Epicka podróż o byciu sprzedawcą usług WordPress za pomocą WPMU DEV

Historia doświadczenia jednego programisty WordPress-od momentu przybycia klienta, do pracy nad tworzeniem stron internetowych — rozliczaniem-i nie tylko.

Ten artykuł przeprowadzi Cię przez całą podróż, od momentu pierwszego kontaktu z klientem do ostatecznego wyniku, z szybką demonstracją łatwej i łatwej konfiguracji witryny, poprzez konfiguracje, hosting, fakturowanie i inne. Zobacz, jak nasz programista stron internetowych, Bob, pomaga witrynie Myjni Samochodowej Stephanie ożywać ze wszystkimi niezbędnymi elementami.

Image of Bob and a carwash.
W tym artykule dobrze poznasz Boba.

Zobacz, jak porównuje się Twoja podróż i czy korzystasz ze wszystkich narzędzi do twojej dyspozycji jako sprzedawca usług WordPress, tutaj w WPMU DEV.

Pokażemy jak Bob:

Oczywiście każdy klient, strona i sytuacja będą inne. Jest to bardzo uproszczony przykład z Bobem, w którym Zakładamy, że wszystko idzie dobrze bez opinii klientów, poprawek i nie tylko. Ze względu na krótką prezentację, demo Boba będzie dość proste i omówimy podstawy.

Aby dołączyć do zabawy, jeśli nie jesteś członkiem WPMU DEV, Wypróbuj nas za darmo. Będziesz mógł śledzić wraz z Bobem i sprawdzić hosting odsprzedaży dla siebie!

Podróż Zaczyna Się…

Poznaj Boba.

Image of Bob.
“Cześć!”

Bob prowadzi Agencję Rozwoju WordPress. Niedawno dodał odsprzedaż hostingu do swoich usług za pomocą WPMU DEV.

Pewnego popołudnia, gdy Bob pracował nad jakimś biznesem w Internecie, usłyszał “ding” i zauważył e-mail od Stephanie. Stephanie właśnie otworzyła nową myjnię samochodową o nazwie That ‘ s Awash Carwash, i chce nowej strony internetowej.

Bob przewija Krótki opis Stephanie. Niektóre z istotnych szczegółów obejmują:

  • Hosting
  • Wizualizacje (dostarczone przez Klienta)
  • Formularz zamówienia miesięcznego członkostwa w myjni samochodowej
  • Raporty miesięczne i konserwacja

Idealnie. Wiedząc, czego chce klient, Bob składa ofertę i wysyła ją do Stephanie. Dzień później przychodzi kolejny e-mail. Cytat został zatwierdzony, a Stephanie jest chętna, aby Bob stworzył stronę Myjni Samochodowej That ‘ s Awash!

Czas, żeby Bob zakasał rękawy i zabrał się do pracy.

Rozpocznij Z Rozliczaniem Klientów

Bob zaczyna od dodania Stephanie jako klienta w rozliczeniach klientów. Rozliczenia klientów to w pełni zautomatyzowany i bezpłatny system rozliczeń dla członków i klientów WPMU DEV. Wystarczy kilka chwil, aby ją dodać (zobacz, jakie to proste tutaj).

Kiedy już jest w systemie, wystawia fakturę, aby pobrać wstępną opłatę za swoje usługi.

Oczywiście każdy projektant ma swoje własne metody płatności. Bob postanowił pobrać 1200 dolarów za pełny rozwój tej strony. Chce zapłaty $ 800, aby rozpocząć projekt, a inne $400 po zakończeniu.

Następnie, gdy wszystko zostanie skonfigurowane, użyje Fakturowania Klienta, aby umieścić Stephanie w programie do konserwacji/hostingu strony internetowej, który będzie automatycznie rozliczał ją co miesiąc (o czym zajmiemy się później).

Aby uzyskać rachunek Stephanie, robi to wszystko przez Hub pod rozliczeniami klientów. Może to być accbezpośrednio z witryny, przeglądu Centrum lub karty rozliczeń klienta. Wtedy Bob po prostu klika Billa klienta.

