Jak sprzedawać karty podarunkowe za pomocą WordPress i zwiększać dochody

Czy chcesz sprzedawać karty podarunkowe na swojej stronie internetowej?

Sprzedaż kart podarunkowych do sklepu, usługi lub produktów cyfrowych to łatwy sposób dla firm na zwiększenie przychodów i poprawę przepływu gotówki.

W tym artykule przedstawimy trzy różne sposoby łatwej sprzedaży kart podarunkowych w witrynie WordPress, sklepie WooCommerce, a nawet na platformach mediów społecznościowych.

Selling gift cards on your website

Dlaczego warto sprzedawać karty podarunkowe w swojej witrynie internetowej?

Karty podarunkowe umożliwiają klientom kupowanie kredytów sklepowych i przekazywanie ich znajomym i rodzinie w prezencie.

Czasami klienci kupują również kredyty z kart podarunkowych do wykorzystania przy późniejszych zakupach dla siebie.

Inteligentni właściciele firm używają kart podarunkowych, aby zwiększyć przychody i poprawić przepływ gotówki.

Niektóre firmy przeceniają nawet swoje karty upominkowe w sklepach w czasie klęsk żywiołowych i sytuacji kryzysowych, dzięki czemu mogą zebrać więcej gotówki z góry, aby utrzymać działalność w trudnych czasach.

Niezależnie od tego, czy masz restaurację, kawiarnię, salon spa, czy produkty cyfrowe, takie jak strony członkowskie i kursy online , możesz sprzedawać karty podarunkowe, aby zwiększyć sprzedaż nawet podczas spowolnienia gospodarczego.

Biorąc to pod uwagę, przyjrzyjmy się, jak możesz łatwo sprzedawać karty podarunkowe w swojej witrynie, aby zwiększyć sprzedaż i poprawić przepływ gotówki.

Pokażemy Ci trzy różne metody:

Możesz wybrać metodę, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Samouczek wideo

Zasubskrybuj WPBeginner

Jeśli wolisz instrukcje pisemne, po prostu czytaj dalej.

1. Sprzedaż kart podarunkowych w Twoim sklepie WooCommerce

WooCommerce to najpopularniejsza platforma handlu elektronicznego na świecie. Miliony małych i dużych firm używają WooCommerce do tworzenia swoich sklepów internetowych.

Mamy przewodnik krok po kroku dotyczący tworzenia sklepu internetowego dla każdego, kto chce zacząć.

Po skonfigurowaniu sklepu WooCommerce będziesz gotowy do sprzedaży kart podarunkowych swoim klientom.

W przypadku tej metody będziemy używać wtyczki PW WooCommerce Gift Cards . Jest to jedna z najlepszych wtyczek WooCommerce na rynku i umożliwia łatwą sprzedaż kart podarunkowych w Twoim sklepie.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest zainstalowanie i aktywacja wtyczki PW WooCommerce Gift Cards . Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym przewodnikiem krok po kroku , jak zainstalować wtyczkę WordPress .

Po aktywacji należy odwiedzić Produkty »Dodaj nową stronę , aby utworzyć kartę podarunkową. Najpierw musisz podać tytuł karty podarunkowej i dodać opis.

Add new gift card product

Następnie przewiń w dół do sekcji „Dane produktu” i wybierz „Karta podarunkowa PW” jako typ produktu. Poniżej musisz wpisać kwoty, które klienci mogą wybrać przy zakupie.

Adding gift card amounts

Możesz teraz ustawić zdjęcie produktu (być może zdjęcie pudełka prezentowego jako miejsce na miejsce), wybrać kategorię produktu i zapisać lub opublikować swoją kartę podarunkową.

Klienci mogą teraz wyświetlać kartę podarunkową na stronach Twojego sklepu. Na stronie produktu Karta podarunkowa będą mogli wybrać kwotę i podać adres e-mail odbiorcy wraz z krótką wiadomością.

Gift card preview

Sprawdzanie salda karty podarunkowej i dostosowywanie adresu e-mail

Aby skonfigurować ustawienia wtyczki, musisz odwiedzić stronę Wtyczki Pimwik »Karty podarunkowe PW . W tym miejscu możesz zaprojektować wiadomość e-mail z kartą podarunkową, sprawdzić saldo i przejrzeć ustawienia wtyczki.

Gift card settings

Jeśli nie możesz wysłać wiadomości e-mail z kartami podarunkowymi, postępuj zgodnie z instrukcjami w naszym przewodniku , jak naprawić problem z wysyłaniem wiadomości e-mail przez WordPressa .

2. Dodawanie formularza zakupu karty podarunkowej w WordPress

Niektórzy właściciele firm po prostu nie chcą zakładać pełnego sklepu internetowego z WooCommerce tylko po to, aby sprzedawać karty podarunkowe.

W takim przypadku potrzebny będzie formularz zakupu karty podarunkowej. Na szczęście istnieje łatwy sposób na stworzenie tego w WordPress.

Wskazówka: Musisz utworzyć witrynę WordPress przed użyciem tej metody.

