19 przyciągające uwagę motywy i wtyczki paralaksy WordPress (2021)

Efekty paralaksy to subtelniejszy, ale skuteczny sposób na przyciągnięcie uwagi odwiedzającego niż korzystanie z tła wideo. Oto kilka najwyższej klasy motywów i wtyczek paralaksy WordPress, które możesz włączyć do swojej witryny już dziś.

Przewijanie paralaksy to przyciągająca wzrok funkcja używana w WordPress, w której obrazy tła na stronie poruszają się nieco wolniej niż obrazy na pierwszym planie, tworząc wygląd głębi na dwuwymiarowej stronie internetowej.

Na szczęście, aby to zaimplementować w swojej witrynie, istnieje kilka najwyższej klasy motywów i wtyczek paralaksy WordPress, które możesz włączyć już dziś!

Co w nich takiego wspaniałego? Cóż, świetny motyw paralaksy może sprawić, że Twoja witryna WordPress będzie bardziej interaktywna, przyciągająca uwagę i zwiększy lepszą retencję użytkowników. Jeśli nie masz witryny parallax WordPress, istnieje wiele powodów, dla których powinieneś!

Zajmiemy się przeprowadzką, dogłębną (łapiesz?) spójrz na niektóre Najwyżej oceniane, wysokiej jakości motywy i wtyczki do 2021.

Przejdźmy więc do paralaksy i zobaczmy, jakie opcje są dostępne dla Twojej witryny WordPress!

Najpierw przyjrzymy się tematom, a następnie przejrzymy garść wtyczek.

Motywy Paralaksy

Divi

Divi header
Popularny Kreator stron jest również doskonałym wyborem dla witryn parallax WordPress.

Divi nie jest obcy społeczności WordPress. Jest to uniwersalny motyw premium WordPress, z niesamowitym kreatorem typu “przeciągnij i upuść”, nieograniczonymi opcjami projektowania i możliwością tworzenia dowolnej witryny — w tym witryny paralaksy.

Dzięki Divi możesz zastosować przewijanie paralaksy do dowolnego obrazu tła, przełączając przycisk w jego konstruktorze. Napisali doskonały przewodnik do korzystania z paralaksy ze swoimi motywami, które obejmują wszystkie podstawowe elementy implementacji tej funkcji.

Dodatkowo, dla wartości dodanej, Divi został wymieniony tutaj kilka razy ze względu na jego kompatybilność z naszymi wtyczkami, takimi jak Smush i Koliber.

Elementor

Elementor header.
Elementor ma kilka niesamowitych funkcji paralaksy, które możesz dołączyć.

Elementor to kolejny dobrze znany Kreator stron dla WordPress używany przez ponad 8 milionów użytkowników. Daje pozornie nieskończoną ilość opcji, jeśli chodzi o tworzenie motywu paralaksy.

Ten kreator stron sprawia, że dodawanie efektu paralaksy jest łatwe, z opcjami przewijania (np.), skala, obrót i inne. Możesz dostosować kierunek, prędkość i widok, które kontrolują, gdy animacje zaczynają się i kończą.

Aby uzyskać wewnętrzną wiedzę, zamieszczono w nich artykuł o tym, jak włączyć paralaksę do swojego projektu, który zawiera instrukcje krok po kroku.

I naprawdę poprawić rzeczy, mamy post o użyciu Elementor z naszych wtyczek Smush i Koliber dla zoptymalizowanej strony o tematyce paralaksy.

Paralaksa

Parallax theme header.
Parallax zasługuje na swoją nazwę.

Popularny motyw paralaksy zapewnia kilka opcji między przewijaniem paralaksy a projektowaniem pojedynczej strony. Możesz nawet dołączyć elementy fly-in, aby uzyskać bardzo fajne efekty wizualne, na które użytkownicy mogą nacieszyć oczy.

To również jaobejmuje ponad sześćdziesiąt wstępnie zaprojektowanych układów, które są zbudowane za pomocą Kreatora przeciągnij i upuść.