Where to send a bill from in Client Billing.
Bob może wysłać rachunek w kilka kliknięć stąd.

Jeśli chodzi o tworzenie faktury, jest ona całkowicie oznakowana na biało, więc Bob dodaje swój własny branding, informacje, a także małą notatkę o tym, do czego służy ten rachunek. Jego branding jest zapisywany do wykorzystania w przyszłości również z innymi klientami.

To ma wszystkie podstawowe elementy, takie jak koszt, opis, i że jest to należne.

Kiedy będzie gotowy, zostanie wysłany na skrzynkę Stephanie.

Niedługo potem Bob dostaje wiadomość e-mail z informacją, że Stephanie zapłaciła rachunek (rany, to było szybkie!). Zrobiła to wszystko online, ponieważ umożliwił jej dostęp do rachunku, co sprawia, że jest to wygodne i łatwe do płacenia i zarabiania.

Ten płatny rachunek znajduje również odzwierciedlenie w rozliczeniach klientów, gdzie jest podświetlony na zielono i oznaczony płatny.

An image of the paid invoice.
Zapłacona faktura odzwierciedla datę, kwotę i bardziej szczegółowe informacje na temat płatności.

Aby uzyskać więcej szczegółowych informacji na temat konfigurowania faktur, dodawania klientów i nie tylko, zapoznaj się z tym artykułem.

Z pieniędzmi w banku, jest gotowy, aby dostać się do sedna tworzenia strony.

Łatwo Skonfiguruj witrynę z gotowego szablonu

Jako członek WPMU DEV w planie Freelancer lub agency, Bob ma natychmiastowy dostęp jednym kliknięciem, gdzie może łatwo skonfigurować dedykowane, w pełni zoptymalizowane, zarządzane przez white-label konta hostingowe WordPress dla wszystkich swoich klientów (z rejestracjami nazw domen wkrótce) – wszystko z własnego centrum!

Tak więc, dzięki tworzeniu witryny WordPress Stephanie, Bob określa, jaki rodzaj projektu i strony byłby najlepszy dla myjni samochodowej po przeprowadzeniu małych badań.

Następnie rozważa swoje opcje. Bob może utworzyć jedną od zera, sklonować istniejącą witrynę lub użyć gotowego szablonu. Wszystko to odbywa się z koncentratora.

Po dokładnym rozważeniu przegląda gotowe szablony WPMU DEV (które można znaleźć w moje witryny>szablon witryny>WPMU Dev Templates) i decyduje, że Kreator stron biznesowych jest drogą do zrobienia.

Where you get the business template.
Ten kreator stron jest elegancki i idealny dla biznesu.

Wszystko jest skonfigurowane i może szybko i łatwo zaimplementować niektóre obrazy dostarczone przez Klienta. Dodatkowo jego układ jest prosty i idealny do mycia samochodów Stephanie. Punkt!

Teraz Bob musi stworzyć nową hostowaną stronę i zacząć budować od podstaw, które zapewnia Ten kreator stron.

Klika znak plus, aby utworzyć witrynę i wybiera opcję klonowania, aby zaimplementować układ biznesowy.

Where you clone a site.
Opcja klonowania sprawia, że uruchomienie nowej witryny jest jak zawsze proste.

Przechodząc przez proces utworzy Tymczasowy adres URL witryny. Aby zobaczyć, jak skonfigurować sklonowaną witrynę szczegółowo, zapoznaj się z tym artykułem.

W tym momencie Bob może skonfigurować środowisko postoju, jeśli chce lub użyć tymczasowego adresu URL. Konfiguracja środowiska postojowego jest korzystna, jeśli nie ma poprzedniej witryny lub domeny.

Biorąc pod uwagę, że używa gotowego szablonu, dość szybko go wybije, więc wybiera tylko tymczasowy adres URL i nie czuje potrzeby inscenizacji.

Dodaj Branding klienta

Bob zamierza zastąpić gotowe obrazy w szablonie z klientami, wraz z dodaniem niezbędnych informacji. Nie trwa długo, zanim nowa strona zacznie się łączyć!

