Jak wyłączyć przełącznik języka na ekranie logowania WordPress

Czy chcesz wyłączyć przełącznik języka na ekranie logowania WordPress?

Wyłączenie przełącznika języka sprawia, że język domyślny jest jedyną opcją na stronie logowania, ale użytkownicy nadal będą mogli zmienić język w ustawieniach profilu.

W tym artykule pokażemy, jak wyłączyć przełącznik języka rozwijany na ekranie logowania WordPress.

Dlaczego wyłączyć przełącznik języka na ekranie logowania WordPress?

W wydaniu WordPress 5.9 wprowadzono nową rozwijaną opcję logowania, która pozwala użytkownikom wybrać nowy język podczas logowania do witryny.

Jeśli na stronie jest więcej niż jeden aktywny język, pojawi się ta opcja. 

Działa to dobrze w przypadku wielojęzycznych stron internetowych i zespołów z różnymi użytkownikami, którzy mogą chcieć uzyskać dostęp do pulpitu WordPress w innym języku.

Ale jeśli chcesz, aby Strona logowania była prosta, a użytkownicy nie musieli często zmieniać języków, usunięcie jej może pomóc w usunięciu strony logowania. Może również pomóc zachować kontrolę nad niestandardowym projektem strony logowania.

Uwaga: selektor języka nie sprawia, że witryna WordPress jest wielojęzyczna, po prostu tłumaczy strony logowania i resetowania hasła WordPress oraz Pulpit Nawigacyjny WordPress. 

Mając to na uwadze, pokażmy, jak wyłączyć przełącznik języka w witrynie WordPress. Po prostu skorzystaj z szybkich linków poniżej, aby przejść od razu do metody, której chcesz użyć.

Metoda 1. Wyłącz przełącznik języka na ekranie logowania WordPress za pomocą wtyczki WordPress

Najbardziej przyjazny dla początkujących sposób usunięcia przełącznika języka WordPress na ekranie logowania WordPress polega na użyciu wtyczki wyłącz przełącznik języka logowania. 

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zainstalować i aktywować wtyczkę. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik krok po kroku, jak zainstalować wtyczkę WordPress.

Po aktywacji opcja przełącznika języka zostanie automatycznie usunięta. Nie ma żadnych dodatkowych ustawień do skonfigurowania.

Teraz, gdy przejdziesz do ekranu logowania, zobaczysz standardowy ekran logowania bez opcji przełącznika języka.

Metoda 2. Wyłącz przełącznik języka logowania WordPress bez wtyczki

Innym sposobem na wyłączenie przełącznika języka jest dodanie kodu do WordPress. Jeśli nie robiłeś tego wcześniej, zapoznaj się z naszym przewodnikiem, jak skopiować i wkleić kod w WordPress.

Następnie możesz dodać następujący fragment kodu do swoich funkcji.plik php, we wtyczce specyficznej dla witryny lub za pomocą wtyczki urywki kodu. 

add_filter (‘login_display_language_dropdown’, ‘_ _ return _ false’ );

Ten fragment automatycznie wyłączy przełącznik języka w Twojej witrynie WordPress. Teraz, gdy odwiedzisz stronę logowania, opcja przełączania języków zniknie.

Jeśli chcesz włączyć przełączanie języka w przyszłości, po prostu usuń dodany wiersz kodu.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak wyłączyć przełącznik języka na ekranie logowania WordPress. Możesz również zapoznać się z naszym przewodnikiem, jak uzyskać bezpłatny certyfikat SSL dla swojej witryny WordPress, a także naszymi specjalistami od najlepszego oprogramowania kadrowo-płacowego dla małych firm. 

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

e-the-language-switcher-on-WordPress-login-screen / “target=” _blank”rel=”noopener” > Source