6 Najlepszych narzędzi SEO Rank Tracker do śledzenia słów kluczowych (porównanie)

Czy szukasz najlepszego narzędzia do śledzenia rankingu SEO dla słów kluczowych?

Narzędzie do śledzenia stron wyników wyszukiwania (SERP) pomaga śledzić pozycję SEO Twojej witryny dla określonych słów kluczowych. Pokazuje ono zmiany w pozycjach słów kluczowych i pozwala na porównanie ich z konkurencją.

W tym artykule podzielimy się z Tobą naszym wyborem najlepszych narzędzi do śledzenia pozycji SEO dla słów kluczowych.

best rank tracker tools

Dlaczego powinieneś używać narzędzia do śledzenia słów kluczowych w SERP?

Narzędzie do śledzenia słów kluczowych SERP może pomóc Ci umieścić Twoją strategię optymalizacji pod kątem wyszukiwarek (SEO) na właściwej ścieżce.

Możesz monitorować rankingi słów kluczowych dla różnych stron, aby zobaczyć, co działa w Twoim biznesie. Jeśli Twoje rankingi słów kluczowych idą w górę, a Twój ruch organiczny wzrasta, oznacza to, że Twoje wysiłki SEO działają.

Z drugiej strony, te narzędzia do śledzenia SERP natychmiast powiadomią cię, gdy rankingi słów kluczowych spadną.

Pozwala to na szybkie wdrożenie poprawki, dzięki czemu nie stracisz żadnych przychodów ze sprzedaży.

Kolejną korzyścią z używania narzędzi do śledzenia rankingów jest to, że możesz mieć oko na swoich konkurentów. Możesz zobaczyć, które terminy wyszukiwania są w rankingu na i znaleźć nowe możliwości słów kluczowych dla Twojej witryny.

To powiedziawszy, spójrzmy na najlepsze narzędzia śledzenia rankingu, które można wykorzystać do rozwoju firmy.

1. SEMrush

semrush rank tracker tool

SEMrush jest najlepszym narzędziem do monitorowania rankingów słów kluczowych. Jest to kompletny zestaw narzędzi SEO i jest preferowany przez wielu specjalistów marketingu cyfrowego.

To jest narzędzie, którego używamy dla WPBeginner i innych naszych firm.

Z pomocą funkcji śledzenia pozycji SEMRush, możesz śledzić i monitorować ruch w rankingach słów kluczowych Twojej witryny. Narzędzie pokazuje również, które wyszukiwane hasła znajdują się w SERP-ach, takich jak wyróżnione snippety, sitelinks Google czy panel wiedzy.

SEMrush daje Ci ogólny obraz Twoich rankingów, pokazując ile wyszukiwanych haseł znajduje się w top 3, 10, 20 i 100. Możesz nawet zobaczyć, jak rozkładają się Twoje rankingi w czasie.

semrush position tracking feature

Inną potężną cechą SEMrush jest to, że można śledzić słowa kluczowe konkurentów, jak również. Możesz dodać do 10 adresów URL swoich konkurentów i śledzić ich wyniki w wyszukiwarkach.

Ponadto, można użyć SEMrush do badania słów kluczowych, znalezienia możliwości backlinkowania, przeprowadzenia szczegółowej analizy konkurencji, znalezienia płatnych słów kluczowych, śledzenia wydajności mediów społecznościowych i wiele więcej.

Ceny: Użytkownicy WPBeginner otrzymują bezpłatną 30-dniową wersję próbną SEMrush. Płatne plany zaczynają się od 99,95 USD miesięcznie.

2. Ahrefs

ahref best serp tracking tool

Ahrefs jest kolejnym doskonałym narzędziem do śledzenia rankingów. Podobnie jak SEMRush, jest to również kompleksowa platforma SEO i marketingu cyfrowego.

Z pomocą jego funkcji Rank Tracker, możesz dodać swoją stronę internetową lub połączyć swoje konto Google Search Console z Ahrefs, aby zaimportować projekty. Następnie dodaj słowa kluczowe, które chcesz śledzić do pulpitu nawigacyjnego Ahrefs.