W przypadku tej metody będziemy używać WPForms . Jest to najlepsza wtyczka do tworzenia formularzy WordPress na rynku używana przez ponad 3 miliony witryn internetowych.

Możesz go używać do tworzenia internetowego formularza zamówienia kart podarunkowych, a nawet akceptować płatności za pomocą PayPal i Stripe (karty kredytowe).

Najpierw musisz zainstalować i aktywować wtyczkę WPForms . Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym przewodnikiem krok po kroku dotyczącym instalacji wtyczki WordPress .

Po aktywacji należy odwiedzić stronę WPForms »Ustawienia , aby wprowadzić klucz licencyjny. Możesz znaleźć te informacje na swoim koncie w witrynie WPForms.

Enter your license key for WPForms

Następnie należy przejść do strony WPForms »Dodatki i zainstalować dodatek Form Templates Pack.

Install addon

Teraz możesz utworzyć formularz zamówienia karty podarunkowej.

Po prostu przejdź do strony WPForms »Dodaj nowy , aby uruchomić narzędzie do tworzenia formularzy. Najpierw musisz podać nazwę swojego formularza, a następnie w sekcji „Dodatkowe szablony” wyszukaj formularz karty podarunkowej.

Gift card order form

WPForms załaduje teraz formularz ze wszystkimi wymaganymi polami. Możesz dodawać nowe pola z lewej kolumny, edytować lub usuwać pola lub przenosić je w górę iw dół.

Edit your gift card order form

Jeśli chcesz akceptować płatności kartą kredytową , możesz zainstalować dodatek PayPal lub Stripe i dodać również pola płatności do formularza.

Gdy formularz jest już zadowalający, przejdź do zakładki Ustawienia »Potwierdzenie . Tutaj możesz ustawić wiadomość z potwierdzeniem formularza.

Confirmation message

WPForms umożliwia wyświetlanie komunikatu potwierdzającego, przekierowywanie użytkowników do strony z podziękowaniami lub dowolnego innego adresu URL. Zasadniczo możesz użyć strony potwierdzenia, aby poinformować użytkowników o korzystaniu z karty podarunkowej.

Po skonfigurowaniu ustawień potwierdzenia możesz teraz zapisać swój formularz i wyjść z kreatora formularzy.

Dodawanie formularza karty podarunkowej do Twojej witryny internetowej

Następnym krokiem jest dodanie formularza zamówienia karty podarunkowej do swojej witryny internetowej. Dzięki WPForms jest to bardzo łatwe.

Po prostu edytuj stronę, na której chcesz dodać formularz zamówienia karty podarunkowej. Na ekranie edycji należy dodać blok WPForms do edytora treści i wybrać utworzony wcześniej formularz z menu rozwijanego.

Adding a WPForms block to your page

WPForms załaduje teraz podgląd na żywo twojego formularza. Następnie możesz zapisać lub opublikować swoją stronę, aby uaktywnić formularz.

3. Sprzedawaj karty upominkowe online na dowolnej platformie internetowej

Teraz, jeśli szukasz kompletnej platformy, która pozwoli Ci sprzedawać karty podarunkowe online, wysyłać karty podarunkowe do klientów pocztą e-mail lub pocztą i akceptować karty podarunkowe w sklepie za pomocą aplikacji mobilnej lub terminala POS, to trzeba spojrzeć na Gift Up .

Jest to platforma do obsługi kart podarunkowych, która działa w każdej witrynie, w tym WordPress, i umożliwia natychmiastowe otrzymywanie płatności bez miesięcznych lub opłat konfiguracyjnych. Zarabiają, pobierając opłatę w wysokości 3,49% za każdą sprzedaną kartę podarunkową, ale jeśli wolisz, możesz przekazać tę opłatę klientom.

Uwaga: Podczas koronawirusa (COVID-19) zrzekają się opłaty 3,49% od Twoich pierwszych 5000 USD sprzedaży kart podarunkowych. Użyj tego linku , aby dołączyć.

Po zarejestrowaniu się możesz łatwo tworzyć i dostosowywać projekt karty podarunkowej z poziomu platformy aplikacji.

Giftup Designer

Następnie możesz albo osadzić kod w swojej witrynie, uzyskać hostowany link do formularza płatności karty podarunkowej w witrynie GiftUp, a nawet udostępnić link do karty podarunkowej na platformach mediów społecznościowych.

GiftUp integruje się ze wszystkimi popularnymi platformami do tworzenia witryn , w tym WordPress.

Jeśli używasz WordPressa, powinieneś użyć wtyczki Gift Up WordPress , która również bezproblemowo integruje się z WooCommerce.

Oto podgląd tego, jak wygląda rozliczenie karty podarunkowej w wersji demonstracyjnej:

Gift Up Gift Card Demo

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak łatwo sprzedawać karty podarunkowe w sklepie WooCommerce lub na stronie WordPress. Możesz również chcieć zapoznać się z naszymi wskazówkami, jak zwiększyć ruch w witrynie i musisz mieć wtyczki WordPress , aby rozwijać swoją firmę.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube z samouczkami wideo WordPress. Możesz nas również znaleźć na Twitterze i Facebooku .