7 najlepszych platform oprogramowania do seminariów internetowych dla małych firm (w porównaniu)

Szukasz najlepszego oprogramowania do webinarów dla swojej firmy?

Istnieje wiele platform do prowadzenia seminariów internetowych, które umożliwiają prowadzenie seminariów internetowych na żywo i zautomatyzowanych, wiecznie rozwijających się seminariów internetowych, aby łączyć się z użytkownikami i rozwijać firmę.

W tym artykule udostępnimy najlepsze oprogramowanie do webinarów dla małych firm i porównamy ich funkcje, abyś mógł wybrać najlepszą platformę do webinarów, która będzie odpowiadać Twoim potrzebom.

Best webinar software for WordPress users

Jakie oprogramowanie do webinarów jest dla Ciebie odpowiednie?

Istnieje wiele opcji platform webinarowych. Niektóre z nich prowadzą webinaria na żywo. Niektóre organizują spotkania konferencyjne, a inne prowadzą webinary jako symulację na żywo (zwane zautomatyzowanymi webinarami), które są często wykorzystywane do generowania leadów i lejków sprzedażowych.

Wybierając oprogramowanie do webinarów, musisz upewnić się, że platforma, którą wybierasz, pozwala ci robić to, co masz na myśli.

Dobra platforma do webinarów powinna mieć następujące cechy:

  • Świetna jakość wideo i niezawodna usługa hostingu seminariów internetowych, która nie ma opóźnień ani przestojów
  • Możliwość prowadzenia seminariów internetowych na żywo i automatycznych seminariów internetowych w celu generowania potencjalnych klientów
  • Funkcje czatu w czasie rzeczywistym, dzięki czemu możesz kontaktować się z odbiorcami i odpowiadać na pytania
  • Możliwość posiadania wielu prezenterów i gospodarzy
  • Możliwość udostępniania ekranu i nagrywania seminarium internetowego w celu odtworzenia go w przyszłości
  • Bezproblemowa integracja z usługami marketingu e-mail innych firm , narzędziami do automatyzacji marketingu i oprogramowaniem CRM , dzięki czemu można łączyć się z użytkownikami po sesji
  • ]

  • Inteligentne strony rejestracji webinarów i strony docelowe w celu zwiększenia rejestracji i frekwencji
  • Narzędzia analityczne do webinarów, które pozwalają zobaczyć, co działa, a co nie, dzięki czemu możesz dostosować swój webinar w celu uzyskania maksymalnej liczby konwersji

Oprócz tych funkcji do webinarów, potrzebujesz oprogramowania do webinarów, które oferuje świetne wsparcie i uczciwe opcje cenowe.

To powiedziawszy, przyjrzyjmy się najlepszemu oprogramowaniu do webinarów dla małych firm.

1. Livestorm

Livestorm

Livestorm to popularne oprogramowanie do webinariów, które oferuje trzy rodzaje webinarów: webinary na żywo, webinary na żądanie i automatyczne webinary.

Są szybko rozwijającą się platformą webinariów wśród marketerów, ponieważ oferują webinary w przeglądarce. Oznacza to, że Twoi użytkownicy nie muszą pobierać żadnego oprogramowania, aby dołączyć. Udowodniono, że łączenie beztarciowe zwiększa frekwencję w webinarach.

Konferencje internetowe na żywo działają we wszystkich przeglądarkach internetowych, w tym Google Chrome, Firefox, Safari itp.

Zawiera wszystkie potężne funkcje webinarów, takie jak wideo HD, przesyłanie wiadomości na czacie podczas webinarów, udostępnianie ekranu, pytania i odpowiedzi na żywo, funkcja sondowania odbiorców, automatyczne przypomnienia e-mail, możliwość udostępniania dokumentów i nie tylko.

Livestorm ma być wszechstronną platformą komunikacji wideo, więc możesz używać webinaru do wydarzeń na żywo, demonstracji produktów, sesji szkoleniowych dla klientów, komunikacji firmowej, a nawet uczyć kursów online .

Możesz zaprosić członków zespołu jako moderatorów, aby pomogli Ci w prowadzeniu i lepszej współpracy z publicznością. Wgląd w dane z seminariów internetowych umożliwia analizę skuteczności, dzięki czemu możesz poprawić konwersje.

Łączy się z ponad 1000+ platformami marketingowymi za pomocą wbudowanych integracji i Zapier, dzięki czemu możesz wysyłać dane klientów tam, gdzie ich potrzebujesz, aby usprawnić przepływ pracy.

