Jak naprawić błąd “kolejna aktualizacja w toku” w WordPress

Czy chcesz naprawić błąd “kolejna aktualizacja jest obecnie w toku”?

Ten błąd uniemożliwia aktualizację WordPressa. Zwykle powinien automatycznie zniknąć. Ale jeśli nie, musisz to naprawić ręcznie. 

W tym artykule pokażemy, jak naprawić błąd “kolejna aktualizacja jest obecnie w toku” w WordPress, krok po kroku.

Dlaczego pojawia się błąd “kolejna aktualizacja jest obecnie w toku”?

Ten Komunikat zwykle pojawia się, gdy w tle działa podstawowa aktualizacja WordPress, a użytkownik próbuje rozpocząć kolejny proces aktualizacji.

Podczas procesu aktualizacji podstawowej WordPress automatycznie ustawia blokadę aktualizacji w bazie danych WordPress. Ta blokada bazy danych uniemożliwia jednoczesne aktualizowanie witryny, co może spowodować błędy WordPress lub zniszczyć ważne dane.

Ta wiadomość jest ustawiona na automatyczne znikanie w ciągu 15 minut lub po zakończeniu procesu aktualizacji. Jeśli jednak utkniesz w tej wiadomości, musisz ją usunąć ręcznie. 

Mając to na uwadze, przyjrzyjmy się, jak naprawić błąd “kolejna aktualizacja jest obecnie w toku” w WordPress.

Naprawianie błędu “kolejna aktualizacja w toku” w WordPress

W przypadku wystąpienia błędu procesu kolejnej aktualizacji należy usunąć “core_updater”.Zablokuj Plik z bazy danych WordPress. Najprostszym sposobem na to jest użycie phpMyAdmin.

Uwaga: Przed wprowadzeniem zmian w bazie danych lub plikach motywów WordPress dobrym pomysłem jest utworzenie pełnej kopii zapasowej witryny. Aby dowiedzieć się więcej, Zobacz nasz przewodnik na temat tworzenia kopii zapasowych witryny WordPress.

Najpierw musisz zalogować się do Pulpitu nawigacyjnego cPanel swojego konta hostingowego WordPress. Używamy Bluehost, więc twój ekran może wyglądać nieco inaczej, jeśli korzystasz z innej firmy hostingowej.

Z Pulpitu nawigacyjnego Bluehost musisz kliknąć kartę Zaawansowane po lewej stronie. Następnie przejdź do sekcji “bazy danych” i kliknij ikonę “phpMyAdmin”. Jeśli nie widzisz opcji phpMyAdmin na pulpicie hostingu, skontaktuj się z Pomocą techniczną firmy hostingowej w celu uzyskania pomocy.

Spowoduje to uruchomienie aplikacji phpMyAdmin, w której musisz wybrać bazę danych WordPress. Po kliknięciu bazy danych zostaną wyświetlone wszystkie tabele wewnątrz bazy danych.

Następnie musisz kliknąć przycisk “Przeglądaj” obok tabel opcji WordPress (wp_options).

Spowoduje to wyświetlenie wszystkich wierszy w tabeli opcji. 

Musisz znaleźć wiersz z opcją o nazwie ‘ core_updater.lock ‘ i kliknij przycisk Usuń obok niego.

Teraz phpMyAdmin automatycznie usunie wiersz z twojej bazy danych. 

Po powrocie do witryny WordPress kolejna aktualizacja w trakcie błędu zniknie i możesz kontynuować aktualizowanie witryny. 

Jeśli nadal widzisz inne błędy, możesz zobaczyć nasz przewodnik dla początkujących dotyczący rozwiązywania błędów WordPress, aby uzyskać więcej pomocy.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak naprawić błąd “kolejna aktualizacja jest obecnie w toku” w WordPress. Możesz również zobaczyć nasz przewodnik na temat wyboru najlepszego oprogramowania do projektowania stron internetowych i naszych ekspertów wybiera najlepsze oprogramowanie do czatu na żywo dla małych firm.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebookuk.

Źródło