Co to jest: Array

W językach programowania komputerowego tablica jest specjalną zmienną, która może zawierać więcej niż jedną wartość pod jedną nazwą. Następnie można uzyskać dostęp do wartości, odwołując się do numeru indeksu lub klucza tekstowego.

WordPress jest napisany w języku programowania PHP, dlatego jako użytkownik WordPressa możesz go spotkać podczas pracy nad motywami lub wtyczkami WordPress lub po prostu patrząc na podstawowy kod WordPress. W PHP do ich tworzenia używana jest funkcja array (). Istnieją trzy typy, które można utworzyć w PHP:

  • Indeksowane – użyj klawiszy numerycznych, aby uzyskać dostęp do wartości
  • Asocjacyjny – użyj kluczy tekstowych lub łańcuchowych, aby uzyskać dostęp do wartości
  • Wielowymiarowy – zawiera więcej niż jedną tablicę

Wiele tablic jest używanych do zapętlania zestawu danych i wykonywania jakiejś operacji na każdej wartości. Na przykład, jeśli masz trzy owoce, możesz przechowywać każdy z nich jako oddzielną zmienną w następujący sposób:

$ owoce1 = "jabłko";
$ owoce2 = "pomarańczowe";
$ owoce3 = "banan";
 

To może szybko stać się bardzo nieporządne. Lepszym rozwiązaniem byłoby umieszczenie ich wszystkich w następującej tablicy:

$ owoce = tablica ("jabłko", "pomarańcza", "banan");
 

Teraz możesz robić takie rzeczy, jak używanie wbudowanych funkcji tablicowych do wykonywania operacji na danych. Na przykład count () powie ci, ile elementów znajduje się w twojej tablicy. $ owoce [2] oznaczałoby „banan” (tablice zaczynają się od zera).

Przykład w WordPress :

Zmienna $ args jest tablicą przechowującą wiele argumentów. Są one następnie przekazywane do funkcji wp_list_categories.

 'kategoria',
  'orderby' => 'name',
  'show_count' => 0,
  'pad_counts' => 0,
  'hierarchiczne' => 1,
  'title_li' => 'Kategorie'
);
?>