Najlepsze jest to, że ich ceny są bardzo przystępne dla małych firm.

Cennik: Darmowy plan obejmuje do 10 abonentów i 20-minutowe seminarium internetowe. Plany Pro zaczynają się od 99 $ dla maksymalnie 100 uczestników na żywo.

2. GoToWebinar

GoToWebinar

GoToWebinar to jedna z oryginalnych i najpopularniejszych platform oprogramowania do webinarów na świecie. Jest zbudowany przez ten sam zespół, który stoi za pakietem do wideokonferencji GoToMeeting.

Zaczęło się jako rozwiązanie do webinariów na żywo, ale ewoluowało wraz z potrzebą dodania automatycznych webinariów z funkcją Simulated Live, która umożliwia tworzenie i planowanie wcześniej nagranych webinarów.

Będąc jedną z oryginalnych platform do webinariów, oferują szeroką gamę funkcji, takich jak prezentacje na żywo, szablony webinarów, zarządzanie wydarzeniami, niestandardowa rejestracja, ankiety i ankiety do webinarów, nagrywanie webinarów i wiele innych.

Mają bezproblemową integrację ze wszystkimi popularnymi narzędziami do automatyzacji marketingu , takimi jak Mailchimp i platformami CRM, takimi jak Salesforce, ponieważ są używane zarówno przez małe firmy, jak i przedsiębiorstwa.

Ich raporty analityczne są bardzo szczegółowe i pozwalają zobaczyć, kto uczestniczył, jak byli zainteresowani, jakie pytania zadawali, i wiele więcej, dzięki czemu możesz udoskonalić swoją strategię webinarów, aby rozwinąć swój biznes.

Najlepszą częścią GoToWebinar jest jakość wideo i niezawodność. Jeśli chcesz organizować wydarzenia online lub wirtualne konferencje, to są one wiodącą platformą do webinariów.

Ceny: Zaczyna się od 59 dolarów miesięcznie dla maksymalnie 100 uczestników. Ich ceny dostosowują się do liczby uczestników, ale są bardzo przystępne nawet w przypadku dużych wirtualnych wydarzeń.

3. EasyWebinar

Easy Webinar

EasyWebinar to popularna platforma webinariów dla marketerów, ponieważ umożliwia prowadzenie zarówno webinarów na żywo, jak i zautomatyzowanych, wiecznie zielonych seminariów internetowych.

Ich webinary na żywo pozwalają na uzyskanie wysokiej jakości wideo bez żadnych opóźnień, czat w czasie rzeczywistym, wielu prezenterów, możliwość nagrywania i archiwizacji, udostępnianie ekranu i nie tylko.

Możesz użyć ich funkcji EasyCast do jednoczesnej transmisji na żywo na wielu platformach mediów społecznościowych, takich jak YouTube Live i Facebook Live w tym samym czasie.

Zautomatyzowane seminaria internetowe umożliwiają łatwe prowadzenie wiecznych seminariów internetowych w celu dotarcia do większej liczby odbiorców dzięki optymalizacji pod kątem lokalnych stref czasowych użytkowników. Możesz łatwo zmienić przeznaczenie dowolnego ze swoich webinarów na żywo i przekształcić je w zautomatyzowane webinary, aby zebrać więcej potencjalnych klientów i zbudować wysoko konwertujący lejek sprzedaży.

Możesz użyć ich opcji dostosowywania, aby szablony webinarów pasowały do ​​stylu Twojej marki. Ich opcja osadzania rejestracji umożliwia hostowanie formularza rejestracyjnego na własnej stronie internetowej, z narzędziami do tworzenia stron docelowych, takimi jak SeedProd , Clickfunnels, Leadpages i nie tylko.

Integrują się ze wszystkimi popularnymi usługami e-mail marketingu , dzięki czemu możesz angażować użytkowników, wysyłając im oferty, powiadomienia przed i po webinarium i nie tylko.

Ceny: Zaczyna się od 78 dolarów miesięcznie z maksymalnie 100 uczestnikami na żywo. Możesz wykorzystać ich integrację z YouTube na żywo, aby mieć nieograniczoną liczbę uczestników na żywo w ramach tego planu.

4. Stealth Seminar

Stealth Seminar

Stealth Seminar jest znana jako najlepsza platforma do zautomatyzowanych webinarów, ponieważ jest całkowicie skoncentrowana na pomocy w maksymalizacji wiecznie rozwijających się webinarów i automatyzacji lejka sprzedażowego.

