Co to jest: Apache

Apache jest najczęściej używanym oprogramowaniem serwera WWW. Opracowany i utrzymywany przez Apache Software Foundation, Apache jest oprogramowaniem open source dostępnym bezpłatnie. Działa na 67% wszystkich serwerów WWW na świecie. Jest szybki, niezawodny i bezpieczny. Dzięki rozszerzeniom i modułom można go w dużym stopniu dostosować do potrzeb wielu różnych środowisk. Większość dostawców hostingu WordPress używa Apache jako oprogramowania serwera internetowego. Jednak WordPress może działać również na innym oprogramowaniu serwera WWW.

Co to jest serwer WWW?

Zastanawiasz się, co to do cholery jest serwer WWW? Cóż, serwer WWW jest jak gospodarz restauracji. Po przybyciu do restauracji gospodarz wita Cię, sprawdza informacje o rezerwacji i zabiera do stolika. Podobnie jak gospodarz restauracji, serwer sieciowy sprawdza żądaną stronę internetową i pobiera ją dla przyjemności przeglądania. Jednak serwer WWW to nie tylko Twój host, ale także Twój serwer. Po znalezieniu żądanej strony internetowej wyświetla również tę stronę internetową. Serwer WWW, taki jak Apache, jest również Maitre D ”restauracji. Obsługuje komunikację ze stroną internetową (kuchnią), obsługuje Twoje prośby, dba o to, aby pozostali pracownicy (moduły) byli gotowi do obsługi. Jest również chłopcem od autobusu, ponieważ czyści tabele (pamięć, pamięć podręczna, moduły) i czyści je dla nowych klientów.

Więc w zasadzie serwer WWW to oprogramowanie, które odbiera twoje żądanie dostępu do strony internetowej. Przeprowadza kilka kontroli bezpieczeństwa Twojego żądania HTTP i przenosi Cię do strony internetowej. W zależności od żądanej strony, strona może poprosić serwer o uruchomienie kilku dodatkowych modułów podczas generowania dokumentu do obsługi. Następnie dostarcza żądany dokument. Całkiem niesamowite, prawda?

Dodatkowe czytanie