Cloudflare i CDN-ostateczny przewodnik dla WordPress

CDN, czyli sieć dostarczania treści, to system rozproszonych globalnie serwerów, które dostarczają treści w imieniu innych serwerów. CDNs buforuje dane z serwera origin, umożliwiając użytkownikom dostęp do danych z serwera znajdującego się w pobliżu, poprawiając tym samym wydajność i zmniejszając opóźnienia.

CDN są istotną częścią naszego współczesnego świata. Treści wyświetlane w dowolnej witrynie lub aplikacji―czy to na komputerze stacjonarnym, laptopie, tablecie czy smartfonie―najprawdopodobniej zostały dostarczone za pomocą sieci dostarczania treści.

W tym artykule przyjrzymy się sieciom dostarczania treści, wyjaśniając dokładnie, co robią i w jaki sposób. Przyjrzymy się również garstce najczęściej używanych CDN, a następnie przybliżymy w szczególności Cloudflare, dzieląc się naszymi przemyśleniami na temat tego, co go wyróżnia. Zaokrągleniem tego będzie kilka samouczków na temat różnych sposobów uruchomienia Cloudflare. Spoiler: łatwizna.

Czytaj dalej, lub Skocz do przodu, korzystając z tych linków:

I jedziemy!

Co to jest CDN i dlaczego go potrzebujesz?

CDN powstał pod koniec lat 90. jako środek do łagodzenia wąskich gardeł wydajności Internetu. Od tego czasu rozwinęły się, aby obsługiwać ogromną część treści internetowych, w tym obiekty internetowe (tekst, grafika, Skrypty), obiekty do pobrania (pliki multimedialne, oprogramowanie, dokumenty), aplikacje (e-commerce, portale) i media (transmisje na żywo, na żądanie i media społecznościowe).

Bez skutecznych CDN większość tego, co oglądasz w dzisiejszym świecie online, w szczególności treści, do których dostęp jest dostępny z daleka lub jednocześnie z mnóstwem innych użytkowników, zajęłoby wieczność załadowanie, regularne przerwy w dostawie (buforowanie, usterki, zamrażanie) lub całkowite unieruchomienie stron internetowych.

Computer glitching
Bez dostarczania danych przez CDN z serwera na serwer, potencjalne problemy są wysokie.

Istnieje wiele pozytywów do wykorzystania CDN. Oprócz zwiększonej prędkości, zwiększają również bezpieczeństwo witryny, obniżają koszty, pozwalają na większą skalowalność i zapewniają lepsze wrażenia użytkownika.

Serwery content origin są znacznie bardziej narażone na awarię bez CDN. Ponieważ muszą one odpowiadać na każde indywidualne żądanie użytkownika końcowego, duże skoki ruchu lub trwałe obciążenia stwarzają duże prawdopodobieństwo ryzyka.

Reagując na żądania użytkowników końcowych z serwerem, który jest bliżej zarówno pod względem fizycznym, jak i sieciowym niż Źródło, CDN odciąża ruch z serwerów treści i poprawia wrażenia sieciowe, przynosząc korzyści zarówno dostawcy treści, jak i jego użytkownikom końcowym.

Jeśli Twoja witryna jest hostowana w bliskim położeniu geograficznym dla użytkownika próbującego uzyskać dostęp do Twoich treści, zobaczy Twoje treści w ułamkach sekundy. Ale dla tych, którzy są dalej, ta odległość stwarza problemy, ponieważ przeglądarka musi pobrać zawartość z serwera w Twoim regionie, a następnie wyświetlić ją komuś, kto jest tysiące mil stąd.

Dodatkowo, jeśli użytkownicy z innych krajów żądają tej samej treści jednocześnie, serwer zostaje obciążony tymi żądaniami, zwiększając czas potrzebny na załadowanie i serwowanie treści. To z kolei wpłynie na szybkość dostarczania treści do użytkownika.

Sieć dostarczania treści oferuje rozwiązanie tego scenariuszaio. Ponieważ CDN są szerokimi sieciami serwerów rozmieszczonymi na całym świecie, przechowywanie i buforowanie zasobów witryny na nich zapewnia znacznie większą prędkość użytkownikowi końcowemu. Użytkownicy w znacznej odległości od Ciebie otrzymują zawartość buforowaną pobieraną i dostarczaną im z znacznie bliższego Serwera Podczas korzystania z CDN.

Sfera CDN

Podobnie jak większość narzędzi w świecie WordPress, istnieje wiele sieci dostarczania treści.

Oto garść najbardziej znanych CDN:

 • Amazon CloudFront
 • Microsoft Azure CDN
 • KeyCDN
 • StackPath
 • Akamai
 • Sucuri
 • CacheFly
 • Imperva / Incapsula
 • Cloudflare

To tylko część dostępnych firm. Nie posuwając się zbyt daleko w głąb, zrobimy szybkie podsumowanie tych najpopularniejszych.