Możesz użyć Stealth Seminar do prowadzenia wcześniej nagranych webinarów tak, jakby były na żywo, aby lepiej wykorzystać strefy czasowe użytkowników, uniknąć błędów technicznych, takich jak niska przepustowość łącza internetowego i usunąć nerwy związane z prezentacją.

Umożliwiają również prowadzenie webinariów na żywo w YouTube na żywo, a nawet hybrydowych seminariów internetowych, które pozwalają na prowadzenie wcześniej nagranych webinarów z czatem na żywo.

Stealth Seminar zawiera konfigurowalne gotowe szablony, które mają pomóc w konwersji większej liczby potencjalnych klientów. Obejmuje to szablony rejestracji, inteligentne wezwania do działania, ankiety i ankiety oraz narzędzia do rzadkich przypadków, takie jak liczniki czasu.

W przypadku małych firm mają one opcję dodawania fałszywych uczestników, aby Twoje webinarium wyglądało na bardziej popularne i budowało autorytet. To taktyka marketingowa z szarymi kapeluszami, która wykorzystuje fałszywe podejście do momentu, gdy opracujesz strategię.

Ich statystyki dotyczące webinarów pokazują Twoją zgodę na rejestrację, uczestników webinarów, współczynnik konwersji webinarów i całkowitą generowaną sprzedaż. Możesz nawet zobaczyć raporty zaangażowania dotyczące określonych wezwań do działania.

Stealth Seminar pozwala na dodanie śledzenia pikseli sprzedaży, pikseli retargetingu Facebooka i Google oraz podzielonych testów, aby jeszcze bardziej dostosować swoją strategię.

Ceny: Zaczyna się od 69,96 $ miesięcznie dla 150 jednoczesnych uczestników. Zawiera również przypomnienia SMS z całego świata do 6000 miesięcznie.

5. Powiększenie

Zoom

Zoom jest obecnie najpopularniejszą firmą oferującą połączenia wideokonferencyjne na rynku do spotkań online. Jednak wielu nie wie, że Zoom pojawił się również na rynku webinariów wideo.

Znane z wysokiej jakości wideo i niezawodnego przesyłania strumieniowego, ten ruch był nie do pomyślenia.

Teraz możesz używać Zoom do prowadzenia interaktywnych seminariów wideo z udostępnianiem ekranu, czatem pytań i odpowiedzi oraz możliwością polubienia i pozytywnego głosowania na pytania.

Zoom umożliwia także przeprowadzanie ankiet, promowanie uczestników wśród panelistów, korzystanie z narzędzi do tworzenia tablicy i adnotacji i nie tylko.

Oprócz prowadzenia seminariów internetowych na żywo, Zoom umożliwia nagrywanie seminariów internetowych, a nawet dodawanie transkrypcji. Możesz również prowadzić sesje treningowe dla panelistów przed imprezą.

Wyjątkowość platformy do webinarów Zoom polega na tym, że pozwala ona mieć 100 panelistów, a na ekranie może być jednocześnie wyświetlanych ponad 49 osób. Pozwala to na promowanie uczestników jako panelistów i dołączanie do rozmowy.

Pozwalają również na jednoczesne transmitowanie na żywo do nieograniczonej liczby odbiorców w serwisach Facebook Live, YouTube Live i innych niestandardowych usługach przesyłania strumieniowego.

Zoom integruje się ze wszystkimi popularnymi usługami e-mail marketingu i platformami CRM. Właściciele witryny WordPress mogą używać WPForms i wtyczki Automator , aby automatycznie rejestrować użytkowników na seminaria internetowe w programie Zoom.

Ich wbudowane narzędzia analityczne i marketingowe nie są tak wydajne, jak niektóre inne programy do webinarów na tej liście, ale ich niezawodność i jakość wideo są znakomite.

Ceny: Począwszy od 40 dolarów miesięcznie dla 100 uczestników. Ale gdy się skaluje, staje się droższy. Na przykład 3000 uczestników będzie Cię kosztować 990 USD miesięcznie w przypadku Zoom w porównaniu z 499 USD w GoToWebinar.

6. Demio

Demio

Demio to szybko rozwijające się oprogramowanie do webinarów wśród marketerów, ponieważ oferuje bezproblemowe dołączanie, dzięki czemu Twoi użytkownicy mogą dołączyć do webinaru w przeglądarce jednym kliknięciem bez pobierania żadnego oprogramowania.