Ahrefs pokaże Ci przegląd Twoich rankingów w wyszukiwarkach. Możesz zobaczyć procent widoczności, średnią pozycję, ruch, cechy SERP i zmiany w pozycji.

Dla każdego słowa kluczowego możesz zobaczyć jego aktualną pozycję, ilość wyszukiwań, całkowity ruch, jaki uzyskuje, trudność słowa kluczowego i czy słowo kluczowe jest w SERP, jak np. sekcja ” Ludzie też pytają “.

ahrefs rank tracker feature

Możesz dodać do 10 konkurentów w narzędziu Ahrefs Rank Tracker i porównać ich z własną stroną. Jednakże, jeśli szukasz bardziej dogłębnej analizy konkurentów, sugerujemy skorzystanie z innych funkcji.

Na przykład, możesz wprowadzić adres URL do funkcji Site Explorer i znaleźć liczbę backlinków, organicznych słów kluczowych oraz zidentyfikować luki w treści.

Podobnie, można użyć Ahrefs do przeprowadzenia audytu strony, użyć Keyword Explorer do badania wyszukiwanych haseł dla twoich treści, i więcej.

Ceny: Ceny Ahrefs zaczynają się od 99 dolarów za miesiąc.

3. MonsterInsights

monsterinsights best analytics wordpress plugin

MonsterInsights to najlepsza wtyczka Google Analytics dla WordPress. Pozwala łatwo skonfigurować Google Analytics w WordPress i wyświetlić dane, których potrzebujesz bezpośrednio w pulpicie nawigacyjnym WordPress.

MonsterInsights pomaga monitorować rankingi słów kluczowych wewnątrz obszaru administracyjnego WordPress. Możesz wyświetlić raport Search Console, aby zobaczyć 50 najlepszych terminów wyszukiwania Google w Twojej witrynie i gdzie plasujesz się dla nich.

Pokaże on również liczbę kliknięć, wyświetleń, współczynnik klikalności (CTR) i średnią pozycję dla każdego słowa kluczowego. Pomoże Ci to zoptymalizować stronę i zwiększyć jej pozycję w rankingu. Na przykład, możesz znaleźć treści, które plasują się na 11 lub 12 pozycji, możesz zoptymalizować te artykuły, aby przenieść je na pierwszą stronę.

monsterinsights search console report

Uwaga: Musisz połączyć Google Search Console z Google Analytics, aby odblokować te raporty w MonsterInsights.

Cena: Raport MonsterInsights Search Console jest dostępny w jego planie Plus, który kosztuje 99,50 USD rocznie.

4. SERPWatcher by Mangools

SERPWatcher by Mangools

SERPWatcherprzez Mangools to potężny zestaw narzędzi SEO, który pozwala łatwo śledzić SERP dla Twojej firmy.

Otrzymasz również dostęp do ich SERPChecker, Link Miner, Keyword finder i narzędzia Site Profiler, co sprawia, że Mangool dobrą alternatywą dla niektórych drogich platform SEO.

Jest to narzędzie przyjazne dla użytkownika i można rozpocząć pracę w ciągu zaledwie kilku minut. Wystarczy dodać swoją stronę internetową, wybierając lokalizację, którą chcesz śledzić, wybrać platformę (desktop lub mobile), a następnie wprowadzić słowa kluczowe.

W raporcie SERPWatcher otrzymasz szczegółowy obraz tego, jak Twoja strona radzi sobie w SERPach. Pokazuje on ranking każdego słowa kluczowego, zmiany w pozycjach, średnią pozycję, najlepszą pozycję, wolumen wyszukiwania i szacowaną liczbę odwiedzających miesięcznie.

serpwatcher serp tracking report

Dodatkowo, możesz również zobaczyć indeks wydajności Twojej strony, szacowane wizyty, dystrybucję słów kluczowych i przepływ pozycji.

SERPWatcher pozwala na otrzymywanie codziennych aktualizacji rankingu poprzez alerty e-mail. To pomaga Ci być na bieżąco z wszelkimi zmianami, które mogą wystąpić w SERPach i działać szybko.

Ceny: Ceny SERPWatcher zaczynają się od 29,90 USD za miesiąc.

5. Ranking SE

se ranking rank tracker tool

Ranking SE to kolejne świetne narzędzie do monitorowania SERP-ów dla Twojej firmy. Jest bardzo łatwy w użyciu i pomaga utrzymać strategię SEO na torze.

Korzystanie z jego funkcji Keyword Rank Tracker, można monitorować swoją stronę internetową wyszukiwanych haseł w Google, Yahoo, Bing, Yandex i YouTube. SE Ranking pozwala również śledzić słowa kluczowe w oparciu o lokalizacje geograficzne i urządzenia.

Aby rozpocząć, możesz użyć kreatora SE Ranking, wprowadzając adres URL witryny, dodać słowa kluczowe, które chcesz śledzić, i określić wyszukiwarkę i kraj.

Możesz nawet dodać do 5 konkurentów do śledzenia i połączyć narzędzie z kontami Google Analytics i Google Search Console.

Po dodaniu witryny i słów kluczowych, możesz użyć pulpitu nawigacyjnego SE Ranking do monitorowania rankingów, przeglądania danych historycznych, śledzenia konkurentów i wiele więcej.

se ranking dashboard

Oprócz śledzenia wyszukiwanych haseł, możesz wykorzystać Ranking SE do analizy ruchu, mierzenia potencjału SEO, tworzenia planu marketingowego w czasie rzeczywistym, przeprowadzania audytu strony internetowej, monitorowania backlinków i wielu innych.

Ceny: Ceny SE Rankings zaczynają się od 31 dolarów za miesiąc za śledzenie 250 słów kluczowych.

6. Serpstat

serpstat rank tracker tool

Serpstat jest ostatnim narzędziem do śledzenia SERP na naszej liście i jest rozwiązaniem SEO typu all-in-one. Można go używać do analizowania witryny, przeprowadzania badań słów kluczowych, znajdowania backlinków i monitorowania słów kluczowych.

Narzędzie oferuje czysty pulpit nawigacyjny, w którym można kontrolować wszystkie ustawienia i wykonywać różne działania. Aby śledzić rankingi wyszukiwanych haseł, przejdź do opcji Rank Tracker.

Następnie należy utworzyć nowy projekt, wprowadzić dane witryny, wybrać opcje wyszukiwarki i dodać słowa kluczowe, które chcemy monitorować.

Serpstat umożliwia przeglądanie zmian pozycji wyszukiwanych haseł, porównywanie ich z konkurencją, grupowanie słów kluczowych i wiele więcej z poziomu pulpitu nawigacyjnego.

serpstat dashboard

W porównaniu z innymi narzędziami na naszej liście, SERPStat oferuje więcej wizualnych raportów i intuicyjny pulpit nawigacyjny. Otrzymujesz wykresy i diagramy, które dają Ci widok z lotu ptaka na Twoje raporty, które możesz dalej drążyć.

Jednak narzędzie nie jest najbardziej przyjazne dla początkujących i może zająć trochę czasu przyzwyczajenie się do jego interfejsu i nawigowanie po jego opcjach.

Ceny: Ceny Serpstat zaczynają się od 69 dolarów za miesiąc.

Które narzędzie jest najlepsze w SEO Rank Tracker (Wybór ekspertów)

Uważamy, że SEMrush jest najlepszym narzędziem do śledzenia rankingów SEO na rynku. Jest to zestaw narzędzi SEO all-in-one, który jest łatwy w użyciu, oferuje wiele funkcji i łatwo śledzi słowa kluczowe.

SEMRush cieszy się zaufaniem wielu specjalistów ds. marketingu i można go używać do wyszukiwania słów kluczowych, backlinków, analizowania konkurencji, monitorowania kampanii w mediach społecznościowych, śledzenia płatnych kampanii reklamowych i wielu innych.

Nasz zespół używa SEMRush do śledzenia słów kluczowych dla strony WPBeginner, a także wszystkich naszych firm.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci znaleźć najlepsze narzędzia do śledzenia rankingu dla śledzenia SERP. Możesz również chcieć zobaczyć naszą listę najlepszych wtyczek WordPress dla stron biznesowych.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, to proszę zasubskrybować nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Można również znaleźć nas na Twitterze i Facebooku.