Co to jest: bbPress

bbPress jest darmowym oprogramowaniem forum o otwartym kodzie źródłowym, opartym na WordPressie. Można go zainstalować jako wtyczkę WordPress w witrynie opartej na WordPressie. W przeciwieństwie do starszego oprogramowania forum nie jest niezgrabne i nie zajmuje dużo zasobów. Oznacza to, że łatwiej jest dodać forum do witryny WordPress i nadal zachować prostotę i rozszerzalność WordPressa. Ma możliwość tworzenia forów wielostanowiskowych, ma konfigurowalne szablony i wbudowaną obsługę zapobiegania spamowi.

bbPress wystartował, ponieważ miniBB był zbyt nadęty dla forów wsparcia WordPress. W 2004 roku zespół WordPress zdecydował się napisać od podstaw całkowicie nowy system forum. Po raz pierwszy został opublikowany na WordPress.org i od tego czasu został przekształcony w wtyczkę.

Ponieważ jest to wtyczka, bbPress oferuje łatwy sposób dodania forum do witryny WordPress. Działa z większością zgodnych ze standardami motywów WordPress. Najpopularniejsze platformy oprogramowania typu open source zwykle wymagają dużej ilości zasobów i nie jest łatwo zintegrować je z witryną WordPress. bbPress rozwiązuje ten problem. Jest lekki i łatwo łączy się z motywem WordPress. Został stworzony przez te same osoby, które stworzyły WordPress, więc działa zgodnie z tą samą zasadą, aby rzeczy były małe i lekkie. Jest również bardzo rozszerzalny i może z łatwością obsługiwać niestandardowe fora. Istnieją również bardzo aktywne fora pomocy, na których współpracownicy chcą pomóc w naprawianiu problemów i błędów.

Dodatkowe czytanie