Jak wybrać najlepszego kreatora witryn internetowych w 2021 roku (w porównaniu)

Kreatory witryn internetowych są idealnym rozwiązaniem dla osób fizycznych i małych firm, aby założyć witrynę internetową bez zatrudniania programisty. Jednak znalezienie najlepszego narzędzia do tworzenia witryn może być trudne dla początkujących.

Na rynku jest tak wielu kreatorów stron internetowych, skąd wiesz, który z nich jest dla Ciebie odpowiednim rozwiązaniem?

W tym artykule pomożemy Ci wybrać najlepszego kreatora witryn internetowych, omawiając zalety i wady najpopularniejszych opcji.

How to choose the best website builder

W tym artykule będziemy porównywać następujące narzędzia do tworzenia witryn internetowych. Jeśli interesuje Cię konkretny program do tworzenia witryn, po prostu kliknij nazwę, aby przejść dalej.

 1. WordPress.org
 2. Konstruktor stron internetowych ze stałym kontaktem
 3. Wix
 4. Gator by HostGator
 5. Zyro
 6. Domain.com
 7. BigCommerce
 8. Shopify
 9. WordPress.com
 10. Weebly
 11. Squarespace
 12. Dreamhost Website Builder
 13. Kreator witryn internetowych GoDaddy

Wybór najlepszego narzędzia do tworzenia witryn – na co zwrócić uwagę?

Przed porównaniem najlepszych kreatorów witryn internetowych, zalecamy zapisanie, co chcesz zrobić ze swoją witryną? Jakie są Twoje cele i jakie funkcje chciałbyś widzieć w swojej witrynie.

Możesz na przykład zapisać takie rzeczy jak: prowadzisz dział bloga, galerię zdjęć, sklep internetowy (eCommerce), system rezerwacji, formularz kontaktowy, funkcje SEO, funkcje mediów społecznościowych itp.

Jeśli nie masz pewności, czego chcesz, poszukaj inspiracji w witrynach konkurencji lub innych witrynach.

Większość kreatorów witryn internetowych oferuje intuicyjny interfejs użytkownika typu „przeciągnij i upuść” do tworzenia nowej witryny. Możesz skorzystać z kont próbnych (planów bezpłatnych) lub hojnej gwarancji zwrotu pieniędzy, aby przeprowadzić jazdę próbną przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Następnie musisz rozważyć opcje rozwoju. Czy będziesz regularnie dodawać aktualizacje do swojej witryny? Potrzebujesz sekcji bloga? Czy w przyszłości sprzedawałbyś więcej produktów w swojej witrynie?

Musisz upewnić się, że wybrany program do tworzenia witryn jest w stanie sprostać Twoim potrzebom w miarę rozwoju Twojej firmy.

Kryteria naszego najlepszego przeglądu kreatora witryn internetowych

Pomogliśmy ponad 200 000 użytkownikom założyć stronę internetową, a przez ostatnie dwie dekady przetestowaliśmy prawie każdego kreatora witryn na rynku.

Przy przeglądaniu najlepszych typów kreatorów witryn internetowych dla każdego przypadku patrzymy na kilka różnych kryteriów, ale nasze pięć najważniejszych elementów to:

 • Łatwość użytkowania – Chcemy mieć pewność, że narzędzie do tworzenia witryn internetowych jest łatwe w użyciu dla początkujących (użytkowników nie posiadających umiejętności technicznych). Musi być dostarczany z narzędziem do przeciągania i upuszczania, potężnymi narzędziami do edycji i opcjami dostosowywania.
 • Ceny – ponieważ jest to przestrzeń konkurencyjna, szukamy narzędzia do tworzenia witryn, które oferuje największą wartość w stosunku do ceny. Zadajemy pytania, na przykład czy oferuje bezpłatną domenę, darmowy SSL, darmowy biznesowy adres e-mail, darmowe funkcje eCommerce itp. Jeśli nie, to ile właściciel małej firmy musiałby wydać na dodatkowe dodatki / ukryte koszty.
 • Projekt i funkcje – Chcemy mieć pewność, że kreator witryn oferuje mnóstwo profesjonalnych szablonów witryn i oferuje elastyczność w zakresie dodawania innych funkcji, takich jak Google Analytics, narzędzia marketingowe innych firm itp.
 • Obsługa klienta – Oczekujemy, że twórcy witryn internetowych będą oferować intuicyjny, łatwy w użyciu interfejs, ale chcemy mieć pewność, że w razie potrzeby dostępna jest całodobowa obsługa klienta.
 • Własność danych i przenośność – często początkujący nie myślą o tym, ale będąc w branży od ponad dwóch dekad, zwracamy szczególną uwagę na warunki korzystania z usługi, aby zapewnić, że Twoje dane należą do Ciebie i są przenośne, jeśli zajdzie taka potrzeba przełącznik.

Biorąc to pod uwagę, przyjrzyjmy się najlepszym platformom do tworzenia witryn internetowych, aby stworzyć witrynę bez zatrudniania programisty.

1. WordPress

WordPress

WordPress.org (znany również jako WordPress na własnym serwerze) to najpopularniejsza na świecie platforma do tworzenia witryn internetowych. Ponad 41% wszystkich witryn internetowych jest obsługiwanych przez WordPress.

Uwaga: dostępne są dwie wersje WordPressa. Istnieją hostowane przez siebie WordPress.org i WordPress.com. Porozmawiamy o WordPress.com w dalszej części tego artykułu. Możesz również przeczytać nasze porównanie WordPress.org z WordPress.com , aby uzyskać więcej informacji.

Samoobsługowy WordPress znajduje się na szczycie naszej listy najlepszych narzędzi do tworzenia witryn ze względu na swoją popularność, zaawansowane funkcje, skalowalność i łatwość użycia.

WordPress to darmowy i open source program do tworzenia stron internetowych. Oznacza to, że masz maksymalną kontrolę nad swoją witryną w porównaniu z jakimkolwiek innym narzędziem do tworzenia witryn internetowych na tej liście.

W przeciwieństwie do innych kreatorów stron internetowych, będziesz potrzebować konta hostingowego WordPress i hostować własną stronę internetową (jest to o wiele łatwiejsze niż się wydaje).

Zalety:

WordPress zapewnia pełną kontrolę nad każdym aspektem witryny internetowej i obecności w Internecie. Można go wykorzystać do zbudowania dowolnej strony internetowej. Na przykład sklep eCommerce , fora społeczności , sieć społecznościowa , witryna członkostwa , prosta witryna internetowa, strona docelowa i inne .

Istnieją tysiące wysokiej jakości gotowych motywów WordPress, których możesz użyć do zaprojektowania swojej witryny. Ma również niesamowite narzędzia do tworzenia stron z funkcją przeciągania i upuszczania , takie jak SeedProd , Beaver Builder i Divi , które umożliwiają łatwe tworzenie własnych układów stron za pomocą edytora typu „przeciągnij i upuść”.

SeedProd Page Builder

Uzyskasz również dostęp do ponad 58 000 darmowych wtyczek WordPress . Są to aplikacje dla WordPressa, które dodają dodatkowe funkcje i funkcje do Twojej witryny, takie jak koszyk, formularze kontaktowe, Google Analytics , galeria zdjęć, narzędzia mediów społecznościowych, czat na żywo, dostosowywanie CSS itp.

WordPress jest w pełni przetłumaczony na dziesiątki języków i może być łatwo wykorzystany do tworzenia wielojęzycznych stron internetowych .

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe zalety, WordPress jest zdecydowanie najtańszym narzędziem do tworzenia witryn internetowych na rynku.

Zawiera również potężne narzędzia SEO , które uwielbiają wyszukiwarki, a to gwarantuje, że Twoja witryna zawsze będzie zajmowała najwyższe pozycje w wyszukiwarkach.

Ze wszystkich powodów wymienionych powyżej, WordPress jest numerem 1 w budowaniu witryn internetowych i systemie zarządzania treścią dla właścicieli firm, blogerów, programistów i projektantów stron internetowych.

Wady:

Będziesz musiał zarządzać własną stroną internetową, co oznacza, że ​​będziesz musiał zapoznać się z nowym systemem. Większość użytkowników z łatwością pokonuje tę niewielką krzywą uczenia się, ale na początku wydaje się to nieco trudne.