Amazon CloudFront jest jednym z oddziałów pod tytanem biznesu Jeff Bezos. Amazon Web Services (znana również jako AWS, najbardziej wszechstronna i szeroko przyjęta platforma chmurowa na świecie) została stworzona z myślą o wysokiej wydajności, bezpieczeństwie i wygodzie programistów. CloudFront bezpiecznie dostarcza treści o niskich opóźnieniach i wysokich prędkościach transferu, dostarczając dane przez ponad 310 globalnie rozproszonych punktów obecności (pop) z automatycznym mapowaniem sieci i inteligentnym routingiem.

Aby z niego korzystać, musisz utworzyć dystrybucję CloudFront za pomocą wtyczki AWS for WordPress lub utworzyć bezpieczną statyczną stronę internetową.

Microsoft Azure CDN to oddział magnata Technologicznego Billa Gatesa” Okna firma programistyczna. Zapewnia bezpieczne, niezawodne dostarczanie treści, globalny zasięg i ogromną skalowalność. Platforma Azure pozwala skrócić czas ładowania, zaoszczędzić przepustowość i przyspieszyć responsywność—niezależnie od tego, czy tworzysz witryny internetowe lub aplikacje mobilne, czy zarządzasz nimi, kodujesz i dystrybuujesz media strumieniowe, oprogramowanie do gier, aktualizacje oprogramowania układowego czy punkty końcowe IoT.

KeyCDN to niedrogi CDN, który oferuje szeroką gamę opcji poprawiających wydajność stron internetowych. Niektóre narzędzia obejmują nieograniczoną liczbę certyfikatów SSL, niskie opóźnienia, agresywną kompresję Gzip, szybką dostawę HTTP/2, ustawienia ograniczeń ruchu, ochronę hotlinków i uwierzytelnianie dwuskładnikowe. Ceny obejmują nieograniczoną liczbę żądań HTTP i HTTPS oraz niską minimalną opłatę za korzystanie (miesięcznie), w oparciu o łączny ruch na koncie i inne używane usługi.

StackPath ma wszechstronne wbudowane funkcje, w tym ochronę treści i optymalizację zasobów. Stackpath CDN oferuje wysoką wydajność (globalne lokalizacje brzegowe, redundantne połączenia Tier-1, globalny Anycast, szkielet sieci prywatnej między wszystkimi lokalizacjami), zwiększone Bezpieczeństwo (Kontrola dostarczania, łagodzenie ataków DDoS, SSL), pełną widoczność (wbudowana analiza i raportowanie, RESTful API, opcje dostosowywania) i niższe koszty całkowite (zmniejszenie całkowitego zużycia przepustowości, skrócenie przestojów i zwiększenie dostępności).

Akamai jest jedną z najstarszych firm zajmujących się dostarczaniem treści. Rzekomo największa na świecie platforma brzegowa, hasłem Akamai jest “trzymaj swoje cyfrowe doświadczenia bliżej użytkowników, a zagrożenia dalej”. Mają szybką, angażującą wydajność aplikacji i API (wzmocnioną przez solidne dane i automatyzację) oraz spójne dostarczanie streamingu do największych odbiorców na dowolnym urządzeniu. Uwaga: Akamai nie publikuje informacji o tym, jak duża jest ich sieć CDN ani gdzie są Pop.

Sucuri CDN automatycznie buforuje Twoją stronę na brzegach, przyspieszając ją o 70%. Sucuri ooferuje wiele opcji buforowania, niezawodny czas pracy witryny oraz wysoką dostępność i redundancję. Dostrojono również ustawienia, aby zapewnić maksymalną wydajność i ochronę, z dostępnymi opcjami niestandardowymi. Możesz wybrać, co najlepiej pasuje do Twoich potrzeb lub uzyskać od nich pomoc. Ich Globalna Sieć Anycast posiada 10 Superpopów w USA, Europie, Azji oraz 2 CDN w Australii i Brazylii.

Cachefly specjalizuje się w szybkiej dostawie plików multimedialnych, obiecując dostawę wideo z opóźnieniem mniejszym niż 1s. Oprócz strumieniowego przesyłania wideo o bardzo niskich opóźnieniach (dostarczanie wideo do ponad miliona zastosowań jednocześnie), CacheFly zapewnia również błyskawiczne granie (z wiodącą w branży prędkością przepustowości), optymalizację treści mobilnych (automatyczną i prostą) oraz multi-CDN (dla redundancji i przełączania awaryjnego). Z tych specyfikacji widać, że CacheFly jest szczególnie odpowiedni dla klientów strumieniowych i gier (choć nie wyłącznie dla nich).

