Najlepsze leniwe wtyczki ładowania, aby Twoja witryna WordPress była szybsza

Strony z mnóstwem zdjęć mogą ładować się w nieskończoność. Dla każdego obrazu jest to kolejne żądanie HTTP i więcej czasu użytkownicy muszą czekać w frustracji, podczas gdy strony ładują się powoli.

Więc jakie jest rozwiązanie? Leniwe Ładowanie.

Czytaj dalej, lub Skocz do przodu, korzystając z tych linków:

 • Natywne leniwe Ładowanie przybyło z WordPress 5.5
 • Czy wtyczka jest już konieczna?
  • Dostęp do interfejsu
  • Kompatybilność Z Przeglądarką
  • Dodatkowa Optymalizacja
 • Czy są jakieś korzyści z natywnego leniwego ładowania?
 • Najlepsze Leniwe Wtyczki Load
 • Więcej O Leniwym Ładowaniu

Leniwe ładowanie może znacznie przyspieszyć witryny o dużej zawartości obrazów i nie zajmuje czasu, aby włączyć je w witrynie.

W skrócie, wymusza to ładowanie obrazów tylko wtedy, gdy są “powyżej fałdy” – innymi słowy, ładują się tylko obrazy, które wchodzą do przeglądarki użytkownika.

Tak więc, jeśli masz stronę ze świeżymi i darmowymi pełnoekranowymi motywami WordPress 10, załaduje się tylko kilka pierwszych obrazów w poście, a pozostałe załadują się, gdy użytkownik przewija stronę.

Natywne leniwe Ładowanie przybyło z WordPress 5.5

Leniwe ładowanie jest wciąż stosunkowo nową funkcją WordPress.

Działa poprzez dodanie atrybutu ” lazy “i ustawienie wartości na” loading ” na zdjęciach, które są następnie przetwarzane przez przeglądarkę na wyjściu.

Jeśli masz wtyczkę leniwego ładowania, której jesteś lojalny lub przechodzisz fazy, w których w ogóle nie chcesz włączać leniwego ładowania, z przyjemnością usłyszysz, że możesz ją wyłączyć.

Niektóre wtyczki robią to automatycznie, Jednak jeśli chcesz to zrobić ręcznie, po prostu przejdź do funkcji.pliku php i dodać w następujący:

add_filter ('wp_lazy_loading_enabled', '_ _ return _ false');

Spowoduje to wyłączenie funkcji leniwego ładowania WordPressa, co oznacza, że będziesz mógł korzystać z wybranej wtyczki bez ryzyka konfliktu.

To tylko jedna linia kodu, ale jeśli nie czujesz się komfortowo dodając go, możesz pobrać tę prostą wtyczkę, która zrobi to za Ciebie.

Czy wtyczka jest już konieczna?

Być może zastanawiasz się, czy w ogóle używać wtyczki, ponieważ WordPress oferuje natywne leniwe Ładowanie.

Czytaj dalej, ponieważ istnieje kilka powodów, dla których warto trzymać się wtyczki:

Dostęp do interfejsu

Dobra wtyczka leniwego ładowania, taka jak Smush, oferuje interfejs z opcjami dostosowywania określonych ustawień, a także możliwość włączania i wyłączania leniwego ładowania za naciśnięciem przycisku.

Opcje te mogą się różnić od typów obrazów, które będą leniwie ładowane, do stron, których dotyczy leniwe Ładowanie. Jeśli chcesz zmienić takie ustawienia bez wtyczki, musisz zagłębić się głęboko w kod i ręcznie dodać te wyjątki.

Kompatybilność Z Przeglądarką

Kolejnym wielkim pozytywem jest to, że większość wtyczek będzie działać we wszystkich przeglądarkach. Safari jest jedną z głównych przeglądarek, która nie obsługuje atrybutu ładowania, dlatego jeśli masz witrynę z dużą ilością obrazów, możesz zobaczyć odbijających się użytkowników z nieobsługiwanych przeglądarek. Jest to coś, o co nie musisz się martwić podczas korzystania z wtyczki.

Dodatkowa Optymalizacja

Większość wtyczek oferuje znacznie więcej niż tylko leniwe Ładowanie. Wprowadzenie wtyczki do optymalizacji obrazu na swojej stronie internetowej to prawdopodobnie jedna z najlepszych decyzji, jakie kiedykolwiek podejmiesz.

Wtyczki takie jak Smush mogą pomóc ci zdobyć rekomendacje PageSpeed związane z obrazem Google i zwiększyć szybkość Twojej witryny-leniwe Ładowanie to dopiero początek!

Czy są jakieś korzyści z natywnego leniwego ładowania?

Z pozoru może się wydawać, że wtyczka zrobi wszystko, co może zrobić natywne leniwe ładowanie i nie tylko.

Chociaż jest to technicznie poprawne, główną różnicą jest to, że większość wtyczek będzie wymagać wprowadzenia biblioteki JavaScript, od której będzie zależeć Twoja strona.

Natywne leniwe ładowanie jest prostsze i prostsze i nie wymaga dużo dodatkowego kodu.