Możesz go używać do prowadzenia webinariów na żywo z wideo z kamery internetowej, udostępniania ekranu i przesyłania slajdów prezentacji bezpośrednio do Demio.

Ich przyjazna dla użytkownika platforma umożliwia interakcję z publicznością za pomocą interaktywnych ankiet ze statystykami, uruchamianie ofert i wezwań do działania podczas wydarzenia, udostępnianie prezentów materiałów informacyjnych lub dodatkowych pobrań, organizowanie pytań użytkowników i odpowiadanie na nie, czatowanie z użytkownikami za pośrednictwem publiczny lub prywatny czat, a nawet zaprowadzić uczestników na scenę.

Możesz także pobrać swoje webinary na żywo i przekształcić je w zautomatyzowane webinary, aby udostępniać nagrania lub używać ich w swoim automatycznym lejku sprzedażowym. Możesz także dołączyć do zautomatyzowanego webinaru i wchodzić w interakcję na czacie na żywo, aby poczuć się bardziej w czasie rzeczywistym.

Ceny: Począwszy od 49 dolarów miesięcznie dla 50 uczestników.

7. Webinaria GetResponse

GetResponse

GetResponse to popularna usługa marketingu e-mailowego, w której dodano funkcję webinarów, aby ułatwić użytkownikom centralizację działań marketingowych.

Możesz używać webinarów GetResponse do prowadzenia webinariów na żywo i na żądanie. Możesz mieć do 1000 uczestników na żywo, udostępniać scenę wielu prezenterom i prowadzić nieograniczoną liczbę webinariów.

Najlepsze jest to, że możesz automatycznie kontaktować się z odbiorcami, prowadzić automatyczne kampanie pielęgnacyjne i promować swoje oferty specjalne bezpośrednio z ich platformy automatyzacji marketingu, która jest wliczona w cenę.

Masz wszystkie potężne funkcje webinarów, takie jak ankiety i ankiety, udostępnianie ekranu, wezwania do działania podczas webinarów, tablice interaktywne i nie tylko.

GetResponse zawiera wbudowane strony docelowe i lejki sprzedażowe, które pomagają w dalszej optymalizacji konwersji. Możesz także użyć integracji OptinMonster wyskakujących okienek, aby uzyskać więcej uczestników i subskrybentów.

Ceny: 99 dolarów miesięcznie dla 300 uczestników i obejmuje ponad 1000 subskrybentów e-mail oraz wszystkie ich funkcje automatyzacji marketingu.

Jakie jest najlepsze oprogramowanie do webinarów (wybór eksperta)?

Po przejrzeniu wszystkich popularnych platform webinarowych uważamy, że GoToWebinar , LiveStorm i EasyWebinar to najlepsze oprogramowanie do webinarów na rynku.

Oferują wszystkie zaawansowane funkcje webinarów, których potrzebujesz, wraz z wysokiej jakości strumieniową transmisją wideo i przystępnymi cenami.

Ich narzędzie do konwersji jest zoptymalizowane pod kątem zgodności z Twoimi celami, niezależnie od tego, czy chodzi o generowanie potencjalnych klientów, sprzedaż, prowadzenie pokazów, czy cokolwiek innego. Platformy te dostosowują się do potrzeb Twojej firmy, aby zapewnić maksymalne wyniki.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci znaleźć najlepszą platformę oprogramowania do webinarów dla Twojej firmy. Możesz również chcieć zobaczyć nasze porównanie najlepszych biznesowych usług telefonicznych dla małych firm i najlepszego oprogramowania do powiadomień push , które pomogą Ci połączyć się z odwiedzającymi po opuszczeniu Twojej witryny.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube z samouczkami wideo WordPress. Możesz nas również znaleźć na Twitterze i Facebooku .

Zrzeczenie się: Aby pomóc naszym czytelnikom uniknąć paraliżu wyboru, w naszej opinii ekspertów porównaliśmy tylko najlepsze platformy oprogramowania do webinarów. Ta lista nie obejmuje innych usług webinarowych, takich jak WebinarJam, WebinarNinja, Bigmarker, Everwebinar, Clickmeeting, Google Hangouts, WebEx, Zoho Meeting, Adobe Connect, MyOwnConference, narzędzie do webinarów Bluejeans itp.