4 sposoby publikowania na WordPress przez e-mail

Możliwość publikowania w WordPress za pośrednictwem poczty e-mail istnieje od dłuższego czasu. Jednak gwałtowny wzrost technologii mobilnej sprawił, że publikowanie wiadomości e-mail stało się bardziej istotne niż kiedykolwiek wcześniej, szczególnie dla osób w podróży.

Niezależnie od tego, czy prowadzisz witrynę z wiadomościami, czy blog z codziennymi aktualizacjami, sklep eCommerce, restaurację lub jakikolwiek inny biznes, komponowanie i wysyłanie wiadomości e-mail z urządzenia mobilnego i wysyłanie ich do WordPress przez e-mail prawdopodobnie będzie znacznie łatwiejsze niż robienie tego za pośrednictwem Pulpitu nawigacyjnego.

Możesz być zaskoczony, jak łatwo jest wysyłać posty e-mailem do swojej witryny. Oto kilka różnych opcji, które pozwolą Ci publikować treści w podróży:

Wtyczka Do WordPressa: Postie

Postie - Post By Email WordPress Plugin
Postie to wtyczka do publikowania w WordPress za pośrednictwem poczty e-mail.

Postie oferuje wiele zaawansowanych funkcji do publikowania na swoim blogu za pośrednictwem poczty e-mail, w tym możliwość przypisywania kategorii według nazwy, dołączonych zdjęć i filmów oraz automatycznego usuwania podpisów. Gdy ustawisz Postie na preferowanie wiadomości HTML, będziesz mógł uzyskać obrazy wbudowane do swoich postów. Adresy URL do filmów Youtube lub Vimeo w treści wiadomości e-mail zostaną automatycznie przekonwertowane na osadzone filmy.

Wiele wtyczek post-by-email przyszło i odeszło, ale Postie wydaje się być wtyczką do tworzenia postów w WordPress z wiadomości e-mail.

Wtyczka WordPress: Użyj Jetpack I Aplikacji Mobilnej WordPress

Jetpack post by email

Jedną z opcji wysyłania wiadomości e-mail jest zainstalowanie wtyczki Jetpack na swojej stronie i pobranie aplikacji mobilnej WordPress na telefon.

WordPress Mobile App screen displayed on iPhone and Google pixel phones.
Aplikacja mobilna WordPress pozwala publikować na swojej stronie WordPress lub blogu z telefonów z systemem iOS i Android za pośrednictwem Jetpack.

Funkcja post by email Jetpack bezproblemowo integruje się z aplikacją mobilną WordPress. Jetpack wymaga unikalnego adresu e-mail do zamieszczenia na (nie od). Aby włączyć funkcję Publikuj przez e-mail, przejdź do witryny WP Admin > Jetpack > Ustawienia > pisanie > publikuj posty, wysyłając e-mail.

Po zainstalowaniu i skonfigurowaniu aplikacji wystarczy wpisać wiadomość e-mail w standardowej aplikacji mobilnej lub kliencie poczty e-mail, takim jak Gmail, Outlook lub Apple Mail, wysłać ją na unikalny adres, a Jetpack opublikuje ją w Twojej witrynie.

Automatyzacja Oprogramowania: Użyj Zapiera I Stwórz Zap

Zapier - Email to WordPress Integration
Zapier daje e-mail do integracji WordPress i wielu innych procesów automatyzacji.

Zapier to potężna, łatwa w użyciu i naprawdę fajna usługa, która pozwala połączyć setki różnych aplikacji, aby zautomatyzować wiele czasochłonnych procesów i zaoszczędzić czas i produktywne godziny. Podstawową ideą działania zapiera jest to, że łączysz ” to oprogramowanie “z” tamtym oprogramowaniem”, tak że kiedy” dzieje się to “(zwane” wyzwalaczem”), “dzieje się to” (zwane “działaniem”). Każde połączenie, które tworzysz, jest called a ” Zap ” i możesz tworzyć zapy między wszystkimi różnymi rodzajami programów obsługiwanych przez zapiera.

Po skonfigurowaniu konta Zapier (możesz zacząć od bezpłatnej wersji próbnej i bezpłatnego planu) i nauczyć się korzystać z usługi (istnieje wiele samouczków online), możesz łatwo zintegrować swojego ulubionego klienta poczty e-mail z WordPress.

Na przykład możesz połączyć swoje konto Gmail z witryną WordPress i utworzyć “Zap” (tj. połączenie), aby utworzyć nową wiadomość e-mail w Gmailu, tworząc post w WordPress.

Post from Gmail to WordPress using Zapier
Zapier pozwala zmienić wiadomość e-mail wysłaną z Gmaila w post WordPress.

Jeśli wolisz używać programu Microsoft Outlook, możesz utworzyć “Zap”, który przekonwertuje wiadomość e-mail wysłaną z konta Outlook na post WordPress.

Post from Outlook to WordPress using Zapier
Lub użyj zapiera, aby publikować wiadomości e-mail z programu Outlook do WordPress.

Istnieje wiele innych integracji e-mail, które możesz wykonać, aby skonfigurować swój post przez proces e-mail z Zapierem.

Wskazówka: jeśli chcesz wyodrębnić pewne typy danych z wiadomości e-mail w celu integracji z innymi aplikacjami, zapoznaj się z narzędziem Parser poczty zapiera.

Email Parser by Zapier
Parser poczty e-mail firmy Zapier pozwala rozszerzyć integrację poczty e-mail.

Parser wiadomości e-mail umożliwia wysyłanie danych przez zapiera, które w przeciwnym razie nie byłyby możliwe. Pobiera fragmenty wiadomości e-mail, dzięki czemu można go użyć w Zap.

Email Parser by Zapier data extracts.
Narzędzie Parser poczty zapiera pozwala wybrać, które części wiadomości e-mail chcesz wysłać jako dane do innych aplikacji.

Poeksperymentuj z Zapierem, a odkryjesz wiele innych sposobów automatyzacji procesów. Jak mówi Ronnie Burt, nasz dyrektor ds., “Zapier-to dziwne, ale działa!” 

Użyj wbudowanej funkcji WordPress: ale jest pułapka

WordPress ma wbudowaną funkcję, która pozwala skonfigurować publikowanie za pośrednictwem wiadomości e-mail, ale funkcja jest teraz przestarzała i zostanie usunięta w przyszłej wersji. Kodeks WordPress ma samouczek o nazwie “Publikuj na swoim blogu za pomocą poczty e-mail”, który opisuje kroki, które trzeba wykonać, aby skonfigurować publikowanie wiadomości e-mail. Jeśli pójdziesz do Dashboard > Ustawienia > Pisanie, znajdziesz instrukcje dotyczące konfigurowania konta e-mail z dostępem POP3 dla WordPress do wykorzystania w delegowaniu.

Jak Pisać Przez E-Mail: Szybkie Podsumowanie

Zalecamy unikanie wbudowanej funkcji post-by-e-mail WordPress, ponieważ może ona wkrótce zostać całkowicie usunięta. Nawet sam WordPress zaleca używanie wtyczki do tworzenia postów WordPress z wiadomości e-mail.

Zamiast tego zalecamy pobranie wtyczki Postie i użycie jej do skonfigurowania poczty e-mail. Alternatywnie możesz użyć aplikacji mobilnej WordPress z funkcją post by e-mail Jetpack lub nauczyć się używać zapiera i utworzyć Zap, który zautomatyzuje ten proces za Ciebie. Wszystkie te opcje sprawią, że będziesz publikować treści w swojej witrynie WordPress w podróży.

Tagi: