7 Najlepszych alternatyw Google Forms w 2021 roku (lepsze funkcje + darmowe)

Czy szukasz alternatywy dla Google Forms? Google Forms jest jednym z najpopularniejszych darmowych konstruktorów formularzy i jest częścią Google Workspace (G Suite).

Jednak nie zapewnia on wysokiego poziomu elastyczności, jeśli chodzi o dostosowywanie lub zaawansowane funkcje zbierania danych od odwiedzających.

W tym artykule podzielimy się najlepszymi alternatywami Google Forms, abyś mógł wybrać najlepsze narzędzie do tworzenia formularzy dla swojej firmy.

best alternatives for google forms

Dlaczego potrzebujesz alternatywy dla Formularzy Google?

Google Forms to popularne narzędzie do tworzenia formularzy online. Jest to darmowa usługa Google i łatwa w użyciu. Użytkownicy mogą tworzyć ankiety i kwestionariusze, a następnie gromadzić dane w arkuszach kalkulacyjnych do dalszej analizy.

Podczas gdy Google Forms może być dobry do podstawowego użytku, brakuje mu funkcji, które mogą być korzystne dla firm. Na przykład, jeśli chcesz zbierać płatności od klientów za pomocą formularza, to nie jest to możliwe w Google Forms.

Inną wadą korzystania z Google Forms jest to, że nie ma opcji logiki warunkowej. Oznacza to, że nie można automatycznie pokazać lub ukryć pola na podstawie odpowiedzi użytkownika.

Dodatkowo, nie ma zbyt wielu opcji dostosowywania stylu formularza. Domyślny wygląd Google Forms może wyglądać nieprofesjonalnie dla firm.

Wreszcie, Google Forms nie posiada również zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa, takich jak blokowanie formularzy na podstawie poziomu dostępu użytkownika, haseł i innych.

To powiedziawszy, istnieje wiele innych popularnych konstruktorów formularzy online, które oferują lepsze funkcje i integracje. Przyjrzyjmy się najlepszym alternatywom Google Forms.

1. WPForms

wpforms

WPForms to najbardziej przyjazna dla początkujących wtyczka do formularzy WordPress i najlepsza alternatywa Google Forms. Jest używany przez ponad 4 miliony stron internetowych.

Możesz użyć ich łatwego w użyciu konstruktora formularzy typu “przeciągnij i upuść”, aby utworzyć dowolny typ formularza, który chcesz bez pisania jakiegokolwiek kodu.

Istnieje ponad 100 różnych szablonów formularzy do wyboru. Możesz tworzyć wszystkie rodzaje formularzy, od prostego formularza kontaktowego do bardziej zaawansowanych formularzy, takich jak ankiety, formularze darowizn, formularze przesyłania plików i wiele innych.

wpforms templates

To, co sprawia, że WPForms jest najlepszą alternatywą Google Forms, to jego prostota i bogate w funkcje opcje.

Możesz dodać pola formularza, aby zaakceptować płatności online, pozwolić użytkownikom przesyłać posty, podpisywać formularze online, dodawać skalę Likerta, wynik promocji netto (NPS), dodawać reCAPTCHA, oceny, wprowadzać pola płatności i wiele więcej.

Każde pole jest dodatkowo konfigurowalne, ponieważ użytkownicy mogą zmienić etykietę, dodać opis, edytować rozmiar pola, zaznaczyć pole wymagane i włączyć logikę warunkową.

add fields in wpforms

Oprócz tego WPForms oferuje potężne dodatki, aby rozszerzyć swoje funkcje. Poprzez Form Abandonment addon, możesz śledzić ludzi, którzy opuścili Twój formularz bez wypełniania go, dzięki czemu możesz przekształcić ich w leadów.

Wtyczka pozwala nawet śledzić ścieżkę użytkownika przed wypełnieniem formularza za pomocą ich dodatku User Journey. WPForms pomaga również w przechwytywaniu geolokalizacji odwiedzającego i pokazuje kraj, miasto i stan użytkownika wraz z przesłaniem formularza.

Geo location tracking for form submissions in WordPress

Mają dodatek stron docelowych formularzy, który pozwala tworzyć strony formularzy podobne do formularzy Google Form, a także dodatek formularza konwersacyjnego, który zwiększa liczbę wypełnień formularzy.

Kolejną zaletą korzystania z wtyczki ponad Google Forms jest jej integracja z usługami płatniczymi, takimi jak PayPal i Stripe. WPForms również łatwo integruje usługi e-mail marketingu, takie jak Drip, Constant Contact, AWeber, Sendinblue i inne.

Ceny: WPForms oferuje bezpłatną wersję o nazwie WPForms Lite. Jednakże, jeśli jesteś zainteresowany bardziej rozbudowanymi funkcjami i opcjami dostosowywania pól formularzy, przejdź do WPForms Pro (199,50 $ za rok).

