Jak korzystać z WordPress Videopress Embed Block

Dołączanie filmów do postów WordPress może sprawić, że Twoje treści będą o wiele bardziej angażujące. Jednak posiadanie zbyt wielu plików multimedialnych w witrynie może zaszkodzić czasowi ładowania strony. W tym miejscu pojawia się blok osadzania VideoPress. Ten lekki odtwarzacz multimedialny umożliwia osadzanie filmów wideo VideoPress ze źródeł innych firm, bez wpływu na witrynę…

Dołączanie filmów do postów WordPress może sprawić, że Twoje treści będą o wiele bardziej angażujące. Jednak posiadanie zbyt wielu plików multimedialnych w witrynie może zaszkodzić czas ładowania strony. To jest, gdzie VideoPress wchodzi blok osadzania. Ten lekki odtwarzacz multimedialny umożliwia osadzanie VideoPress filmy ze źródeł zewnętrznych, bez wpływu na wydajność witryny.

W tym artykule pokażemy, jak korzystać z VideoPress umieść blok w swoich postach i stronach. Omówimy również kilka wskazówek i najlepszych praktyk dotyczących wyświetlania tych filmów na twojej stronie.

Wskakujmy!

Jak dodać blok osadzania VideoPress do swojego posta lub strony

Aby rozpocząć, otwórz stronę lub post w miejscu, w którym chcesz wyświetlanie wideo. Następnie kliknij znak plus ( + ), aby dodać nowy blok.

Wyszukaj “VideoPress” i dodaj odpowiedni blok do treści:

Adding the VideoPress embed block into WordPress

Następnie musisz podać adres URL filmu, który chcesz wyświetlić. W dowolnym filmie VideoPress kliknij ikonę strzałki w prawym górnym rogu:

An example of a VideoPress video.

Skopiuj adres URL podany w Link pole:

Getting a VideoPress URL.

Następnie wróć do swojego posta lub strony WordPress i wprowadź link do VIDEOPRESS URL pole:

Adding a VideoPress link to the embed block.

Na koniec kliknij na Embed guzik. Film zostanie dodany do twojej strony lub posta:

An embedded VideoPress video.

Alternatywnie, możesz po prostu wkleić adres URL VideoPress bezpośrednio do a Paragraf blok. Hit Enter, a element zostanie automatycznie przekształcony w VideoPress blok.

Jeśli podgląd wideo na przedniej stronie witryny, powinien być odtwarzany. Przed uderzeniem Publikuj możesz jednak skonfigurować kilka ustawień.

VideoPress osadzanie ustawień i opcji bloku

Na VideoPress blok osadzania może być bardzo przydatną funkcją. Jednak jeśli chodzi o dostosowywanie tego bloku, Twoje opcje są dość ograniczone.

Jeśli klikniesz na blok, zobaczysz następujące menu z trzema głównymi opcjami:

0 / videopress-settings-toolbar.png “alt=” górne menu bloku VideoPress.”width= “1131”height= “672” / >

Przyjrzyjmy się bliżej tym ustawieniom:

  1. Zmień typ lub styl bloku: ta opcja umożliwia konwersję osadzonego wideo na Paragraf, Grupa, lub Kolumny blok.
  2. Wyrównanie: możesz ustawić wideo w lewo, w prawo lub na środku strony. Masz również możliwość wyboru szerokiego lub pełnego układu szerokości.
  3. Edytuj adres URL: możesz użyć tego ustawienia, aby zmienić łącze i osadzić inny film.

Niektóre ustawienia znajdziesz również w menu po prawej stronie edytor bloków:

The VideoPress sidebar menu.

Pod Ustawienia mediów, możesz włączyć lub wyłączyć zmianę rozmiaru dla mniejszych urządzeń. Zalecamy włączenie tej opcji. Pozwoli to zachować proporcje filmu, tak aby świetnie wygląda na telefonach komórkowych i inne małe ekrany.

Jeśli pójdziesz do Zaawansowane ustawień, pojawi się opcja dodawania własnych Klasy CSS. Możesz na przykład użyć tej sekcji, aby dodać ramkę do filmu.

Jeśli zmienisz VideoPress osadzanie bloku w Grupa blok, otrzymasz dostęp do niektórych dodatkowych ustawień. Na przykład możesz ustawić kolor tła dla bloku:

Changing the background color.

To podsumowuje krótką listę ustawień konfiguracyjnych, które pochodzą z VideoPress osadzenie bloku. Następnie przyjrzyjmy się najlepszym praktykom korzystania z tego elementu w treści.

Wskazówki i najlepsze praktyki dotyczące efektywnego korzystania z bloku osadzania VideoPress

Jak widzieliśmy, blok osadzania VideoPress jest bardzo prosty w użyciu. Są jednak pewne rzeczy, które warto wziąć pod uwagę podczas dodawania tego elementu do treści.

Na przykład dobrym pomysłem jest dołączenie do filmu pouczającego podpisu. W ten sposób czytelnicy lepiej zrozumieją, o czym jest film.

Aby to zrobić, wystarczy kliknąć na Dodaj podpis pole pod blokiem i napisz krótki opis. Efekt końcowy może wyglądać mniej więcej tak:

A VideoPress embed on the front end of a website.

Zalecamy również unikanie umieszczania zbyt wielu filmów na tej samej stronie. Ponieważ osadzasz filmy, które są hostowane gdzie indziej, nie będą miały wpływu na czas ładowania witryny. Mogą jednak nadal odwracać uwagę od własnych treści, jeśli są używane zbyt często. Dobra zasada kciuk to jeden film na stronę lub post na blogu.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące bloku osadzania VideoPress

W tym poście omówiliśmy wszystko, co musisz wiedzieć o bloku osadzania VideoPress. Jednak nadal możesz mieć pytania dotyczące korzystania z tej funkcji. Rzućmy okiem na niektóre z najczęstszych zapytań.

Czy Mogę osadzać filmy z YouTube i Vimeo?

Możesz. Jednak po dodaniu linku z jednej z tych platform, VideoPress blok automatycznie przekształci into a YouTube lub Vimeo blok.

Czy Videopress Embed Block jest przyjazny dla urządzeń mobilnych?

Jedną z najlepszych rzeczy w VideoPress jest to, że działa na wszystkich nowoczesnych przeglądarkach i urządzeniach. Oznacza to, że osadzone filmy będą łatwo widoczne dla odwiedzających, niezależnie od tego, czy uzyskują dostęp do witryny ze smartfonów, czy komputerów stacjonarnych.

Aby upewnić się, że wszystkie treści wideo są w pełni responsywne, należy włączyć Zmiana rozmiaru dla małych urządzeń ustawienie, które omówiliśmy wcześniej w tym poście. W ten sposób osadzone filmy będą również wyświetl poprawnie na urządzeniach mobilnych.

Czy odwiedzający zobaczą reklamy na tych filmach?

Z przyjemnością dowiesz się, że VideoPress jest bez marki i bez reklam. Twoi użytkownicy nie zobaczą niczego innego niż film, który chcesz zaprezentować.

Wniosek

Dodawanie filmów do postów i stron może sprawić, że Twoje treści będą bardziej interesujące, co może pomóc utrzymać uwagę odbiorców na dłużej. Przesłane filmy mogą jednak również spowolnić Twoją witrynę. Dlatego mądrze jest umieszczać treści przesyłane za pośrednictwem VideoPress i innych platform zewnętrznych.

Co najlepsze, jest to bardzo proste. Możesz po prostu dodać VideoPress umieść blok na swojej stronie lub poście, a następnie wprowadź link do filmu, który chcesz wyświetlić. Możesz również dostosować pozycję, rozmiar i kolor tła filmu, aby dobrze pasował do reszty witryny.

Czy masz inne pytania dotyczące korzystania z VideoPress osadzić blok? Dajcie nam znać w komentarzach poniżej!

Featured Image via Overearth / shutterstock.com

Źródło