Będziesz także musiał być na bieżąco z aktualizacjami WordPressa, aktualizacjami wtyczek i tworzeniem kopii zapasowych.

Ceny:

Chociaż WordPress jest darmowym narzędziem do tworzenia witryn internetowych, będziesz potrzebować nazwy domeny i hostingu internetowego, aby uruchomić witrynę, co zwykle kosztuje odpowiednio 14,99 USD rocznie i 7,99 USD miesięcznie.

Na szczęście opracowaliśmy specjalną ofertę dla użytkowników WPBeginner. Możesz założyć stronę internetową za jedyne 2,75 USD miesięcznie z Bluehost , oficjalnym dostawcą hostingu zalecanym przez WordPress. Oferują naszym użytkownikom 60% zniżki na hosting z bezpłatnym certyfikatem SSL, bezpłatną nazwą domeny, świetnym czasem pracy i całodobową pomocą telefoniczną.

→ Kliknij tutaj, aby odebrać tę ekskluzywną ofertę Bluehost ←

Dzięki tej specjalnej cenie WordPress jest jednym z najtańszych narzędzi do tworzenia witryn internetowych na tej liście dla małych firm.

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik , jak utworzyć stronę internetową z instrukcjami krok po kroku.

Uwaga: WordPress współpracuje ze wszystkimi popularnymi usługami hostingowymi i jest zalecany przez wiele innych firm, w tym GoDaddy, SiteGround , Dreamhost itp. [ 19459002]

Wszystko gotowe, ale nie masz jeszcze pomysłu na nazwę firmy? Skorzystaj z naszego inteligentnego narzędzia generującego nazwę firmy zasilanego sztuczną inteligencją , aby wymyślić swój pomysł na markę.

2. Konstruktor stron internetowych stałego kontaktu

Constant Contact Website Builder

Konstruktor stron internetowych Constant Contact to inteligentna sztuczna inteligencja. program do tworzenia witryn internetowych, który pomaga w tworzeniu niestandardowych witryn w ciągu kilku minut. To spełnienie marzeń właścicieli małych firm, którzy nie znają technologii.

Zalety

Constant Contact to wiodąca na świecie usługa marketingu e-mailowego . Po wysłuchaniu obaw małych firm zdecydowali się stworzyć światowej klasy kreator stron internetowych oparty na sztucznej inteligencji, który pomoże Ci stworzyć stronę internetową w kilka minut (bez pisania kodu HTML).

Możesz użyć ich kreatora ADI (sztucznej inteligencji projektowej) do stworzenia całkowicie niestandardowego projektu internetowego ze spersonalizowanymi sugestiami dotyczącymi obrazu i treści.

Constant Contact Website Builder Customizer

Ich intuicyjny kreator witryn typu „przeciągnij i upuść” ułatwia dostosowywanie układu witryny. Możesz wybierać z ich biblioteki ponad 550 000 bezpłatnych obrazów o profesjonalnej jakości, aby Twoja witryna wyglądała oszałamiająco wizualnie.

Wszystkie układy szablonów są gotowe do użycia na urządzeniach mobilnych, dzięki czemu Twoja witryna będzie wyglądać świetnie zarówno na komputerach stacjonarnych, jak i urządzeniach mobilnych.

Ponieważ jest to hostowane rozwiązanie dla witryn internetowych, jest to całkowicie bezproblemowe narzędzie do tworzenia witryn. Oferują również całodobowe wsparcie telefoniczne na żywo i wsparcie na czacie, co jest świetne dla małych firm.

Inne funkcje platformy obejmują tworzenie logo, formularze przechwytywania potencjalnych klientów, analitykę witryny internetowej, handel elektroniczny i wiele innych.

Najlepsze w Constant Contact jest to, że jest to darmowy kreator witryn internetowych. Oznacza to, że możesz stworzyć stronę internetową, blog, logo, a nawet sklep internetowy, korzystając z ich bezpłatnego planu.

Kiedy będziesz gotowy do uruchomienia swojej witryny lub rozpoczęcia sprzedaży, musisz przejść na płatny abonament.

Biorąc pod uwagę funkcje, Constant Contact jest zdecydowanie jednym z najlepszych profesjonalnych kreatorów stron internetowych na tej liście, który jest przyjazny dla użytkownika, zawiera dobre narzędzia do edycji i funkcje SEO w doskonałej cenie.

Wady

Ekosystem programistów jest obecnie niewielki, więc nie ma żadnych dodatków innych firm, które można zainstalować na swojej stronie w celu dodania nowych funkcji, których nie oferuje Constant Contact .

Podobnie jak każdy inny kreator stron internetowych, jeśli chcesz podłączyć niestandardową nazwę domeny, będziesz musiał przejść na płatny plan. Zaletą jest to, że zapewniają one wiele narzędzi i integracji stron trzecich bezpośrednio na platformie, aby Twój marketing był skuteczniejszy w docieraniu do nowych i istniejących klientów po doskonałej cenie.

Ceny:

Constant Contact oferuje potężny darmowy kreator stron internetowych, który umożliwia tworzenie stron internetowych, blogów, a nawet sklepów internetowych. Możesz dodawać nieograniczoną liczbę stron internetowych bez dodatkowych kosztów.

Aby uzyskać nazwę domeny, uruchomić witrynę i rozpocząć sprzedaż, musisz kupić plan kreatora witryn, który kosztuje 10 USD miesięcznie (lub 8,50 USD miesięcznie, jeśli jest opłacany z góry).

Wszystkie plany obejmują czat na żywo i wsparcie telefoniczne 24/7.

Jeśli planujesz wprowadzić marketing e-mailowy, możesz rozważyć ich plany Email Marketing lub Email Marketing Plus, które zawierają wszystkie funkcje kreatora witryn internetowych w połączeniu ze wszystkimi zaawansowanymi funkcjami automatyzacji marketingu.

Stały kontakt to doskonały wybór dla małych firm, które nie chcą korzystać z WordPress.

3. Wix

Wix Logo

Wix.com to kolejne popularne oprogramowanie do tworzenia witryn internetowych w chmurze. Oferuje łatwość obsługi w połączeniu z potężnym zestawem funkcji ułatwiających tworzenie witryny.

Zalety

Kreator stron internetowych Wix jest w pełni hostowaną platformą, więc nie będziesz musiał płacić za hosting. Otrzymujesz dostęp do setek szablonów do wyboru dla projektu swojej witryny. Każdy szablon jest w pełni edytowalny dzięki intuicyjnemu narzędziu do tworzenia witryn typu „przeciągnij i upuść”.

Wix Website Builder Screenshot

Wix stworzył również sztuczną inteligencję projektową (Wix ADI), która może zaprojektować dla Ciebie piękną stronę internetową.

Oprócz mnóstwa szablonów, Wix zawiera również dziesiątki darmowych i płatnych aplikacji, które możesz zainstalować na swojej stronie internetowej. Te aplikacje umożliwiają dodawanie nowych funkcji i funkcjonalności do Twojej witryny. Niektóre z nich są tworzone przez Wix, a inne są tworzone przez zewnętrznych programistów.

Wix oferuje bezpłatny plan z ograniczoną przepustowością i pamięcią masową. Możesz jednak skorzystać z tego planu, aby przetestować ich narzędzie do tworzenia witryn typu „przeciągnij i upuść”. Nie zawiera nazwy domeny , więc jeśli zdecydujesz się zachować swoją witrynę, możesz przejść na plan premium.

Otrzymujesz również bezpłatny SSL ze wszystkimi planami Wix, ale musisz go włączyć dla swojej witryny.

Wady

Plany Free i Connect Domain będą wyświetlać reklamy marki Wix w Twojej witrynie. Aby usunąć te reklamy, musisz przejść na ich plan Combo lub Unlimited.

Jeśli kiedykolwiek zdecydujesz się przenieść swoją stronę internetową z Wix , okaże się to dość skomplikowane.

Ich plan Connect Domain, który kosztuje 9,16 USD miesięcznie, umożliwia tylko podłączenie niestandardowej nazwy domeny, więc nadal będziesz musiał kupić nazwę domeny osobno.

