Przewodnik po hostingu współdzielonym: jakie są korzyści i czy jest odpowiedni dla Ciebie?

Hosting współdzielony jest popularnym wyborem, jeśli chodzi o hosting stron internetowych. W tym artykule przeanalizowano wszystko, co musisz wiedzieć, aby określić, czy hosting współdzielony jest odpowiedni dla ciebie.

Przyjrzymy się dokładnie temu, czym jest hosting współdzielony, jak działa, jego zaletom i wadom, i sprawdzimy niektórych dostawców hostingu współdzielonego.

illustration showing advantages and disadvantages of shared hosting.
Dowiesz się wszystkiego o zaletach — i niektórych wadach-hostingu współdzielonego.

Ten artykuł nie ma na celu przekonania Cię do przejścia na hosting współdzielony; jednak zaoferuje ci wgląd w to, za pomocą którego możesz podjąć logiczną decyzję, jeśli chodzi o hosting. W ten sposób możesz poznać wszystkie korzyści, ograniczenia, koszty i więcej, dzięki czemu będziesz miał jasne pojęcie, czy hosting współdzielony jest właśnie dla ciebie.

Pójdziemy tam.:

A z tym zacznijmy od…

Co To jest Hosting współdzielony

Hosting współdzielony to hosting stron internetowych, który dzieli zasoby serwera internetowego między wiele domen, które dzielą fizyczny serwer internetowy i jego zasoby między hostowane strony internetowe. Może być również określany jako wirtualny hosting współdzielony.

Użytkownicy mogą hostować witrynę z innymi domenami i udostępniać zasoby serwera, co wiąże się z niższym kosztem i dokładnym adresem IP, jak inne domeny innych użytkowników.

Oni (użytkownicy) otrzymują sekcję serwera udostępnioną setkom użytkowników. Każdy, kto korzysta z hostingu współdzielonego, ma dostęp do funkcji, takich jak miejsce na dysku, konta FTP, miesięczny ruch i dodatkowe dodatki oferowane przez hosta.

Zasoby systemowe są udostępniane na żądanie przez użytkowników znajdujących się na serwerze.

Kto Powinien Korzystać Z Hostingu Współdzielonego?

Hosting współdzielony jest najlepszy dla małych witryn, blogów i witryn o małym natężeniu ruchu, które nie wymagają zaawansowanych konfiguracji ani dużej przepustowości. Jest to również dobre dla stron internetowych, które nie potrzebują dużego stopnia niezawodności i mogą poradzić sobie z pewnym przestojem w wyniku rzeczy dziejących się na serwerze (omówimy to później).

Pakiety dla hostingu współdzielonego są zazwyczaj minimalne dla funkcji i wsparcia, ale dużo czasu użytkownicy mogą uaktualnić za dodatkowe koszty.

Często hosting współdzielony jest wszystkim, co jest wymagane dla małych stron internetowych. Jeśli jednak strona internetowa rośnie i zaczyna generować większy ruch, często potrzebna jest aktualizacja do hostingu zarządzanego lub dedykowanego serwera.

Jak wspomnieliśmy, hosting współdzielony może działać idealnie dla świadomych budżetu nowych właścicieli witryn i każdego, kto ma małe witryny o małym natężeniu ruchu ze względu na wszystkie korzyści (które omówimy szczegółowo w dalszej części tego artykułu).

Jak to działa?

Wspomnieliśmy o tym wcześniej, ale hosting współdzielony to miejsce, w którym pojedynczy serwer obsługuje wiele witryn. Jeśli chodzi o wiele lokalizacji, które mogą wynosić od kilkuset do tysięcy. Zależy to od dostępnego miejsca na dysku twardym, szybkości przetwarzania i pamięci RAM.

Hosting jest dostarczany przez maszynę taką samą jak serwer dedykowany, jednak wielu klientów implementuje jego zasoby.

What shared hosting looks like
Jest to hosting współdzielony w skrócie.

Osobne części serwera zawierają pliki konta użytkownika id aplikacje. Każdy z nich ma swoje drzewo katalogów plików, a użytkownicy nie mają dostępu ani do katalogu głównego, ani do innych plików.

Jak zobaczysz, jest wiele…

Zalety hostingu współdzielonego

Image of a pair of people holding a hosting sign.
Istnieje wiele gadżetów, które oferuje hosting współdzielony.

Prawdopodobnie zebrałeś już kilka przemyśleń i pomysłów na to, dlaczego współdzielony hosting może być korzystny. Biorąc to pod uwagę, Istnieje wiele zalet, aby przyjrzeć się bardziej szczegółowo.

