Naprawianie uszkodzonych lub uszkodzonych plików i baz danych w WordPress

Czy zauważyłeś, że Twoja witryna WordPress działa i wszystko, co możesz powiedzieć, to ” nic nie zrobiłem, przysięgam!?”Jednak widzisz błędy, które mówią, że Twoje pliki lub baza danych są uszkodzone, brakujące lub uszkodzone.

Wszystko od postów i kategorii sporadycznie znikających i pojawiających się po komunikaty o błędach, takie jak:

“Warning: require_once (ścieżka/do/pliku.php) [function.require-once]: failed to open stream: no such file or directory in…”

lub

“Nie można nawiązać połączenia z bazą danych.”

Nie martw się, ponieważ dzisiaj wyjaśnię, jak zdarzają się tego rodzaju zepsute, brakujące i uszkodzone błędy, jak je naprawić i co najważniejsze, podzielę się, dlaczego jest to bardziej niż prawdopodobne, że nie twoja wina. Czytaj dalej, lub Skocz do przodu, korzystając z tych linków:

Co powoduje pękanie plików i baz danych w WordPress?

Może być trudno wyśledzić dokładną przyczynę któregokolwiek z tych błędów, ponieważ istnieje niefortunna liczba prawdopodobnych przyczyn.

Oto najważniejsze powody, dla których baza danych może być uszkodzona, brakująca lub w inny sposób zepsuta:

 • Twoje dane logowania do bazy danych nie są poprawnie wprowadzone w Twoim wp-config.php plik
 • Twój serwer się rozbił
 • Nastąpiła awaria sprzętu serwera
 • Błąd, taki jak w MySQL, używanej wersji PHP lub wtyczek i motywów
 • Nastąpiła przerwa w działaniu serwera, np. osiągnięto limit pamięci PHP
 • Mogłeś zostać zhakowany

Istnieje również jeszcze większa lista najważniejszych powodów, dla których Twoje pliki mogą być w tej samej sytuacji:

 • Twoje uprawnienia do plików nie są ustawione poprawnie
 • Twoja witryna lub zapora serwera blokuje pewne części witryny
 • Podałeś niewłaściwy adres URL witryny w Ustawieniach > ogólne
 • Wtyczki innych firm automatycznie usuwają zawartość lub naruszają ścieżki plików
 • Zainstalowałeś certyfikat SSL i zapomniałeś zastąpić linki do obrazów
 • Permalinks zostały nieprawidłowo skonfigurowane
 • Twój .htaccess plik zawiera błędy
 • Zdjęcia zostały przesłane w niewłaściwym katalogu
 • Nastąpiła przerwa w przesyłaniu treści
 • Jest błąd w wtyczce, skrypcie lub motywie, którego używasz
 • Pojawia się problem z serwerem
 • Mogłeś zostać zhakowany

Bez względu na powód istnieje kilka sposobów naprawienia plików lub bazy danych.

Tworzenie kopii zapasowych i przywracanie

Absolutnie najprostszym sposobem na naprawienie i złamanie problemu z plikiem lub bazą danych jest przywrócenie witryny z działającej kopii zapasowej witryny. Jeśli nie masz kopii zapasowej, którą możesz przywrócić, istnieją inne poprawki, które możesz wypróbować.

Zanim dasz szansę innym opcjom, powinieneś wykonać kopię zapasową całej witryny. Nawet jeśli jest zepsuty, może być jeszcze gorzej, więc lepiej mieć coś, a nie nic.

Oto lista postów, które możesz sprawdzić, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat tworzenia kopii zapasowej witryny:

Gdy Twoja witryna zostanie zarchiwizowana i czeka na uboczu w przypadku katastrofy, jesteś gotowy, aby naprawić swoją witrynę.

Naprawa uszkodzonej bazy danych

Istnieje kilka sposobów naprawy uszkodzonej bazy danych.

Jeśli widzisz komunikat “nie można ustalić błędu połączenia z bazą danych”, możesz sprawdzić ten post, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat tego, jak to naprawić: jak naprawić ” błąd tworzenia danychbase Connection ” dla WordPressa.

Jest jeszcze jedna rzecz, którą możesz wypróbować, która działa w większości problemów, w tym w przypadku uszkodzenia bazy danych.

Możesz dodać ten wiersz do swojego wp-config.php plik, który znajduje się w katalogu głównym instalacji:

Możesz dodać go w dowolnym miejscu w pliku, o ile nie jest on umieszczony w środku funkcji, na przykład. Polecam umieszczenie go tuż przed poniższą linijką:

Szczegółowe informacje na temat edycji wp-config.php plik, sprawdź jak poprawnie korzystać z FTP z postem WordPress, aby uzyskać więcej informacji.

Po dodaniu linii wymienionej powyżej możesz odwiedzić stronę naprawy bazy danych: http://your-site.com/wp-admin/maint/repair.php a jeśli masz zainstalowany certyfikat SSL, odwiedź https://your-site.com/wp-admin/maint/repair.php.