Ceny

Wix oferuje ograniczoną darmową wersję z subdomeną marki Wix. Możesz podłączyć domenę za 9,16 USD miesięcznie. Ich plan combo zaczyna się od 14,95 USD / miesiąc i zapewnia bezpłatną nazwę domeny. Plan e-commerce dla sklepów internetowych kosztuje 26,25 USD miesięcznie.

Jeśli interesuje Cię, jak wypada w porównaniu z WordPressem, zobacz nasze porównanie Wix vs WordPress .

4. Gator przez HostGator

Gator Website Builder by HostGator

Gator to popularny kreator witryn internetowych stworzony przez HostGator , jednego z największych dostawców usług hostingowych na świecie. Kreator Gator to kompleksowe rozwiązanie do tworzenia i hostowania witryn internetowych, co czyni go idealnym narzędziem do tworzenia witryn dla małych firm.

Zalety

Gator to w pełni hostowana platforma, więc nie musisz martwić się o oprogramowanie, aktualizacje ani kopie zapasowe.

Otrzymujesz łatwy w obsłudze program do tworzenia witryn internetowych, który umożliwia wybór spośród ponad 200 profesjonalnych szablonów do projektowania witryn. Każdy projekt zawiera proste opcje dostosowywania, które można skonfigurować z poziomu samego konstruktora.

Możesz edytować dowolny element na stronie za pomocą prostego interfejsu typu „wskaż i kliknij”. Możesz także przeciągać i upuszczać często używane elementy, takie jak obrazy, filmy, galeria zdjęć , tekst, kolumny, mapy i formularze kontaktowe .

Gator zapewnia również dostęp do wbudowanej biblioteki zdjęć stockowych, dzięki czemu można wyszukiwać i dodawać piękne zdjęcia do swojej witryny internetowej.

Wszystkie płatne plany obejmują bezpłatną niestandardową nazwę domeny dla Twojej witryny. Plan eCommerce obejmuje również możliwość skonfigurowania sklepu internetowego i sprzedaży produktów online.

Ponieważ Gator jest produktem płatnym, nie sprzedają Twoich danych ani nie wyświetlają żadnych reklam w Twojej witrynie.

Wady

W przeciwieństwie do niektórych innych opcji na liście, Gator nie ma bezpłatnego abonamentu. Nie oferują również bezpłatnej wersji próbnej.

Podobnie jak w przypadku innych prawnie zastrzeżonych twórców witryn na liście, nie możesz zatrudnić programisty, który pomógłby w znacznym zmodyfikowaniu projektu witryny lub dodaniu nowych funkcji do witryny.

Ceny

Płatne plany Gator zaczynają się od 3,84 USD miesięcznie, 5,99 USD miesięcznie za subskrypcję premium i 9,22 USD za plan eCommerce. Jest to zdecydowanie jeden z najtańszych kreatorów stron internetowych na liście.

Gator może być użyty do zbudowania strony internetowej małej firmy, sklepu z ograniczoną liczbą przedmiotów lub galerii zdjęć. Jednak nie może się równać z mocą najpopularniejszego narzędzia do tworzenia stron internetowych, WordPressa.

5. Zyro

Zyro Website Builder

Zyro to potężny i niedrogi program do tworzenia witryn internetowych na rynku. Oferują łatwe w użyciu narzędzie do tworzenia witryn typu „przeciągnij i upuść” z bezpłatnym hostingiem i 87% zniżką na plany premium, co czyni je najtańszym narzędziem do tworzenia witryn na naszej liście.

Zalety

Kreator witryn Zyro umożliwia tworzenie witryn internetowych bez umiejętności projektowania lub kodowania. Ich łatwe w użyciu i potężne narzędzia do projektowania ułatwiają każdemu tworzenie oszałamiających wizualnie witryn internetowych.

Zawiera narzędzie do tworzenia logo, przydatne narzędzia AI i mnóstwo gotowych szablonów witryn internetowych, od których możesz zacząć. Masz również dostęp do ponad 1 miliona wysokiej jakości zdjęć za darmo.

Zyro - Cheap Website Builder Templates

Najlepszą częścią Zyro jest przystępna cena. Jeśli jesteś artystą lub małą firmą z ograniczonym budżetem, najlepszym rozwiązaniem jest Zyro. To najtańszy kreator witryn na rynku, którego cena zaczyna się od 1,89 USD miesięcznie.