Imperva (dawniej, Incapsula) wprowadza buforowanie treści, równoważenie obciążenia i przełączanie awaryjne natywnie wbudowane w kompleksową aplikację internetową i platformę ochrony API (WAAP), dzięki czemu aplikacje są bezpiecznie dostarczane na całym świecie. Ochrona przed atakami DDoS i bezpieczny CDN są połączone, aby zapewnić pełne bezpieczeństwo krawędzi. Strona internetowa Imperva / network defense sprawia, że idealnie nadaje się dla korporacji, które zajmują się poufnymi informacjami, takimi jak banki i agencje ubezpieczeniowe.

Cloudflare to globalny CDN zaprojektowany, aby wszystkie Twoje połączenia internetowe były bezpieczne, prywatne i szybkie. Ta elastyczna i programowalna globalna sieć została stworzona, aby służyć firmom i organizacjom każdej wielkości, od indywidualnych programistów po duże korporacje, świadcząc usługi wszystkim, którzy kiedyś byli dostępni tylko dla internetowych gigantów. Cloudflare jest solidny, niezawodny i płynny.

CDN i DNS

Niektóre CDN, takie jak Amazon CloudFront, wymagają wstępnego obciążenia serwera, a następnie użycia adresu URL CDN podczas odwoływania się do zasobu. CDN określi, którego serwera użyć do obsługi żądania.

Inne CDN, takie jak Cloudflare, działają dalej na poziomie DNS. Skutecznie cały twój ruch jest kierowany przez Cloudflare (zmieniając serwery nazw na serwery nazw). Następnie analizuje każde żądanie, obsługuje te, dla których ma zasób (chwytając je w początkowym skanie) i przekazuje Inne do twojej witryny (głównie dynamiczne treści, takie jak posty i strony).

Podejście DNS ma kilka wyraźnych zalet:

 • Szybkie i łatwe-to tylko kwestia zmiany serwerów nazw
 • Łatwo odwrócić-po prostu zmień swoje serwery nazw z powrotem do dostawcy hostingu
 • Zwiększone bezpieczeństwo-Cloudflare sprawdza każde żądanie i automatycznie filtruje te, które pochodzą ze znanych podejrzanych adresów IP
 • Nie ma zmian w procesie wydawniczym

Dodaj do tej listy fakt, że Cloudflare ma bezpłatny poziom na liście produktów, a korzystanie z Cloudflare dla Twojej witryny WordPress jest dość atrakcyjne. I powód, dla którego jest to nasz najlepszy wybór dla CDN.

Co To jest Cloudflare i co czyni go tak wyjątkowym?

Cloudflare to potężny CDN, którego architektura zapewnia zintegrowany zestaw usług sieciowych, zaprojektowany do uruchamiania każdej usługi na każdym serwerze w każdym centrum danych w globalnej sieci, wszystkie dostępne z jednego pulpitu nawigacyjnego.

Ner”width=” 1050″height=” 321 ” />Cloudflare to niezwykle potężny i popularny CDN.

Jest Bezpieczna. Wbudowana w każdy składnik sieci Sieć 100 TBPS Cloudflare blokuje średnio 70 miliardów zagrożeń dziennie, w tym jedne z największych ataków DDoS, jakie kiedykolwiek zarejestrowano.

To prywatna sprawa. Cloudflare przestrzega lokalnych przepisów dotyczących lokalizacji i przechowywania danych i nie generuje przychodów z reklam (brak gromadzenia i przechowywania danych osobowych przetwarzanych w imieniu klienta).

Jest szybki. Ma połączenia ze wszystkimi głównymi dostawcami usług w chmurze i połączenia z prawie każdym dostawcą usług na całym świecie. Plus centra danych w ponad 250 miastach, które zapewniają opóźnienie poniżej 50 milisekund 95% użytkowników Internetu na świecie.

To bezproblemowe. Cloudflare został zaprojektowany z maksymalną łatwością:

 • konfiguracja zajmuje mniej niż 5 minut
 • każdy, kto ma stronę internetową i własną domenę, może korzystać z CF (niezależnie od platformy)
 • nie jest wymagany dodatkowy sprzęt ani oprogramowanie
 • nie są potrzebne żadne zmiany w kodzie
 • możesz zachować swojego obecnego dostawcę hostingu (lub wybrać dowolny preferowany)

Cloudflare twierdzi również, że niesamowita funkcja jest dla nich wyjątkowa—APO lub automatyczna optymalizacja Platformy. Efekty korzystania z APO są podobne do hostowania plików statycznych na CDN, ale bez konieczności zarządzania skomplikowanym stosem technologicznym.

