Jak łatwo dodać program partnerski w WooCommerce

Czy chcesz dodać program partnerski w WooCommerce?

Dodanie programu partnerskiego do sklepu eCommerce to świetny sposób na zachęcenie klientów i innych sprzedawców do promowania Twoich produktów.

Wyzwaniem jest to, że WooCommerce nie ma wbudowanego systemu zarządzania afiliacją. Na szczęście istnieje kilka wtyczek afiliacyjnych, z których możesz korzystać. W tym artykule pokażemy, jak łatwo dodać program partnerski w WooCommerce.

How to easily add an affiliate program in WooCommerce

Dlaczego warto dodać program partnerski do WooCommerce

Dodanie programu partnerskiego stanowi zachętę dla klientów, fanów i innych sprzedawców do promowania Twoich produktów w zamian za niewielką prowizję za sprzedaż.

Gdy użytkownik zarejestruje się jako Twój partner, otrzyma specjalny link do Twojego sklepu. Ten link zawiera kod śledzenia podmiotu stowarzyszonego.

Kiedy ktoś kupuje przez ten link, partner zarabia procent ceny sprzedaży. W przypadku produktów cyfrowych jest to często 30%. W przypadku produktów fizycznych około 5% do 10% jest normalne.

Ta prowizja zachęca twoich partnerów (ambasadorów marki) do promowania twoich produktów i pomaga ci zarabiać więcej pieniędzy w Internecie bez dodatkowej pracy.

Wyzwaniem dla nowych właścicieli sklepów internetowych jest to, że WooCommerce nie ma wbudowanej funkcji śledzenia podmiotów stowarzyszonych ani poleconych, więc często nie wiedzą, jak to dodać.

Na szczęście istnieje kilka wtyczek afiliacyjnych WooCommerce, których możesz użyć do stworzenia swojego programu partnerskiego. W tym artykule przeprowadzimy Cię przez trzy różne metody.

1. Powiązany Royale

Affiliate Royale

Affiliate Royale to wysokiej jakości wtyczka WordPress. Można go łatwo zintegrować ze sklepem WooCommerce.

Po zainstalowaniu i aktywowaniu wtyczki WordPress na pulpicie nawigacyjnym WordPress pojawi się nowa karta Affiliate Royale.

Jeśli klikniesz tę kartę, zobaczysz następujący ekran:

The Affiliate Royale dashboard

Dzięki Affiliate Royale możesz ustawić poziomy prowizji, dostosować wiadomości powitalne i powiadomienia o sprzedaży i nie tylko.

W Affiliate Royale »Opcje możesz ustawić kluczowe strony dla swoich partnerów.

Jeśli chcesz obsługiwać płatności podmiotów stowarzyszonych za pośrednictwem WooCommerce, to jest naprawdę proste. Po prostu przejdź do Affiliate Royale »Options , a następnie wybierz kartę„ Integrations ”.

Integrating Affiliate Royale with WooCommerceng Affiliate Royale with WooCommerce

Zaznacz pole obok „WooCommerce”, a Affiliate Royale zostanie automatycznie połączony z WooCommerce.

Następnie będziesz chciał ustawić prowizje dla partnerów. Affiliate Royale pozwala ustawić różne poziomy prowizji, jeśli chcesz.

Możesz to zrobić na karcie „Prowizje”. Po prostu wpisz procent, który chcesz zaoferować na każdym poziomie.

Musisz przypisać różne poziomy prowizji swoim podmiotom stowarzyszonym na karcie „Podmiot stowarzyszony”:

Setting the commission for your Affiliate Royale affiliates

Zalety:

 • Affiliate Royale można szybko i łatwo zacząć. Wystarczy zainstalować wtyczkę i jest gotowa do pracy.
 • Twoi partnerzy będą mieli dostęp do pulpitu nawigacyjnego, w którym mogą zobaczyć, ile zarobili, przeglądać swoje poprzednie wypłaty i edytować szczegóły konta.
 • Oprócz tworzenia linków dla swoich partnerów, możesz tworzyć banery reklamowe, z których będą mogli korzystać.
 • Wtyczka aktualizuje się automatycznie po zainstalowaniu. Nie musisz się logować i ponownie pobierać.
 • Istnieje wiele wbudowanych raportów, dzięki którym możesz zobaczyć, ile sprzedaży dokonują twoi partnerzy, listę najlepszych partnerów i nie tylko.
 • Możesz ustawić do 99 różnych poziomów prowizji. Oznacza to, że jeśli chcesz, możesz nagrodzić niektórych partnerów wyższą stawką prowizji.
 • Affiliate Royale nie pobiera żadnych opłat od sprzedaży. Po prostu płacisz roczną opłatę za samą wtyczkę.

Wady:

 • Twoi partnerzy mogą umieszczać linki tylko do stron, dla których specjalnie skonfigurowałeś linki partnerskie. Może to być dla Ciebie dużo pracy lub frustrujące.
 • 14-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy jest dość restrykcyjna. Możesz odzyskać pieniądze tylko wtedy, gdy wtyczka naprawdę nie działa zgodnie z tym, co chcesz z nią zrobić.
 • Nie ma dostępnej bezpłatnej wersji próbnej ani wersji uproszczonej.

Ceny:

Affiliate Royale pobiera 85 USD rocznie za swoją wtyczkę. Obejmuje to jedną witrynę internetową lub możesz zapłacić 165 USD rocznie, aby korzystać z niej w wielu witrynach.

Możesz go używać, nawet jeśli nie odnowisz subskrypcji, ale nie będziesz mieć dostępu do aktualizacji ani pomocy.

2. AffiliateWP

AffiliateWP

AffiliateWP to kolejna wtyczka premium do WordPressa. Po zapłaceniu za wtyczkę wystarczy ją pobrać i zainstalować.

Następnie możesz przejść do zakładki „Podmioty stowarzyszone” na pulpicie nawigacyjnym, aby zobaczyć przegląd sprzedaży swoich podmiotów stowarzyszonych. Ten przykład pochodzi z programu stowarzyszonego, który działa już od jakiegoś czasu:

The AffiliateWP dashboard

Aby zintegrować AffiliateWP z WooCommerce, przejdź do Partnerzy »Ustawienia . Następnie kliknij kartę „Integracje” u góry ekranu.

Integrating AffiliateWP with WooCommerce

Po prostu zaznacz pole obok „WooCommerce”, a następnie kliknij przycisk „Zapisz zmiany” u dołu. Teraz AffiliateWP będzie automatycznie rejestrować polecenia partnerskie, gdy ktoś wejdzie do Twojego sklepu WooCommerce za pośrednictwem linku partnerskiego.

Możesz ustawić inną stawkę prowizji dla każdego partnera, jeśli chcesz, używając AffiliateWP. Przejdź do Podmioty stowarzyszone »Podmioty stowarzyszone na pulpicie nawigacyjnym WordPress, a następnie wyszukaj zarejestrowanego partnera, aby ustawić jego prowizję.

Setting an affiliate's commission in AffiliateWP

Podmioty stowarzyszone bez określonej stawki prowizji będą miały domyślną stawkę prowizji. Możesz to ustawić lub zmienić, przechodząc do Towarzysze »Ustawienia (ustaw„ Współczynnik poleconych ”na karcie„ Ogólne ”).

Zalety

 • Możesz utworzyć określone kody kuponów dla różnych podmiotów stowarzyszonych. Na przykład możesz chcieć nawiązać współpracę z partnerem stowarzyszonym i zaoferować specjalną ofertę tylko dla jego odbiorców.
 • Podmioty stowarzyszone mogą generować własne linki polecające. Nie musisz ręcznie konfigurować wszystkich opcji linków.
 • Dostępnych jest wiele darmowych i płatnych dodatków, które pozwalają rozszerzyć podstawową funkcjonalność AffiliateWP.
 • Interfejs AffiliateWP jest łatwy w użyciu. Jest to proste, a jednocześnie oferuje zaawansowane opcje.
 • Okres zwrotu wynosi pełne 30 dni.
 • AffiliateWP nie pobiera opłaty za każdą sprzedaż. Po prostu płacisz roczną opłatę za wtyczkę.

Wady

 • Podobnie jak w przypadku Affiliate Royale, nie możesz otrzymać zwrotu pieniędzy, jeśli po prostu zmienisz zdanie. Musi istnieć rzeczywisty problem z wtyczką, która nie działa dla Ciebie.
 • Niektóre funkcje, które możesz chcieć, takie jak wielopoziomowe stawki prowizji partnerskich, są dodatkami pro. Musisz za nie zapłacić w ramach jednego z pakietów wyższego poziomu.

Ceny

Istnieje kilka różnych poziomów cenowych dla AffiliateWP. Najniższa kwota, jaką możesz zapłacić, to 99 USD rocznie, co obejmuje jedną witrynę.

Jeśli płacisz 249 USD rocznie, otrzymujesz wszystkie dodatki „pro”. Możesz je również zdobyć z dożywotnim członkostwem za 499 USD.

3. ShareASale

ShareaSale różni się nieco od pozostałych dwóch opcji, ponieważ jest to sieć stowarzyszona, a nie wtyczka WordPress.

Kiedy dołączysz do ShareASale jako sprzedawca, automatyczny „kreator” przeprowadzi Cię przez proces zakładania konta.

ShareASale może być używane z WooCommerce, jeśli zainstalujesz wtyczkę, taką jak ShareASale WooCommerce Tracker .

Po zainstalowaniu i aktywowaniu wtyczki przejdź do zakładki „ShareASale WC Tracker” na pulpicie nawigacyjnym WordPress. Spowoduje to wyświetlenie Twoich „Ustawień śledzenia”, w których musisz podać swój identyfikator sprzedawcy ShareASale.

Linking the ShareASale WooCommerce Tracker plugin to your ShareASale account

To wszystko, co musisz zrobić, aby połączyć program partnerski ShareASale ze swoim sklepem WooCommerce. Możesz jednak również chcieć upewnić się, że zwroty są automatycznie odejmowane od zarobków podmiotów stowarzyszonych.

Możesz to zrobić na karcie „Automatyczne uzgodnienie” wtyczki. Zaznacz pole „Automatyzacja”:

Tracking your WooCommerce refunds on affiliate sales in ShareASalev

Musisz też uzyskać „API Token” i „API Secret”, logując się do ShareASale i przechodząc do Narzędzia »Merchant API . We wtyczce znajduje się link, który przeniesie Cię prosto we właściwe miejsce.

Po wprowadzeniu tych zmian kliknij „Zapisz ustawienia”.

Zalety

 • ShareASale to ogromna sieć afiliacyjna, z wieloma oddziałami poszukującymi nowych produktów do promowania.
 • Całe oprogramowanie jest obsługiwane przez ShareASale. Nie musisz niczego instalować w swojej witrynie, z wyjątkiem wtyczki do połączenia ShareASale z WooCommerce.
 • Nie ma miesięcznej ani rocznej opłaty za oprogramowanie, tylko opłata z góry.
 • ShareASale automatycznie prześle za Ciebie wszystkie płatności do Twoich partnerów.
 • Podmioty stowarzyszone są sprawdzane przez ShareASale, co oznacza, że ​​nie musisz się martwić o ich zatwierdzenie.

Wady

 • ShareASale nie jest tani na początek. Uzyskanie dożywotniego dostępu kosztuje 550 USD plus zwrotny depozyt w wysokości 100 USD.
 • Musisz zapłacić 20% prowizji od wszystkich prowizji partnerskich. Za każdego wypłaconego 1 USD zapłacisz dodatkowe 0,20 USD na rzecz ShareASale.
 • Konfiguracja ShareASale z WooCommerce wymaga trochę więcej wysiłku niż w przypadku Affiliate Royale lub AffiliateWP.

Ceny

ShareASale ma dożywotni koszt 550 dolarów. Pobierają również opłatę w wysokości 20% od wszystkich wypłat dla partnerów. Kiedy dołączysz, musisz również wpłacić 100 $ depozytu.

Jeśli 20% prowizji od Twoich wypłat nie osiągnie 25 USD w danym miesiącu, musisz zapłacić różnicę. Istnieje jednak początkowy okres karencji.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak łatwo dodać program partnerski w WooCommerce. Możesz również chcieć zobaczyć naszą listę najlepszych wtyczek WooCommerce oraz nasze porównanie najlepszych dostawców hostingu WooCommerce .

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube z samouczkami wideo WordPress. Możesz nas również znaleźć na Twitterze i Facebooku .