Jak wyłączyć bloki widżetów w WordPress (Przywróć Klasyczne widżety)

Czy chcesz przywrócić klasyczny edytor widżetów w WordPress?

Wydanie WordPress 5.8 usunęło klasyczny edytor widżetów na rzecz edytora bloków widżetów Gutenberg, aby kontrolować obszary widżetów witryny.

W tym artykule pokażemy, jak możesz wyłączyć edytor bloków widżetów w WordPress, krok po kroku.

Po co przywracać Klasyczne widżety w WordPress?

Edytor bloków widżetów oferuje wiele takich samych funkcji jak klasyczny edytor widżetów. Dodatkowo daje większą kontrolę nad wyglądem widżetów.

Jeśli jednak korzystasz z WordPressa od jakiegoś czasu, możesz wygodniej korzystać z klasycznego edytora widżetów w swojej witrynie WordPress.

Możesz też cieszyć się prostotą klasycznego edytora widżetów i chcesz wyłączyć bloki widżetów, na przykład niektórzy użytkownicy wolą wyłączyć edytor bloków.

Mając to na uwadze, przyjrzyjmy się, jak przywrócić klasyczny edytor widżetów w WordPress. Po prostu skorzystaj z szybkich linków poniżej, aby przejść od razu do metody, której chcesz użyć.

Metoda 1. Przywróć Klasyczne widżety za pomocą wtyczki WordPress

Najprostszym sposobem przywrócenia klasycznego edytora widżetów jest użycie wtyczki Classic Widgets. Ta wtyczka jest rozwijana i utrzymywana przez podstawowy zespół WordPress.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zainstalować i aktywować wtyczkę. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik dla początkujących, jak zainstalować wtyczkę WordPress.

Po aktywacji twój blog WordPress powróci do klasycznego edytora widżetów. Nie ma żadnych ustawień do skonfigurowania.

Teraz możesz przejść do widżetów ” Dodaj nowy w panelu administracyjnym WordPress, aby przejść do Pulpitu nawigacyjnego widżetów.

Aby dodać nowe widżety, po prostu przeciągnij widżet do dostępnego obszaru widżetu.

Następnie możesz dostosować ustawienia widżetu. Upewnij się, że klikniesz przycisk “Zapisz”, aby zapisać widżet.

Jeśli chcesz używać bloków widżetów w dowolnym momencie w przyszłości, po prostu Dezaktywuj wtyczkę.

Możesz również wyłączyć Gutenberg i zachować klasyczny edytor na stronach i postach. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik, Jak wyłączyć Gutenberg i zachować klasyczny edytor w WordPress.

Metoda 2. Przywróć Klasyczne widżety, dodając kod do WordPress

Innym sposobem na wyłączenie bloków widżetów jest dodanie kodu do WordPress. Jeśli nie robiłeś tego wcześniej, zapoznaj się z naszym Przewodnikiem dla początkujących, jak skopiować i wkleić kod w WordPress.

Następnie musisz dodać następujący fragment kodu do swoich funkcji.plik php, we wtyczce specyficznej dla witryny lub za pomocą wtyczki urywki kodu. 

function example_theme_support () {remove_theme_support (‘widgets-block-editor’);} add_action (‘after_setup_theme’, ‘example_theme_support’);

Powyższy fragment kodu po prostu wyłącza edytor bloków Gutenberga w obszarze widżetów. Jednak utrzymuje edytor bloków na twoich stronach i postach.

Teraz, gdy przejdziesz do widgetów ” Dodaj nowe, możesz dodawać widgety za pomocą klasycznego edytora.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak wyłączyć bloki widżetów i przywrócić klasyczne widżety w WordPress. Możesz również zobaczyć nasz przewodnik, jak łatwo stworzyć niestandardowy motyw WordPress i nasze eksperckie typy wtyczek do WordPress dla stron biznesowych.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

https://www.wpbeginner.com/wp-tutorials/how-to-disable-widget-blocks-in-wordpress-restore-classic-widgets/”target =” _blank “rel= “noopener” > źródło