Oto spojrzenie na stronie głównej…

Image of That's Awash Carwash homepage.
Chcę odwiedzić, że jest Awash Carwash już!

Gdy już to wszystko zaimplementuje, jest gotowy do ulepszenia i korzystania z niektórych Pro wtyczek, które są dołączone do każdego członkostwa WPMU DEV.

Zaimplementuj Wtyczki Z Koncentratora

Podczas tworzenia nowej witryny z gotowym szablonem wszystkie niezbędne wtyczki są już zainstalowane i aktywowane. Nie ma nic innego, co Bob musi zrobić, aby zdobyć niezbędne rzeczy.

Może wyświetlić wszystkie z nich z koncentratora w obszarze wtyczek.

The preinstalled plugins.
Wszystkie te wtyczki są już zainstalowane i aktywowane.

Oczywiście trzeba będzie wprowadzić pewne zmiany. Ponadto wszystkie inne wtyczki Pro można aktywować za darmo w dowolnym momencie z koncentratora (np.).

Na razie Bob postanowił stworzyć formularz subskrypcji Forminatora dla myjni samochodowych. To łatwe dzięki dodatkowi subskrypcji Forminator Stripe.

Where you set up a Stripe subscription.
Jak zawsze łatwo jest skonfigurować i wdrożyć subskrypcje.

Nie trzeba wiele wysiłku, aby Bob wdrożył tę funkcję, aby klienci mogli subskrybować miesięczną usługę mycia samochodów Stephanie.

Zawiera pola dla nazwy klienta, adresu, numeru telefonu i innych. Ponadto Klient może subskrybować usługę miesięcznej subskrypcji, wprowadzając dane swojej karty kredytowej.

Subscription form from Forminator.
Formularz subskrypcji to pestka do stworzenia.

Jeśli Stephanie chce zmian, Bob zawsze może wdrożyć kupony i rabaty, e-podpisy i wiele więcej dzięki Forminator.

Dowiedz się więcej o tym, jak łatwo jest uwzględnić subskrypcje Forminator w tym artykule.

Inne Wtyczki…

Bob łączy również Beehive Pro z Google for analytics, wdraża rekomendacje bezpieczeństwa Defender Pro i uruchamia szybką konfigurację SEO z SmartCrawl Pro.

Ponadto może zacząć konfigurować e – maile dla tego Awash Carwash (każde konto hostowane w WPMU DEV otrzymuje dziesięć darmowych kont e-mail-a więcej jest dostępnych). Dowiedz się, jak tworzyć konta e-mail i dowiedz się więcej na ten temat tutaj.

Niedługo później…

Zanim się zorientował, Bob miał projektowanie stron internetowych w dobrym miejscu. – Myślę, że jej się spodoba-mówi, łykając kawę.

Wysłał Tymczasowy adres URL do swojego klienta w celu uzyskania opinii.

Stephanie wraca z kciukiem w górę. To zawsze dobry znak.

Przenieś witrynę z tymczasowego adresu URL do domeny

Bob idzie naprzód i przenosi witrynę z tymczasowego adresu URL do rzeczywistej domeny.

Wszystko to odbywa się z witryny > Hosting > Domeny. To tylko kwestia dodania domeny, aktualizacji DNS i kilku innych kroków, aby Twoja domena niestandardowa była podstawowa.

Where you add DNS to make your site live.
Jak zwykle łatwo jest uzyskać domenę tymczasową do domeny niestandardowej-i sprawić, by żyła!

Kiedy strona jest gotowa do uruchomienia, Bob zaczyna działać. Jest to łatwe do zrobienia dzięki tej liście kontrolnej w dokumentacji WPMU DEV. Ponadto, jeśli ma jakiekolwiek trudności, zawsze może rozmawiać z Pomocą techniczną 24/7.

Daje Stephanie wszystkie informacje o nowym koncie e-mail jej firmy i link do adresu URL na żywo, aby mogła natychmiast rozpocząć marketing.

Dobra Robota!

Jest bardzo zadowolony z tego, jak szybki i łatwy był proces tworzenia strony myjni samochodowej. To sprawiło, że chciał osobiście odwiedzić myjnię Stephanie i umyć samochód, więc po skończeniu kawy zrobił to.

Car wash image.
Bob z niecierpliwością czeka na swój czysty samochód.

Teraz, gdy wszystko jest gotowe, nadszedł czas, aby…

Konfigurowanie Rozliczeń Opartych Na Subskrypcji

Aby ułatwić sprawę jego klientowi, zamierza umieścić ją w systemie rozliczeniowym opartym na subskrypcji. Obejmie to jej miesięczny hosting, serwis i konserwację.

Podobnie jak faktura początkowa, wszystkie te funkcje można uruchomić z Fakturowania Klienta.

The billing screen.
Ten przegląd klientki Boba, Stephanie, pokazuje, ile zapłacono, jej dane kontaktowe i wiele innych szczegółowych informacji.

Bob pobiera $ 75 miesięcznie za utrzymanie witryny i $ 15 miesięcznie za hosting. Daje mu to miesięczny przychód cykliczny (MRR) w wysokości 90 USD.

Ma wszystkie te skonfigurowane jako subskrypcje, więc są automatycznie rozliczane co miesiąc.

The subscriptions in client billing.
Dwie subskrypcje, które Stephanie ma na to, to Awash Carwash.

Aby skonfigurować subskrypcje w rozliczeniach klientów, Bob musiał tylko skonfigurować nową usługę i zastosować ją do Stephanie. Stephanie otrzyma możliwość zapłaty rachunku w Portalu Klienta lub może wysłać czek, a Bob może ręcznie oznaczyć go jako zapłacony po jego otrzymaniu.

Bob wysyła jej również fakturę salda końcowego w wysokości $400 za ukończenie jej rozwoju witryny.

Jeśli miał jakieś problemy z płatnością Stephanie (wydaje się fajna, więc wątpię w to), jednym z kroków, które może podjąć Bob, jest ochrona hasłem, więc klient nie może się zalogować, dopóki nie zapłaci. Ponadto otrzyma powiadomienia o wszelkich zaległych fakturach, jeśli miały się pojawić.

Aby dowiedzieć się, jak Bob konfiguruje subskrypcje, wystawia faktury i nie tylko, zapoznaj się z naszym artykułem o tym, jak zostać sprzedawcą hostingu.

Teraz, gdy Bob dostaje zapłatę, usługa jest już ustawiona i wszystko wygląda dobrze, ważne jest, aby…

Monitor, który jest Awash Carwash i raportowanie

Jak wspomniano, jedną z usług, które Bob wykonuje dla swojego klienta, jest utrzymanie witryny, które obejmuje monitorowanie witryny, aby upewnić się, że jest ona zawsze uruchomiona.

Na szczęście w hubie jest to tak proste, jak zawsze, dzięki przeglądowi Huba. Stąd może monitorować bezpieczeństwo, czas pracy, sprawdzać aktualizacje, czyścić pamięć podręczną, wyświetlać pamięć masową i wiele innych.

The Hub overview.
Przegląd zawiera szczegółowe informacje na temat strony Stephanie.

Może nawet uzyskać wgląd w swoje dochody od Stephanie z obszaru rozliczeniowego klienta, co sprawia, że na miły skrót i rzut oka na to, co przychodzi (zamiast iść do sekcji faktycznego rozliczenia klienta).

Client billing area in The Hub.
Jak widzisz, jego MRR od Stephanie wynosi 90 dolarów.

Ponadto Bob może planować wysyłanie do Stephanie raportów oznaczonych białą etykietą na temat analityki, bezpieczeństwa, wydajności i nie tylko – dając jej pewność, że wszystko jest dobrze w jej witrynie. Stephanie poprosiła o to w briefie, więc dobrze, że jest to tak łatwe do wdrożenia.

Example of a white labeled report.
Bob przygotowywał raport o tym, że to Myjnia samochodowa.

