Jak dodawać opcje wyboru obrazu w formularzach WordPress (zwiększyć zaangażowanie)

Niedawno czytelnik zapytał nas, jak dodać obrazy do swoich formularzy WordPress. Może to jest coś, nad czym też się zastanawiałeś.

Zamiast wyświetlać tylko tekst, obrazy mogą natychmiast uczynić Twoje formularze bardziej interesującymi. Może to pomóc poprawić współczynnik odpowiedzi i konwersje formularzy.

W tym artykule pokażemy, jak dodawać obrazy do formularzy WordPress, aby zwiększyć zaangażowanie i konwersje.

How to easily add image choices in a WordPress form

Jakie są wybory dotyczące obrazów i dlaczego warto ich używać w formularzach?

Opcje obrazów to zdjęcia, ilustracje, grafiki lub ikony, które użytkownicy mogą wybierać podczas wypełniania formularza.

Oto formularz wykorzystujący wybór obrazów, a nie zwykłe opcje tekstowe. Pierwszy wybór, Truskawki, został wybrany:

An example of image choices in use in a form: shows colorful images for 6 fruit options

Wybór obrazu może być zaletą na wiele sposobów. We wszystkich przypadkach pozwalają one uczynić twoją formę bardziej atrakcyjną i atrakcyjną wizualnie.

Korzystanie z obrazów może również pomóc nadać formularzom bardziej dopracowany i profesjonalny wygląd. Mogą również pomóc użytkownikom w szybszym podejmowaniu decyzji.

Na przykład, jeśli prowadzisz restaurację, która oferuje dostawę, chcesz mieć formularz zamówienia w swojej witrynie. Możesz użyć zdjęć swoich różnych potraw, aby pomóc potencjalnym klientom wybrać to, czego chcą.

Wybór obrazu może ułatwić czytelnikom wypełnienie formularza, zwłaszcza w przypadku osób mających problemy z czytaniem lub osób, które nie mówią płynnie w Twoim języku.

Samouczek wideo

Zasubskrybuj WPBeginner

Jeśli wolisz instrukcje pisemne, po prostu czytaj dalej.

Dodawanie wyborów obrazu do formularzy WordPress

W tym samouczku będziemy używać wtyczki WPForms . Jest to najlepsza wtyczka do tworzenia formularzy WordPress na rynku i umożliwia łatwe tworzenie formularzy za pomocą prostego kreatora formularzy typu „przeciągnij i upuść”.

Najpierw musisz zainstalować i aktywować wtyczkę WPForms . Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, zapoznaj się z instrukcjami krok po kroku w naszym przewodniku , jak zainstalować wtyczkę WordPress .

WPForms to wysokiej jakości wtyczka WordPress. Oferują również bezpłatną wersję o nazwie WPForms Lite , która ma również funkcję wyboru obrazu.

Tworzenie formularza z WPForms

Po aktywowaniu wtyczki przejdź do strony WPForms »Dodaj formularz na pulpicie nawigacyjnym WordPress, aby utworzyć nowy formularz.

Creating a new form using WPForms

Najpierw podaj nazwę formularza, a następnie kliknij, aby wybrać szablon. Punktem wyjścia będzie prosty formularz kontaktowy.

Use the Simple Contact Form template

Spowoduje to uruchomienie interfejsu konstruktora WPForms z wstępnie załadowanymi polami formularzy. Możesz edytować dowolne pole formularza, klikając je, przesuwając je w górę iw dół lub usuwając.

The default form created using WPForms' Contact Form template

Następnie dodamy pole wielokrotnego wyboru, aby klienci mogli wybrać rodzaj owoców, które chcą.

Uwaga: Opcje obrazu działają również z polem wyboru. Użyj tego, jeśli chcesz, aby Twój użytkownik mógł wybrać więcej niż jedną opcję.

Aby dodać pole, po prostu przeciągnij i upuść pole wielokrotnego wyboru z sekcji Pola standardowe po lewej stronie ekranu. Zamierzamy umieścić go tuż nad polem „Komentarz lub wiadomość”.

Adding a multiple choice field to your form

Jak widać, pole wielokrotnego wyboru ma domyślnie opcje tekstowe. Jeśli klikniesz pole, aby je edytować, zobaczysz opcje pola po lewej stronie ekranu.

Editing the multiple choice field for your form

Tutaj wystarczy zaznaczyć pole „Użyj opcji obrazu”, a WPForms automatycznie zaktualizuje pole.

The 'Use image choices' option in WPForms

Możesz wpisać cokolwiek chcesz dla etykiety tekstowej pola, a następnie kliknąć przycisk „Prześlij obraz”. Możesz przesłać obraz z komputera lub wybrać go z biblioteki multimediów WordPress.

Uploading images for the different choices on your form

Zalecamy używanie obrazów w formacie .jpg lub .png, które nie są większe niż 250 na 250 pikseli. Twoje obrazy będą wyglądać najlepiej w Twojej formie, jeśli wszystkie będą tego samego rozmiaru.

Ważne: WPForms nie zmieniają rozmiaru obrazów. Przed przesłaniem upewnij się, że mają odpowiedni rozmiar. Alternatywnie, możesz edytować swój obraz w WordPress przed dodaniem ich do formularza.