Oprócz buforowania statycznych zasobów (obrazów, JavaScript, CSS), APO buforuje rzeczywistą zawartość witryny (HTML) za pomocą ogromnej sieci brzegowej Cloudflare.

Ponieważ cała witryna jest obsługiwana z pamięci podręcznej, odwiedzający uzyskają niemal natychmiastowy czas ładowania. Cloudflare informuje, że jego testy pokazują, że APO zapewnia spójne czasy ładowania poniżej 400ms dla czasu HTML do pierwszego bajtu (TTFB).

Twórcy treści zachowują możliwość tworzenia dynamicznych stron internetowych, bez żadnych zmian w ich przepływie pracy ze względu na wydajność.

Jeśli obecnie korzystasz z bezpłatnego planu Cloudflare, możesz uzyskać dodatek APO za niską (jednocyfrową) miesięczną opłatę. Jeśli korzystasz z planów Professional, Business lub Enterprise, APO jest już zawarte w Twojej subskrypcji.

Plany i ceny wymienione na stronie internetowej Cloudflare znajdują się w górnym menu nagłówka Usługi Aplikacji > Przegląd. Funkcja APO jest pod Usługi aplikacji > Dodatki.

Teraz, gdy mamy jasny obraz tego, co Cloudflare może zrobić, przejdźmy do jego wdrożenia.

Konfiguracja Cloudflare

Jak wspomniano wcześniej, konfiguracja Cloudflare w prostym procesie. Istnieje wiele opcji implementacji, a my zrobimy przegląd dla każdej z nich.

Pierwszym wymaganym krokiem jest…

Tworzenie konta Cloudflare

Niezależnie od tego, czy zamierzasz korzystać z ich bezpłatnej usługi, czy kupić plan, musisz mieć konto Cloudflare.

Jeśli masz już konto Cloudflare, musisz się najpierw zalogować, aby dodać witrynę.

Jeśli jeszcze go nie masz, musisz utworzyć konto Cloudflare:

 1. Przejdź do strony rejestracji CloudFlare.
 2. Wprowadź swój adres e-mail i hasło.
 3. Kliknij Utwórz Konto.

To wszystko jest do konfiguracji konta. Następnie przyjrzymy się uruchomieniu Cloudflare za pomocą trzech różnych metod.

Konfigurowanie rzeczy za pośrednictwem strony internetowej Cloudflare

Po utworzeniu konta i/lub zalogowaniu się Cloudflare poprosi Cię o dodanie witryny. Można również dodać wiele stron jednocześnie wautomatyzacja ITH CF, jeśli jesteś tak skłonny.

Dodajmy teraz jedną stronę.

Dodawanie witryny do konta Cloudflare

 1. Po zalogowaniu się na stronie konta kliknij Dodaj witrynę w prawym górnym rogu strony głównej / Pulpitu nawigacyjnego.
 2. Wprowadź domenę główną swojej witryny, a następnie kliknij Dodaj witrynę poniżej. Przykład: jeśli Twoja strona jest www.mysite.com, Typ mysite.com.

  Cloudflare choose a site
  Wybierz domenę, którą chcesz otrzymywać za pośrednictwem Cloudflare.

 3. Wybierz jeden z planów, a następnie kliknij Kontynuuj u dołu.

  CF choose a plan
  Wybór planu podczas tworzenia konta Cloudflare. Mają darmową!

 4. Cloudflare wykonuje szybkie skanowanie w poszukiwaniu istniejących rekordów DNS, a następnie ładuje stronę Przejrzyj swoje rekordy DNS.

  CF DNS records
  Okno do zarządzania rekordami DNS Na Cloudflare.

 5. Sprawdź, czy rekordy DNS w wynikach zapytania są poprawnie skonfigurowane. (Te zapisy wejdą w życie w Cloudflare po aktualizacji serwerów nazw.) W przypadku bezpłatnego konta twój status będzie Proxied: przyspiesza i chroni ruch, co wskazuje pomarańczowa ikona chmury.
 6. Dostosuj rekordy w razie potrzeby lub kliknij Kontynuuj.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz ręcznie dodać brakujące rekordy DNS.

Kliknij tutaj, jeśli potrzebujesz pomocy dotyczącej tego, które subdomeny są kompatybilne z serwerem proxy CF.

Aby zakończyć konfigurację i aktywować domenę w Cloudflare, serwery nazw muszą do nich wskazywać. Co prowadzi nas do następnej sekcji.

Zmiana serwerów nazw domen na Cloudflare

CF nameservers message
Serwery nazw muszą zostać zmienione, aby działały w Cloudflare.

Możesz wskazać serwery nazw z dowolnego rejestratora do Cloudflare za pomocą ustawień konta.

