Jak osadzić albumy z Facebooka w WordPress

Czy chcesz osadzić albumy z Facebooka na swojej witrynie WordPress?

Osadzanie albumów z Facebooka to świetny sposób na zwiększenie zaangażowania społecznego zarówno w witrynie WordPress, jak i na stronie na Facebooku.

W tym artykule pokażemy, jak łatwo osadzać albumy z Facebooka w WordPress, krok po kroku.

Embedding Facebook albums in WordPress posts and pages

Osadzanie albumu Facebooka w WordPress

WordPress posiadał wbudowaną obsługę osadzania albumów na Facebooku. Tak jak ty umieść wideo z YouTube , wszystko, co musisz zrobić, to skopiować i wkleić adres URL dowolnego albumu na Facebooku, a WordPress automatycznie go pobierze i wyświetli.

Jednak wszystko to zmieniło się ostatnio, gdy Facebook i Instagram wprowadziły zmiany w swoim API. Te zmiany uniemożliwiły WordPressowi dalsze wsparcie oEmbed dla Facebooka i Instagrama.

Teraz, jeśli wkleisz łącze do albumu na Facebooku, WordPress wyświetli komunikat „Przepraszamy, nie można osadzić tej treści”.

Facebook embed error in WordPress

Możesz przekonwertować go na link, ale to nie spowoduje wyświetlenia Twojego albumu, a zamiast tego przeniesie użytkowników do Facebooka w celu wyświetlenia Twoich zdjęć.

Na szczęście nasza siostrzana firma Smash Balloon stworzyła poprawkę dla osadzania Facebooka i Instagrama w WordPress .

Umożliwia to łatwe osadzanie albumów Facebooka w swoich postach na blogu, stronach i widżetach z jeszcze większą liczbą funkcji i funkcjonalności.

Osadzaj albumy Facebooka w WordPress za pomocą Smash Balloon

Smash Balloon to najlepsza wtyczka Facebooka do WordPressa , która umożliwia łatwe wyświetlanie kanału Facebook na Twojej stronie internetowej, aby zwiększyć zaangażowanie i uzyskać więcej polubień.

Najpierw musisz zainstalować i aktywować wtyczkę Smash Balloon Custom Facebook Feed . Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym przewodnikiem krok po kroku dotyczącym instalacji wtyczki WordPress .

Po aktywacji przejdź do strony Kanał Facebook »Ustawienia , a następnie kliknij kartę„ Licencja ”. Tutaj musisz wprowadzić klucz licencyjny, który można znaleźć pod Twoim kontem na stronie Smash Balloon.

Enter your Smash Balloon license key

Następnie kliknij kartę „Konfiguracja”, a następnie kliknij duży niebieski przycisk, aby połączyć swoje konto na Facebooku.

Connect your Facebook account

Będziesz mógł wybrać, czy chcesz połączyć się ze stroną na Facebooku, czy z grupą. W tym przykładzie połączymy się ze stroną, ale możesz połączyć się z grupą i udostępniać również te albumy.

Select Your page

Spowoduje to przejście do Facebooka, gdzie zostaniesz poproszony o zalogowanie się na swoje konto na Facebooku i kliknięcie przycisku Kontynuuj.

Login to Facebook and continue

Następnie zostaniesz poproszony o wybranie stron na Facebooku, które chcesz połączyć. Po prostu zaznacz pola obok stron, które chcesz połączyć z witryną WordPress.

Select Facebook pages to connect with WordPress

Kliknij przycisk Dalej, aby kontynuować.

Zostaniesz poproszony o wybranie uprawnień dla strony. Upewnij się, że wszystkie są włączone, w przeciwnym razie Smash Balloon może nie być w stanie pobrać treści z Twojego konta na Facebooku.

Finish Facebook connection wizard

Następnie możesz kliknąć „Gotowe”, aby zakończyć konfigurację.

Nastąpi przekierowanie z powrotem do swojej witryny WordPress , gdzie wtyczka poprosi Cię o wybranie stron, których chcesz użyć. Po prostu kliknij, aby wybrać strony, a następnie kliknij przycisk „Połącz tę stronę”, aby kontynuować.

Connect Facebook pages to Smash Balloon

Smash Balloon pokaże teraz twoją stronę jako połączoną. Nie zapomnij kliknąć przycisku „Zapisz ustawienia”, aby zapisać zmiany.

Wyświetlanie Twoich albumów z Facebooka w WordPress za pomocą Smash Balloon

Smash Balloon jest wysoce konfigurowalny i oferuje wiele sposobów wyświetlania albumów z Facebooka w WordPress.

1. Wyświetl wszystkie swoje albumy na Facebooku

Ta metoda jest łatwiejsza i pozwala pokazać wszystkie Twoje albumy z Facebooka w poście lub na stronie WordPress. Użytkownicy mogą następnie kliknąć, aby wyświetlić zdjęcia w Twoich albumach w wyskakującym okienku lightbox.

Po prostu przejdź do Kanał Facebooka »Dostosuj stronę i przewiń w dół do sekcji Typy postów.

Display albums feed

W tym miejscu musisz odznaczyć wszystkie inne elementy oprócz albumów. Zobaczysz kilka opcji, takich jak źródło albumu, tytuł i inne ustawienia. Jeśli nie masz pewności, możesz je pozostawić bez zmian.

Dalej i kliknij przycisk Zapisz zmiany u dołu strony, aby zapisać zmiany.

Teraz musisz edytować post lub stronę, na której chcesz wyświetlać swoje albumy na Facebooku. Na ekranie edytora treści kliknij przycisk dodawania nowego bloku (+), a następnie dodaj blok niestandardowego kanału Facebook do obszaru zawartości.

Custom Facebook Feed block

Wtyczka automatycznie pobierze albumy z Twojej strony na Facebooku i wyświetli ich podgląd w obszarze zawartości. Możesz teraz zapisać zmiany i wyświetlić podgląd postu / strony, aby zobaczyć swoje albumy w akcji.

Facebook albums displayed in a grid layout

Zobaczysz swoje albumy z Facebooka wymienione w schludnym układzie siatki. Kliknięcie albumu otworzy go w wyskakującym okienku lightbox.

Facebook album lightbox popup in WordPress post

2. Wyświetl określony album na Facebooku w WordPress

Smash Balloon pozwala również na łatwe osadzenie określonego albumu Facebooka w dowolnym miejscu witryny WordPress.

W tym celu będziesz potrzebować ich dodatku do albumu, który jest dostarczany z planem „Smash”.

Po prostu przejdź do strony Kanał Facebook »Rozszerzenia i kliknij przycisk Pobierz to rozszerzenie.

Get album extension

Spowoduje to przejście do witryny Smash Balloon, gdzie możesz kupić rozszerzenie lub ulepszyć swój plan.

Następnie możesz pobrać i zainstalować rozszerzenie, tak jak każdą wtyczkę WordPress. Po aktywacji wróć do kanału Facebook »Rozszerzenia i zaznacz opcję„ Aktywuj ”pod rozszerzeniem Albumy.

Activate album extension

Nie zapomnij kliknąć przycisku Zapisz zmiany, aby zapisać ustawienia.

Jesteś teraz gotowy do osadzenia dowolnego albumu Facebooka ze swojej strony lub grupy na swoim blogu WordPress .

Najpierw musisz znaleźć identyfikator albumu na Facebooku, który chcesz osadzić. Po prostu odwiedź Facebooka i otwórz album, a zobaczysz identyfikator albumu w polu adresu URL.

Get album ID

Na przykład adres URL Twojego albumu może wyglądać następująco.

https://www.facebook.com/media/set/?vanity=YourPageName&set=a.141148357810432

W tym adresie URL ciąg liczbowy po set = a. to identyfikator Twojego albumu.

Po uzyskaniu identyfikatora albumu możesz go skopiować i wkleić w bezpiecznym miejscu. Będziesz go potrzebować w następnym kroku.

Teraz po prostu edytuj post lub stronę, na której chcesz wyświetlić album. Na ekranie edycji postu musisz dodać blok shortcode do obszaru zawartości.

Wewnątrz bloku shortcode musisz wprowadzić następujący shortcode.

[album custom-facebook-feed = YourAlbumID]

Shortcode block

Nie zapomnij zastąpić YourAlbumID własnym identyfikatorem albumu, który skopiowałeś wcześniej.

Możesz teraz zapisać swoje zmiany i wyświetlić podgląd swojego posta lub strony, aby zobaczyć swój album z Facebooka osadzony w WordPress.

Preview of a single Facebook album embed in WordPress

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci nauczyć się osadzać albumy Facebooka w WordPress. Możesz również zapoznać się z naszym przewodnikiem , jak utworzyć niestandardowy kanał ze zdjęciami na Instagramie w WordPress oraz , jak utworzyć biuletyn e-mailowy , aby połączyć się z odwiedzającymi po opuszczeniu Twojej witryny .

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube z samouczkami wideo WordPress. Możesz nas również znaleźć na Twitterze i Facebooku .