Sprawdźmy je.

Opłacalność

Istotnym powodem korzystania z hostingu współdzielonego jest to, że jest bardzo przystępny cenowo. Jest to najbardziej opłacalne rozwiązanie, ponieważ wiele osób przyczynia się do kosztów serwera, a koszty firmy hostingowej są rozdzielane między nich.

Możesz uzyskać witrynę hostowaną za tak tanie, jak kilka dolarów miesięcznie, w zależności od dostawcy hostingu i warunków.

Elastyczność

Jeśli masz nową lub małą stronę internetową, możesz zacząć od współdzielonego hostingu i aktualizacji bez większych przeszkód w miarę rozwoju witryny.

Brak Ograniczeń Przepustowości

Niezależnie od tego, jaki masz dostawca usług hostingowych, zazwyczaj zapewniają nieograniczoną przepustowość dla Twojej witryny miesięcznie. Pamiętaj jednak, aby nie przeciążać serwera, w przeciwnym razie twoje konto może zostać zawieszone.

Istnieją również sytuacje, w których jeśli używasz dużej przepustowości i wpływa to na inne domeny, Twój dostawca usług hostingowych może wskazać, że musisz uaktualnić swoje konto. Jednak jest to dość rzadkie.

Łatwe do samodzielnego zarządzania bez wiedzy technicznej

Skonfigurowanie hostingu współdzielonego jest proste. Istnieje wielu dostawców, którzy oferują panel sterowania do zarządzania witryną. W przeciwieństwie do VPS lub serwerów dedykowanych, łatwo jest dodawać użytkowników FTP, kompresować foldery, zmieniać hasła i nie tylko.

Nie ma drogich narzędzi ani skomplikowanych konfiguracji.

Hostuj Wiele Domen

Opcja hostowania wielu domen obejmuje hosting współdzielony. Większość hostów internetowych umożliwia hostowanie wielu stron internetowych. Biorąc to pod uwagę, mogą istnieć ograniczenia, takie jak zezwalanie na kilka domen na konto. Ale niektóre mogą nie mieć żadnych ograniczeń, chyba że Twoje konto dostaje mnóstwo ruchu.

Profesjonalnie Zarządzane

Jeśli chodzi o niskie koszty utrzymania, współdzielony hosting pasuje do rachunku. Twój dostawca usług hostingowych dba o Twój serwer, zapewniając prawidłowe działanie podstawowych zadań administracyjnych serwera. Powinieneś oczekiwać profesjonalnej pomocy technicznej w zakresie wszystkiego, w tym ataków DDoS, awarii sieci, konserwacji i innych.

Możliwość hostowania dynamicznych stron internetowych

Jeśli masz stronę internetową, która wygląda inaczej w zależności od tego, kto przegląda (np. Facebook), jest to znane jako dynamiczne. CMS i dynamiczne witryny używają języków programowania (np. PHP), które mogą być uruchamiane na współdzielonym serwerze.

Wbudowany cPanel

Dzięki cPanel możesz zarządzać swoimi zadaniami hostingowymi. Dzięki hostingowi współdzielonemu wbudowany cPanel może ułatwić kontrolę, upraszczając konfigurowanie wiadomości e-mail, baz danych, domen dodatków i innych.

Łatwy Hosting i konfiguracja poczty e-mail

W dzisiejszych czasach ważne jest, aby wiadomość e-mail była powiązana z domeną. Dzięki hostingowi współdzielonemu posiadanie cPanel w przystępnym cenowo planie hostingowym pozwala łatwo dodawać adresy e-mail. Ponadto możesz przesyłać wiadomości e-mail do innych Usług (np. Gmail). Wiele wspólnych hosusługi ting oferują nieograniczone konta e – mail.

Wady współdzielonego hostingu

A couple grappling at a hosting sign.
Za każdym razem, gdy coś udostępniasz, mogą pojawić się pewne wady…

Jak wszystko, są zalety-i wady. Dotyczy to również hostingu współdzielonego.

Oto spojrzenie na niektóre mniej pożądane części hostingu współdzielonego.

Kwestie Bezpieczeństwa

Niestety hosting współdzielony może być najbardziej podatnym typem hostingu ze względu na fakt, że hakerzy mogą korzystać z jednej domeny, aby uzyskać dostęp do całego serwera – wraz ze wszystkimi innymi witrynami na nim hostowanymi.

Hosty internetowe chcą maksymalnej liczby domen hostowanych na jednym serwerze i często pomijają środki bezpieczeństwa.

Jednak niektóre hosty internetowe wspominają, że wdrażają izolację domen, aby zapobiec wpływowi innych domen na konkretną witrynę. Wiele firm hostingowych zwiększa bezpieczeństwo bardziej niż inne.

Prędkość

Jednym z głównych problemów hostingu współdzielonego jest szybkość. Wynika to z tego, że wielu użytkowników udostępnia zasoby serwera, PAMIĘĆ RAM i procesor – co może spowolnić działanie. Ponadto, jeśli na serwerze znajduje się popularna strona internetowa, wpłynie to na wszystkie inne witryny ze względu na zasoby serwera i pojedynczy adres IP.

To będzie się różnić w przypadku hostów internetowych, ale przygotuj się na wolniejszą witrynę. Jednak może to nie być ogromny czynnik, jeśli nie masz wielu odwiedzających lub masz osobistą stronę internetową, na której nie zależy Ci zbytnio na szybkości.

Awarie Serwera

Częstym problemem związanym z hostingiem współdzielonym są awarie serwera. Dzieje się tak, gdy witryny wykorzystują nadmierny procesor i pamięć RAM.

Ważniejsze jest to, że Firmy hostingowe często nie są szybkie w rozwiązaniu problemu. To dla nich powszechne zjawisko, a nie wysoki priorytet.

Oczywiście niektórzy dobrzy dostawcy hostingu naprawiają problem, a nawet blokują stronę internetową, która wykorzystuje wszystkie zasoby serwera. Jeśli dostawca hostingu ma recenzje lub dobrą obsługę klienta w przypadku takich problemów, być może warto z nich korzystać w porównaniu z dostawcą hostingu, który nie rozwiązuje problemu szybko.

Naprawianie Problemów Może Potrwać Dłużej

Odpowiada to awariom serwera, ponieważ, jak wspomniano powyżej, problemy czasami nie są szybkie do ustalenia, co frustruje każdego, kto dba o czas pracy.

Wszystko może potrwać, nawet jeśli firma hostingowa ma personel, który naprawi przestoje lub jakiekolwiek problemy.

Ponownie, należy spojrzeć na opinie dla firmy hostingowej i ustalić dla siebie, Czy firma jest dobry w rozwiązywaniu problemów szybko. (A Firmy hostingowe, o których będziemy wspominać w tym artykule, mają dobre wsparcie, więc pamiętaj o tym.)

Kiedy nie korzystać z hostingu współdzielonego

Jak wspomniano, hosting współdzielony wykorzystuje wspólny serwer wśród wielu stron internetowych. W rezultacie hosting współdzielony jest skonfigurowany tak, aby popularne frameworki (np. WordPress) działały bezbłędnie z podstawowymi konfiguracjami.

Jeśli więc chcesz użyć niestandardowej struktury witryny, która nie jest obecnie zainstalowana na serwerze lub chcesz zoptymalizować zasoby serwera pod kątem określonych zadań witryny, hosting współdzielony może nie być dla Ciebie odpowiedni. Lepiej byłoby skorzystać z hostingu dedykowanego lub VPS, ponieważ pozwolą one na większe dostosowanie.

Jeśli potrzebujesz dostępu do roota, aby zainstalować oprogramowanie lub skonfigurować, prawdopodobnie najlepiej nie używać hostingu współdzielonego, ponieważ jesteś bardzo ograniczony poza cokolwiek basic.

Współdzieleni Dostawcy Hostingu

Teraz, gdy wiesz wszystko o zaletach, wadach i sposobie działania hostingu współdzielonego, możesz zdecydować, że jest odpowiedni dla ciebie. Oto kilka zaleceń dla dostawców hostingu współdzielonego.

Firmy te mają solidną reputację, wsparcie i są dobrze ugruntowane. Istnieją linki do każdego planu, więc zapoznaj się z nimi, aby uzyskać więcej informacji i cen.

Należy również pamiętać, że nie mamy żadnych relacji z tymi firmami poza myśleniem, że oferują solidny produkt. Nie publikujemy i nie będziemy publikować linków partnerskich tutaj w WPMU DEV (co czyni nas wyjątkowymi!).

Jeśli chcesz podzielić się opinią lub zadać pytanie dotyczące naszej opinii na temat hostingu współdzielonego lub tych dostawców, zrób to w komentarzach na końcu artykułu.

HostGator

HostGator logo
HostGator jest jednym z najpopularniejszych dostawców hostingu współdzielonego.

HostGator to popularna i znana współdzielona firma hostingowa.

Wraz z hostingiem współdzielonym oferuje WordPress, VPS i hosting dedykowany-co jest świetne, jeśli Twoja witryna staje się zbyt duża. Dodatkowo istnieją pakiety współdzielonego hostingu oparte na Linuksie.