Cloudflare ma własną usługę rejestru, co oznacza, że możesz kupić domenę bezpośrednio od nich, jeśli chcesz. (Usługa rejestru domen Cloudflare obsługuje obecnie tylko popularne TLD (domeny najwyższego poziomu).)

 1. Zaloguj się i przejdź do Pulpitu nawigacyjnego Cloudflare, a następnie kliknij nowo dodaną domenę.

  CF homepage
  Twoje strony internetowe na stronie głównej Cloudflare.

 2. Cloudflare przeniesie Cię do ich przeglądu > Ukończ stronę konfiguracji serwera nazw. Kopiowanie (lub zapamiętywanie) zarówno serwer nazw 1 i 2 Pod Zastąp serwerami nazw Cloudflare.

  CF copy nameservers
  Krok w prawo, i dostać swoje serwery nazw z Cloudflare.

 3. Zaloguj się na konto administratora rejestratora domeny. Jeśli nie masz pewności, kim jest Twój rejestrator domen, możesz przejść do ICANN, aby się dowiedzieć.

  N-registry-lookup-1050×227.png ” alt=” ICANN registry lookup”width=” 1050″height =” 227 ” />ICANN zlokalizuje rejestratora domeny, jeśli nie wiesz, kto to jest.

 4. Zastąp bieżące rekordy serwera nazw na koncie rejestratora informacjami skopiowanymi z Cloudflare.

Presto, change-o, przestawiłeś swoje serwery nazw.

Oto przydatna lista szczegółowych instrukcji i linków dla najczęstszych rejestratorów.

 1. Poczekaj, aż rejestrator zaktualizuje serwery nazw; może to potrwać od kilku minut do 24 godzin.
 2. Potwierdź aktywację witryny, logując się do Pulpitu Nawigacyjnego Cloudflare.
 • Jeśli nie widzisz już kompletnej konfiguracji serwera nazw, pomyślnie zaktualizowałeś swoje serwery nazw, a Twoja domena jest aktywna w Cloudflare.
 • Jeśli nadal pojawi się Kompletna konfiguracja serwera nazw, upewnij się, że wynik serwera nazw poprawnie wpisuje serwery nazw Cloudflare i potwierdź, że serwery nazw Cloudflare są tylko Lista serwerów nazw.
 • Jeśli wyjście serwera nazw jest poprawne, wybierz ponownie sprawdź teraz.

Powinieneś teraz zobaczyć—lub wkrótce zobaczysz-zielony znacznik wyboru tej domeny na koncie Cloudflare. Otrzymasz również wiadomość e-mail z potwierdzeniem od Cloudflare, gdy serwery nazw będą aktywne na swojej stronie.

CF confirmation
Potwierdzenie Cloudflare daje Ci coś, o czym możesz krzyczeć.

Kliknij tutaj, aby uzyskać dodatkową pomoc w zmianie serwerów nazw domen na Cloudflare.

W przypadku rekordów DNS proxyowanych do Cloudflare adresy IP Cloudflare są zwracane w zapytaniach DNS zamiast oryginalnego adresu IP serwera. Dzięki temu Cloudflare może optymalizować, buforować i chronić wszystkie żądania dotyczące twojej witryny.

Weryfikacja ruchu jest kierowana przez Cloudflare

Chociaż nie jest to wymagane, możesz sprawdzić, czy serwery nazw domen wskazują teraz na Cloudflare za pomocą innych środków. Istnieje kilka różnych metod, aby to zrobić.

Należy pamiętać, że większość narzędzi DNS online korzysta z buforowanych wyników zapytań, dlatego wyświetlanie zaktualizowanych serwerów nazw może potrwać dłużej.

Metoda 1: Użyj następującego tekstu w wierszu poleceń/wierszu polecenia systemu operacyjnego.

Na Linux / Unix:
dig domain_name + trace @1.1.1.1
dig domain_name + trace @8.8.8.8

W Systemie Windows:
nslookup domain_name 1.1.1.1
nslookup domain_name 8.8.8.8

Pamiętaj, aby zastąpić ogólne “domain_name“z Twoją rzeczywistą nazwą domeny.)

Wondows C prompt check
Co ujawnił mój serwer nazw wiersza polecenia Windows.

FYI, 8.8.8.8 to serwer Google DNS, a 1.1.1.1 to resolver DNS obsługiwany przez Cloudflare.

Metoda 2: Użyj narzędzia online, takiego jak ten kontroler propagacji DNS.

Jeśli serwery nazw zwrócone tutaj nie są tymi dostarczonymi i oczekiwanymi przez Cloudflare, musisz skontaktować się z rejestratorem.

Jeśli napotkasz problemy, oto kilka rzeczy, które możesz zrobić:

 • Sprawdź, czy nie ma żadnych rekordów DS; jeśli są, usuń je u swojego rejestratora.
 • Sprawdź, czy tylko serwery nazw Cloudflare są obecne; jeśli są inne, usuń je w Sekretarz konfiguracja.
 • Sprawdź, czy serwery nazw Cloudflare są spoprawnie w konfiguracji rejestratora.

Kliknij tutaj, aby uzyskać dodatkowe FAQ Cloudflare DNS.

Potwierdź, że ruch jest proxy do Cloudflare

Niektóre narzędzia online, takie jak GTmetrix, nie rozpoznają Cloudflare jako sieci dostarczania treści, ponieważ Cloudflare nie działa jak tradycyjny CDN.

Aby potwierdzić ruch domeny aktywnie proxy przez Cloudflare:

 1. Skopiuj ten URL > > https://www.mysite.com/cdn-CGI / trace, a następnie zastąp “www.mysite.com” część z domeną proxy do Cloudflare.
 2. Wklej edytowany kod do przeglądarki i wprowadź, aby załadować stronę.

Jeśli proxy do Cloudflare, wyjście podobne do poniższego obrazu pojawi się w przeglądarce:

Proxy checker example
Przykładowy tekst potwierdzający, że ruch domeny jest proxy przez Cloudflare przy użyciu cdn-cgi trace.
Proxy checker, my result
Mój wynik, potwierdzający ruch jest proxy przez Cloudflare za pomocą cdn-cgi trace.

Jeśli nie obserwujesz podobnego wyjścia:

 • Potwierdź, że twój rekord DNS ma pomarańczową ikonę chmury w wierszu.
 • Wprowadź swoją domenę w ICANN, aby potwierdzić listę serwerów nazw Tylko serwerów nazw Cloudflare dla Twojej domeny.

W przypadku nierozwiązanych problemów lub pytań zapoznaj się z pełnym przewodnikiem rozwiązywania problemów Cloudflare.

Teraz przyjrzymy się naszemu drugiemu scenariuszowi, który jest…

Konfigurowanie Cloudflare przez cPanel

W tej sekcji przyjrzymy się, jak aktywować Cloudflare za pośrednictwem interfejsu klienta cPanel.

Wielu dostawców hostingu ma wsparcie dla Cloudflare wbudowane w cPanel, więc instalacja Cloudflare jest tak prosta, jak wypełnienie krótkiego formularza. W zależności od tego, jak Twój dostawca hostingu obsługuje cPanel, może to wyglądać nieco inaczej, ale powinno postępować zgodnie z tymi samymi podstawowymi krokami.

 1. Po zainstalowaniu wtyczki Cloudflare powinieneś zobaczyć ikonę Cloudflare w cPanel. Kliknij dwukrotnie, aby otworzyć aplikację.

  CF in cPanel
  Lokalizowanie Cloudflare w sekcji oprogramowania cPanel.

 2. Zaloguj się na swoje konto Cloudflare za pomocą ekranu logowania. (Jeśli pominąłeś część tworzenia konta w tym artykule i nie masz jeszcze konta, kliknij Zarejestruj się.)
 3. Twoje konto Cloudflare prawdopodobnie zostanie skonfigurowane dla ciebie, ponownie w zależności od dostawcy hostingu. Jednak powinieneś być w stanie wybrać witryny, z którymi chcesz korzystać Cloudflare.

Teraz nasza ostatnia metoda…

Korzystanie z wtyczki Cloudflare WordPress

Cloudflare ma własną wtyczkę w repozytorium WordPress.

CF plugin in WP
Wtyczka Cloudflare dla WordPressa, gotowa do instalacji.

Korzystanie z wtyczki nie jest w żaden sposób konieczne, niezależnie od tego, czy już skonfigurowałeś Cloudflare. Służy po prostu jako kolejny punkt dostępu do niektórych ustawień Cloudflare, umożliwiając przeglądanie lub dostosowywanie ich z poziomu WordPress. Nie wszystkie opcje są accessible w ramach darmowego planu, raczej wymagają planu Pro / płatnego.

Zróbmy szybki przegląd tego, jak wtyczka instaluje się i działa.

 1. Przejdź do repozytorium WordPress i wyszukaj Cloudflare(lub zrób to bezpośrednio z poziomu pulpitu WordPress, za pomocą wtyczek > Dodaj nowy).
 2. Zainstaluj i aktywuj wtyczkę, a następnie kliknij Utwórz bezpłatne konto lub zaloguj się tutaj.

  CF plugin splashscreen
  Logowanie za pomocą wtyczki Cloudflare WordPress.

 3. Wprowadź swój adres e-mail konta Cloudflare i klucz API; kliknij Zapisz poświadczenia API.

  CF plugin enter credentials
  Pole wprowadzania poświadczeń API Cloudflare w wtyczce WordPress.

Po zalogowaniu zostaniesz przeniesiony na stronę główną wtyczki Cloudflare. Istnieją dwie inne strony, do których możesz uzyskać dostęp tutaj , które zobaczysz oznaczone niebieskimi ikonami w górnym ustawieniu & Analytics.

Strona główna i ustawienia zatrzymają cię w wtyczce, podczas gdy Analytics łączy cię z Cloudflare.com strona internetowa.

CF plugin homepage in WP
Strona docelowa wtyczki Cloudflare WordPress.

Oto krótki film o tym, co Opcje wtyczki oferują na każdej stronie, po zalogowaniu się.

Opcje dostępne za pośrednictwem wtyczki Cloudflare dla bezpłatnych i płatnych planów.

Teraz, gdy przyjrzeliśmy się konfiguracji Cloudflare na wiele sposobów, chciałbym pokazać, jak jeszcze bardziej ją zwiększyć…

Optymalizacja Cloudflare w Koliber

Hummingbird, jeśli nie jesteś zaznajomiony, to nasza wtyczka do optymalizacji prędkości WordPress-i jest całkowicie darmowa.

Jeśli korzystasz z hostingu WPMU DEV lub posiadasz jedno z naszych członkostwa, Hummingbird Pro jest automatycznie dołączany do pakietu usług i produktów, które dostarczamy (wraz z innymi naszymi wtyczkami premium).

Hbird plugin banner
Baner wtyczki Koliber na WordPress.org.

Hummingbird to pełny pakiet wydajności, ze światowej klasy buforowaniem, minifikacją jednym kliknięciem i mnóstwem innych narzędzi optymalizacyjnych premium.

Hummingbird ma również integrację z APO Cloudflare, wbudowaną od razu!

Hbird & CF Integration
Koliber i Cloudflare działają w parze, aby zapewnić niesamowitą szybkość i ochronę.

CloudFlare ‘ s APO dla WordPress jest płatną funkcją. (Zobacz poprzedni rozdział, “co sprawia, że Cloudflare jest tak wyjątkowy”, aby uzyskać więcej informacji na temat funkcji, planów i cen.)

Jednak nadal możesz zintegrować Cloudflare w Hummingbird na ich bezpłatnym planie, bez płatnych dodatków. Korzyścią, którą można uzyskać, jest możliwość wyczyszczenia pamięci podręcznej przeglądarki Cloudflare z poziomu kolibra.

W końcu jest to osobisty wybór, czy uzyskać APO, czy nie, ale jest to solidna funkcja, w którą warto zainwestować za niewielką opłatą.

Spójrzmy na jak skonfigurować integrację Cloudflare w Koliber.

 1. Przejdź do Cloudflare.com i upewnij się, że jesteś zalogowany.
 2. Na głównej stronie konta wybierz domenę, której używasz do tego celu, a następnie kliknij na nią. Na wynikowym załadowaniu strony przewiń do dołu i kliknij Pobierz token API.
  Chociaż możesz użyć globalnego klucza API lub tokenu API z Cloudflare do integracji Hummingbird, token API jest zalecany, ponieważ jest izolowany dla każdej strefy. Globalny klucz API zapewnia administratorowi dostęp do Twojego konta, co nie jest tak naprawdę wymagane.

  CF get API token
  Uzyskanie tokena API ze strony internetowej Cloudflare.

 3. W sekcji tokeny API kliknij Utwórz Token.

  CF API create token
  Tworzenie tokenów API w Cloudflare.

 4. Przewiń w dół do WordPress na liście szablonów tokenów API, a następnie kliknij Użyj szablonu.

  CF token WP template
  WordPress jest jednym z wielu wstępnie skonfigurowanych szablonów uprawnień.

 5. Teraz musimy utworzyć strefę dla tego tokena. Przewiń w dół do zasobów strefowych, a następnie kliknij menu rozwijane pod wszystkie strefy i wybierz określoną strefę. Po prawej stronie pojawi się nowe menu wyboru. Musimy wybrać konkretną strefę z tego rozwijanego menu, która będzie domeną, którą zamierzamy połączyć przez WordPress i Koliber. Kliknij Kontynuuj, aby podsumować.

  CF API zone resources
  W obszarze Zasoby strefy wybierz typ strefy, a następnie określoną strefę.

 6. Cloudflare wyświetli podsumowanie wyświetlone w formacie warstwowym. Kliknij Utwórz Token pod nim.

  CF API token creation
  Podsumowanie tworzenia tokena API Cloudflare WordPress.

 7. Klucz Tokenowy API został utworzony. Kliknij przycisk Kopiuj, aby skopiować do schowka.
  CF API token ready to copy
  Skopiuj token API, który CloudFlare tworzy dla Ciebie.

  W dowolnym momencie możesz wyświetlić tokeny powiązane z domenami w Cloudflare. Lista pod każdą domeną pokaże ci, jakie tokeny są aktywne. Po prostu kliknij elipsy”…”, aby zobaczyć opcje wyświetl podsumowanie, Edytuj, Przewiń i usuń. To sprawia, że szybkie i łatwe do odwołania token, jeśli kiedykolwiek chcesz to zrobić.

  CF API manage tokens
  Strona zarządzania tokenem API Cloudflare.

  Opcja rolki jest tym, co wybierzesz, jeśli token API (Cloudflare nazywa to “tajemnicą”) zostanie utracony lub prawdopodobnie zagrożony. Przeniesienie tajnego klucza do nowego spowoduje unieważnienie poprzedniego, ale dostęp i uprawnienia będą takie same jak poprzedni klucz.

  Teraz, gdy mamy nasz token, możemy wrócić do wtyczki Koliber w naszej witrynie WordPress.

 8. Z Pulpitu nawigacyjnego przejdź do Hummingbird > buforowanie.

  CF in Hbird integrations page
  Integracje Hummingbird są dostępne na stronie buforowania.

 9. Z integracji kliknij niebieski przycisk plus + po prawej stronie wiersza Cloudflare, a pojawi się kreator popup Hummingbird.
  Upewnij się, że adres e-mail powiązany z kontem Cloudflare znajduje się w polu e-mail, a następnie kliknij Token API. Wklej skopiowany klucz do pola CloudFlare API token, a następnie kliknij Połącz.
  CF Hbird credentials entry
  Wprowadzanie wymaganych danych uwierzytelniających w kreatorze integracji wyskakujących okienek programu Hummingbird.

  Koliber wyświetla komunikat, wskazujący, że musisz aktywować strefę.

 10. Z menu rozwijanego wybierz strefę wybierz domenę, dla której właśnie otrzymaliśmy token API w Cloudflare, a następnie kliknij Włącz Cloudflare.

  Hbird CF add zone
  Po wprowadzeniu poświadczeń musisz powiedzieć Koliberowi, z którą strefą (domeną) się łączysz.

Tada! Teraz pomyślnie zintegrowałeś Cloudflare z Hummingbird.

Hbird CF confirmation of connection
Zielone wskaźniki pod statusem informują, że Twoje konto Cloudflare jest połączone w Koliber.

Ostatnia część sprzątania, o którą musisz zadbać – jeśli subskrybujesz funkcję APO Cloudflare.

Przewiń w dół strony i przełącz przycisk Włącz APO. No i proszę!

Hbird CF enable APO
Integracja CloudFlare firmy Hummingbird umożliwia włączenie APO.

Jeśli nie płacisz za usługę Cloudflare APO, ten przycisk przełączania będzie wyszarzony, ale zostanie dostarczony link do zakupu ze strony Cloudflare dla Twojej wygody (jeśli jesteś zainteresowany).

Hbird & CF cache by device
Ustawienia integracji Hummingbird dla Cloudflare pozwalają na buforowanie według typu urządzenia.

Po włączeniu można również wybrać dodatkową opcję wewnątrz zawartości pamięci podręcznej zgodnie z typami urządzeń używanych przez odwiedzających witrynę. Pamięć podręczna według typu urządzenia zapewnia, że tylko potrzebne zasoby są buforowane i dostarczane do przeglądarki użytkownika w zależności od typu używanego urządzenia: telefonu komórkowego, tabletu lub komputera stacjonarnego.

Hummingbird i Cloudflare będą teraz współpracować, aby zapewnić Ci niesamowitą szybkość i ochronę.

Na chmurze (flare) 9

W dzisiejszym świecie prawie wszystkie strony internetowe i aplikacje polegają na CDN, aby pomóc w dostarczaniu treści użytkownikom. Co ma sens, biorąc pod uwagę, że CDN udowodniły swoje wiele korzyści, w tym te cztery najlepsze: lepsza wydajność, zwiększona niezawodność, oszczędność kosztów i odporność agaicyberataki nst.

Istnieje wiele opcji wyboru CDN, więc jeśli nie podoba Ci się ten, który wypróbowałeś wcześniej, nie poddawaj się! Cloudflare w szczególności jest tak dobrym wyborem, zwłaszcza ze względu na ich niesamowitą i zastrzeżoną funkcję APO.

Jak widzieliście w tym artykule, Konfigurowanie Cloudflare w WordPress można zrobić na wiele różnych sposobów (z których żaden nie jest trudny), a następnie będziesz nadal czerpać korzyści.

Biorąc pod uwagę moc i zapobieganie, które przynoszą CDN i Cloudflare, wydaje się, że nie ma powodu, aby nie dawać im starej próby college ‘ u.