. Dzięki temu Twój edytor będzie czysty i lekki.

Jeśli lubisz te bloki i chcesz więcej bloków z Kadence Themes , możesz kupić ich pro wtyczkę lub plan członkostwa.

9. Gutenberg Blocks and Template Library autorstwa Otter

Gutenberg Blocks and Template Library autorstwa Otter to kolejna przydatna wtyczka blokująca WordPress, która dodaje dodatkowe bloki Gutenberga do Twojej witryny.

The blocks from Gutenberg Blocks and Template Library by Otter shown in the block editor

Ta wtyczka zawiera ponad 10 bloków WordPress. Oto kilka przydatnych bloków:

 • Blok sekcji – Umożliwia tworzenie układów przy użyciu kolumn, jak w wtyczkach do tworzenia stron .
 • Blok Google Maps – Umożliwia osadzenie map Google na Twojej stronie internetowej.
 • About Author Block – Umożliwia wyświetlanie biografii autora na Twojej stronie internetowej.
 • Blok ikon udostępniania – umożliwia łatwe dodawanie ikon udostępniania społecznościowego do artykułów WordPress.

Oprócz bloków Gutenberga wtyczka zawiera również szablony i układy, które pomogą Ci szybko tworzyć wspaniałe strony. Wydra jest tworzona przez ten sam zespół, który stoi za ThemeIsle , popularną firmą zajmującą się motywami WordPress.

10. Ostateczne bloki

Ultimate Blocks to kolejna wtyczka do zbierania bloków Gutenberga z kilkoma dodatkowymi blokami dla edytora bloków.

The blocks from Ultimate Blocks, shown in the WordPress block editor

Oto niektóre z bloków oferowanych przez wtyczkę:

 • Blok recenzji – umożliwia dodanie recenzji z nazwą produktu, funkcjami, podsumowaniem i liczbą gwiazdek.
 • Blok spisu treści – pomaga utworzyć spis treści na podstawie nagłówków w artykule.
 • Blok wezwania do działania – Umożliwia utworzenie pola wezwania do działania z nagłówkiem, opisem i przyciskiem.
 • Kliknij, aby zablokować tweet – Łatwe dodawanie treści do tweetów do swoich postów i stron.
 • Blok skrzynki powiadomień – umożliwia dodanie prostego pola powiadomień do artykułów.

11. Zaawansowany Gutenberg

Advanced Gutenberg dodaje ponad 20 nowych bloków do twojego edytora Gutenberg. Wtyczka pomaga w łatwym i szybkim tworzeniu profesjonalnych stron internetowych.

The Advanced Gutenberg blocks, shown in the WordPress block editor

Oto niektóre z bloków Advanced Gutenberg.

 • Blok menedżera kolumn – wstępnie zdefiniowane kolumny responsywne umożliwiające dodawanie zawartości wielokolumnowej w WordPress.
 • Blok mapy – Umożliwia osadzanie map Google w Twoich postach i na stronach.
 • Counter Block – Pozwala w atrakcyjny sposób prezentować liczby, takie jak całkowita sprzedaż.
 • Blok zakładek – umożliwia łatwe dodawanie treści w zakładkach.
 • Advanced List Block – Twórz atrakcyjne wizualnie listy z niestandardowymi ikonami i stylami list.

Wtyczka zapewnia również zaawansowane opcje kontroli bloków, aby aktywować bloki zgodnie z rolami użytkownika .

Wtyczka Advanced Gutenberg jest tworzona przez JoomUnited .

12. Możliwość układania w stosy – Piękne niestandardowe bloki

Możliwość układania w stos to darmowa wtyczka biblioteki bloków WordPress z pięknymi niestandardowymi blokami dla witryn WordPress. Zawiera ponad 20 łatwych w użyciu bloków dla Gutenberga.

The Stackable blocks, shown in the WordPress block editor

Oto kilka fajnych bloków WordPress oferowanych przez tę wtyczkę.

 • Blok kontenera – Pozwala łączyć różne bloki w jednym rzędzie.
 • Blok funkcji siatki – pozwala zaprezentować funkcje produktu lub portfolio w stylowych układach siatki.
 • Blok członków zespołu – pozwala zaprezentować członkom zespołu ich stanowisko, obowiązki i specjalizacje.
 • Blok wyskakujących okienek wideo – umożliwia dodawanie wyskakujących okienek wideo na pełnym ekranie dla YouTube i Vimeo wideo.

Możliwość układania w stosy oferuje również imponujące efekty i opcje tła. Możesz używać tła obrazów i wideo, nieruchomych obrazów, efektów gradientu tła i nie tylko.

13. CoBlocks

CoBlocks to darmowa wtyczka z kolekcją bloków WordPress do tworzenia stron. Podobnie jak większość wtyczek do zbierania bloków, oferuje dodatkowe bloki doładowania edytora bloków w WordPress.

The CoBlocks blocks, shown in the WordPress block editor

Oto kilka przydatnych bloków Gutenberga oferowanych przez tę wtyczkę:

 • Bloki wierszy i kolumn – umożliwia projektowanie dynamicznych układów w oparciu o system siatki.
 • Blok galerii karuzeli – umożliwia tworzenie galerii karuzeli i prezentowanie zdjęć.
 • Blok alertów – Twórz atrakcyjne alerty i wstawiaj je do swoich postów i stron WordPress.
 • Blok profilu autora – Umożliwia dodanie pola profilu autora do postu lub strony WordPress.

Wtyczka umożliwia łatwe dostosowywanie bloków. Możesz zmieniać czcionki, ustawiać marginesy i dopełnienie, wybierać kolory i nie tylko.

14. Zaawansowane narzędzia edytora

Zaawansowane narzędzia edytora były kiedyś nazywane TinyMCE Advanced. To popularna wtyczka, która wzbogaciła stary klasyczny edytor o więcej opcji formatowania. Teraz obsługuje również nowszy edytor bloków Gutenberga.

The Advanced Editor Tools plugin, with extra text formatting options shown

Zaawansowane narzędzia edytora oferują dodatkowe opcje formatowania i stylizacji w blokach domyślnych. Na przykład na paskach narzędzi zobaczysz nowe przyciski formatowania z możliwością wyboru czcionek. Możesz także dostosować przyciski, które mają być widoczne na pasku narzędzi.

Kilka wyróżnień

Oprócz tych, o których wspomnieliśmy powyżej, na rynku dostępnych jest wiele wtyczek blokowych Gutenberga. Oto kilka wyróżnień, których możesz użyć jako alternatywy dla wyżej wymienionych wtyczek.

Ponadto większość wtyczek WordPress zorientowanych na treść jest teraz zgodna z Gutenberg i ma własne bloki.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci znaleźć najlepsze bloki Gutenberga dla Twojej witryny WordPress. Możesz również chcieć zobaczyć naszą starannie dobraną listę najlepszych przyjaznych dla Gutenberga motywów WordPress oraz nasze porównanie najlepszych wtyczek członkostwa WordPress do tworzenia i sprzedaży kursów online.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube z samouczkami wideo WordPress. Możesz nas również znaleźć na Twitterze i Facebooku .