Ale nie pozwól, by niskie ceny pomyśleły, że nie jest to potężna platforma do tworzenia witryn. Zapewniają dużą dyspozycyjność i niezawodność.

Z każdym planem otrzymujesz nowe, potężne funkcje. Na przykład w planie Unleashed otrzymujesz integracje marketingowe, takie jak Google Analytics, retargeting na Facebooku, remarketing odwiedzających itp.

Mają również plany eCommerce, które umożliwiają dodawanie nieograniczonej liczby produktów, akceptowanie płatności online, oferowanie kuponów rabatowych, zarządzanie zamówieniami, zarządzanie zapasami, a nawet łączenie Twojego sklepu z Amazon, Instagramem i Shopify.

Wady

Nie jest łatwo zmienić wybrane szablony. Ponieważ Zyro nie jest oprogramowaniem typu open source, brakuje w nim integracji i dodatków innych firm, które oferuje WordPress.

Ich plan początkowy jest nieco ograniczony pod względem funkcji i nie obejmuje bezpłatnej domeny, ale zawiera wszystkie podstawowe elementy potrzebne do zbudowania witryny internetowej.

Chociaż Zyro oferuje funkcje blogowania, nie jest to prawdziwa platforma blogowa, więc brakuje im funkcji, takich jak możliwość planowania postów na blogu itp.

Ceny

Podstawowy plan Zyro zaczyna się od 1,89 USD miesięcznie. Plan Unleashed, który obejmuje bezpłatną domenę, zaczyna się od 3,09 USD miesięcznie. Plan eCommerce kosztuje 8,99 USD miesięcznie, ale jest ograniczony do 100 produktów. Jeśli chcesz mieć nieograniczoną liczbę produktów, powinieneś mieć plan eCommerce Plus, który kosztuje 14,99 USD miesięcznie.

Zyro jest zdecydowanie najtańszym narzędziem do tworzenia stron internetowych dostępnym na rynku i zawiera wspaniały zestaw funkcji.

6. Kreator stron internetowych Domain.com

Domain.com Website Builder

Domain.com oferuje łatwe w obsłudze narzędzie do tworzenia witryn internetowych, które umożliwia utworzenie witryny małej firmy, bloga, a nawet witryny eCommerce za pomocą zaledwie kilku kliknięć.

Zalety

Domain.com oferuje łatwe w obsłudze narzędzie do tworzenia witryn metodą „przeciągnij i upuść”. Możesz zacząć od jednego z setek profesjonalnie zaprojektowanych szablonów i dostosować go za pomocą prostego interfejsu przeciągnij i upuść, aby pasował do Twojej marki.

Wszystkie szablony kreatora witryn Domain.com są zoptymalizowane pod kątem telefonów komórkowych, tabletów i komputerów stacjonarnych. Oznacza to, że Twoja witryna będzie wyglądać świetnie na wszystkich urządzeniach.

Zawiera wszystkie potężne funkcje, których można oczekiwać od dobrze znanego narzędzia do tworzenia witryn, w tym: analitykę witryny, funkcjonalność eCommerce, możliwość dodania bloga do dowolnej witryny oraz bezpłatny certyfikat SSL ze wszystkimi planami.

Plan eCommerce zapewnia również zarządzanie zapasami, zarządzanie podatkami, kupony i rabaty oraz wiele innych zaawansowanych funkcji.

Oferują również czat na żywo i telefoniczną obsługę klienta w celu uzyskania pomocy technicznej, dzięki czemu można łatwo rozpocząć.

Wady

W przeciwieństwie do innych popularnych narzędzi do tworzenia witryn, narzędzie do tworzenia witryn Domain.com nie ma opcji bezpłatnego narzędzia do tworzenia witryn. Nie oferują również bezpłatnej wersji próbnej. Jednak oferują gwarancję zwrotu pieniędzy na wypadek niezadowolenia z produktu.

Ich ekosystem rozszerzeń jest niewielki i nie będziesz w stanie zatrudnić programisty do tworzenia zaawansowanych funkcji, takich jak WordPress, ponieważ nie jest to oprogramowanie typu open source.