Nie zapomnij wymienić your-site.com z Twoją rzeczywistą domeną.

Pamiętaj, że nie musisz być zalogowany, aby wyświetlić tę stronę, więc po zakończeniu naprawy bazy danych Usuń wspomnianą wcześniej linię. W przeciwnym razie każdy mógłby wejść na tę stronę.

The database repair page
WordPress ma wbudowane narzędzie do naprawy bazy danych.

Gdy odwiedzasz link, możesz kliknąć przycisk Napraw bazę danych lub możesz zoptymalizować bazę danych podczas jej naprawy, klikając przycisk Napraw i zoptymalizuj bazę danych.

Po zakończeniu procesu Twoja witryna powinna być naprawiona i gotowa do pracy.

Jeśli to nie zadziała, możesz naprawić swoją bazę danych za pomocą phpMyAdmin.

Po zalogowaniu kliknij swoją bazę danych na liście po lewej stronie,a następnie gdy tabele bazy danych wczytają się na stronę, przewiń w dół i kliknij pole wyboru wszystko. W rozwijanym polu obok pola wyboru wybierz pozycję Tabela napraw.

phpMyAdmin
Możesz również naprawić swoją bazę danych w phpMyAdmin.

Tabele bazy danych są automatycznie naprawiane, a witryna powinna ponownie działać.

Naprawa uszkodzonych, brakujących lub uszkodzonych plików

Ale co, jeśli to Twoje pliki brakuje, są uszkodzone lub uszkodzone? Możesz je też naprawić.

Jeśli niedawno zainstalowałeś certyfikat SSL w swojej witrynie, obrazy mogą wyglądać na brakujące. Aby to naprawić, zastąp linki do obrazów, aby zawierały https prefiks. Aby uzyskać szczegółowe informacje, Sprawdź post zastępowanie linków do obrazów w WordPress po zainstalowaniu certyfikatu SSL.

W przypadku większości innych problemów zastąpienie pliku problemu nową kopią powinno rozwiązać problem.

Możesz użyć FTP, aby uzyskać dostęp do swojej witryny i zastąpić podstawowe pliki WordPress świeżymi kopiami, które możesz znaleźć, pobierając kopię oprogramowania WordPress z WordPress.org.

Po rozpakowaniu pliku ZIP możesz przesłać nowe pliki do witryny. Tylko pamiętaj, aby zostawić / wp-content/ katalog nietknięty lub możesz stracić wszystkie pliki multimedialne i obrazy przesłane do twojej witryny.

Możesz również spróbować tego z zainstalowanymi wtyczkami i motywami. Jedyną różnicą jest to, że zamiast pobierać świeżą kopię WordPress, można pobrać nową kopię wtyczki i plików motywów.

Żadna z tych poprawek nie działa dla ciebie?

Jeśli próbowałeś tych poprawek, bjeśli nie udało ci się przywrócić witryny, możesz spróbować włączyć tryb debugowania WordPress. Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat tego, Sprawdź debugowanie WordPress: jak korzystać z WP_DEBUG.

Możesz także spróbować sprawdzić dzienniki błędów, aby sprawdzić, czy możesz zidentyfikować problem, a także wysłać je do hosta, aby przejrzeć i przeanalizować. Poszukaj pliku o nazwie debugowanie.log pod twoim / wp-content/ folder.

Jeśli to nie rozwiąże problemu, nadszedł czas, aby skontaktować się z hostem. Możliwe jest, że wystąpił problem z serwerem, taki jak błędna konfiguracja lub może on działać nieprawidłowo. W takim przypadku skontaktowanie się z gospodarzem i naprawienie go jest jedynym sposobem rozwiązania problemu.

Jest jeszcze jeden sposób, ale nie dla osób o słabym sercu.:

Jeśli nie masz kopii zapasowej i nie masz nic przeciwko całkowitej utracie witryny, możesz zacząć od nowa i usunąć swoją witrynę, a następnie ponownie zainstalować WordPress.

Wrapping Up

Do tej pory Twoja witryna powinna działać tak dobrze, jak nowa i nie powinieneś już widzieć błędów, które wskazują na brakującą, uszkodzoną lub w inny sposób uszkodzoną bazę danych lub pliki.

Aby uniknąć długiego procesu naprawiania witryny, jeśli to się powtórzy, zaleca się regularne tworzenie kopii zapasowych witryny.

Nie zapominaj, że członkostwo WPMU DEV zapewnia naszą wtyczkę Snapshot Pro do tworzenia kopii zapasowych witryny, a także 10 GB zarządzanych kopii zapasowych w chmurze za darmo, plus Wszystko inne, co mamy… wszystko. Jeśli nie masz jeszcze członkostwa, możesz zarejestrować się za darmo i wypróbować go na rozmiar.

Tagi: