Jak łatwo znaleźć i usunąć skradzioną treść w WordPressie (5 sposobów)

Czy szukasz sposobu na znalezienie i usunięcie skradzionej zawartości w WordPress?

Ciężko pracowałeś nad swoją witryną, ale teraz Twoje treści zostały skradzione, opublikowane i zabierają ruch z Twojej marki.

W tym artykule pokażemy Ci, jak możesz znaleźć i usunąć skradzioną zawartość w WordPressie, bez względu na to, czy jest to pojedynczy post, czy cała Twoja witryna została skopiowana.

5 ways to find and remove stolen content in WordPress

Jak i dlaczego treść witryny jest kradziona?

Jedną z szeroko rozpowszechnionych metod kradzieży treści jest skrobanie treści bloga. Jest to sytuacja, w której treść jest pobierana z Twojej strony, zazwyczaj poprzez kanał RSS, i ponownie publikowana na innej stronie.

Czasami treść jest po prostu kopiowana i wklejana bezpośrednio na inną stronę, łącznie z formatowaniem, obrazami, filmami i innymi elementami.

Innym razem, Twoje treści zostaną ponownie opublikowane z atrybucją i linkiem do Twojej strony, ale bez Twojej zgody. Chociaż może to pomóc w SEO, możesz chcieć zachować oryginalną treść hostowaną tylko na swojej stronie.

Zazwyczaj główną motywacją do kradzieży treści jest chęć zysku z Twojej ciężkiej pracy.

Mając swoje treści skradzione jest stresujące doświadczenie, że wielu właścicieli witryn WordPress niestety doświadczyć.

Wystarczy wiedzieć, że nie jesteś sam i jest to problem, który można naprawić.

Oto 5 najczęstszych sposobów na znalezienie i usunięcie skradzionej zawartości w WordPress.

1. Skonfiguruj automatyczne powiadomienia o kradzieży treści

Czasami Twoi lojalni odwiedzający powiadomią Cię, że Twoje treści zostały skradzione, lub widzieli je gdzieś indziej w sieci.

Na szczęście nie musisz czekać na pomocnego czytelnika, aby Cię powiadomić.

Google Alerts jest często używany do powiadamiania o marce. Wpisujesz nazwę swojej strony internetowej i dostajesz powiadomienia e-mail za każdym razem, gdy zostaniesz wspomniany w sieci.

Ale ta sama funkcja może być używana do ostrzegania o treściach, które są używane bez Twojej zgody.

Po prostu przejdź do Alertów Google. Następnie wpisz nazwę swojej witryny, swój adres URL lub użyj fragmentu swojego artykułu.

Na przykład, jeśli kończysz każdy post na blogu tym samym CTA, możesz otrzymywać powiadomienia za każdym razem, gdy pojawi się on w sieci.

Set up Google Alerts stolen content

Następnie wybierzesz ‘Źródła’. Z rozwijanej listy wybierz ‘Blogi’ i ‘Sieć’. Następnie kliknij ‘Utwórz alert’.

Teraz będziesz otrzymywać e-mail za każdym razem, gdy Twoja treść pojawi się w sieci lub Twoja strona zostanie wspomniana.

2. Ręczne wyszukiwanie skradzionych treści

Copyscape jest narzędziem do sprawdzania plagiatu, które może być również użyte do znalezienia skradzionych treści opublikowanych w innych miejscach w sieci.

Wszystko, co musisz zrobić, to przejść do Copyscape i wprowadzić adres URL swojej strony internetowej. Możesz również wprowadzić adres URL strony lub postu, aby sprawdzić, czy jeden z twoich postów na blogu lub stron witryny został skopiowany i skradziony.

Copyscape stolen content results

Darmowa wersja narzędzia daje 10 najlepszych wyników, które powinny być wystarczające dla mniejszych blogów WordPress.

Jeśli masz większą witrynę, lub chcesz wyniki każdej pojedynczej wzmianki o skopiowanym tekście, a następnie trzeba będzie uaktualnić do wersji premium.

Płatna wersja narzędzia pozwala sprawdzić do 10,000 stron za pomocą jednego kliknięcia. Jeśli publikujesz dużo treści na swojej stronie WordPress, to może to być bardzo przydatne.

Innym ręcznym narzędziem, którego możesz użyć jest Grammarly. Grammarly to popularne narzędzie online do sprawdzania gramatyki.

Wersja premium Grammarly ma wbudowany moduł sprawdzania plagiatu. Możesz skopiować i wkleić swoje treści do narzędzia, a to uruchomi skanowanie, aby zobaczyć, czy jakiekolwiek mecze pojawiają się online.

Grammarly plagiarism check

3. Skontaktuj się z hostem lub rejestratorem strony, która popełniła wykroczenie

Więc, znalazłeś skradzione treści, co teraz?

Najprostszym sposobem, aby zdjąć skradzioną zawartość jest złożenie skargi DMCA przeciwko stronie internetowej.

Zazwyczaj, jeśli jest to strona spamu lub strona, która skrobie twoje treści z kanału RSS, może być trudno znaleźć informacje kontaktowe.

Można jednak użyć narzędzia IsItWP lookup, aby dowiedzieć się, gdzie domena i strona są hostowane.

IsItWP website lookup tool

Po prostu wpisz domenę, która opublikowała skradzioną treść i kliknij ‘Analyze Website’.

Narzędzie będzie wyciągnąć wszelkie dostępne informacje, w tym firmy hostingowej i rejestratora.

IsItWP website lookup results

Zauważysz, że host i rejestrator są wyświetlane, nawet jeśli strona nie używa WordPressa. Możesz skontaktować się z gospodarzem i rejestratorem bezpośrednio spróbować i dostać witrynę zdjęty.

Ponieważ kradzież treści jest nielegalna działalność, firmy hostingowe nie chcą gościć witryn, które są łamanie prawa.

Większość renomowanych firm hostingowych wziąć DMCA wnioski poważnie i będzie współpracować z tobą, aby rozwiązać sytuację, w tym usunięcie stron w naruszeniu.

4. Zgłoś powiadomienie o usunięciu do Google

Innym sposobem na usunięcie skradzionych treści jest bezpośredni kontakt z Google.

Musisz być ostrożny przy użyciu tej metody, ponieważ wymaga to dużo dowodów, a jeśli robisz fałszywe raporty, to może dostać swoje konto w kłopoty.

Istnieje kilka różnych sposobów, aby złożyć skargę DMCA z Google, ale zalecamy korzystanie z jednego wewnątrz Google Search Console.

Po pierwsze, będziesz musiał mieć swoją witrynę połączoną z Google Search Console. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, zobacz nasz przewodnik o tym, jak dodać witrynę WordPress do Google Search Console.

Następnie możesz użyć Google Search Console Copyright Removal Tool.

Po prostu kliknij “Utwórz nowe powiadomienie”.

Spowoduje to wyświetlenie ekranu, na którym możesz wprowadzić wszystkie istotne informacje, w tym informacje kontaktowe, jakie posty zostały skradzione i lokalizację skradzionego materiału.

Google Search Console stolen content report

Im więcej szczegółowych informacji jesteś w stanie podać, tym większe szanse, że strona zostanie usunięta.

Jeśli potrzebujesz zebrać więcej informacji do swojej skargi, możesz użyć narzędzia takiego jak Wayback Machine.

Wayback Machine compare content dates

Narzędzie to wykonuje zrzuty Twojej strony w różnych momentach w czasie.

Tak więc, można porównać datę opublikowania artykułu do obraźliwej strony, który później ukradł swoje treści.

5. Użyj skanera i narzędzia do usuwania wszystkiego w jednym

Możesz również użyć narzędzia Digital Millennium Copyright Act (DMCA), aby pomóc Ci znaleźć zduplikowane treści w całej sieci.

Po prostu wpisz swój adres URL do narzędzia, a ono przeszuka sieć w poszukiwaniu stron, które ukradły twoje treści.

DMCA tool request takedown

Po znalezieniu witryny, która plagiatuje lub kradnie treści, możesz kliknąć “Launch Managed Takedown”, aby rozpocząć proces usuwania.

Zauważ, że wyniki nie zawsze będą kradzioną treścią. Czasami będą to infografiki, backlinki, niepowiązane wzmianki o marce i inne.

Proces wykrywania i usuwania jest podobny do powyższych narzędzi, ale zamiast korzystać z wielu narzędzi, możesz zająć się wszystkim w jednym miejscu.

DMCA oferuje narzędzia premium i szablony za 10 dolarów miesięcznie. Możesz też wykupić pełną usługę za 199$, gdzie ich zespół ekspertów usunie skradzione treści za Ciebie.

Końcowe przemyślenia na temat radzenia sobie z kradzieżą treści

Kradzież treści jest prawdziwym problemem, że każdy właściciel strony internetowej ma do czynienia z. Niestety im większa jest Twoja strona, tym więcej osób będzie Cię kopiować.

Niektórzy będą robić rażącą kradzież treści za pomocą automatycznych narzędzi do skrobania treści, podczas gdy inni będą czerpać inspirację z Twojej treści i parafrazować.

Jako właściciel strony internetowej, jest to niezwykle frustrujące, gdy Twoje treści są kradzione. Mamy z tym do czynienia regularnie na WPBeginner. Zautomatyzowane strony botów są wystarczająco łatwe do usunięcia za pomocą skarg DMCA.

Jednak ponieważ jesteśmy największą witryną zasobów WordPress, wielu innych blogerów WordPress, firm tematycznych, a nawet niektórych firm hostingowych rutynowo kopiuje nasz nagłówek słowo w słowo. Mogą parafrazować treść, aby uczynić go unikalnym, ale wiemy, że inspiracja została napędzana z naszych artykułów.

Traktujemy to naśladownictwo jako formę pochlebstwa, które dodatkowo potwierdza, że nadal prowadzimy we właściwy sposób.

Jeśli masz konkurenta, który zawsze kopiuje pomysły od Ciebie, ale nie jest to rażąca kopia, to niewiele możesz z tym zrobić. Nie pozwól, aby to cię zdołowało, ale skup się na swojej misji, jaką jest służenie odbiorcom.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak znaleźć i usunąć skradzioną zawartość w WordPressie. Możesz również zobaczyć nasz przewodnik, jak zapobiec kradzieży obrazu w WordPress i dowiedzieć się, jak znak towarowy i prawa autorskie do nazwy i logo swojego bloga.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, to proszę zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Możesz nas również znaleźć na Twitterze i Facebooku.