Ponieważ jest to platforma prawnie zastrzeżona, migracja witryny z narzędzia do tworzenia witryn Domain.com będzie trudna.

Wreszcie, ich plan początkowy ogranicza Cię tylko do 6 stron internetowych. W przypadku nieograniczonej liczby stron potrzebujesz przynajmniej ich biznesplanu.

Ceny

Plany Domain.com Website Builder zaczynają się od 1,99 $ miesięcznie dla wersji Starter, 6,99 $ miesięcznie dla firm i 12,99 $ miesięcznie dla planu eCommerce.

Wszystkie plany obejmują bezpłatny certyfikat SSL, nieograniczone miejsce na dane, funkcje bloga i wsparcie telefoniczne.

Jeśli szukasz profesjonalnego narzędzia do tworzenia witryn, to narzędzie do tworzenia witryn Domain.com jest doskonałą opcją. Jeśli jednak potrzebujesz zaawansowanych funkcji i większej kontroli nad treścią, nic nie przebije WordPressa z własnym hostingiem (opcja nr 1 na naszej liście).

7. BigCommerce

BigCommerce

BigCommerce to najlepszy na rynku kreator witryn e-commerce. Jeśli chcesz stworzyć skalowalny sklep internetowy, BigCommerce jest platformą dla Ciebie. Ma wbudowane wszystkie niezbędne funkcje, dzięki czemu możesz utrzymać niskie koszty ogólne i wysokie marże.

Zalety

BigCommerce to w pełni hostowane rozwiązanie eCommerce, więc nie musisz martwić się o szybkość witryny, bezpieczeństwo ani aktualizacje. Zajmują się za Ciebie stroną serwerową i techniczną, dzięki czemu możesz skupić się na rozwoju swojej firmy.

W przeciwieństwie do innych hostowanych rozwiązań eCommerce, BigCommerce ma natywną integrację z WordPress, która pozwala wykorzystać elastyczność WordPressa, jednocześnie wykorzystując bezgłową moc eCommerce BigCommerce. Mówiąc najprościej, Twoja witryna będzie szybka i bezpieczna, niezależnie od tego, ile ruchu uzyskasz.

BigCommerce integruje się ze wszystkimi popularnymi bramkami płatniczymi, w tym Stripe (karty kredytowe i ACH), PayPal, Apple Pay, Square, Amazon Pay, Visa Checkout, Chase Pay, Ayden i nie tylko. W przeciwieństwie do Shopify, BigCommerce nie pobiera opłaty transakcyjnej za korzystanie z tych bram płatniczych.

Możesz zacząć od jednego z wielu gotowych szablonów stron internetowych i dostosować go do swoich potrzeb za pomocą prostego narzędzia do tworzenia witryn typu „przeciągnij i upuść”.

BigCommerce Design Builder

BigCommerce zawiera wiele wbudowanych funkcji obsługujących optymalizację współczynnika konwersji, takich jak porzucanie koszyka, ulepszone wyszukiwanie produktów, recenzje produktów, kupony i nie tylko. Aby uzyskać dodatkowe funkcje, możesz połączyć się z aplikacjami innych firm z ich sklepu z aplikacjami.

Najlepszą częścią jest ich pulpit nawigacyjny, który pozwala zobaczyć wskaźniki, które pomogą Ci pewnie rozwijać firmę.

Wady

Jeśli dopiero zaczynasz, ceny BigCommerce będą nieco wyższe niż w przypadku innych kreatorów witryn na liście.

Ponieważ jest to platforma prawnie zastrzeżona, migracja z BigCommerce będzie trudna.

Ceny

BigCommerce obejmuje 15-dniowy bezpłatny okres próbny dla wszystkich planów. Ich podstawowe plany za 29,95 USD miesięcznie, które zawierają wszystkie niezbędne funkcje, których będziesz potrzebować. Możesz przejść na plan Plus, który kosztuje 79,95 USD miesięcznie, aby uzyskać dodatkowe funkcje optymalizacji konwersji. Ich plan pro kosztuje 249,95 USD miesięcznie i zawiera wszystkie zaawansowane funkcje, których możesz potrzebować.