2. Formidable Forms

formidable forms

Formidable Form s to kolejna alternatywa Google Forms na naszej liście. Jest to zaawansowany kreator formularzy WordPress, który oferuje wiele potężnych funkcji do tworzenia formularzy skoncentrowanych na rozwiązaniach.

Korzystając z jego wizualnego kreatora przeciągnij i upuść, łatwo jest każdemu stworzyć różne typy formularzy, takie jak ankiety i ankiety, formularze płatności, quizy, formularze kontaktowe i wiele innych.

Każdy projekt formularza jest responsywny na urządzenia mobilne, a użytkownicy mogą dostosować formularz za pomocą wizualnego stylera. Istnieje nawet opcja edycji HTML formularza i dodawania logiki warunkowej, aby pokazać pola formularza w oparciu o odpowiedzi użytkownika.

Wyróżniającą cechą Formidable Forms jest to, że pozwala odwiedzającym na wykonywanie obliczeń. Na przykład możesz tworzyć kalkulatory, takie jak kalkulator procentowy, kalkulator hipoteczny lub kalkulator płatności za samochód.

Wtyczka oferuje różne szablony formularzy, łatwo integruje się z różnymi usługami marketingu e-mail, oferuje integrację WooCommerce, aby pomóc w tworzeniu formularzy produktów i jest doskonałą alternatywą dla zaawansowanych użytkowników i programistów.

Ceny: Ceny Formidable Forms zaczynają się od 46,36 USD za rok z planem Basic.

3. Typeform

typform

Typeform to potężne narzędzie do budowania formularzy dla Twojej strony internetowej. Jest naszpikowany funkcjami i pozwala użytkownikom tworzyć wszystkie rodzaje formularzy online.

Do dyspozycji masz wiele szablonów formularzy, które możesz wybrać z różnych kategorii, takich jak quizy, ankiety, kwestionariusze, generowanie leadów, sondaże, akcje rozdawnicze i inne.

Po wybraniu szablonu, Typeform zapyta o cel stworzenia formularza i do czego ma on służyć. Następnie wyświetli predefiniowane pytania, które możesz edytować zgodnie z własnymi potrzebami.

Kreator formularzy oferuje również różne opcje dostosowywania. Możesz zmienić układ każdego pytania, edytować projekt, motyw i ustawić logikę warunkową.

Ponadto Typeform oferuje dodatkowe funkcje, które sprawiają, że jest to świetna alternatywa dla Google Forms. Na przykład, pozwala ustawić limit odpowiedzi, zaplanować datę zamknięcia, pokazać zamknięte wiadomości dla odwiedzających, ustawić powiadomienia e-mail i wiele innych.

Typeform integruje się również z Google Sheets, Google Analytics, Google Tag Manager, Salesforce, Freshdesk, HubSpot, Facebook, Slack, Drip, Zoho CRM i innymi narzędziami do automatyzacji marketingu.

Ceny: Typeform oferuje darmowy plan, a ceny jego płatnej wersji zaczynają się od 30 dolarów miesięcznie rozliczanych rocznie.

4. Zoho Forms

zoho forms

Zoho Form s to popularny kreator formularzy na rynku i oferuje wiele funkcji, których nie znajdziesz w Google Forms.

Otrzymujesz wiele szablonów formularzy dla różnych branż i jednostek biznesowych. Na przykład Zoho oferuje szablony dla firm, firm budowlanych, instytucji medycznych, witryn eCommerce, HR, instytutów edukacyjnych i innych.

Po wybraniu szablonu dostępne są różne opcje dostosowywania. Po prostu użyj kreatora przeciągnij i upuść, aby dodać lub usunąć pola w formularzu, użyj logiki warunkowej, aby ustawić reguły dla każdego pola lub utwórz formularze wielostronicowe.

Zoho Forms oferuje również wbudowane zabezpieczenia, aby chronić dane i ograniczyć dostęp do formularzy. Szczegółowe raporty analityczne pokazują, jak funkcjonują Twoje formularze.

Kolejną zaletą korzystania z Zoho Forms jest możliwość szybkiego zautomatyzowania przepływu pracy. Pozwala na kierowanie danych z formularzy do różnych aplikacji i łatwo integruje się z innymi aplikacjami Zoho.

Ceny: Ceny Zoho Forms zaczynają się od 8 dolarów za miesiąc rozliczany rocznie.

5. Wufoo

wufoo

Wufoo to internetowy kreator formularzy autorstwa SurveyMonkey i jest popularnym wyborem wśród małych firm i dużych korporacji. Podobnie jak wiele innych narzędzi na naszej liście, Wufoo oferuje również konstruktor przeciągnij i upuść.

Ma przyjazny dla użytkownika interfejs i można łatwo tworzyć różne rodzaje formularzy za pomocą wstępnie zbudowanego szablonu. Pozwala również zacząć od zera, a dodawanie nowych pól jest proste dzięki konstruktorowi przeciągania i upuszczania.

