Jak łatwo dodać program partnerski w WooCommerce?

Czy chcesz dodać program partnerski w WooCommerce?

Dodanie programu partnerskiego do Twojego sklepu eCommerce to świetny sposób na zachęcenie klientów i innych marketerów do promowania Twoich produktów.

Wyzwanie polega na tym, że WooCommerce nie ma wbudowanego systemu zarządzania afiliacjami. Na szczęście istnieje kilka wtyczek partnerskich, z których możesz korzystać. W tym artykule pokażemy, jak łatwo dodać program partnerski w WooCommerce.

How to easily add an affiliate program in WooCommerce

Dlaczego warto dodać program partnerski do WooCommerce

Dodanie programu partnerskiego stanowi zachętę dla Twoich klientów, fanów i innych sprzedawców do promowania Twoich produktów w zamian za niewielką prowizję za sprzedaż.

Gdy użytkownik zarejestruje się jako Twój partner, otrzyma specjalny link do Twojego sklepu. Ten link zawiera w sobie kod śledzenia partnera.

Kiedy ktoś kupuje przez ten link, partner otrzymuje procent od ceny sprzedaży. W przypadku produktów cyfrowych jest to często 30%. W przypadku produktów fizycznych około 5% do 10% jest normalne.

Ta prowizja zachęca twoich partnerów (ambasadorów marki) do promowania twoich produktów i pomaga ci zarobić więcej pieniędzy w Internecie bez dodatkowej pracy.

Wyzwaniem dla nowych właścicieli sklepów internetowych jest to, że WooCommerce nie ma wbudowanej funkcji śledzenia partnerów lub poleceń, więc często nie wiedzą, jak to dodać.

Na szczęście istnieje kilka wtyczek partnerskich WooCommerce, których możesz użyć do stworzenia swojego programu partnerskiego. W tym artykule przeprowadzimy Cię przez trzy różne metody.

1. Affiliate Royale

Affiliate Royale

Affiliate Royale to premium wtyczka WordPress. Można go łatwo zintegrować z Twoim sklepem WooCommerce.

Po zainstalowaniu i aktywowaniu wtyczki WordPress zobaczysz nową kartę Affiliate Royale na pulpicie WordPress.

Jeśli klikniesz tę kartę, zobaczysz ekran podobny do tego:

The Affiliate Royale dashboard

Dzięki Affiliate Royale możesz ustawić poziomy prowizji, dostosować wiadomości powitalne i powiadomienia o sprzedaży i nie tylko.

W sekcji Affiliate Royale »Opcje możesz skonfigurować kluczowe strony dla swoich partnerów.

Jeśli chcesz obsługiwać płatności partnerskie za pośrednictwem WooCommerce, jest to naprawdę proste. Po prostu przejdź do Affiliate Royale »Opcje , a następnie wybierz zakładkę „Integracje”.

Integrating Affiliate Royale with WooCommerceng Affiliate Royale with WooCommerce

Zaznacz pole obok „WooCommerce”, a Affiliate Royale zostanie automatycznie połączony z WooCommerce.

Następnie będziesz chciał skonfigurować swoje prowizje partnerskie. Affiliate Royale pozwala ustawić różne poziomy prowizji, jeśli chcesz.

Możesz to zrobić w zakładce „Prowizje”. Po prostu wpisz procent, który chcesz zaoferować na każdym poziomie.

Będziesz musiał przypisać różne poziomy prowizji swoim partnerom w zakładce „Partner”:

Setting the commission for your Affiliate Royale affiliates

Plusy:

 • Affiliate Royale jest szybkie i proste na początek. Wystarczy zainstalować wtyczkę i gotowe.
 • Twoi partnerzy będą mieli dostęp do pulpitu nawigacyjnego, na którym będą mogli zobaczyć, ile zarobili, przeglądać wcześniejsze wypłaty i edytować szczegóły konta.
 • Oprócz tworzenia linków dla swoich partnerów możesz tworzyć banery reklamowe, z których mogą korzystać.
 • Wtyczka aktualizuje się automatycznie po jej zainstalowaniu. Nie musisz się logować i pobierać ponownie.
 • Istnieje wiele wbudowanych raportów, dzięki którym możesz zobaczyć, ile sprzedaży dokonują Twoi partnerzy, listę Twoich najlepszych partnerów i nie tylko.
 • Możesz ustawić do 99 różnych poziomów prowizji. Oznacza to, że możesz nagradzać niektórych partnerów wyższą stawką prowizji, jeśli chcesz.
 • Affiliate Royale nie pobiera żadnych opłat od Twojej sprzedaży. Po prostu płacisz roczną opłatę za samą wtyczkę.