Motyw paralaksy jest świetny, jeśli chodzi o projektowanie układu. Możesz dostosować praktycznie wszystko (np. nagłówek, pasek menu, wysuwany nagłówek itp.), więc wynik wyglądu witryny jest określany przez Ciebie.

Możesz zobaczyć demo strony paralaksy tutaj.

Port

Port theme header.
Jeśli prowadzisz agencję, Port może Ci pomóc.

Motyw portu to motyw paralaksy agencji, który zawiera kilka sekcji paralaksy na stronie głównej i wysuwanej głównej nawigacji.

Możesz wybrać opcje motywu, w tym logo, kolory i Niestandardowy CSS, jeśli chodzi o projektowanie. Obejmuje również obsługę wideo, kompatybilność z formularzem kontaktowym 7 i możesz dołączyć swoje ulubione czcionki Google.

Sprawdź demo na żywo motywu portu tutaj.

Roxima

The Roxima theme
Paralaksa dla witryny biznesowej jest tym, w czym specjalizuje się Roxima.

Elastyczny jednostronicowy motyw paralaksy, Roxima, jest idealny dla firm. Jego responsywny i retina design przyciąga wzrok i jest wspaniałym doświadczeniem dla użytkowników.

Kreator stron internetowych typu “przeciągnij i upuść” sprawia, że konfiguracja jest prosta. Dodatkowo zawiera widżety treści i kilka projektów układów.

Jeśli chodzi o optymalizację, jest to szybkie i gotowe do SEO od razu po wyjęciu z pudełka.

Baylie

Baylie header.
Baylie to kolejny świetny wybór dla agencji.

Baylie to odważny motyw agencji z pełnoekranowym pokazem slajdów z paralaksą.

Zawiera wtyczkę shortcodes, dzięki czemu można łatwo tworzyć pokazy slajdów, przyciski, przełączniki, karty i kolumny. Dodatkowo możesz włączyć efekt najechania kursorem i płynne animacje filtrowania.

Ten motyw jest również wysoce konfigurowalny, z opcjami motywu dla własnego logo,kolorów, niestandardowego CSS i innych.

Możesz sprawdzić demo baylie na żywo tutaj.

Salon

Salon header.
Prowadzić Salon fryzjerski? To może być idealny motyw dla ciebie.

Salon jest idealnym wyborem dla salonów spa i kosmetycznych, jeśli chodzi o motyw paralaksy.

Ma opcje motywu, które zapewnią ci szybką i łatwą konfigurację za pomocą Kreatora przeciągania i upuszczania. Ponadto jest bardzo elastyczny pod względem schematów kolorów, obrazów i nie tylko.

Jest gotowy do siatkówki i wyróżnia się na wielu urządzeniach. Tak więc, jak świetna fryzura, Twoja strona wygląda niesamowicie. Demo salonu można zobaczyć na żywo tutaj.

Illdy

Illdy header
Illdy jest wolny, zręczny i wspaniałą opcją paralaksy.

Jeśli chodzi o darmową opcję, Illdy może Ci się spodobać. Jest to responsywny, przyjazny dla urządzeń mobilnych równoległy motyw zaprojektowany, aby przyciągnąć uwagę użytkowników natychmiast w nagłówku.

Ponieważ nie jest ukierunkowany na żadną konkretną firmę lub usługę, jest doskonałym wyborem zarówno dla freelancerów, jak i agencji.

Dodatkowo jest wysoce konfigurowalny i zawiera unikalne funkcje, takie jak siatka projektów i suwak referencji.

Utwórz

g / wp-content / uploads/2021/08/twórz.png “alt=” Utwórz nagłówek.”width=” 600″height=” 525 ” />Create to narzędzie do tworzenia stron, które w mgnieniu oka może uzyskać motyw paralaksy w najlepszym kształcie.

Create to program do tworzenia stron open-source, który daje mnóstwo kontroli podczas tworzenia motywu paralaksy. Jest również w pakiecie z wtyczką top slider, Slider Revolution.

Jedną z jego funkcji jest import demo jednym kliknięciem,aby zacząć. Stamtąd możesz odpowiednio edytować i dostosowywać. Istnieje wiele opcji układu, implementacja tła wideo i współpraca z czcionkami Google.

Możesz sprawdzić demo tego tematu na żywo tutaj.

Moesia

Moseia header.
Moseia działa dobrze dla firm.

Jeśli masz stronę biznesową, Moesia może być dla ciebie. Możesz wybrać jedenaście wstępnie zdefiniowanych bloków i stworzyć stronę główną, która najlepiej pasuje do Twojej firmy.

Każdy z bloków dla strony głównej może mieć indywidualny obraz tła paralaksy i własny zestaw kolorów. Możesz także dołączyć animacje, nagłówek paralaksy i czcionki Google.

Moesia ma ponad 9,000 pobrań i jest oceniana na 4.5 gwiazdek, więc ma solidną reputację i jest warta zbadania dla siebie, aby sprawdzić, czy jest to idealna opcja paralaksy dla ciebie.

WPparallax

WPparallax header.
WPparallax daje wiele opcji dla strony głównej.

Dzięki motywowi WPparallax możesz tworzyć nieskończoną ilość sekcji głównej z wbudowanymi układami. Jest to nowoczesny i lekki motyw z imponującym układem graficznym.

WPparallax ma nieograniczone opcje kolorów, oferuje podgląd na żywo, obsługuje WooCommerce i jest kompatybilny z Elementor.

Ponadto możesz utworzyć nagłówek i stopkę za pomocą łatwego w użyciu Kreatora przeciągnij i upuść. Ma mnóstwo elementów nagłówka do zaprojektowania i dostosowania do konkretnych potrzeb.

ParallaxSome

ParallaxSome header.
W przypadku darmowej opcji daj paralaksę.

ParallaxSome to darmowy jednostronicowy motyw z przewijaniem paralaksy. Istnieje wiele opcji dostosowywania, w tym w pełni konfigurowalny motyw podstawowy, sekcja referencji, obszar kontaktu i wiele innych.

Zawiera wiele sekcji strony głównej, które można dostosować. Motyw jest oparty na WordPress Live Customizer, który pozwala dostosować swój motyw podczas podglądu na żywo.

Możesz zobaczyć demo ParallaxSome tutaj.

AccessPress Parallax

AccessPress Parallax header.
AccessPress Parallax współpracuje z każdą firmą, serwisem, blogiem-wszystko!

AccessPress Parallax to jednostronicowy motyw paralaksy, który działa dla każdej strony internetowej (np. osobistej, biznesowej itp.). Możesz wybierać układy dla zespołów, portfeli, usług i innych.

Jest kompatybilny z Elementorem i zawiera sześć witryn startowych. AccessPress Parallax zawiera również wbudowane demo, niestandardową stopkę, responsywny projekt i niestandardowe kolory.

Sprawdź demo tego tematu na żywo tutaj.

Hemingway

600 “height =” 515 ” />podobnie jak autor, ten jest stworzony do pisania.

Dopasowany do swojej nazwy motyw Hemingway jest stworzony dla pisarzy i blogerów. Ma piękny dwukolumnowy design i ostrą typografię.

Zrobisz świetne pierwsze wrażenie z czytelnikami, dołączając niestandardowy nagłówek paralaksy, który można modyfikować za pomocą własnego obrazu. Plus, można zmienić kolory i dostosować prawie wszystko.

To jest temat paralaksy, jestem pewien, że sam Hemmingway użyłby (gdyby blogował i żył, to znaczy). Koniecznie zobacz demo tego tematu tutaj.

Promieniować

Radiate header
Radiate dodaje ładną grafikę do motywu paralaksy.

Radiate to elegancki i prosty motyw paralaksy skupiony na blogu. Oferuje czystą typografię i łatwe blogowanie dla użytkowników.

Możesz wybrać własne warianty kolorów, dołączyć niestandardowe widżety i zawiera dwa gotowe do użycia witryny startowe.

