Jak umożliwić klientowi podgląd witryny WordPress przed uruchomieniem

Więc zbudowałeś piękną witrynę WordPress, która pasuje do potrzeb, potrzeb i wymagań Twojego klienta t. Została tylko jedna przeszkoda: twój Klient nie chce, aby strona działała, dopóki nie podpisze gotowego produktu.

Prezentacja gotowej witryny-lub przynajmniej rzekomo gotowej witryny-to jeden ze scenariuszy, w których może być konieczne wymyślenie metody prezentacji. Ponadto niektórzy klienci mogą chcieć zobaczyć Twoje postępy w regularnych odstępach czasu, a czasami możesz poprosić o sesję przeglądu, aby przejść do szczególnie lepkiej funkcji lub elementu projektu.

Czytaj dalej, lub Skocz do przodu, korzystając z tych linków:

Czynniki do rozważenia

Podczas konfigurowania sesji przeglądu należy wziąć pod uwagę kilka czynników:

  • Ile czasu zajmie klientowi sprawdzenie Twojej pracy?
  • Czy klient będzie chciał przejąć kontrolę nad stroną, czy wystarczy prosta prezentacja wizualna?
  • Jak zamknąć okno recenzji? Pozostaw to okno otwarte na czas nieokreślony, a możesz oczekiwać dodatkowych komentarzy i próśb na czas nieokreślony.
  • Ile czasu zajmie skonfigurowanie wybranej metody prezentacji?
  • Czy możesz koordynować harmonogramy z klientem, aby skonfigurować rozszerzoną demonstrację na żywo?

Istnieje wiele różnych sposobów rozwiązania tego problemu, a wybrana metoda będzie oparta na życzeniach klienta, preferencjach i przepływie pracy oraz celu prezentacji. W tym artykule przyjrzymy się trzem różnym sposobom prezentacji Twojej pracy. Metody te można również łączyć i modyfikować, aby stworzyć unikalną metodę prezentacji, która jest idealna dla twojej wyjątkowej sytuacji.

Metoda 1: utrzymuj lokalną witrynę i Hostuj demo na żywo

Jeśli twoim celem jest utrzymanie prostoty, a twój Klient nie potrzebuje dużo czasu na szczegółowy przegląd twojej pracy, demonstracja na żywo może być najlepszym rozwiązaniem.

Możesz to zrobić osobiście lub skonfigurować wirtualne spotkanie i zaprezentować swoją pracę za pomocą aplikacji do udostępniania ekranu. Podstawową ideą jest utrzymanie działania witryny w lokalnym środowisku programistycznym i zaprezentowanie swojej pracy, przeprowadzając klienta po stronie.

Oto dlaczego pokazy na żywo są niesamowite:

Dobry # 1: Dema Na Żywo Są Łatwe

Technicznie rzecz biorąc, pokazy na żywo są łatwe. Nie musisz się martwić o migrację witryny ze środowiska programistycznego na serwer, więc wyzwania techniczne są zminimalizowane.

Dobre # 2: mniejsze szanse na opóźnienia

Ponieważ demonstracja odbywa się na żywo, twój Klient nie może opóźnić twoich postępów, przeglądając Twoją pracę, ilekroć ją obejdzie. W rezultacie nie utkniesz w otchłani, czekając na ich opinie.

Z drugiej strony istnieje również kilka powodów, dla których demonstracje na żywo mogą być do bani:

Zły # 1: Praca zdalna sprawia, że prawie niemożliwe

Wielu programistów, zwłaszcza niezależnych programistów WordPress, pracuje zdalnie i rzadko musi zgadzać się z codzienną rutyną kogokolwiek innego. W rezultacie zorganizowanie rozszerzonego formalnego spotkania i prezentacji może być czymś w rodzaju zadania.

Bad # 2: Live nie pasuje do wszystkich klientów

Wielu klientów, zwłaszcza typów analitycznych, będzie chciało czasu na przetrawienie tego, co widzą przed przekazaniem opinii. Prezentacja na żywo może nie wyciąć go dla tego typu klientów. Mogą po prostu potrzebują więcej czasu lub mająchcesz osobiście poke i prod produktu przed zaakceptowaniem go.

Zły # 3: Nie Zawsze Odpowiedni

Wymuś demonstrację na żywo, gdy projekt naprawdę wymaga innej metody, a Ty i twój Klient znienawidzicie wynik: klient będzie sfrustrowany procesem, a Ty będziesz sfrustrowany liczbą zmian, o które prosi, gdy będą mieli czas na dokładny przegląd, który był potrzebny przez cały czas.

Jeśli zdecydujesz się skonfigurować demonstrację na Żywo, musisz zrobić kilka rzeczy, aby proces zakończył się sukcesem.