Nasza wtyczka do optymalizacji obrazu, Smush, oferuje własną wersję natywnego leniwego ładowania.

Działa na tej samej podstawie co WordPress, ale obsługuje wszystkie te same formaty obrazów, które robi Smush.

Natywne leniwe ładowanie jest być może czymś, co może być wykorzystane jako podstawa dla innych wydarzeń w przyszłości, ale przynajmniej na razie wtyczki są odpowiednie dla większości witryn.

Jeśli wolisz wtyczkę, która rozwiąże Twoje leniwe potrzeby ładowania, zebraliśmy kolekcję bezpłatnych wtyczek leniwego ładowania.

 • Optymalizacja Obrazu Smush

  Smush jest najpopularniejszą wtyczką do optymalizacji obrazu all-in-one nie bez powodu. Dołączamy wszystko, czego potrzebujesz, aby Twoje obrazy ładowały się szybciej.

  Leniwe ładowanie jest dostępne zarówno w darmowej wersji Smush, jak i turbo-charged Smush Pro, który jest dostarczany wraz z CDN Smush Pro, i w przeciwieństwie do natywnego leniwego ładowania, jest kompatybilny ze wszystkimi przeglądarkami.

  Aby aktywować leniwe ładowanie za pomocą Smush, uczyniliśmy ten proces bardzo prostym. Wszystko, co musisz zrobić, to udać się do Leniwe Ładowanie sekcja w Smush i push Aktywuj guzik. To wszystko.

  Po aktywacji leniwego ładowania można dalej dostosowywać ustawienia, ale nie jest to konieczne. Ustawienia domyślne Smush i Smush Pro to wszystko, czego potrzebujesz, aby zobaczyć znaczną poprawę wydajności.

  Interesuje Cię Optymalizacja obrazu Smush?

  Szczegółyściągnij

 • A3 Lazy Load

  A3 Lazy load to popularna wtyczka do leniwego ładowania obrazów, ramek iFrame, filmów i innych elementów w Twojej witrynie.</p>

  Ma wiele ustawień, dzięki czemu możesz dostosować sposób ładowania zasobów w witrynie.

  Jest również testowany pod kątem 100% kompatybilności z popularnymi wtyczkami, takimi jak WooCommerce, Advanced Custom Fields i różne CDN.

  Interesuje Cię A3 Lazy Load?

  Szczegółyściągnij

 • Crazy Lazy

  Oto kolejna wtyczka do ładowania ultra lean lazy, która po prostu działa. Nie wymaga skomplikowanej konfiguracji.

  W zależności od tematu lub użycia jQuery, Crazy Lazy opcjonalnie będzie wykorzystywać zmodyfikowaną wersję wtyczki jQuery odsłonić.js lub natywną bibliotekę JavaScript lazyload.js.

  Zainteresowany Crazy Lazy?

  Szczegółyściągnij

 • Leniwe Ładowanie filmów

  Nie wszystkie leniwe wtyczki ładujące działają z wideo, co jest wstydem, ponieważ filmy mogą dodać więcej luzem do rozmiaru pliku strony internetowej niż obrazy.

  Leniwe Ładowanie filmów może pomóc w leniwym ładowaniu filmów hostowanych na Vimeo lub YouTube. Ładuje obraz zastępczy i ładuje pełny film i odtwarzacz wideo tylko wtedy, gdy użytkownik kliknie na niego.

  Jest to niezbędne, jeśli Twoja witryna ma dużo filmów i wybierasz lekką wtyczkę, która nie obejmuje leniwego ładowania wideo.

  Interesuje Cię Lazy Load for Videos?

  Szczegółyściągnij

Więcej O Leniwym Ładowaniu

Korzystanie z wtyczki jest najprostszym sposobem na dodanie leniwego ładowania do witryny, ale nie jest to jedyny sposób. Możesz również użyć JavaScript na swojej stronie, jeśli chcesz szczuplejsze rozwiązanie.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, sprawdź, jak odroczyć obrazy Offscreen w WordPress z leniwym ładowaniem, aby uzyskać pełny podział na to, jak działa leniwe ładowanie i jak odtworzyć the technika na twojej stronie.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o funkcji leniwego ładowania WordPressa, sprawdź ogłoszenie.

Najprostszym sposobem na rozpoczęcie leniwego ładowania jest użycie Smush free lub Smush Pro.

Smush Pro dodaje inne funkcje, które mogą pomóc w innych możliwościach Google PageSpeed Insights. Może Ci pomóc Wyświetlaj obrazy w formatach nowej generacji poprzez konwersję obrazów do plików WebP i prawidłowo rozmiar obrazów skalując obrazy za pomocą Smush Pro CDN. Smush Pro jest nawet kompatybilny z popularną wtyczką WP Retina 2x, dzięki czemu możesz leniwie ładować te ogromne obrazy siatkówki bez spowalniania WordPressa.

Wypróbuj Smush Pro za darmo i zobacz, jak wiele może to zmienić dla Twojej witryny.