Jeśli chcesz sprzedawać produkty lub usługi na swojej stronie, jest ona w pełni kompatybilna z WooCommerce. I, to działa świetnie Z Beaver Builder, Elementor, i SiteOrigin.

Podgląd tego tematu jest dostępny tutaj.

evolve

evolve header.
Aby ułatwić dostosowanie, spróbuj ewoluować.

evolve to minimalistyczny motyw z nowoczesnymi, łatwymi do dostosowania wyświetlaczami paralaksy.

Wersja premium posiada wbudowane Mega Menu, do pięciu unikalnych układów nagłówka, niestandardowe układy post/Strona, schematy kolorów i wiele więcej.

Jest kompatybilny z WooCommerce, bbPress, Elementor i wieloma innymi wtyczkami i firmami WordPress.

Możesz sprawdzić niektóre dema evolve tutaj.

Wtyczki

Nie musisz uciekać się do motywu, aby uwzględnić wyświetlanie paralaksy w witrynie WordPress. Jak prawie wszystko inne, istnieje wtyczka, która może pomóc.

Oto garść wtyczek, które mogą pomóc w tworzeniu niesamowitych wyświetlaczy paralaksy.

Zaawansowane Tła WordPress

AWB header.
W przypadku wtyczki AWB może naprawdę podkręcić Twoje obrazy, włączając paralaksę.

Z zaawansowanych WordPress tła, można dodać paralaksy tła za pomocą wtyczki JavaScript, Jarallax.

Możesz tworzyć niestandardowe opcje prędkości, dodawać efekty przewijania, w tym efekty krycia i inne. Ponadto Ma paralaksę myszy.

Ta wtyczka działa dobrze z WPBakery i może być używana do różnych zastosowań(np.).

Wtyczka Jarallax używana w połączeniu z zaawansowanym tłem WordPress znajduje się na GitHub, co może być trudne dla początkujących lub średnio zaawansowanych użytkowników WordPress, ponieważ wymaga trochę wiedzy o kodowaniu. W przeciwnym razie jest to dobra wtyczka do rozważenia użycia w tle paralaksy.

Kreator Stron SiteOrigin

Page Builder header.
Dostosuj swoje obrazy paralaksy za pomocą Kreatora Stron.

SiteOrigin Page Builder to interfejs do tworzenia treści, który pozwala na użycie opcji paralaksy do wiersza.

Możesz wybrać rodzaj paralaksy między nowoczesnym a starszym. Dodatkowo dodaj opóźnienie paralaksy i dostosuj sposób, w jaki obraz paralaksy jest scaled.

Przyjemny jest edytor stron na żywo, dzięki czemu możesz zobaczyć swoje obrazy paralaksy w akcji i odpowiednio dostosować podczas budowania witryny.

Obraz Paralaksy

Parallax Image header.
Obraz paralaksy używa prostego skrótu, aby wykonać zadanie paralaksy.

Wreszcie, wtyczka obrazu paralaksy jest bezpłatnym, nieskomplikowanym wyborem, aby dodać skrypt paralaksy za pomocą shortcode.

Jedną rzeczą w tej wtyczce jest nadal opracowywanie aktualizacji, aby uzyskać widżet Gutenberg. Jest jednak niedawno zaktualizowany i może nadal działać dobrze po wdrożeniu.

Możesz zobaczyć demo tej wtyczki w akcji tutaj.

Odpręż się i dodaj paralaksę.

Mam nadzieję, że ten artykuł był miłą i paralaksową (ok, wymyśliłem to słowo) podróżą. Jak widać, dodanie głębi do witryny przyciąga wzrok widzów i utrzymuje ich w pobliżu!

Oczywiście z pewnością istnieją pewne korzyści z włączenia paralaksy do witryny WordPress. Tak więc, jeśli chcesz więcej przykładów stron paralaksy i informacji, nie martw się – mamy dla Ciebie omówione.

Wszystko to jest powiedziane, po wdrożeniu, usiądź wygodnie-i ciesz się paralaksą!