Jak dodać RSS Sitemap w WordPress (w łatwy sposób)

Chcesz dodać RSS sitemap w WordPress?

RSS sitemap pomaga Google indeksować nową zawartość witryny i aktualizacje szybciej. Google zaleca używanie RSS sitemap w połączeniu z XML sitemap dla maksymalnych wyników SEO.

W tym artykule omówimy, jak łatwo dodać RSS sitemap w WordPress bez żadnego kodu.

How to Add RSS Sitemap in WordPress
How to Add RSS Sitemap in WordPress

Czym jest Mapa strony RSS?

W przeciwieństwie do tradycyjnych sitemap XML, które są zwykle duże, sitemap Rss są małe, ponieważ zawierają tylko najnowsze aktualizacje witryny.

Google częściej indeksuje mapy witryn RSS, co pomaga szybciej indeksować aktualizacje treści i poprawia rankingi SEO WordPress.

Dobrym sposobem na przemyślenie tego jest to, że mapy witryn XML dostarczają Google informacji o wszystkich postach i stronach w Twojej witrynie. Natomiast Mapa strony RSS aktualizuje Google na treści, które zostały ostatnio zaktualizowane.

Aby uzyskać optymalne indeksowanie, Google zaleca używanie zarówno map witryn XML, jak i mapy witryn RSS.

WordPress RSS Sitemap Example - Generated by All in One SEO
WordPress RSS Sitemap Example - Generated by All in One SEO

W zależności od rodzaju witryny, którą posiadasz, możesz również dodać mapę witryny wideo i mapę witryny wiadomości obok mapy witryny RSS, aby uzyskać maksymalne korzyści SEO.

Mając to na uwadze, przyjrzyjmy się, jak dodać mapę RSS w WordPress.

Jak dodać RSS Sitemap w WordPress

Najprostszym sposobem, aby dodać RSS sitemap w WordPress jest za pomocą wtyczki all in One SEO. Jest to najlepsza wtyczka SEO WordPress używana przez ponad 3 miliony stron internetowych.

Używamy wersji premium AIOSEO na WPBeginner, aby poprawić nasze rankingi SEO, ale funkcja RSS sitemap jest również dostępna w wersji darmowej.

AIOSEO
AIOSEO

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zainstalować i aktywować wtyczkę all in One SEO. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik krok po kroku, jak zainstalować wtyczkę WordPress.

Po aktywacji zostanie wyświetlony monit o przejście przez kreator konfiguracji. Jest bardzo przyjazny dla początkujących i pomoże Ci skonfigurować wszystkie odpowiednie ustawienia.

Aby włączyć RSS sitemap w WordPress, musisz przejść do strony ustawień AIOSEO ” Sitemaps i kliknąć kartę RSS Sitemap.

Wystarczy przełączyć opcję Włącz mapę witryny i to wszystko.

WordPress RSS Sitemap Setting in AIOSEO
WordPress RSS Sitemap Setting in AIOSEO

Pomyślnie dodałeś RSS sitemap w WordPress. Możesz kliknąć przycisk Otwórz RSS Sitemap aby zobaczyć jak wygląda Mapa strony RSS.

Możesz również przejść do poniższego linku:

https://yoursite.com/sitemap.rss

Po jej włączeniu musisz przesłać mapę witryny RSS w Google Search Console.

Proces przesyłania mapy witryny RSS jest podobny do tego, w jaki sposób można dodać inną mapę witryny. Oto szczegółowy samouczek, Jak przesłać mapę witryny w Google search console.

Google Search Console RSS Sitemap Read Date
Google Search Console RSS Sitemap Read Date
Jak widać na powyższym zrzucie ekranu, Google czyta mapę witryny RSS szybciej niż ogólną mapę witryny XML.

Dlatego zdecydowanie zalecamy włączenie tej funkcji, aby uzyskać przewagę konkurencyjną SEO.

AIOSEO to potężna wtyczka SEO WordPress ze wszystkimi funkcjami, których potrzebujesz, aby poprawić pozycję w wyszukiwarkach. Możesz zobaczyć nasz najlepszy przewodnik, jak prawidłowo skonfigurować wszystko w jednym SEO, aby uzyskać maksymalne korzyści.

Ostatnie przemyślenia na temat WordPress RSS Mapa strony

Technologia RSS sitemap istnieje od dawna, ale wielu właścicieli witryn nie wie, jak ją wykorzystać. Dzieje się tak dlatego, że większość twórców stron internetowych i wtyczek WordPress SEO nie ma tej funkcji.

AIOSEO skrót od All in One SEO jest najbardziej wszechstronnym zestawem narzędzi SEO, więc jest wbudowany w funkcję RSS sitemap wraz z dziesiątkami innych funkcji.

Kiedy zmieniliśmy WPBeginner z wtyczki Yoast na wtyczkę AIOSEO, widzieliśmy wzrost w naszych rankingach SEO i ruchu na stronie. Uważamy, że dużym powodem tego jest funkcja RSS sitemap, ponieważ pomogła naszym aktualizacjom treści szybciej indeksować.

W ostatnich miesiącach Microsoft uruchomił protokół IndexNow, aby jeszcze bardziej zwiększyć szybkość SEO. Obecnie jest używany tylko przez Bing i Yandex, więc używamy zarówno IndexNow, jak i RSS sitemap, aby przyspieszyć nasze wyniki SEO.

Dobrą wiadomością jest to, że AIOSEO był pierwszą wtyczką SEO WordPress, która dodała wsparcie IndexNow, ponieważ pozostają na czele zmian SEO.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak dodać mapę RSS w WordPress. Możesz również zobaczyć nasz najlepszy przewodnik SEO WooCommerce, aby poprawić swoje rankingi SEO, a także nasze porównanie najlepszych usług e-mail marketingowych, aby połączyć się z czytelnikami po opuszczeniu Twojej witryny.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.