Jego współdzielony hosting ma plany Miesięczne, a także ma dostępne dłuższe terminy. Ich bogate współdzielone pakiety hostingowe obejmują nieograniczoną przestrzeń dyskową, Miesięczne bazy danych z dużą ilością możliwości rozwoju i pocztę e-mail.

Dużą zaletą hostingu z HostGator jest ich Obsługa klienta 24 / 7 i niezawodność. Jeśli pojawią się problemy, szybko go rozwiążą.

HostGator to najwyższej klasy opcja współdzielonego hostingu, o solidnej reputacji za jakość i niezawodną obsługę w przystępnych cenach. Jest wysoce zalecany do współdzielonego hostingu przez liczne recenzje i strony internetowe.

GoDaddy

GoDaddy logo
GoDaddy nie jest obcy hostingowi współdzielonemu.

GoDaddy jest jedną z najtańszych opcji, jeśli chodzi o hosting współdzielony. Ma przyzwoitą gamę współdzielonych serwerów internetowych opartych na Linuksie, a także będzie zawierać bezpłatną nazwę domeny, jeśli zarejestrujesz się na zobowiązanie, które przekracza 12 miesięcy.

Zawsze możesz również przejść na VPS lub hosting dedykowany, jeśli Twoja witryna zacznie przewyższać to, co jest możliwe do przejścia dzięki hostingowi współdzielonemu.

GoDaddy zawiera świetny czas pracy (rzadko spada), przydatne narzędzia do tworzenia stron internetowych i opcje dla serwerów. Ponadto ich wsparcie 24/7 jest korzystne, jeśli coś pójdzie nie tak.

Mają również solidną reputację i od jakiegoś czasu działają w branży. Jest to dobra opcja na rozpoczęcie współdzielonego hostingu z aktualizacją w przyszłości.

Domain.com

domain.com logo.
Domain.com oferuje więcej niż domeny z ich współdzielonymi pakietami hostingowymi.

Domain.com znany jest bardziej ze swoich domen. Mają również współdzielony hosting za przystępną cenę. Ich różne plany zależą od tego, ile masz witryn, a wszystkie mają nieograniczoną przestrzeń dyskową.

Obejmują one niektóre bezpłatne korzyści, takie jak certyfikat SSL i bezpłatną domenę. Oprócz tego mają monitoring sieci 24/7 i ochronę DDoS.

Przyjazny dla klienta panel sterowania ułatwia korzystanie z niego. A jeśli kiedykolwiek masz pytania lub problemy, zawsze możesz skontaktować się z ich obsługą.

Hostinger>
Hostinger logo.
Hostinger to świetna opcja dla hostingu współdzielonego.

Hostinger oferuje tanie plany, obsługę klienta 24 / 7, a ich czas pracy jest fantastyczny. Mają trzy wspólne plany hostingowe oparte na Linuksie, przy niskich kosztach – ale wysokie zaangażowanie w te niskie koszty (od roku do czterech lat).

Mają również hosting serwerów WordPress, VPS i Linux, więc zawsze możesz uaktualnić w razie potrzeby.

Kilka wad to brak dedykowanego hostingu, a nie każdy plan ma opcję Windows. Ponadto, chociaż istnieje wsparcie 24/7, nie obejmuje to pomocy telefonicznej, co może powodować niedogodności dla niektórych użytkowników.

Wszystko to powiedziawszy, Hostinger ma solidną reputację hostingu współdzielonego. Może być bardzo przystępny cenowo, wystarczy być przygotowanym na zobowiązanie.

DreamHost

DreamHost logo.
DreamHost może być spełnieniem marzeń (przepraszam!) ze współdzielonym hostingiem.

DreamHost to kolejna świetna opcja, jeśli chodzi o niedrogi hosting współdzielony. Jest przeznaczony bardziej dla początkujących, biorąc pod uwagę narzędzia, które sprawiają, że niezwykle łatwo jest uruchomić, wsparcie i funkcję instalacji jednym kliknięciem.

Mają dwa wspólne plany hostingowe (Shared Starter i Shared Unlimited). Oferują one nieograniczony miesięczny transfer danych i przechowywanie. Mając to na uwadze, musisz uaktualnić do Shared Unlimited for e-mail.

Jak wspomniano, jest łatwy w użyciu DreamHost z narzędziami do zarządzania domenami. Niestandardowy panel sterowania zapewnia administratorowi dostęp do wszystkich produktów Dreamhost. Stamtąd łatwo jest aktualizować informacje o domenie, dostosowywać ustawienia, dodawać użytkowników i nie tylko.