Po zakończeniu Kopia raportu zostanie wysłana e-mailem do Stephanie, gdzie może przejrzeć wszystkie szczegóły i dobrze spać, wiedząc, że jej strona jest utrzymywana.

Dobra Robota!

Bob może się poklepać po plecach. Strona jest świetna, jest dobrze utrzymywana i ma świetne relacje z klientami ze Stephanie. Jej biznes myjni samochodowych kwitnie, a mnóstwo sprzedaży dla jej usługi subskrypcji myjni samochodowych pochodzi z jej strony internetowej.

Bob zrobił tak świetnie, zauważył 5-gwiazdkową recenzję na Yelp! od Stephanie!

Image of Bob with a 5-star review.
Bob jest całkiem szczęśliwy.

Z czasem jego dobre recenzje zaczęły się kumulować, a biznes Boba WordPress wystartował. Był w stanie łatwo zarządzać setkami klientów z centrum i wszystkimi narzędziami do zarządzania witryną (wtyczki, raporty itp.) były do jego dyspozycji (za darmo!).

Sprzedawaj Swoje Usługi WordPress Pod Jednym Dachem

Jak więc Twoja agencja lub usługi WordPress porównują się, jeśli chodzi o przejście od A (klient kontaktuje się z tobą) do Z (zarządzanie witryną i fakturowanie)?

Mam nadzieję, że widziałeś, jak skutecznie Podróż Boba połączyła się, aby stworzyć niesamowitą witrynę WordPress dla myjni samochodowej Stephanie, która przyniosła mu 5-gwiazdkową recenzję.

Podsumowując, oto, co zrobił, aby uruchomić dochodowy biznes usług WordPress “one-stop”:

  • Hosting: używa WPMU DEV w pełni dedykowanych, białych, szybkich i obsługiwanych kont hostingowych dla klientów.
  • Fakturowanie klientów: członkowie WPMU dev mają bezpłatny dostęp do fakturowania z białą etykietą, które tworzy faktury, płatności za subskrypcje, umożliwia Klientom płacenie online i wiele innych, które Bob wykorzystał do całego swojego zarządzania finansami.
  • Narzędzia do tworzenia witryn: używał szablonów, klonowania, konfiguracji i innych elementów do szybkiego i łatwego tworzenia witryn WordPress.
  • Wsparcie: gdy potrzebuje pomocy, ma wsparcie ekspertów 24/7 dla wszelkich problemów z WordPressem.
  • Talent i Skillset: to jest, gdzie Bob błyszczał, oferując profesjonalne usługi WordPress!

Zdajemy sobie sprawę, że był to podstawowy przykład i że bycie programistą strony internetowej wymaga czasu, wiedzy i poświęceniaation do paznokci każdy projekt strony internetowej. Jednak ze wszystkim, co jest zawarte w członkostwie WPMU DEV, Proces jest uproszczony.

Chcesz być jak Bob?

Być może w tym przykładzie podłapałeś niektóre funkcje, o których być może nie byłeś świadomy lub których nie wdrażasz. A może całkowicie odnosisz się do Boba i używasz tych samych metod zarządzania WordPress, które opisała ta historia!

Tak czy inaczej, po prostu wiedz, że stale się poprawiamy. Przed tobą znacznie więcej rozliczeń z klientami, Centrum, naszych wtyczek i nie tylko – aby Twoja firma WordPress rozwijała się bardziej wydajnie niż kiedykolwiek.

Jak wspomniano na początku tego artykułu, Wypróbuj nas za darmo, jeśli jeszcze nie jesteś członkiem. Zapewniamy nie tylko elementy konstrukcyjne (hosting, stronę internetową, wtyczki itp.), dajemy Ci również wszystkie narzędzia potrzebne do uruchomienia firmy WordPress (rozliczenia klientów, wsparcie 24/7, raporty itp.).

Ty też możesz mieć błyszczący (jak myty samochód błyszczący) nowy hosting odsprzedaży i zakończyć działalność WordPress pod jednym dachem w krótkim czasie.