Co to jest: Akcja

Akcja to funkcja w kodzie WordPress, która jest uruchamiana w określonych punktach w rdzeniu WordPress. W kodzie WordPress istnieje wiele predefiniowanych działań lub haków, które pozwalają programistom dodawać własny kod w tych punktach. To jest część tego, co sprawia, że ​​WordPress jest tak rozszerzalny, a większość wtyczek zależy od działań związanych z ich działaniem.

Aby dać ci przykład, jak można ich użyć do dodania kodu do strony internetowej, załóżmy, że chcesz dodać informację o prawach autorskich do swojej stopki. W tym celu możesz bezpośrednio zmodyfikować szablon stopki. W niektórych przypadkach byłoby to preferowane, ale często znacznie łatwiej i lepszą praktyką jest podpięcie kodu do wstępnie zdefiniowanej akcji, która jest już wykonywana w stopce. Aby to zrobić, możesz dodać swój kod praw autorskich do funkcji w pliku functions.php. Następnie możesz dodać tę funkcję do akcji, która znajduje się w miejscu, w którym chcesz, aby kod praw autorskich został wykonany.

 function copyright_notice () {
   echo "Prawa autorskie zastrzeżone";
}
add_action („wp_footer”, „copyright_notice”); 

W tym przykładzie copyright_notice jest działaniem podpiętym do haka wp_footer . Funkcja copyright_notice zostanie wykonana za każdym razem, gdy wp_footer () pojawi się w kodzie motywu WordPress.

WordPress oferuje listę dostępnych działań w swoim Plugin API .

Dodatkowe czytanie