Ponadto mają gwarancję czasu działania 100%. Mają wiele centrów danych, redundantne chłodzenie, Generatory awaryjne i stale monitorują wszystko, aby upewnić się, że wszystko działa płynnie.

Bluehost

bluehost logo.
Łatwość użycia Bluehost sprawia, że konfigurowanie wspólnej witryny hostingowej jest proste.

Bluehost to kolejna firma, która zawiera bardzo łatwy w użyciu Kreator stron internetowych. Zapewnia również ochronę zasobów, dzięki czemu wydajność witryny pozostaje chroniona i nie wpływa na nią nawet w przypadku innych witryn na współdzielonym serwerze.

Mają również warunki użytkowania, ale w razie potrzeby możesz uaktualnić do VPS lub hostingu dedykowanego. Istnieje również wsparcie 24 / 7, niestandardowe motywy, integracja WordPress i bezpłatna domena przez rok.

Jako jeden z wyboru PC Ediotrs na Hosting, wspominają: “ciągle ewoluujący Bluehost to niezawodny hosting, który sprawia, że tworzenie witryny jest proste, szczególnie w przypadku hostingu WordPress.”Biorąc to pod uwagę, warto wypróbować Bluehost dla hostingu współdzielonego – zwłaszcza jeśli używasz WordPress.

A2 Hosting

A2 Hosting logo.
Dajemy A2 Hosting ” A ” za współdzielony hosting.

A2 Hosting wyróżnia się różnymi pakietami, wydajnością czasu pracy i doskonałą obsługą klienta.

Ma cztery poziomy współdzielonego hostingu opartego na Linuksie. Cena zależy od magazynu, wiadomości e-mail i domen.

Każdy z ich serwerów jest zoptymalizowany pod kątem szybkości i ogranicza liczbę klientów na każdym serwerze. Wspominają, że mają 20 razy szybszy czas ładowania strony niż większość konkurentów.

Mają zespół ekspertów, którzy pomogą w każdej migracji konta, zobowiązują się do czasu działania 99.9 i wsparcia 24/7.

InMotion

inmotion logo.
InMotion to kolejna łatwa w użyciu platforma do współdzielonego hostingu.

Inmotion ma reputację doskonałego czasu pracy, łatwości obsługi i elastyczności. Oferuje również wiele typów hostingu, więc jeśli kiedykolwiek będziesz musiał uaktualnić hosting współdzielony, możesz.

Ma cztery plany hostingu współdzielonego oparte na Linuksie, od 10 GB pamięci SSD do 200 GB. Plany są określane przez strony internetowe, konta e-mail i transfery danych. Wszystkie obejmują bezpłatny SSL i bezpłatną domenę.

Mają dobrą reputację w zakresie czasu pracy i mają wsparcie techniczne 24/7. Ponadto jest wyposażony w łatwy w zarządzaniu cPanel,który może docenić każdy początkujący.

iPage

iPage logo.
iPage jest tani, ale oferuje doskonałe funkcje hostingu współdzielonego.

iPage to współdzielona usługa hostingowa z niezwykle przystępnymi planami cenowymi, które różnią się w zależności od okresu. Zasilają ponad milion stron internetowych i działają od 1998 roku.

Niektóre z ich zalet obejmują nieograniczoną liczbę adresów e-mail, nieograniczoną liczbę domen i wsparcie 24/7. Obejmują one również bezpłatne certyfikaty SSL, bezpłatną domenę na rok i darmowy kreator stron internetowych.

Możesz również uaktualnić do VPS i hostingu serwera dedykowanego, jeśli Twoja witryna staje się zbyt duża dla hostingu współdzielonego.

Hosting nie powinien być oszczędzany, gdy jest udostępniany

Jak widać, hosting współdzielony ma wiele zalet. Sprowadza się to do tego, że jest najlepszy dla początkujących, mniejszych stron internetowych i jeśli masz ograniczony budżet.

Nie powinieneś oszczędzać jakości hostingu, jeśli korzystasz z hostingu współdzielonego. Użyj odpowiedniej współdzielonej firmy hostingowej (takiej jak te, o których wspominaliśmy), a powinieneś oczekiwać jakości – nawet jeśli mogą wystąpić sporadyczne czkawki (np. przestoje). Dodatkowo skorzystaj z firmy, która ułatwia aktualizację, gdy Twoja witryna rośnie.

Zapraszamy do skorzystania z tego artykułu, aby odnieść się do hostingu współdzielonego w swojej witrynie. Albo, HM, z całą tą rozmową o dzieleniu się-możesz się nią podzielić.