Jak osadzić kanał grupy z Facebooka w WordPress

Czy chcesz osadzić posty ze swojej grupy na Facebooku na swojej witrynie WordPress?

Promowanie swojej grupy na Facebooku w witrynie WordPress to świetny sposób na zwiększenie zaangażowania w grupie na Facebooku. Jednocześnie pomaga uzyskać większy ruch w witrynie w zamian.

W tym artykule pokażemy, jak łatwo dodać kanał grupowy Facebooka do swojej witryny WordPress.

Adding a Facebook group feed to your WordPress site

Po co dodawać treści grupowe na Facebooku do swojej witryny WordPress?

Czy chcesz kierować ruch z Facebooka do swojej witryny bez wydawania dolara na reklamy na Facebooku?

Grupy na Facebooku to łatwy sposób na zrobienie tego. Są zaprojektowane do budowania społeczności i przy niewielkim wysiłku możesz zbudować wysoce zaangażowaną publiczność wokół swojej marki i firmy.

W zeszłym roku utworzyliśmy na Facebooku naszą grupę WPBeginner Engage . Obecnie ma już ponad 55 000 aktywnych użytkowników i rośnie w niesamowitym tempie.

Jednakże, jeśli niedawno założyłeś bloga lub stronę internetową, będziesz musiał ciężko pracować, aby zachęcić użytkowników do przyłączenia się do Twojej grupy i jednocześnie utrzymać ich zaangażowanie.

Prostym sposobem na osiągnięcie tego jest udostępnianie postów grupowych na Facebooku w witrynie WordPress.

Daje to odwiedzającym twoją stronę szansę sprawdzenia twojej grupy. Po dołączeniu do niej masz możliwość promowania swojej firmy i wysyłania zmotywowanych gości z powrotem do Twojej witryny.

Biorąc to pod uwagę, przyjrzyjmy się, jak łatwo promować swoje posty grupowe na Facebooku w WordPress.

The finished Facebook group feed showing on our demo website

Jak dodać zawartość grupy na Facebooku w WordPress

Będziemy używać wtyczki Smash Balloon Custom Facebook Feed Pro do dodawania treści z Twojej grupy Facebook do witryny WordPress.

Jest to najlepsza wtyczka Facebooka do WordPressa i umożliwia udostępnianie treści z Facebooka w Twojej witrynie, aby zwiększyć zaangażowanie grup i stron na Facebooku.

Najpierw musisz dodać aplikację Smash Balloon na Facebooku do grupy na Facebooku, której chcesz używać.

Dodawanie aplikacji Smash Balloon do Twojej grupy na Facebooku

Musisz odwiedzić swoją grupę na Facebooku, a następnie kliknąć kartę „Ustawienia” w menu po lewej stronie.

Click on the Settings tab for your Facebook group

Uwaga: aby zainstalować aplikację, potrzebujesz uprawnień administratora grupy. Jeśli nie jesteś właścicielem ani administratorem grupy, poproś administratora o wykonanie tych instrukcji.

Następnie przejdź na dół strony, gdzie zobaczysz sekcję „Ustawienia zaawansowane”. Tutaj musisz kliknąć ikonę ołówka „Aplikacje”:

Click on the pencil icon next to Apps

Na następnym ekranie kliknij przycisk „Dodaj aplikacje”:

Click the Add Apps button to add a new app to your Facebook group

Następnie idź dalej i wpisz „Smash Balloon” w pasku wyszukiwania. Powinna pojawić się aplikacja Smash Balloon. Po prostu kliknij, aby kontynuować.

Search for and select the Smash Balloon app

Następnie zobaczysz wyskakujące okienko z prośbą o potwierdzenie, że chcesz dodać aplikację Smash Balloon do swojej grupy na Facebooku. Po prostu kliknij „Dodaj”, aby kontynuować.

Dodałeś aplikację Smash Balloon do swojej grupy na Facebooku.

Podłączanie WordPressa do Twojej grupy na Facebooku

Następnie musisz zainstalować i aktywować wtyczkę Custom Facebook Feed Pro . Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym przewodnikiem krok po kroku dotyczącym instalacji wtyczki WordPress .

Po aktywacji przejdź do strony Kanał Facebook »Ustawienia na pulpicie nawigacyjnym WordPress. Tutaj wystarczy kliknąć przycisk „Połącz konto na Facebooku”.

Connect your Facebook account to the Custom Facebook Feed plugin

Następnie zobaczysz wyskakujące okienko z prośbą o wybranie, czy chcesz wyświetlić stronę, czy grupę. Wybierz „Grupa Facebook” z listy rozwijanej, a następnie kliknij przycisk „Kontynuuj”.