Dla każdego pola, istnieje więcej opcji dostosowywania. Na przykład, możesz zmienić nazwę pola, dodać zakresy, pokazać pola określonym osobom, dodać tekst zastępczy i wiele innych.

Inne funkcje Wufoo obejmują śledzenie formularzy Google Analytics, zbieranie adresów IP respondentów, ochronę przed spamem captcha i integrację z usługami płatniczymi w celu zbierania płatności.

Ceny: Możesz wypróbować Wufoo za darmo, a jego płatne plany zaczynają się od 169 USD rocznie.

6. Microsoft Forms

microsoft forms

MicrosoftForms, jak sama nazwa wskazuje, jest wersją Google Forms firmy Microsoft.

Jest to doskonała alternatywa dla każdego, kto ma subskrypcję Office 365 i łatwo wiąże się z innymi usługami Microsoft. Możesz gromadzić wpisy w formularzach i przeglądać dane w programie Excel.

Konstruktor formularzy Microsoftu jest łatwy w użyciu i przypomina bardzo Formularze Google. Możesz dodać różne pola formularza, takie jak pytania wielokrotnego wyboru, tekst, ocena, data, ranking, skala Likerta i NPS.

Każde pole może być edytowane, a formularz może być podzielony na różne sekcje.

Microsoft Forms jest dostarczany z podstawowymi gotowymi szablonami, aby zacząć. Obejmuje to quizy, ankiety dla opinii klientów, formularze rejestracji zdarzeń, formularze zaproszeń na imprezy i wiele innych.

Jednak szablony formularzy są ograniczone i nie tak rozbudowane jak WPForms. Microsoft Forms brakuje również kilku innych funkcji, ponieważ nie oferuje logiki warunkowej lub pól do przyjmowania płatności od klientów.

Ceny: Microsoft Forms jest darmowy dla użytkowników, którzy posiadają licencję Office 365.

7. JotForm

jotform

JotForm jest ostatnią alternatywą Google Forms na naszej liście. Oferuje on internetowy kreator formularzy i możesz zacząć za darmo. Darmowa wersja pozwala na stworzenie do 5 formularzy, zapisanie 100 zgłoszeń i oferuje 100 MB miejsca do przechowywania danych.

Jednakże, jeśli szukasz więcej formularzy, miejsca do przechowywania, zgodności z Health Insurance Portability and Accountability Act (HIPAA) i nie ma marki JotForm, a następnie rozważyć uaktualnienie do jednego z płatnych planów.

To, co sprawia, że JotForm jest dobrą alternatywą dla Formularzy Google, to funkcje, które oferuje.

Otrzymujesz mnóstwo szablonów do tworzenia dowolnych formularzy, czy to formularz zamówienia produktu, formularz rejestracyjny, formularz kontaktowy, ankiety, formularze przesyłania plików lub formularz członkowski.

Każde pole w szablonie formularza jest edytowalne i tak jak w przypadku innych kreatorów formularzy, oferuje on również konstruktor typu “przeciągnij i upuść”. Możesz nawet zbierać płatności poprzez integrację swoich formularzy z PayPal, Square, Stripe i innymi usługami.

Istnieje również wiele opcji dla logiki warunkowej, takich jak pokazywanie i ukrywanie pól, wykonywanie złożonych obliczeń, pomijanie lub ukrywanie strony i wiele innych.

Ceny: JotForm jest dostępny za darmo, ale jego plany premium zaczynają się od 174 USD rocznie.

Która jest najlepsza alternatywa dla Google Forms? (Wybór eksperta)

Podczas gdy wszystkie narzędzia, które wymieniliśmy na naszej liście są świetną alternatywą Google Forms, wierzymy, że WPForms jest najlepszą alternatywą Google Forms na rynku.

Oferuje on wiele potężnych funkcji, których po prostu nie znajdziesz w Google Forms. Plus, jest bardzo łatwy w użyciu i pozwala tworzyć niesamowite formularze za pomocą wstępnie wbudowanych szablonów i konstruktora przeciągnij i upuść.

Nie bez powodu ponad 4 miliony właścicieli stron internetowych używa WPForms do budowania inteligentnych formularzy dla swojej firmy.

Jedynym minusem WPForms jest to, że wymaga on posiadania witryny WordPress.

Jeśli używasz innych kreatorów stron internetowych niż WordPress, to możesz chcieć spojrzeć na Typeform lub Zoho Forms.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci znaleźć najlepszą alternatywę Google Forms dla Twojej firmy. Możesz także rzucić okiem na naszą listę najlepszego oprogramowania live chat i must have WordPress plugins to grow your business.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, to proszę zasubskrybować nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Można również znaleźć nas na Twitterze i Facebooku.