Jak znaleźć adres URL logowania WordPress

Jeśli jesteś nowy w WordPress i zastanawiasz się, ” jak zalogować się do mojej witryny?”, lub masz klienta, który zawsze zapomina adres internetowy do logowania, to jest tutorial dla ciebie.

Często nowi użytkownicy mają problemy z lokalizacją adresu URL logowania po zainstalowaniu własnej hostowanej witryny WordPress po raz pierwszy. I zbyt łatwo jest osobiście zapomnieć lub zgubić swój własny adres URL logowania.

W tym artykule pokażemy Ci, jak łatwo znaleźć adres URL logowania WordPress, wraz z niektórymi technikami,abyś nigdy go nie stracił!

Uwaga: jeśli nadal masz problemy z zalogowaniem się po przeczytaniu tego postu, pozwól nam pomóc! Nasz wysoko oceniany zespół wsparcia jest dostępny 24/7/365, dla każdego problemu WordPress, dużego lub małego. Za darmo!

Możesz również rozważyć hosting u nas i skorzystać z naszej funkcji jednokrotnego logowania, która, jak wkrótce się przekonasz, oszczędza czas w czasie rzeczywistym, jeśli chodzi o logowanie do witryny WordPress. Oferujemy bogate w funkcje plany hostingowe wspierane przez 30-dniową Gwarancję Zwrotu pieniędzy, więc spróbuj … całkowicie bez ryzyka!

Logowanie do WordPress

Strona logowania umożliwia dostęp do zaplecza witryny. Po zalogowaniu możesz zobaczyć swój pulpit nawigacyjny, tworzyć nowe posty i strony, aktualizować motywy i dodawać nowe wtyczki, a także dokonywać innych dostosowań w swojej witrynie.

W typowej witrynie WordPress wystarczy dodać / login / lub / admin / na końcu adresu URL witryny.

Na przykład:

www.example.com/login/

lub

www.example.com/admin/

Oba te adresy URL przeniosą Cię na stronę logowania, gdzie możesz wprowadzić swoją nazwę użytkownika i hasło. Po zalogowaniu zostaniesz przeniesiony bezpośrednio do obszaru administracyjnego lub Pulpitu nawigacyjnego swojej witryny.

Logowanie do podkatalogu

Jeśli witryna jest zainstalowana w podfolderze lub podkatalogu, musisz dodać /login/ lub /wp-login.php do końca adresu URL witryny.

www.example.com/wordpress/login/

lub

www.example.com/wordpress/wp-login.php

Logowanie do subdomeny

Jeśli instalacja WordPress znajduje się na subdomenie, Twój adres URL będzie prowadził z nazwą subdomeny:

subdomain.example.com/login/

lub

subdomain.example.com/wp-login.php

Bezpośredni dostęp do administratora WordPress

Po zalogowaniu możesz bezpośrednio uzyskać dostęp do obszaru administracyjnego swojej witryny za pomocą tych adresów URL:

www.example.com/admin/

lub

www.example.com/wp-admin/

Oba te adresy URL sprawdzają, czy nadal jesteś zalogowany w swojej witrynie i przekierowują do obszaru administracyjnego witryny.

Metody zapamiętywania adresu URL logowania

Nie musisz pamiętać adresu URL logowania na pamięć. Istnieje wiele sposobów na zapisanie loginu URL w celu uzyskania wygodnego dostępu w dowolnym momencie.

Zapisz Podczas Surfowania

Najprostszym sposobem, aby upewnić się, że nigdy więcej nie utracisz adresu URL logowania, jest po prostu dodanie go do zakładki w przeglądarce. Zobacz poniżej, jak dodać go do zakładek w najpopularniejszych przeglądarkach.

Chrome

Z rozwijanej Ikony paska narzędzi 3-elipsy wybierz Zakładki > Zakładka Ta Karta.

Chrome bookmark page
Zakładki w Chrome to pestka.

Lub kliknij ikonę gwiazdy w polu adresu URL, a następnie wybierz Dodaj Zakładkę. Gwiazda zmienia kolor na niebieski, gdy pwiek jest oznaczony zakładkami i pojawi się okno, dzięki któremu możesz go nazwać i/lub wybrać lokalizację folderu.

Chrome star bookmark method
Starring to najszybszy sposób na zapisanie zakładki w Chrome.

Safari

  • Kliknij Zakładki z paska narzędzi, a następnie wybierz Dodaj Zakładkę.
    (Lub naciśnij Polecenie + D).
  • Wybierz, gdzie dodać zakładkę (domyślnie jest Ulubione) i zmień nazwę, jeśli chcesz.
  • Kliknij Dodaj.

Safari browser bookmarking
Zakładki strony w przeglądarce Safari.

Firefox

Kliknij na gwiazdkę w pasku adresu.

Firefox bookmarking.
Gwiazda zmienia kolor na niebieski, gdy strona jest zaznaczona w Firefoksie, a wyskakujące okienko pozwoli Ci nazwać lub przenieść ją.

Po dodaniu do zakładek otrzymasz szybki i łatwy bezpośredni link do zalogowania się na swojej stronie bez konieczności zapisywania swojego adresu logowania w pamięci. (Jeśli jesteś taki jak ja, to bardzo słabe zobowiązanie.)

Bonus z Brandą

Mamy również świetną wtyczkę, która pomoże Ci pozostać zalogowanym. Korzystanie z funkcji Zapamiętaj mnie w Branda, możesz ustawić stronę logowania, aby zapamiętała Cię domyślnie.

Aby to zrobić, przejdź do Panelu Branda > Front-end > Dostosuj ekran logowania i kliknij przycisk Aktywuj.

Branda login 1
Krok pierwszy w użyciu funkcji “Zapamiętaj mnie” Brandy.

Wybierz wstępnie zaprojektowany motyw (lub utwórz własny), a następnie z tego samego obszaru pulpitu nawigacyjnego przejdź do treści, a następnie kliknij Formularz.

W polu wyboru” Zapamiętaj mnie ” upewnij się, że pokaż i zaznaczone są podświetlone na niebiesko. Na koniec kliknij Zapisz zmiany.

Branda login 2.
Krok drugi w użyciu funkcji “Zapamiętaj mnie” Brandy.

Teraz pozostaniesz zalogowany na swojej stronie, bez konieczności wielokrotnego logowania. (Pamiętaj, że ustawienia plików cookie będą miały wpływ na czas pozostania zalogowanym.)

Sposób Widżetu

Inną metodą jest dodanie widżetu łącza logowania do witryny w menu nawigacyjnym, pasku bocznym lub stopce.

Aby dodać link do swojego menu:

  1. Z pulpitu WordPress przejdź do Wygląd > menu.
  2. W polu tekstowym Nazwa Menu wprowadź wybraną nazwę, a następnie kliknij Utwórz Menu.
  3. Kliknij strzałkę rozwijaną obok opcji łącza niestandardowe; wprowadź adres URL logowania witryny i nadaj pozycji menu wybraną nazwę w tekście łącza.
  4. Kliknij Dodaj do Menu, a następnie zapisz Menu, aby zakończyć nowy element.

Adding a login menu in WP
Dodanie linku logowania do twojej witryny sprawi, że już nigdy jej nie stracisz.

Aby dodać link do stopki:

WordPress zawiera widżety, które po użyciu dodają link do strony logowania lub witryny Kanały RSS.

Przejdź do Wygląd > widżety i kliknij na Dodaj blok ikona (biały plus znak w niebieskim kwadracie). Spowoduje to otwarcie menu widżetu.

WP widget block add
Dodawanie bloku widżetów z pulpitu WordPress.

Przewiń w dół, aby zobaczyć utworzony przez nas widżet nawigacji. Następnie kliknij i przeciągnij go do obszaru gotowego do widżetu w stopce, w którym chcesz wyświetlić link logowania.

Widget add 2
Przeciągnij i upuść widżet w obszarze stopki, w którym ma się pojawić.

W utworzonym bloku nawigacji kliknij sześć pionowych kropek, aby otworzyć menu. Wpisz tytuł w polu tekstowym, a następnie wybierz “Nawigacja” ze strzałki rozwijanej menu wybierz. (Jest to jedyny wybór w tej chwili, ponieważ stworzyliśmy tylko jeden.)

Widget add 3
Teraz wystarczy nadać widżetowi tytuł i wybrać żądane menu.

Teraz, jeśli zrobimy podgląd witryny, zobaczymy widżet logowania jest aktywny w stopce strony. Kliknij na niego, a przeniesie Cię do witryny, którą wprowadziłeś. Całkiem fajne.

Widżet nawigacyjny zawiera link, dzięki któremu możesz zalogować się do swojej witryny za pomocą jednego kliknięcia.

Prostota Pojedynczego Logowania

Jak wspomniano wcześniej, możesz użyć naszej funkcji SSO (Single Sign-On), która jest częścią pakietu hostingowego WPMU DEV. Dzięki temu uzyskujesz bezpieczne logowanie jednym kliknięciem z Hub-szybkiego, intuicyjnego obszaru dostępu do wszystkich połączonych witryn, z usprawnionym, atrakcyjnym interfejsem użytkownika.

SSO umożliwia członkom bezpieczny dostęp do połączonych witryn bez konieczności logowania się osobno do każdej z nich. Jest to szczególnie przydatne podczas zarządzania wieloma witrynami.

Za każdym razem, gdy tworzysz nową witrynę lub po pierwszym podłączeniu istniejącej witryny do konta WPMU DEV, otrzymasz możliwość włączenia SSO po wyświetleniu monitu o wprowadzenie poświadczeń WordPress (klikając odpowiedni przycisk przełączania).

SSO settings WP dashboard
Włączenie SSO skraca czas i pozwala uniknąć zapisywania haseł do pamięci (komputerów i własnych).

I nie martw się o bezpieczeństwo. SSO używa Twojego WPMU DEV API, aby uzyskać dostęp do połączonych witryn, a nie do nazwy użytkownika i hasła administratora. Twoje poświadczenia administratora WordPress nigdy nie są przechowywane przez nas z jakiegokolwiek powodu.

Wyrównanie strony logowania

Teraz, gdy mamy już obsługiwany znak WordPress, możesz spersonalizować swoją stronę logowania.

Jeśli podoba ci się to, ale wykracza poza zakres twoich umiejętności, sprawdź nasz post na blogu o tym, jak całkowicie dostosować stronę logowania WordPress.

Ten dogłębny samouczek poprowadzi Cię przez to, jak dodać niestandardowe tło do swojej witryny, zastąpić logo WordPress własnym, dostosować wygląd formularza logowania i usunąć utracone łącze hasła.

Jeszcze lepiej, wypróbuj naszą wtyczkę Branda (jest darmowa!), co pozwala na tworzenie tych samych dostosowań bez konieczności kopania w kodzie.

Jak widać, istnieje wiele naprawdę dobrych opcji, aby zawsze móc znaleźć adres URL logowania WordPress. Nigdy więcej nie będziesz miałe do czynienia z” Gdzie jest Waldo ” doświadczeń logowania.

Uwaga redaktora: ten post został zaktualizowany pod kątem dokładności i trafności. [Pierwotnie Opublikowany: Kwiecień 2019 / Zmieniony: Październik 2021]

Tagi: