Jak naprawić uszkodzone obrazy kart Twittera w WordPress

Czy chcesz naprawic uszkodzone obrazy kart Twittera w WordPress?

Twitter automatycznie próbuje wyświetlić miniaturę, gdy ktoś udostępni link z Twojej witryny WordPress. Czasami jednak może wyświetlać niepoprawną miniaturę, co powoduje, że Twoja witryna wygląda nieprofesjonalnie.

W tym artykule pokażemy, jak łatwo naprawić uszkodzone obrazy kart Twittera w WordPress.

Fixing broken or missing Twitter card images in WordPress

Dlaczego obrazy kart Twittera są uszkodzone w niektórych witrynach internetowych?

Twitter używa metadanych Open Graph do wyszukiwania obrazów, gdy łącze jest udostępniane. Jest to podobne do tego, jak Facebook wyświetla miniatury, gdy udostępniasz łącze na stronie lub w grupie.

WordPress domyślnie nie obsługuje metatagów Open Graph. Dlatego udostępnienie łącza na Twitterze może nie zawsze wyświetlać obraz karty Twittera.

A link without Twitter card image

Obrazy kart na Twitterze pomagają przyciągnąć uwagę użytkowników i zachęcić ich do kliknięcia linku. Oznacza to większy ruch w Twojej witrynie z Twittera.

A link with a large Twitter card image

Biorąc to pod uwagę, przyjrzyjmy się, jak łatwo naprawić uszkodzone obrazy kart Twittera w WordPress.

Oto krótkie omówienie tematów, które omówimy w tym artykule. Możesz przejść do sekcji, która Cię interesuje lub postępować zgodnie z instrukcjami krok po kroku.

Napraw zepsute obrazy kart Twittera przy użyciu All in One SEO dla WordPress

Najpierw należy zainstalować i aktywować wtyczkę All in One SEO dla WordPress . Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym przewodnikiem krok po kroku , jak zainstalować wtyczkę WordPress .

All in One SEO to najlepsza wtyczka WordPress SEO na rynku. Umożliwia łatwą optymalizację witryny WordPress pod kątem wyszukiwarek i platform mediów społecznościowych, w tym Twittera.

Uwaga: Istnieje również darmowa wersja All in One SEO , której można użyć do poprawienia obrazów kart Twittera. Wersja Pro zawiera bardziej zaawansowane funkcje SEO.

Na potrzeby tego samouczka zademonstrujemy wersję Pro, ponieważ z niej korzystamy, ale instrukcje są podobne także w przypadku wersji bezpłatnej.

Po aktywacji musisz odwiedzić silną stronę Wszystko w jednym SEO »Ustawienia ogólne , aby wprowadzić swój klucz licencyjny. Możesz znaleźć te informacje na swoim koncie na stronie wtyczki.

All in One SEO license

All in One SEO daje Ci pełną kontrolę nad tym, które obrazy będą używane z kartami Twittera w Twojej witrynie. Przeprowadzimy Cię przez wszystkie kroki.

Najpierw musisz dodać adresy URL swoich profili w mediach społecznościowych. Spowoduje to powiązanie Twojej witryny z Twoim profilem na Twitterze.

Po prostu przejdź do strony Wszystko w jednym SEO »Sieci społecznościowe i wprowadź adresy URL swoich profili w mediach społecznościowych, w tym Twittera.

Add your social media profile URLs

Ustaw domyślny obraz karty Twittera

Następnie musisz przejść do zakładki „Twitter” i kliknąć przełącznik obok opcji „Włącz kartę Twittera”.

Turn on Twitter Card settings in AIOSEO

Poniżej zobaczysz domyślne ustawienia kart Twittera, które działałyby na większości stron internetowych, ale możesz je zmienić w razie potrzeby.

W szczególności chciałbyś zmienić „Default Post Image Source”. Wszystko w jednym SEO daje wiele opcji.

Na przykład możesz wybrać wyróżniony obraz, załączony obraz, pierwszy obraz w treści, obraz z pola niestandardowego, obraz autora posta lub pierwszy dostępny obraz.

Zalecamy użycie wyróżnionego obrazu, ponieważ większość motywów WordPress obsługuje polecane obrazy, które nadają się do wykorzystania jako obrazy kart na Twitterze.

Poniżej znajduje się opcja wyboru domyślnego źródła obrazu. Ten obraz jest używany, gdy ktoś udostępnia adres URL strony kategorii, tagu lub innej strony archiwum terminów taksonomii.

Setting a default term image

Możesz przesłać domyślny obraz tutaj lub możesz przesłać niestandardowy obraz dla każdej kategorii lub tagu (pokażemy, jak to zrobić później).

Po wybraniu domyślnego źródła obrazu karty Twittera nie zapomnij kliknąć przycisku Zapisz zmiany, aby zapisać ustawienia.

Ustaw domyślny obraz karty Twittera dla strony głównej

Teraz przyjrzyjmy się, jak ustawić domyślny obraz karty Twittera dla strony głównej swojej witryny.

Jeśli nie używasz statycznej strony głównej , możesz ustawić domyślny obraz karty na Twitterze bezpośrednio ze strony Wszystko w jednym SEO »Sieci społecznościowe w zakładce Twitter.

Add a custom image for your homepage

Jeśli jednak używasz niestandardowej strony głównej, zobaczysz link do edycji swojej strony domowej .

Edit your homepage to add custom Twitter card image

Na ekranie edycji strony po prostu przewiń w dół do pola „Ustawienia AIOSEO” poniżej edytora treści . W tym miejscu musisz przejść do zakładki „Społeczności”, a następnie wybrać Twitter.

Fixing Twitter card image for your WordPress homepage

W ustawieniach Twittera możesz zastąpić domyślne opcje i zapewnić niestandardowy obraz karty Twittera, który będzie używany specjalnie dla Twojej strony głównej.

Custom Twitter card image for your WordPress homepage

Po prostu kliknij menu rozwijane obok „Źródło obrazu”, a zobaczysz kilka opcji do wyboru. Możesz wybrać jedną z opcji lub wybrać niestandardowy obraz, aby przesłać nowy obraz, którego chcesz użyć.

Po zakończeniu nie zapomnij zaktualizować i zapisać zmian na stronie.

Użyj niestandardowego obrazu karty Twittera dla każdego posta lub strony w WordPress

Wielu blogerów lubi tworzyć własne obrazy w mediach społecznościowych dla różnych platform, takich jak Facebook, Twitter, Pinterest i nie tylko.

All in One SEO ułatwia zastąpienie domyślnych ustawień obrazu karty Twittera i zapewnienie niestandardowego obrazu dla dowolnego posta lub strony.

Po prostu edytuj post lub stronę i przewiń w dół do pola „Ustawienia AIOSEO” poniżej edytora treści. W tym miejscu musisz przejść do zakładki „Społeczności”, a następnie wybrać „Twitter”.

Twitter settings for individual posts and pages in WordPress using AIOSEO

Następnie możesz ustawić niestandardowe dane otwartego wykresu Twittera, w tym niestandardowy obraz używany specjalnie dla tego artykułu. Po prostu przewiń do sekcji „Źródło obrazu” i kliknij menu rozwijane.

Setting custom Twitter image for post or pages

Możesz wybrać jedną z wielu opcji lub wybrać „Obraz niestandardowy”, aby przesłać nowy obraz na Twitterze.

Następnie wystarczy kliknąć przycisk „Prześlij lub wybierz obraz”, aby przesłać obraz z komputera lub użyć go z biblioteki multimediów WordPress .

Po zakończeniu nie zapomnij zaktualizować lub opublikować swojego posta / strony, aby zapisać zmiany.

Ustawianie niestandardowego obrazu karty Twittera dla kategorii i tagów w WordPress

Podobnie jak posty i strony, All in One SEO ułatwia również przesyłanie niestandardowego obrazu dla poszczególnych kategorii, tagów, kategorii produktów (jeśli korzystasz z WooCommerce ) i innych taksonomii.

Po prostu przejdź do strony Posty »Kategorie i kliknij link Edytuj poniżej kategorii, do której chcesz załadować niestandardowy obraz karty Twittera.

Edit category

Spowoduje to przejście do ekranu „Edytuj kategorię”, na którym należy przewinąć w dół do pola „Ustawienia AIOSEO”. W tym miejscu przejdź do zakładki „Społeczności” i wybierz pod nią „Twitter”.

Setting Twitter card image for a WordPress category

Teraz musisz przewinąć w dół do sekcji Źródło obrazu i kliknąć menu rozwijane. Możesz wybrać jedną z wielu opcji lub wybrać „Obraz niestandardowy”, aby przesłać nowy obraz na Twitterze.

Adding your custom image to be used as Twitter card for category

Następnie wystarczy kliknąć przycisk „Prześlij lub wybierz obraz”, aby przesłać obraz z komputera lub użyć go z biblioteki multimediów WordPress.

Po zakończeniu nie zapomnij kliknąć przycisku „Aktualizuj”, aby zapisać zmiany.

Testowanie / rozwiązywanie problemów z obrazami kart Twittera

Po skonfigurowaniu obrazów kart Twittera, chciałbyś je przetestować, aby upewnić się, że wyświetlają się poprawnie, gdy ktoś udostępni link z Twojej witryny WordPress .

Po prostu skopiuj adres URL strony lub posta, który chcesz przetestować, a następnie przejdź do witryny Twitter Card Validator . Wklej adres URL w polu Adres URL karty i kliknij przycisk „Podgląd karty”.

Preview and test your Twitter card images

Narzędzie do sprawdzania poprawności kart pobierze następnie link i pokaże podgląd, jak będzie wyglądał, gdy ktoś udostępni go na Twitterze.

Rozwiązywanie problemów z uszkodzonymi obrazami kart Twittera w WordPress

Jeśli wykonałeś powyższe kroki i nadal nie widzisz prawidłowego obrazu karty Twittera, możesz wypróbować te proste wskazówki dotyczące rozwiązywania problemów.

Wyczyść pamięć podręczną WordPressa

Najbardziej prawdopodobną przyczyną zepsutych obrazów na Twitterze jest wtyczki buforujące WordPress . Mimo że ustawiłeś obraz karty Twittera w All in One SEO, Twoja wtyczka pamięci podręcznej może nadal wyświetlać nieaktualną wersję.

Aby to naprawić, musisz wyczyścić pamięć podręczną WordPressa , a następnie przetestować ponownie za pomocą narzędzia Twitter Card Validator .

Wybierz poprawne rozmiary obrazu

Upewnij się, że obraz, który ustawiłeś jako kartę Twittera, nie jest ani za mały, ani za duży. Twitter zaleca, aby obrazy miały co najmniej 144 x 144 piksele i mniej niż 5 MB w rozmiarze pliku.

Wskazówka: Możesz dowiedzieć się wszystkiego o rozmiarach obrazów w mediach społecznościowych w naszym ostatecznym arkuszu do ściągania z mediów społecznościowych dla początkujących WordPressa.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci naprawić uszkodzone obrazy kart Twittera w WordPress. Możesz także chcieć zobaczyć, jak nasz ekspert wybrał najlepsze wtyczki mediów społecznościowych dla WordPress , a także nasz ostateczny przewodnik , jak zwiększyć ruch na blogu .

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube z samouczkami wideo WordPress. Możesz nas również znaleźć na Twitterze i Facebooku .