Minusy:

 • Twoi partnerzy mogą linkować tylko do stron, dla których specjalnie skonfigurowałeś linki partnerskie. Może to oznaczać dla ciebie dużo pracy lub frustrujące dla nich.
 • 14-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy jest dość restrykcyjna. Możesz odzyskać pieniądze tylko wtedy, gdy wtyczka naprawdę nie działa w tym, co chcesz z nią zrobić.
 • Nie ma dostępnej bezpłatnej wersji próbnej ani wersji Lite.

Ceny:

Affiliate Royale pobiera 85 USD rocznie za ich wtyczkę. Obejmuje to jedną stronę internetową lub możesz zapłacić 165 USD rocznie, aby korzystać z niej na wielu stronach internetowych.

Możesz nadal z niego korzystać, nawet jeśli nie odnowisz, ale nie będziesz mieć dostępu do aktualizacji ani wsparcia.

2. Podmiot stowarzyszonyWP

AffiliateWP

AffiliateWP to kolejna wtyczka premium WordPress. Po zapłaceniu za wtyczkę wystarczy ją pobrać i zainstalować.

Następnie możesz przejść do zakładki „Podmioty stowarzyszone” na swoim pulpicie nawigacyjnym, aby zobaczyć przegląd sprzedaży swoich partnerów. Ten przykład pochodzi z programu partnerskiego, który działa już od jakiegoś czasu:

The AffiliateWP dashboard

Aby zintegrować AffiliateWP z WooCommerce, przejdź do Partnerzy »Ustawienia . Następnie kliknij zakładkę „Integracje” u góry ekranu.

Integrating AffiliateWP with WooCommerce

Po prostu zaznacz pole obok „WooCommerce”, a następnie kliknij przycisk „Zapisz zmiany” na dole. Teraz AffiliateWP automatycznie rejestruje polecenia partnerskie, gdy ktokolwiek wejdzie do Twojego sklepu WooCommerce za pośrednictwem linku partnerskiego.

Możesz ustawić inną stawkę prowizji dla każdego partnera, jeśli chcesz, używając AffiliateWP. Przejdź do Partnerzy » Partnerzy na pulpicie nawigacyjnym WordPress, a następnie wyszukaj zarejestrowanego partnera, aby ustawić jego stawkę prowizji.

Setting an affiliate's commission in AffiliateWP

Partnerzy bez określonej stawki prowizji będą mieli domyślną stawkę prowizji. Możesz to ustawić lub zmienić, przechodząc do Partnerzy » Ustawienia (ustaw „Częstotliwość polecenia” w zakładce „Ogólne”).

Plusy

 • Możesz tworzyć określone kody kuponów dla różnych podmiotów stowarzyszonych. Na przykład możesz chcieć nawiązać współpracę z partnerem i zaoferować specjalną ofertę tylko dla ich odbiorców.
 • Partnerzy mogą generować własne linki polecające. Nie musisz ręcznie konfigurować wszystkich opcji linków.
 • Dostępnych jest wiele darmowych i premium dodatków, które pozwalają rozszerzyć podstawową funkcjonalność AffiliateWP.
 • Interfejs AffiliateWP jest łatwy w użyciu. Jest prosty, a jednocześnie oferuje zaawansowane opcje.
 • Okres zwrotu wynosi pełne 30 dni.
 • AffiliateWP nie pobiera opłaty za każdą sprzedaż. Po prostu płacisz roczną opłatę za wtyczkę.

Wady

 • Podobnie jak w przypadku Affiliate Royale, nie możesz otrzymać zwrotu pieniędzy, jeśli po prostu zmienisz zdanie. Musi istnieć rzeczywisty problem z niedziałającą wtyczką.
 • Niektóre funkcje, które możesz chcieć, takie jak wielopoziomowe stawki prowizji partnerskich, są dodatkami pro. Musisz za nie zapłacić w ramach jednego z pakietów wyższego poziomu.

Ceny

Istnieje kilka różnych poziomów cenowych dla AffiliateWP. Najniższa kwota, jaką możesz zapłacić, to 99 USD rocznie, co obejmuje jedną witrynę.

Jeśli zapłacisz 249 USD rocznie, otrzymasz wszystkie „pro” dodatki. Możesz je również otrzymać z dożywotnim członkostwem za 499 USD.

3. UdostępnijSprzedaż

ShareaSale różni się nieco od pozostałych dwóch opcji, ponieważ jest to sieć afiliacyjna, a nie wtyczka WordPress.

Kiedy dołączysz do ShareASale jako sprzedawca, automatyczny “kreator” przeprowadzi Cię przez proces zakładania konta.

ShareASale może być używany z WooCommerce, jeśli zainstalujesz wtyczkę, taką jak ShareASale WooCommerce Tracker .

Po zainstalowaniu i aktywacji wtyczki przejdź do zakładki „ShareASale WC Tracker” na pulpicie WordPress. Spowoduje to wyświetlenie „Ustawienia śledzenia”, w którym musisz wprowadzić swój identyfikator sprzedawcy ShareASale.

Linking the ShareASale WooCommerce Tracker plugin to your ShareASale account

To wszystko, co musisz zrobić, aby połączyć program partnerski ShareASale ze swoim sklepem WooCommerce. Możesz jednak również upewnić się, że zwroty są automatycznie odliczane od zarobków partnerów.

Możesz to zrobić w zakładce „Automatyczne uzgadnianie” wtyczki. Zaznacz pole „Automatyzacja”:

Tracking your WooCommerce refunds on affiliate sales in ShareASalev

Będziesz także musiał uzyskać „API Token” i „Sekret API”, logując się do ShareASale i przechodząc do Narzędzia » Merchant API . We wtyczce znajduje się link, który zabierze Cię prosto we właściwe miejsce.

Upewnij się, że klikniesz „Zapisz ustawienia” po wprowadzeniu tych zmian.

Plusy

 • ShareASale to ogromna sieć afiliacyjna, z mnóstwem partnerów szukających nowych produktów do promowania.
 • Całe oprogramowanie jest hostowane przez ShareASale. Nie musisz niczego instalować na swojej stronie, z wyjątkiem wtyczki do połączenia ShareASale z WooCommerce.
 • Nie ma miesięcznej ani rocznej opłaty za oprogramowanie, tylko opłata z góry.
 • ShareASale automatycznie wyśle ​​za Ciebie wszystkie płatności do Twoich podmiotów stowarzyszonych.
 • Partnerzy są sprawdzani przez ShareASale, co oznacza, że ​​nie musisz się martwić o ich zatwierdzenie.

Wady

 • ShareASale nie jest tania na początek. Dożywotni dostęp kosztuje 550 USD plus zwrotny depozyt w wysokości 100 USD.
 • Musisz zapłacić 20% prowizji od wszystkich prowizji partnerskich. Za każde 1 USD, które wypłacisz, zapłacisz dodatkowe 0,20 USD na ShareASale.
 • Skonfigurowanie ShareASale z WooCommerce wymaga nieco więcej wysiłku niż w przypadku Affiliate Royale lub AffiliateWP.

Ceny

ShareASale ma koszt życia w wysokości 550 USD. Pobierają również opłatę w wysokości 20% od wszystkich wypłat dla partnerów. Kiedy dołączysz, musisz dać im również depozyt w wysokości 100 USD.

Jeśli opłata 20% od Twoich wypłat nie osiągnie 25 USD w danym miesiącu, musisz zapłacić różnicę. Istnieje jednak wstępny okres karencji.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak łatwo dodać program partnerski w WooCommerce. Możesz również zobaczyć naszą listę najlepszych wtyczek WooCommerce i nasze porównanie najlepszych dostawców hostingu WooCommerce .

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Możesz nas również znaleźć na Twitterze i Facebooku .