Dostosowywanie formularza komentarza WordPress

Formularz komentarza to świetne narzędzie-pozwala czytelnikom na interakcję z autorami i odwrotnie. Zaangażowanie jest istotne dla każdej strony internetowej; taka bezpośrednia linia komunikacji powinna być wspierana z ostrożnością.

W tym krótkim artykule przyjrzymy się niektórym z opcji, jakie mamy, aby nagiąć formularz komentarza do naszej woli.

Funkcja Formularza Komentarza

WordPress ma jedną funkcję do wyprowadzania formularza kontaktowego: comment_form (). Jako pierwszy argument przyjmuje (dość długą) tablicę, która pozwala określić wszystko, od etykiet po notatkę pod polem komentarza.

Najczęściej nazywany jest z komentarzy.plik szablonu php. W dwudziestu czternastu i innych domyślnych motywach WordPress jest to preferowane podejście i proponuję zrobić to samo.

komentarze.sam php jest zwykle wywoływany z szablonu single post, single.php. Jest wywoływany za pomocą funkcji comments_template (), spójrz na domyślne motywy, aby podążać za nimi.

Dostosowywanie Formularza

Istnieją trzy podstawowe rzeczy, które możemy zrobić, aby dostosować nasz formularz komentarza. Możemy dodać naszą stylizację, możemy zmodyfikować argumenty przekazywane do funkcji generującej, aby zmienić jej zachowanie lub możemy użyć wtyczek. Skupimy się głównie na dwóch pierwszych.

Stylizacja Formy

Istnieją dwa podejścia można podjąć. Jeśli tworzysz motyw od zera, możesz dodać niezbędny CSS do istniejącego arkusza stylów. Jeśli chcesz zmodyfikować bieżący motyw, powinieneś utworzyć motyw potomny.

Oczywiście, jak stylizujesz swój formularz komentarza, zależy od Ciebie. Ponieważ jednak formularze są generowane przy użyciu tej samej funkcji, ich kod HTML jest mniej więcej taki sam. Używając argumentów, które omówimy wkrótce, możesz dodawać i usuwać elementy, ale poza tym, klasy i identyfikatory są zwykle takie same. Oto jak wygląda HTML dla domyślnego formularza komentarza w Twenty Fourteen:

Dostosowywanie Funkcji Formularza

Funkcja comment_form () przyjmuje dwa parametry. Pierwsza jest tablicą, aby ją dostosować, a druga jest opcjonalnym identyfikatorem posta. To może być użyte do wypisania formularza komentarza dla dowolnego postu:

Poszukajmy głębiej i przyjrzyjmy się wszystkim parametrom, których możemy użyć do modyfikacji zachowania naszego formularza:

Identyfikatory Elementów

Dwa parametry pozwalają na nadpisanie domyślnego ID formularza i przycisku Wyślij. id_form kontroluje identyfikator samego formularza, podczas gdy id_submit określa identyfikator przycisku “submit”.

Etykiety I Tytuły

Cztery funkcje pozwalają nam kontrolować niektóre etykiety i tytuły w formularzu. title_reply kontroluje tytuł na górze formularza podczas pisania komentarza najwyższego poziomu. title_reply_to kontroluje tytuł formularza komentarza podczas pisania odpowiedzi na inny komentarz.

Możesz kontrolować tekst linku Anuluj odpowiedź za pomocą cancel_reply_link, a tekst w przycisku Wyślij można modyfikować za pomocą parametru label_submit.

Notatki I Tekst

W formularzu kontaktowym dostępne są cztery większe bloki tekstu. comment_notes_before i comment_notes_after kontrolują tekst widoczny przed i po formularzu komentarza. Wiele osób woli ukryć informację o użytecznych elementach HTML i po prostu ustawić comment_notes_after na pusty ciąg znaków.

Tekst w powiadomieniu logowania może być kontrolowany za pomocą parametrów must_log_in i logged_in_as. Pierwszy z nich jest używany, gdy użytkownik komentuje bez logowania, a drugi jest wyświetlany dla zalogowanych użytkowników.

> Dostosowanie Pola

Pola można dostosować, określając ich Pełny kod HTML. Co dziwne, pola autora, adresu e-mail i adresu URL można dostosować za pomocą parametru fields, podczas gdy pole komentarza ma swój własny parametr: comment_field. Spójrz na poniższy przykład, który pokazuje domyślny kod dla każdego pola.

Korzystanie Z Wtyczek

Istnieje kilka wtyczek, które modyfikują komentarze. Niektóre dodać funkcjonalności, takie jak AJAX, aby zapobiec przeładowaniu strony, dodać stylizację i zastąpić domyślny formularz komentarza z rozwiązaniem firm trzecich, takich jak Disqus lub Facebook Komentarze.

Spójrz na komentarze związane z wtyczkami dostępnymi w repozytorium. Jest w czym wybierać, jak się przekonasz.

Przegląd

Mam nadzieję, że masz lepszy obraz możliwości funkcji comment_form (). Chociaż nie jest to doskonała implementacja z WordPressa pod żadnym względem, jest wystarczająco elastyczna, aby umożliwić wiele modyfikacji.

Jeśli masz jakieś świetne wskazówki dotyczące obsługi formularzy komentarzy, a może napisałeś swój formularz komentarza, daj nam znać w komentarzach poniżej.

Zdjęcie: Sergey Zolkin, Ikony wykonane przez Yannicka z www.flaticon.com jest licencjonowany przez CC BY 3.0

Tagi:

  • weekendowe projekty wordpress