Jak naprawić witrynę WordPress, która nie aktualizuje się od razu

Czy próbujesz naprawic, ze Twoja witryna WordPress nie aktualizuje sie od razu?

Często użytkownicy pytają nas, dlaczego niektóre zmiany, które wprowadzają w swojej witrynie, takie jak nowy post na blogu czy ustawienia widżetów, nie pojawiają się od razu. Jest to częsty problem i bardzo łatwy do naprawienia.

W tym artykule pokażemy, jak łatwo naprawić witrynę WordPress, która nie aktualizuje się od razu.

Fixing a WordPress website not updating right away

Dlaczego moja witryna WordPress nie aktualizuje się od razu?

Najczęstszą przyczyną braku natychmiastowej aktualizacji witryny WordPress jest buforowanie.

Domyślnie wiele firm hostingowych WordPress włącza własne systemy buforowania, które przechowują tymczasową kopię twoich stron, aby poprawić szybkość strony i zmniejszyć obciążenie serwera.

Poza tym możesz również używać wtyczki do buforowania WordPressa na własną rękę, która może nie być poprawnie skonfigurowana.

Last but not least, twoja przeglądarka może również przechowywać buforowaną wersję twoich stron w pamięci tymczasowej.

Zwykle po wprowadzeniu jakichkolwiek zmian w witrynie WordPress te zapisane w pamięci podręcznej wersje tracą ważność i od razu widać zmiany.

Jednak czasami z powodu błędu konfiguracji może to nie nastąpić od razu. W takim przypadku przez chwilę zobaczysz starą wersję tej strony.

Najczęstszym objawem tego problemu jest to, że nowe posty nie pojawiają się na stronie głównej Twojej witryny WordPress .

Chociaż nadal możesz wyświetlić pojedynczy post, klikając łącze Wyświetl post w obszarze administracyjnym WordPress, nie możesz go zobaczyć na stronie głównej.

Biorąc to pod uwagę, przyjrzyjmy się, jak łatwo rozwiązać ten problem.

Naprawianie problemu z aktualizacją witryny WordPress

Zacznij od wyczyszczenia pamięci podręcznej przeglądarki. W przypadku większości użytkowników powinno to rozwiązać problem i nie musisz przechodzić do kroku 2.

Krok 1. Wymuś ponowne załadowanie lub wyczyszczenie pamięci podręcznej przeglądarki

Czasami przeglądarka (szczególnie Google Chrome) zamiast nowej wyświetla kopię Twojej witryny z pamięci podręcznej.

Aby rozwiązać ten problem, wystarczy nacisnąć klawisze CTRL + F5 (lub Cmd + R w systemie Mac) na klawiaturze, aby ponownie załadować stronę.

Spowoduje to ponowne załadowanie strony przez przeglądarkę poprzez pobranie nowej wersji. W większości przypadków rozwiązałoby to problem dla wielu użytkowników.

Jeśli to jednak nie zadziała, następnym krokiem jest wyczyszczenie pamięci podręcznej przeglądarki. W przeglądarce Google Chrome kliknij menu z trzema kropkami w prawym górnym rogu. Z menu należy przejść do Więcej narzędzi »Wyczyść dane przeglądania .

Clear browser cache

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik jak wyczyścić pamięć podręczną we wszystkich głównych przeglądarkach .

Krok 2. Wyczyść pamięć podręczną WordPress dla swojej witryny internetowej

Druga i najbardziej prawdopodobna przyczyna tego problemu jest źle skonfigurowana Wtyczka buforująca WordPress . Większość wtyczek do buforowania sprawia, że ​​czyszczenie pamięci podręcznej jest bardzo łatwe jednym kliknięciem przycisku.

1. WP Rocket

Jeśli używasz WP Rocket na swojej stronie internetowej, po prostu przejdź na stronę Ustawienia »WP Rocket i kliknij przycisk„ Wyczyść pamięć podręczną ”pod zakładką pulpitu.

WP Rocket clear cache

2. WP Super Cache

Jeśli używasz wtyczki WP Super Cache, przejdź do strony Ustawienia »WP Super Cache i kliknij przycisk„ Usuń pamięć podręczną ”.

WP Super Cache delete cache

3. Bluehost

Nawet jeśli nie masz zainstalowanej wtyczki WordPress do buforowania w swojej witrynie, wiele firm hostingowych WordPress domyślnie wdraża własny system buforowania.

Na przykład, jeśli korzystasz z platformy hostingowej Bluehost , zobaczysz przycisk „Buforowanie” na pasku narzędzi administratora.

Clear cache in Bluehost

Najedź myszą, a zobaczysz opcję „Wyczyść wszystko” z pamięci podręcznej. Spowoduje to usunięcie wszystkich plików z pamięci podręcznej z Twojej witryny.

4. SiteGround

SiteGround to kolejna czołowa firma hostingowa WordPress, która oferuje własny wbudowany system buforowania.

Możesz zarządzać pamięcią podręczną SiteGround , instalując i aktywując wtyczkę SG Optimizer . Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym przewodnikiem krok po kroku dotyczącym instalacji wtyczki WordPress .

Po aktywacji należy kliknąć przycisk Wyczyść pamięć podręczną SG na pasku narzędzi administratora WordPress.

Purge SiteGround cache

To wyczyści pamięć podręczną SiteGround dla Twojej witryny.

Więcej firm hostingowych i wtyczek do buforowania znajdziesz w naszym kompletnym przewodniku jak wyczyścić pamięć podręczną WordPressa .

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci naprawić problem braku aktualizacji witryny WordPress od razu. Możesz również zapoznać się z naszym przewodnikiem po najczęstszych błędach WordPressa i sposobach ich naprawiania .

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube z samouczkami wideo WordPress. Możesz nas również znaleźć na Twitterze i Facebooku .