Czy Premium WordPress Themes Naprawdę Warto?

Wybór darmowych motywów.

Uważam, że wiele osób nadal niechętnie płaci za motywy WordPress, ponieważ dostępnych jest tak wiele darmowych opcji. Jednak wiele razy ludzie nie chcą za coś płacić, ponieważ po prostu nie rozumieją, czego im brakuje. Jasne., premium WordPress themes są tworzone dla ludzi, aby zarabiać na nich pieniądze, jednak nie są to Schematy, aby zapłacić za coś, co w przeciwnym razie można uzyskać za darmo. W rzeczywistości wiele razy nie znajdziesz żadnego darmowego motywu, który zbliży się do jakości i funkcji premium. To powiedziawszy, istnieją pewne gówniane motywy premium – dlatego w WPExplorer.com utrzymuję Katalog motywów WordPress, który dąży do jakości, a nie ilości (staram się zawierać tylko motywy premium, które uważam za naprawdę niesamowite).

1. Projekt

Jest to prawdopodobnie największy powód, dla którego powinieneś używać motywu Premium. Szablony Premium są opracowywane z większą precyzją i starannością. Projekty są o wiele lepiej wyglądające, A Kod o wiele czystszy i uproszczony. Przeciwnie, darmowe tematy są wielokrotnie tworzone w celu uzyskania rozgłosu dla danej strony internetowej i nie są opracowywane z taką starannością. Prawie każdy motyw premium jest poprawny dla XHTML i CSS, co jest dobre dla SEO, a także przyjazności dla użytkownika. Większość motywów Premium zawiera również wiele schematów kolorów, układów projektowych, niestandardowych stron i niestandardowych typów postów. To sprawia, że motyw jest znacznie bardziej dynamiczny i łatwo można go dostosować do własnych potrzeb.

2. Tematyczne Panele Sterowania

Wiele motywów Premium zawiera również rozbudowane panele sterowania motywami, które pozwolą Ci łatwo wprowadzać zmiany w witrynie bez konieczności dotykania kodu. Thesis jest jednym z najbardziej znanych i popularnych tematów pod względem możliwości zmiany praktycznie każdego elementu witryny za pomocą panelu motywu. Panele tematyczne sprawiają, że jest to naprawdę łatwe dla osób, które nie są techniczne lub nie wiedzą zbyt wiele o tworzeniu stron internetowych. Z drugiej strony w przypadku większości darmowych motywów będziesz musiał zagłębić się w kod, aby dokonać nawet najprostszej zmiany. Dla osób, które tworzą strony internetowe dla swoich klientów, Panel sterowania motywem pomoże uniknąć tych późnych połączeń nocnych od klienta, gdy próbowali zmienić coś w kodzie i skończyli wszystko spieprzyć.

4. jQuery

Jedną z moich ulubionych rzeczy na temat motywów Premium jest to, że wiele z nich zawiera wspaniałe ulepszenia jQuery, takie jak lightbox/prettybox na zdjęciach i wideo, rozwijane paski nawigacji za pomocą Superfish, polecane suwaki, najedź kursorem na efekty, formularze kontaktowe z walidacją i wiele więcej. Niektórzy nawet posuwają się tak daleko, że upraszczają swoje panele motywów za pomocą jQuery dla Panelu sterowania z kartami lub panelu motywów z rozwijanymi kontenerami.

5. Polecane Suwaki

W dzisiejszych czasach musisz mieć fajny promowany suwak. Wszystkie najlepsze strony biznesowe je mają. suwaki jQuery to świetny sposób na zaprezentowanie najlepszych prac, funkcji, usług, produktów lub artykułów. Większość motywów premium zwykle zawiera co najmniej 1 wyróżniony suwak. Ale widziałem motywy, które mają do 10 różnych suwaków, każdy z mnóstwem opcji dostosowywania i efektów przejścia.

6. Pliki PSD

Pliki PSD są świetne dla osób, które naprawdę chcą się zabrudzić i dostosować motyw wordpress do swoich potrzeb. Motywy Premium prawie zawsze są dostarczane z oryginalnymi i pokrojonymi plikami Photoshopa, dzięki czemu można znacznie łatwiej wprowadzać zmiany w układzie, logo lub schemacie kolorów. Widziałem tylko rękę pełną darmowych motywów, które zawierały PSD.

7.No linki Ukryte lub stopki / brak zaszyfrowanego kodu

Istnieje kilka witryn, które rozdają darmowe motywy WordPress, ale robią takie rzeczy, jak szyfrowanie kodu stopki lub dołączanie ukrytych linków do projektu. Jeśli chcesz dobrze pozycjonować i zdobyć zaufanie wyszukiwarek, ważne jest, aby nie mieć żadnych podstępnych linków w zapleczu swojej witryny. Ponadto, jeśli prowadzisz firmę lub chcesz stworzyć markę dla swojej witryny, najprawdopodobniej nie chcesz łączyć się z innymi witrynami. Jeśli kupisz motyw Premium, nie będziesz miał tego problemu, będziesz mógł usunąć wszelkie linki stopki, jeśli istnieją, a motyw premium nie powinien mieć żadnego zaszyfrowanego kodu.

8. Aktualizacje

Jest to ogromna zaleta motywów premium. Kod WordPress, a także standardy internetowe stale się zmieniają, dlatego wiele motywów premium jest aktualizowanych w razie potrzeby, aby zawsze działały i były jak najbardziej aktualne. Elegant Themes to jedna z witryn, które najbardziej podziwiam pod względem aktualizacji ich tematów. Ostatnio Elegant Themes wydał zestaw skrótów i funkcji WordPress 3.0, ale nie tylko uwzględnili je w swoim najnowszym motywie, ale przeszli i zaktualizowali wszystkie (43+) motywy z nowymi funkcjami. Więc jeśli używałeś jednego ze starszych motywów, nadal możesz skorzystać z nowych i niesamowitych skrótów.

6. Wsparcie

Każdy motyw premium ma wsparcie. Obsługa motywu jest bardzo ważna, jeśli znajdziesz usterkę / błąd w motywie lub jeśli masz problemy z instalacją, aktualizacją lub używaniem go.Z darmowymi motywami jesteś prawie zawsze sam. Jeśli napotkasz problem, najprawdopodobniej musisz poszukać rozwiązania na forum lub czymś innym. Jeśli jednak kupiłeś motyw, programista najprawdopodobniej ci pomoże.

7. Dokumentacja Tematu

Dokumentacja motywu może być prawdopodobnie połączona ze wsparciem, jednak myślę, że powinna być liczona osobno, ponieważ jeśli dokumentacja motywu i rzuty ekranu są wystarczająco dobre, możesz nigdy nie skontaktować się z programistą w celu uzyskania pomocy, zamiast tego możesz odwołać się do dokumentacji dołączonej do motywu. Wiele darmowych motywów zawiera dokumentację i instrukcje, jak skonfigurować i używać motywu, jednak często nie są one zbyt dobre, nie są uwzględnione lub być może będziesz musiał za nie zapłacić dodatkowo.

10. Świetne Dla Programistów Internetowych

Jest wielu ludzi, którzy zarabiają dużo pieniędzy na tworzeniu stron internetowych i wielu z nich używa tych samych ram dla prawie wszystkich swoich projektów. Motywy Premium mogą ułatwić programistom tworzenie witryn dla swoich klientów znacznie szybciej i profesjonalnie. O wiele szybciej i czasami taniej jest kupić motyw i dostosować go do potrzeb klientów, a następnie zbudować go całkowicie od zera. Wiele osób używa tematów takich jak teza lub eleganckie motywy, aby szybko i łatwo budować witryny klientów.

Wniosek

Oczywiście jako twórca motywów, który zależy od sprzedaży motywów na życie, powiem, że tak motywy premium są zdecydowanie tego warte. Ale nie wszystkie motywy premium są równe, więc nie mogę powiedzieć, że każdy motyw premium jest tego wart, a jest ich wiele, które są absolutnie śmieci. Więc szukając motywu premium, spróbuj trzymać się dobrze markowego sprzedawcy / programisty. Na przykład sprzedałem motywy o wartości ponad 2 milionów na ThemeForest i mam bardzo dobre oceny i jestem wysoce polecany przez moich klientów. Zrób trochę badań przed zakupem jakiegokolwiek motywu premium, a jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, po prostu skontaktuj się z deweloperem przed ręką i sprawdź, czy mają jakiekolwiek zasady zwrotu pieniędzy. Ale nigdy nie próbuj pobierać nielegalnie motywu premium, aby go najpierw przetestować, ponieważ zwykle jest to bilet w jedną stronę, aby Twoja witryna została spamowana i/lub zhakowana.

Co sądzisz o tematach premium? Czy kupiłeś dowolny, który bardzo polecasz lub miałeś złe doświadczenia z zakupem motywów premium? Chciałbym wiedzieć w komentarzach poniżej.