Po pierwsze, Poznaj swoje narzędzia. Jeśli konfigurujesz zdalną prezentację, masz wiele opcji udostępniania ekranu: Skype, Google Hangouts, GoToMeeting i wiele innych. Poczuj się naprawdę komfortowo z jednym narzędziem i trzymaj się go.

Po drugie, rozważ sparowanie demonstracji na żywo z inną metodą przeglądu, którą klient może obsłużyć niezależnie. Jeśli twój klient będzie potrzebował więcej czasu na przetrawienie i odpowiedź na Twoją pracę, daj mu inny sposób–na przykład chroniony hasłem witrynę testową-na przeglądanie twojej pracy we własnym tempie.

Metoda 2: Przenieś witrynę na serwer WWW i dodaj ochronę hasłem

Jeśli utrzymanie witryny lokalnej nie spowoduje jej skrócenia, najbardziej oczywistą opcją jest hostowanie jej na serwerze internetowym, ale ograniczenie dostępu do witryny za pomocą hasła.

Po pierwsze, musisz znaleźć sposób na hostowanie witryny.

Jeśli ty lub twój klient masz dostęp do witryn testowych za pośrednictwem hosta internetowego, może to być droga do podjęcia. Jednak nie każdy host oferuje łatwe w użyciu witryny testowe. Jeśli ostatecznym celem jest skonfigurowanie witryny na nieużywanej domenie, możesz równie dobrze skonfigurować ją w tej domenie teraz. Jeśli jednak hostowanie witryny w ostatecznej domenie nie jest możliwe–może Klient ma już skonfigurowaną witrynę w tej domenie–Ustaw witrynę jako subdomenę ostatecznej domeny lub jako subdomenę własnej witryny.

Jednak skonfigurować witrynę, po prostu upewnij się, że całkowicie ogrodzić dostęp do witryny z hasłem i przejdź do Ustawienia > czytanie i zaznacz pole wyboru do Zniechęcić Wyszukiwarki do indeksowania tej strony.

Większość klientów pokocha tę metodę recenzji. Oto dlaczego:

Dobry # 1: Klienci Mogą Wziąć Swój Czas

Mogą poświęcić cały czas, aby przejrzeć Twoją pracę i sprawdzić każdy starannie wykonany szczegół.

Dobry # 2: Sprawdź Wiele Urządzeń

Będą mogli wyświetlić witrynę na wielu urządzeniach i upewnić się, że są zadowoleni z witryny na każdym urządzeniu.

Dobry # 3: Czas Przyjazny

Zarówno ty, jak i twój Klient docenicie, że nie musicie myśleć o koordynowaniu harmonogramów na rozszerzone spotkanie demonstracyjne. Wszystko, co musisz skonfigurować, to szybkie połączenie, aby przejść do podstaw,a następnie pozwolić im się tym zająć.

Podczas gdy Twoi klienci mogą kochać tę metodę, po prostu możesz jej nienawidzić.

Zły # 1: może być czas ssać

Niektórzy klienci wezmą cały czas chcą przejrzeć Twoją pracę i przekazać komentarze i sugestie w agonizing szczegół.

Zły #2: trudno kontrolować

Gdy twój klient wie, że może zobaczyć witrynę w dowolnym momencie, może dodać dodatkowe komentarze długo po tym, jak okno recenzji miało zostać zamknięte.

Skonfigurowanie tego będzie oznaczało dodatkową pracę związaną z migracją witryny ze środowiska programistycznego na serwer WWW.

Jeśli zamierzasz użyć tej metody, ważne jest, aby ustawić jasne okno czasowe wktóry klient przejrzy witrynę. Po zamknięciu tego okna albo całkowicie usuń witrynę lub zmień hasło, aby twój Klient nie mógł wrócić do kolejnej zaimprowizowanej sesji recenzji.

Dodanie ochrony hasłem do witryny WordPress, aby była całkowicie prywatna, jest łatwe. Istnieje wiele darmowych wtyczek trybu konserwacji, których możesz użyć do zablokowania WordPressa, umożliwiając jednocześnie pełny dostęp do zalogowanych użytkowników.

Jeśli korzystasz z metody demonstracji na żywo, zbieranie notatek i opinii od klienta w trakcie pracy jest dość łatwe. Jeśli jednak korzystasz z innego procesu recenzowania, w którym twój klient sam recenzuje Twoją pracę, nie będziesz w stanie zebrać opinii w ten sam sposób. W rezultacie powinieneś wdrożyć zorganizowany sposób gromadzenia i śledzenia komentarzy i próśb klientów.

Podczas gdy Twoi klienci mogą z pewnością wysyłać Ci komentarze w wiadomości e-mail, lepszą opcją jest użycie Trello lub podobnej usługi do śledzenia opinii. Jeśli korzystasz z Trello, po prostu załóż tablicę, Dodaj do niej swoich klientów i poproś ich o utworzenie nowej karty dla każdego komentarza lub prośby.

Następnie możesz uporządkować opinie w praktyczne kroki, a tablica zapewni automatyczny sposób informowania klientów o tym, kiedy zaadresowałeś każdą opinię.

Metoda 3: umieść go na dysku Flash

Jeśli twój klient chce mieć czas na dogłębną recenzję, ale umieszczenie witryny chronionej hasłem na serwerze internetowym nie wchodzi w grę, należy rozważyć ustawienie witryny na dysku flash.

To, co musisz zrobić, to skonfigurować serwer localhost na dysku flash i przenieść kopię witryny deweloperskiej na serwer localhost. Następnie weź dysk flash w ręce klienta wraz z instrukcjami, jak uruchomić serwer i uzyskać dostęp do witryny.

Brzmi skomplikowanie? Naprawdę nie jest. Sprawdź nasz samouczek, Jak zainstalować WordPress na dysku Flash USB, jeśli potrzebujesz pomocy.

Nadal nie jesteś pewien, czy jest to właściwe rozwiązanie dla twojej sytuacji? Oto trzy powody, dla których jest to świetny pomysł.

Dobry # 1: Wszystko Offline

Strona jest całkowicie offline. Nie ma możliwości, abyś Ty lub twój Klient zepsuł witrynę produkcyjną, bawiąc się na serwerze lub przypadkowo zostawił witrynę widoczną dla wścibskich oczu.

Dobre # 2: Bezpieczne

Ponieważ twój Klient nie będzie dotykał Twojej witryny deweloperskiej, jeśli coś zmodyfikuje lub zepsuje, nie będzie żadnych rzeczywistych uszkodzeń.

Dobry # 3: Przyjazny Dla Użytkownika

Twój klient będzie miał cały czas potrzebny na przeglądanie twojej pracy i może to zrobić w dowolnym miejscu i czasie.

Z drugiej strony, ta opcja nie jest uniwersalnym rozwiązaniem z kilku powodów.

Zły # 1: skomplikowane Do zrobienia

Z trzech metod, które omówiliśmy, jest to najbardziej skomplikowana. Nie tylko będziesz musiał migrować kopię witryny, ale także skonfigurować serwer localhost na dysku flash.

Zły #2: Nie Przyjazny Apple

Nie ma mnóstwa opcji, jeśli chodzi o uruchamianie WordPressa z dysku flash, więc zarówno ty, jak i twój Klient będziecie potrzebować dostępu do komputera z systemem Windows: potencjalnego zabójcy transakcji dla elitarnych purystów Apple.

Zły # 3: Nie Reaguje-Przyjazny

Twój Klient nie będzie mógł przetestować witryny na wielu urządzeniach.

Zły # 4: trudne dla klientów, którzy nie są doświadczeni technologicznie

To rozwiązanie jest możliwe tylko wtedy, gdy twój Klient jest umiarkowanie zaawansowany technicznie, ponieważ będzie musiał uruchomić serwer localhost przed uruchomieniem strony internetowej.

Zły # 5: trudno kontrolować

W przeciwieństwie do witryny hostowanej na serwerze WWW, nie będziesz mieć pełnej kontroli nad ramami czasowymi, w których twój Klient może uzyskać dostęp do witryny. Więc jeśli nie podważysz dysku flash z ich rąk, będą mogli odpalić ten serwer localhost i ponownie przejrzeć Twoją pracę, kiedy tylko zechcą.

Jeśli uważasz, że ta metoda jest najbardziej sensowna dla twojej sytuacji, nasz samouczek na temat instalacji WordPress na dysku flash USB pomoże Ci skonfigurować localhost i WordPress na dysku flash. Prawdopodobnie będziesz chciał użyć systemu śledzenia opinii za pomocą tej metody. Po raz kolejny e-mail działa, ale Trello lub inna podobna aplikacja działa lepiej.

Wybór najlepszej metody recenzji

Prezentowanie swojej pracy klientowi może być trudnym biznesem. Chcesz ich pełnej uwagi i dokładnej, terminowej informacji zwrotnej. Jednocześnie najlepiej jest, jeśli możesz kontrolować ramy czasowe, w których recenzują Twoją pracę.

Nie zadowalaj się metodą recenzji. Przemyślane podejście do najlepszej metody oceny Twojej wyjątkowej sytuacji jest kluczem do zadowolenia klienta, utrzymania efektywnego przepływu pracy i ogólnego sukcesu projektu.

Tagi: