Niesamowite wtyczki do dostosowywania nagłówka i stopki witryny WordPress

Nagłówek witryny jest pierwszą rzeczą, którą widzą odwiedzający, dlatego ważne jest, aby stworzyć dobre wrażenie. Przyciągający wzrok nagłówek zachęci ludzi do dalszej eksploracji. Oto spojrzenie na niektóre wtyczki, które mogą pomóc.

W tym artykule przyjrzymy się niektórym wtyczkom, które mogą pomóc wzmocnić nagłówki i stopki witryny WordPress, a także omówimy inne informacje o tym, jakie nagłówki i stopki zawierają różnice między tymi dwoma i więcej.

Pójdziemy tam.:

Więc zaczynajmy!

Co zawierają nagłówki i stopki

Większość nagłówków witryny będzie zawierać kombinację niektórych z następujących:

 • Tytuł strony, Opis strony i / lub logo
 • Nawigacja
 • Ikony mediów społecznościowych
 • Hero images
 • W niektórych tematach obszar widżetu nagłówka

Podobnie można przeoczyć stopkę witryny, ale może zawierać wiele przydatnych informacji. Tutaj możesz umieścić przydatne linki i wzmacniacze wiarygodności. Nie ignoruj treści stopki: powiadomienie “Prawa autorskie 2020” w stopce sprawia, że wyglądasz jakbyś nie aktualizował swojej witryny od tego czasu.

Stopki mogą zawierać:

 • Obszary widgetów (“Grube stopki” stały się popularne w ostatnich latach)
 • Informacje o prawach autorskich z bieżącym rokiem, lub starszy rok do bieżącego roku
 • Podziękowania np. “Proudly powered by WordPress”
 • Linki, np. polityka prywatności, Regulamin, Mapa strony lub niestandardowe menu.
 • Ikony mediów społecznościowych
 • Dane kontaktowe
 • E-mail newsletter Zapisz się formularze
 • Znaki zaufania witryny
 • A powrót do góry link

Czasami lepiej jest użyć niestandardowego kodu, aby zmienić nagłówek lub stopkę. Jeśli dodajesz obszar widżetu nagłówka do motywu podrzędnego, musi on być zgodny z układem motywu.

W innych przypadkach szybsze i łatwiejsze jest użycie wtyczki do modyfikacji nagłówka lub stopki. W rzeczywistości zaskakujące jest to, jak wiele ulepszeń nagłówka i stopki wymyślili Programiści wtyczek!

Różnica Między oraz

Obszar nagłówka to górna część strony przed główną treścią, po tag. Może być oznaczony jako

lub z HTML5,

tag.

Na element przychodzi po tag i przed tag. Przechowuje informacje, takie jak tytuł strony, meta informacje, skrypty i style używane na stronie.

Żadnej z tych informacji w pokazuje Na Rzeczywistej stronie jako renderowane, więc ściśle mówiąc nie jest częścią nagłówka. Ale wiele wtyczek otagowanych jako” header ” wtyczki faktycznie cel sekcji.

Jakie wtyczki mogą dodawać lub zmieniać nagłówki i stopki

Właściwie to dużo. Jeśli chodzi o modyfikowanie nagłówków i stopek, wtyczki mogą:

 • Dodaj paski powiadomień, w tym wiadomości, ikony mediów społecznościowych i linki kontaktowe
 • Zawierają ulepszenia nawigacji, np. mega Menu (link) i ikony menu
 • Add stickiness-fixing header elements to the top of the screen when you scroll
 • Zapewnij niestandardowe nagłówki (obrazy)
 • Zastąp tekst lub kod HTML
 • Daje możliwość dodawania formularzy rejestracji poczty

I więcej.

Mając to na uwadze, rzućmy okiem na dostępne wtyczki nagłówka i stopki. Każdy z nich należy do własnej kategorii (np. reklama, kredyty stopki itp.).

Należy pamiętać, że nie są to podmioty stowarzyszone (nigdy nie mamy linków partnerskich), ale dobre rekomendacje od nas i innych w społeczności WordPress.

Reklama

 • Chcesz zarabiać na swojej stronie reklamami? Spróbuj Wstawić Reklamę. Wstrzykuje reklamy przed lub po tagu nagłówka lub w stopce witryny i wielu innych lokalizacjach.

  Google AdSense, Infolinks itp.) i może automatycznie wstawiać reklamy na postach lub stronach. Jeśli chcesz podnieść poprzeczkę, wtyczka Ad Inserter Pro umożliwia bardziej precyzyjne umieszczanie reklam oraz wiele innych funkcji.

  Ta 5-gwiazdkowa wtyczka ma ponad 200 000 aktywnych instalacji i jest bezpiecznym zakładem na włączenie reklamy.

  Aby uzyskać dodatkowe opcje, sprawdź inne wtyczki, które umieszczają reklamy.

Stopka Kredyty

 • Zmęczony “dumnie zasilany przez WordPress” lub podobny? Porzuć kredyty całkowicie za pomocą tej wtyczki lub zastąp je wybranym tekstem lub HTML za pomocą Usuń kredyt stopki.

  Znalezienie odpowiedniego kodu do usunięcia może potrwać metodą prób i błędów, jednak jest to prosta i łatwa w użyciu wtyczka.

  Poza tym jest popularny. Obecnie posiada 5 gwiazdek i ponad 100 000 aktywnych instalacji.

Kod nagłówka i stopki

 • Wtyczka Header, Footer i Post Injection została wykonana, dzięki czemu możesz po prostu skopiować kod, który dają Ci usługi (np. Google Analytics) w scentralizowanym punkcie, aby zarządzać nimi wszystkimi.

  Ponadto możesz zmienić swój motyw bez utraty wprowadzonego kodu.

  Niektóre z jego funkcji obejmują:

  • Dodawanie kodu przed, PO i w postach
  • Dodawanie kodu przed i po stronach
  • Używanie PHP, JavaScript i skrótów

  Jest to 5-gwiazdkowa wtyczka z ponad 300 000 pobrań, więc warto sprawdzić, aby upewnić się, że kod pozostaje na miejscu.

 • Nasza własna Branda to darmowa wtyczka do etykietowania WordPress, która pozwala dostosować każdy aspekt WordPress, w tym nagłówki i stopki.

  Możesz szybko i łatwo usunąć logo WordPress, dołączyć niestandardowy tekst w stopce, dodać schematy kolorów i wiele więcej. Nawet jeśli masz sieć wielostanowiskową, możesz osadzić zawartość stopki.

  Branda oferuje mnóstwo konfigurowalnych opcji, które wykraczają daleko poza nagłówki i stopki. Koniecznie spróbuj. W końcu jest oceniany na 5 gwiazdek i ma ponad 10 000 aktywnych instalacji.

Obrazy Nagłówka

 • Dobrze dobrane obrazy mogą dodać dodatkowej atrakcyjności wizualnej do obszaru nagłówka, w tym mogą pomóc unikalne nagłówki.

  Unikalne nagłówki pokazują różne obrazy nagłówków na różnych stronach, w zależności od konfiguracji i obsługi motywu.

  Możesz dostosować obraz nagłówka w postach, stronach, kategoriach i archiwach tagów (BasePress pokazuje tylko nagłówki w dwóch ostatnich).

  ader na stronie Archiwum kategorii może być inny niż na innych stronach” width=”600″ height=”312″ />niestandardowy nagłówek na stronie Archiwum kategorii może być inny niż na innych stronach

  Ta wtyczka nie kadruje obrazów, aby pasowały do Twojego motywu, więc upewnij się, że przesłałeś prawidłowy rozmiar obrazu, aby uniknąć rozciągania – 1600 x 640 px w przypadku mojego motywu. Sprawdź rozmiar nagłówka motywu w narzędziu dostosowania.

  Jest to popularna wtyczka, z ponad 30 000 aktywnych pobrań i oceną 5 gwiazdek.

Modyfikacja Menu

 • Ikony Menu mogą zwiększyć użyteczność, jeśli współpracują z odpowiednimi etykietami nawigacyjnymi. Ta wtyczka dodaje zestawy ikon, w tym Dashicons, Font Awesome i Genericons. Obsługiwane są również obrazy SVG i niestandardowe.

  Należy pamiętać, że może być konieczne dodanie niestandardowego CSS, aby zmienić wyświetlanie menu.

  Biorąc to pod uwagę, jest to dobry wybór, aby wypróbować z oceną 5 i ponad 200 000 aktywnych pobrań.

 • Szczególnie w przypadku większych witryn o dużej zawartości przydatna jest funkcja wyszukiwania w nagłówku. Dodanie wyszukiwania do nawigacji ma sens, ponieważ w prawym górnym rogu znajduje się miejsce, w którym wielu użytkowników spodziewałoby się go znaleźć.

  Wtyczka Ivory Search zwiększa domyślne wyszukiwanie WordPress i dodatkowo umożliwia tworzenie niestandardowych formularzy wyszukiwania.

  Niektóre inne funkcje obejmują indeksowanie i wyszukiwanie zawartości shortcode, możliwość tworzenia nieograniczonej liczby formularzy wyszukiwania i może korzystać z wyszukiwania wielojęzycznego.

 • Zainstaluj Max Mega Menu, aby stworzyć stylowe mega menu lub po prostu użyj go, aby zmienić styl nawigacji w nagłówku.

  Ta wtyczka automatycznie konwertuje istniejące menu na mega menu. Możesz także dodawać widżety do menu, restyle i wielu innych.

  Max Mega Menu jest niezwykle popularne, z ponad 400 000 aktywnych instalacji i oceną 4,5 gwiazdki.

  Aby uzyskać więcej informacji na temat korzystania z tej wtyczki, przeczytaj Jak dodać wspaniałe Mega Menu do swojej witryny WordPress.

Paski Powiadomień

 • Speed Contact Bar jest najlepiej stosowany w nagłówku, gdy chcesz, aby odwiedzający szybko się skontaktowali – na przykład, jeśli prowadzisz firmę usługową.

  Pasek wyróżnia się dobrze, numer telefonu jest skonfigurowany do wybierania bezpośrednio, jeśli korzystasz z telefonu komórkowego, i ma wiele opcji projektowania.

  Ta wtyczka ma ponad 10 000 aktywnych instalacji i 4,5-gwiazdkową recenzję.

Wstążki i banery

 • Czy masz powód do podkreślenia? Wtyczka Pokaż wsparcie wstążki dodaje baner, wstążkę lub przycisk do nagłówka, które można połączyć w dowolnym miejscu.

  Domyślnie będzie on wyświetlany w prawym górnym rogu strony, ale można go przenieść do dowolnego rogu i stylizować, aby pasował do marki.

  Najważniejsze jest to, że nie jest wymagana konfiguracja, funkcja plug-n-play i dostosowanie wstążki za pomocą własnego CSS.

  Ten plugin nie ma don aktywnych instalacji, ale ma 5 gwiazdek.

Sticky Headers

 • Istnieją dowody na to, że lepka nawigacja jest lepsza niż użytkownicy witryn o określonym wezwaniu do działania, długich treściach oraz młodzi i starzy odbiorcy.

  Nie wszystkie motywy obsługują tę funkcję, ale sticky Menu & sticky header plugin jest łatwym rozwiązaniem, aby pasek nagłówka zawsze był na górze podczas przewijania. Użyj Inspektora przeglądarki, aby znaleźć odpowiednią sekcję do trzymania.

  Jest wykonana tak, aby każdy element mógł się przyczepić (np. menu nawigacyjne). Możesz również przejść na konto Pro, jeśli potrzebujesz wielu lepkich elementów.

  Z ponad 100 000 aktywnych instalacji i oceną 5 gwiazdek, ta wtyczka jest dla nas dobrym wyborem.

Bądź na bieżąco z grą

Jak widać, nagłówek i stopka mogą być główną nieruchomością na twojej stronie.

Chociaż nie chcesz przeciążać ich treścią, dobrze dobrane funkcje nagłówka i stopki mogą to ułatwić:

 • Aby odwiedzający mogli się z Tobą skontaktować
 • Aby powiększyć swoją listę e-mailową
 • Zarabiaj na swojej stronie
 • Popraw doświadczenie użytkownika
 • Marka witryny bardziej skutecznie

I więcej…

Mam nadzieję, że kilka z tych wtyczek może pomóc Twojej witrynie WordPress w dobrym kierunku!

Tagi: