Jak używać dynamicznej populacji pól w WordPress do automatycznego wypełniania formularzy

Czy chcesz używać dynamicznej populacji pól w WordPress do automatycznego wypełniania formularzy w Twojej witrynie?

Dynamiczne wypełnianie pól umożliwia automatyczne wypełnianie pól formularza w oparciu o wybór użytkownika, ciągi zapytań lub typ pola.

To sprawia, że ​​twoje formularze są inteligentne, oszczędzają czas użytkowników, zapewniają lepsze wrażenia użytkownika i ostatecznie poprawiają współczynnik wypełniania formularzy.

W tym artykule pokażemy, jak używać dynamicznego wypełniania pól w WordPress do automatycznego wypełniania formularzy.

Automatically fill form fields in WordPress with Dynamic field population

Co to jest populacja pól dynamicznych?

Dynamiczne wypełnianie pól to technika, która umożliwia właścicielom witryn internetowych automatyczne wypełnianie pól formularzy w oparciu o wybór użytkownika, typ formularza, ciągi zapytań lub logikę warunkową.

Na przykład sklep eCommerce może utworzyć formularz, w którym pole produktu w formularzu jest dynamicznie wypełniane przy użyciu istniejących produktów w WooCommerce lub dowolnym innym oprogramowaniu do handlu elektronicznego.

Podobnie, witryna internetowa nieruchomości może automatycznie wypełniać listy, agentów, pola typu nieruchomości w formularzach spotkań i generowania potencjalnych klientów.

Zaawansowani użytkownicy i programiści mogą również używać parametrów adresu URL do dynamicznego wypełniania pól formularzy za pomocą inteligentnych linków z biuletynu e-mailowego lub innych interakcji w witrynie.

Powiedziawszy to, przyjrzyjmy się, jak łatwo korzystać z dynamicznej populacji pól w WordPress.

Jak korzystać z dynamicznej populacji pól w WordPress

Najpierw należy zainstalować i aktywować wtyczkę WPForms . Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym przewodnikiem krok po kroku dotyczącym instalacji wtyczki WordPress .

WPForms to najlepsza wtyczka do formularzy kontaktowych WordPress na rynku. Umożliwia łatwe tworzenie formularzy online za pomocą prostego narzędzia typu „przeciągnij i upuść”.

Zawiera również dynamiczne wypełnianie pól, logikę warunkową i zaawansowane pola formularzy. Razem te funkcje umożliwiają tworzenie inteligentniejszych i interaktywnych formularzy dla Twojej witryny.

Uwaga: WPForms jest współzałożycielem WPBeginner, Syed Balkhi .

Po aktywowaniu wtyczki należy odwiedzić stronę WPForms »Ustawienia , aby wprowadzić klucz licencyjny. Możesz znaleźć te informacje na swoim koncie w witrynie WPForms.

WPForms License key

Następnie musisz odwiedzić WPForms »Dodaj nowy , aby utworzyć swój pierwszy formularz. Zostaniesz poproszony o podanie nazwy formularza, a następnie wybierz szablon, aby rozpocząć.

Creating a new form

WPForms załaduje teraz formularz ze wstępnie wybranymi polami. Możesz kliknąć, aby edytować pola formularza lub użyć funkcji przeciągnij i upuść, aby przenieść je w górę iw dół. Możesz także dodawać i usuwać pola formularza jednym kliknięciem.

Dodajmy nowe pole formularza, aby wypełnić je dynamicznymi opcjami.

Możesz dodać listę rozwijaną, pole wielokrotnego wyboru lub pole wyboru do swojego formularza, aby korzystać z opcji dynamicznych wyborów. Po prostu kliknij pole z lewej kolumny, aby dodać je do formularza.

Add form fields

Następnie kliknij, aby edytować pole, a następnie rozwiń menu Advanced Optins z lewej kolumny.

Advanced options

W tym miejscu należy wybrać opcję dynamiczną w obszarze Dynamiczne wybory. WPForms obsługuje typy postów i taksonomie zarejestrowane w Twojej witrynie WordPress. Na potrzeby tego samouczka wybierzemy typ posta o produktach.

Dynamic choices

WPForms będą teraz automatycznie ładować i wyświetlać pola w podglądzie formularza.

Możesz teraz zapisać swój formularz i wyjść z kreatora formularzy.

Aby dodać formularz do posta lub strony WordPress, po prostu edytuj post lub stronę, na której chcesz go dodać.

Na ekranie edycji postów dodaj blok WPForms do obszaru edycji postów. Następnie wybierz utworzony wcześniej formularz z rozwijanego menu.

Adding WPForms block in WordPress

Możesz teraz zapisać swój post lub stronę i odwiedzić swoją witrynę internetową, aby zobaczyć swój formularz z dynamicznymi wartościami pól w akcji.

WPForm preview

Automatycznie wypełniaj pola formularza za pomocą parametrów adresu URL

WPForms umożliwia także dynamiczne wypełnianie pól formularzy przy użyciu parametrów adresu URL. Umożliwia to tworzenie inteligentnych linków, które automatycznie przekazują informacje do formularza i wypełniają go, aby użytkownicy mogli go przesłać.

Najpierw musisz utworzyć nowy formularz lub edytować istniejący formularz w WPForms. Po utworzeniu formularza przejdź do karty ustawień z lewej kolumny, a następnie wybierz kartę „Ogólne”.

Na tym ekranie należy zaznaczyć pole wyboru Włącz dynamiczne wypełnianie pól.

Enable dynamic fields

Możesz teraz zapisać swój formularz i wyjść z kreatora formularzy. Twój formularz jest teraz gotowy do dynamicznego wypełniania pól formularza przy użyciu parametrów adresu URL.

Tworzenie linków z parametrami adresu URL

WPForms akceptuje dynamiczne pola formularzy przekazywane przez parametry adresu URL w określonym formacie.

https://example.com/contact/?wpf15_1=value

Rozbijmy to.

  • Część adresu URL przed znakiem zapytania „?” To adres URL strony zawierającej Twój formularz. Na przykład strona formularza kontaktowego.
  • ? Wpf – wskazuje początek parametrów pola formularza WPForm.
  • 15 – Czy identyfikator twojego formularza
  • _1 – Następnie masz identyfikator pola
  • = wartość – = wskazuje początek wartości, którą chcesz przekazać do formularza, po której następuje rzeczywista wartość pola.

Oto przykład adresu URL, pod którym przekazujemy tytuł produktu jako pole tekstowe do formularza opinii.

https://example.com/contact/?wpf15_2=Vintage%20Flower%20Vase

Adding URL to your post

Zwróć uwagę, jak użyliśmy% 20 do wskazania odstępów między słowami w tytule produktu.

Znajdowanie identyfikatorów formularzy i pól w formularzach WPForm

Aby utworzyć parametry adresu URL, musisz znać identyfikatory formularzy i pól. Oto, jak możesz znaleźć te wartości.

Po prostu edytuj formularz, a zobaczysz identyfikator formularza na pasku adresu przeglądarki.

Finding form ID in WPForms

Podobnie, aby znaleźć identyfikator pola formularza, wystarczy kliknąć, aby go edytować. Zobaczysz właściwości pola formularza w lewej kolumnie wraz z identyfikatorem pola u góry.

Finding the form field ID

A co by było, gdybyś chciał przekazać wartość do podpola?

Po prostu dodaj identyfikator pola podrzędnego po identyfikatorze pola w adresie URL w następujący sposób:

https://example.com/contact/?wpf15_3_city=london

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz dokumentację programisty WPForms , która zawiera więcej przykładów użycia różnych parametrów dla wszystkich typów pól formularza.

Możesz teraz używać tej funkcji w połączeniu z oprogramowaniem CRM lub usługą marketingu e-mailowego , aby wysyłać użytkownikom inteligentne linki do formularzy. Większość platform marketingowych ma własne spersonalizowane tagi MERGE, które można dodać w inteligentnym adresie URL, aby automatycznie wypełnić dane osobowe w formularzu.

Funkcji dynamicznej populacji pola można również używać z innymi wtyczkami formularzy, takimi jak Formidable Forms , Gravity Forms itp. Jednak zalecamy korzystanie z WPForms, ponieważ ułatwia to cały proces. i dobrze o tym wiemy, ponieważ stworzyliśmy produkt.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci nauczyć się używać dynamicznej populacji pól w WordPress do automatycznego wypełniania formularzy. Możesz również chcieć zobaczyć nasz artykuł o tym, jak śledzić i ograniczać porzucanie formularzy w WordPress .

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube z samouczkami wideo WordPress. Możesz nas również znaleźć na Twitterze i Facebooku .