Co to jest: Autor

W WordPress, termin autor odnosi się do predefiniowanej roli użytkownika. Użytkownik z rolą autora może przesyłać pliki, pisać, edytować, publikować i usuwać własne artykuły. Mogą również edytować swój profil i zmieniać hasła.

Ponieważ użytkownik z rolą autora ma możliwość usuwania własnych opublikowanych postów i edytowania własnych opublikowanych artykułów, strony internetowe z wieloma autorami zwykle przypisują rolę współtwórcy autorom lub używają wtyczki do tworzenia roli użytkownika z dostosowanymi możliwościami. Eliminuje to ryzyko nieporozumień lub wynajętych pisarzy usuwających ich pracę, jeśli zostali zwolnieni.

Wiele witryn internetowych udostępnia również autorom strony autorów, na których można znaleźć informacje biograficzne o sobie. Odbywa się to zwykle za pośrednictwem wbudowanych stron archiwum autora, które wyświetlają listę wszystkich napisanych przez nich postów.

Niektóre strony nawet wyświetlają listę autorów ze zdjęciami na pasku bocznym lub na stronie o nich.

Można również wyświetlać niestandardowe informacje o nich, konfigurując strony tak, aby wyświetlały takie informacje. Może to obejmować takie dane, jak imię i nazwisko, data urodzenia, lokalizacja, profile społecznościowe i nie tylko.

Dodatkowe czytanie