Jeśli masz więcej niż 3 opcje do uwzględnienia, po prostu kliknij przycisk (+), aby dodać nowy wybór. Możesz użyć przycisku (-), aby usunąć wybór.

Adding more multiple choice options to your form

Zmiana sposobu wyświetlania wybranych obrazów w formularzu

WPForms ułatwia zmianę układu wyboru obrazu i innych ustawień na karcie „Opcje zaawansowane”.

Open up the Advanced Options to fine-tune how your images display

Możesz zaznaczyć pole „Randomize Choices”, jeśli chcesz, aby wybrane obrazy były wyświetlane losowo, a nie w określonej kolejności. Jest to przydatne, jeśli tworzysz ankietę i chcesz wyeliminować błąd pierwszego wyboru w wynikach.

W sekcji „Styl wyboru obrazu” możesz wybrać, w jaki sposób chcesz stylizować swoje obrazy. Styl domyślny to Nowoczesny, który wygląda tak z wybraną opcją Truskawki:

The image choices with the default Modern style applied

Zamiast tego możesz wybrać styl Klasyczny, który wygląda tak, gdy wybrana jest opcja Truskawki:

The image choices with the Classic style applied (thicker border, no shadow, no bold text, no checkmark)

Alternatywnie możesz wybrać „Brak” dla stylu. W takim przypadku Twoje obrazy będą zwykłymi obrazami bez obramowania lub innej stylizacji. Etykiety zostaną wyświetlone z przyciskami radiowymi.

The image choices with no styling

Jeśli chcesz, możesz także zmienić układ swoich wyborów za pomocą menu rozwijanego „Układ wyboru”. Domyślnie jest to „W tekście”, a wybrane opcje pojawiają się obok siebie, aż zostaną umieszczone w nowym wierszu.

Zamiast tego możesz wybrać wyświetlanie swoich wyborów w kilku kolumnach. Jeśli potrzebujesz listy pionowej, po prostu wybierz z menu „Jedna kolumna”. Wybrane przez Ciebie obrazy będą wyglądać następująco:

Image choices in a single vertical column

Istnieje również opcja „Ukryj etykietę” dla wybranych obrazów. Oznacza to, że pod obrazami nie będzie żadnego tekstu. W niektórych przypadkach może to mieć sens. Na przykład możesz prosić ludzi o głosowanie na ten nowy projekt logo, który najbardziej im się podoba.

Pamiętaj jednak, aby w miarę możliwości wprowadzić odpowiednią i pomocną etykietę. Będzie on wyświetlany jako tekst alternatywny dla Twoich obrazów, dzięki czemu Twoja witryna będzie bardziej dostępna dla użytkowników niedowidzących.

Dodawanie, usuwanie lub edytowanie pól w formularzu

Możesz dodawać, usuwać lub edytować pola w swoim formularzu. Aby edytować pole, wystarczy je kliknąć.

Na przykład możesz chcieć zmienić pole „Komentarz lub wiadomość”, aby było opcjonalne i miało inną etykietę. Po kliknięciu pola możesz je edytować po lewej stronie ekranu.

Po prostu wpisz etykietę, której chcesz użyć, i odznacz pole „Wymagane”, aby uczynić to pole opcjonalnym.

Editing the 'Comment or Message' field in WPForms

Aby usunąć pole, najedź na nie kursorem, a następnie kliknij czerwoną ikonę kosza.

Deleting a field in WPForms

Gdy jesteś zadowolony z formularza, kliknij przycisk „Zapisz” u góry ekranu.

Dodawanie formularza do witryny internetowej

Możesz dodać swój formularz do dowolnego postu lub strony w Twojej witrynie za pomocą kilku kliknięć. Zamierzamy utworzyć nową stronę dla naszej.

Przejdź do Strony »Dodaj nowy , a następnie kliknij przycisk (+), aby dodać blok do swojej strony.

Znajdź blok WPForms w sekcji Widgets lub wyszukaj go za pomocą paska wyszukiwania. Następnie kliknij blok, aby dodać go do swojej strony.

Adding the WPForms block to your page or post

Następnie kliknij menu „Wybierz formularz” i kliknij nazwę swojego formularza, aby go wybrać. Używamy tutaj naszego formularza zamówienia pudełka na owoce.

Selecting the form you want from the WPForms dropdown

Teraz możesz opublikować swoją stronę i zobaczyć swój formularz w witrynie. Oto jak wygląda nasz:

The finished image choices in the form

Jeśli chcesz wprowadzić zmiany w swoim formularzu, możesz go znaleźć w WPForms »All Forms na pulpicie nawigacyjnym. Po zapisaniu zmian formularz zostanie automatycznie zaktualizowany również na Twojej stronie.

Mamy nadzieję, że ten samouczek pomógł Ci nauczyć się dodawać obrazy w formularzach WordPress. Możesz również polubić nasz przewodnik dotyczący tworzenia ankiet w WordPress oraz nasze porównanie najlepszych wtyczek do tworzenia stron WordPress .

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube z samouczkami wideo WordPress. Możesz nas również znaleźć na Twitterze i Facebooku .