Select Facebook Group from the dropdown menu and click to continue

Musisz kliknąć, aby kontynuować kilka monitów Facebooka. Następnie zobaczysz wyskakujące okienko z monitem o wybranie grupy na Facebooku, której chcesz użyć.

Po prostu kliknij nazwę swojej grupy, a następnie kliknij przycisk „Użyj tokena dla tej grupy”.

Select the group that you want to use on your website

Zobaczysz wyskakujące okienko wyjaśniające, jak dodać aplikację Smash Balloon do swojej grupy na Facebooku. Już to zrobiłeś, więc śmiało i kliknij przycisk „Gotowe”.

Click the Done button on the popup to continue setting up your Facebook group feed

Nie zapomnij kliknąć przycisku „Zapisz ustawienia” przed przejściem dalej.

Click the Save button below your connected account details to save your changes

Dodawanie kanału Twojej grupy z Facebooka do swojej witryny

Możesz od razu dodać kanał Facebook swojej grupy do swojej witryny. „Kanał” zawiera posty z Twojej grupy na Facebooku, najpierw najnowsze.

Niestandardowy kanał Facebook Feed Pro umożliwia osadzanie kanału zawartości grupy w postach, stronach , a nawet na pasku bocznym.

Zamierzamy dodać kanał Facebooka do nowej strony w naszej witrynie. Aby to zrobić, przejdź do stron »Dodaj nowy , a następnie kliknij ikonę (+), aby dodać nowy blok:

Adding the Facebook feed block to a page

W edytorze bloków zobaczysz wtedy kanał swojej grupy na Facebooku. Śmiało i przejrzyj lub opublikuj swoją stronę, aby zobaczyć ją na żywo w swojej witrynie.

Uwaga: Dodaliśmy trochę stylizacji do kanału naszej grupy, aby świetnie wyglądał w naszej witrynie. Za chwilę wyjaśnimy, jak to zrobić.

The finished Facebook group feed showing on our demo website

Wskazówka: Czy w Twoim kanale brakuje niektórych zdjęć lub postów? Oznacza to, że ci użytkownicy skonfigurowali swoje ustawienia prywatności, aby uniemożliwić aplikacjom dostęp do części lub całości ich treści.

Jeśli korzystasz z klasycznego edytora , możesz dodać swój kanał do swojej strony , używając krótkiego kodu [custom-facebook-feed] . Po prostu wpisz tam, gdzie chcesz, aby posty grupy pojawiały się na Twojej stronie:

Adding your group's posts to a page using the classic editor in WordPress

Możesz użyć tego samego skrótu, aby dodać kanał swojej grupy na Facebooku na pasku bocznym lub w dowolnym obszarze z widżetami.

Aby to zrobić, przejdź do Wygląd »Widżety na pulpicie nawigacyjnym WordPress. Następnie dodaj widżet tekstowy do paska bocznego, a następnie skopiuj i wklej do niego krótki kod niestandardowego kanału Facebooka:

Adding a custom Facebook feed to a widget

Dostosowywanie i stylizowanie kanału grupy na Facebooku

Możesz dostosować sposób wyświetlania kanału Twojej grupy na Facebooku w Twojej witrynie. Aby to zrobić, przejdź do Kanał Facebooka »Dostosuj na swoim panelu administracyjnym WordPress.

Tutaj możesz zmienić wiele ustawień dotyczących sposobu wyświetlania układu kanału.

Najpierw przejdźmy do „Układu postów” i ustawmy posty na „Połowę szerokości”. Gwarantuje to, że tekst będzie wyświetlany obok obrazu dla każdego posta. Nie zapomnij kliknąć przycisku „Zapisz zmiany” po wprowadzeniu jakichkolwiek zmian.

Setting your posts to be half width in the Facebook feed from your group

Nadamy także styl postom, klikając kartę „Styl postów”. W naszych postach będziemy używać stylu „Pudełko”.

Możesz również ustawić zaokrąglony narożnik o rozmiarze 10 pikseli i dodać cień pola:

Adding styling to your Facebook feed to create rounded box posts

To jest styl, który zastosowaliśmy do naszego kanału grupowego na Facebooku na powyższych zrzutach ekranu. Śmiało i eksperymentuj z innymi stylami, które chcesz wypróbować w swojej witrynie.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak dodać grupę na Facebooku do witryny WordPress. Możesz również chcieć zobaczyć, jak nasz ekspert wybrał najlepsze wtyczki Instagrama do WordPressa oraz najlepsze usługi marketingu e-mailowego , które pomogą Ci przekształcić członków grupy Facebooka w subskrybentów poczty e-mail.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube z samouczkami wideo WordPress. Możesz nas również znaleźć na Twitterze i Facebooku .