Najlepszą częścią BigCommerce w porównaniu z Shopify i innymi platformami eCommerce stron trzecich jest to, że mają bezproblemową integrację z WordPress , co może być ogromnym plusem, jeśli chcesz połączyć elastyczność WordPress z moc BigCommerce.

To jeden z powodów, dla których BigCommerce znajduje się wysoko na naszej liście najlepszych kreatorów witryn.

8. Shopify

Shopify

Shopify to kolejny popularny kreator witryn eCommerce zaprojektowany specjalnie dla sklepów internetowych i witryn e-commerce . Obsługuje ponad pół miliona firm z milionem aktywnych użytkowników. Na platformie Shopify sprzedano produkty warte ponad 40 miliardów dolarów.

Zalety

Shopify to kompleksowe, w pełni hostowane rozwiązanie, co oznacza, że ​​nie musisz martwić się o zarządzanie oprogramowaniem, instalowanie aktualizacji ani utrzymywanie kopii zapasowych . Shopify robi to wszystko za Ciebie.

Oferuje zintegrowane rozwiązanie płatnicze o nazwie Shopify Payments, które umożliwia akceptowanie kart kredytowych. Możesz także dodać zewnętrzne bramki płatnicze, aby akceptować płatności.

Jako kreator witryn e-commerce, Shopify oferuje pełne zarządzanie zapasami, nieograniczoną liczbę produktów, potężne statystyki, łatwe rozwiązania marketingowe, a wszystko to starannie zapakowane pod jednym dachem. Mają setki projektów do wyboru i nigdy nie będziesz musiał dodawać kodu.

Shopify

Dzięki intuicyjnemu interfejsowi typu „przeciągnij i upuść” Shopify bardzo ułatwia tworzenie pełnoprawnego sklepu internetowego. Oferują również punkt sprzedaży w sklepie, który umożliwia sprzedaż produktów w Twojej lokalizacji, przy jednoczesnym akceptowaniu wszystkich kart kredytowych i korzystaniu z narzędzi Shopify do zarządzania zapasami, wysyłką, marketingiem i statystykami.

Możesz nawet zintegrować Shopify z WordPress , umożliwiając jednoczesne korzystanie z obu wspaniałych rozwiązań.

Wady

Jeśli dopiero zaczynasz, ceny Shopify mogą być nieco wyższe niż w przypadku niektórych innych kreatorów witryn na tej liście.

Jeśli kiedykolwiek zechcesz przenieść swoją witrynę z Shopify , będzie to dość trudne.

Ceny

Podstawowy plan Shopify kosztuje 29 USD miesięcznie. Możesz go uaktualnić do Shopify za 79 USD miesięcznie lub Advanced Shopify za 299 USD miesięcznie. Shopify oferuje również plan Shopify Lite za 9 USD miesięcznie, który zasadniczo umożliwia dodanie przycisku kupna na dowolnej stronie internetowej.

Jeśli potrzebujesz bezproblemowego narzędzia do tworzenia witryn e-commerce, Shopify może być dla Ciebie idealną opcją.

9. WordPress.com

WordPress.com

WordPress.com to usługa blogowania i hostingu witryn internetowych prowadzona przez Automattic. Jest tworzony przez Matta Mullenwega, współzałożyciela oprogramowania open source WordPress, stąd nazwa WordPress.com. Aby dowiedzieć się więcej, zobacz nasz artykuł na temat w jaki sposób są powiązane z WordPress.com i WordPress.org .

Jednak WordPress.com to nie to samo, co samoobsługowy WordPress.org. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasze porównanie WordPress.com z WordPress.org .

Zalety

WordPress.com to usługa hostingu witryn internetowych oparta na tym samym oprogramowaniu WordPress, ale z całkowicie niestandardowym interfejsem użytkownika. Nie musisz martwić się o oprogramowanie i kopie zapasowe, ponieważ zajmuje się tym WordPress.com.

Ich darmowe i płatne plany mają inny zestaw funkcji. Wszystkie plany pozwalają użytkownikom wybierać spośród setek darmowych i płatnych motywów WordPress. Następnie możesz użyć wbudowanego dostosowywania, aby dodać tytuł witryny, użyć widżetów, dodać menu nawigacyjne i tak dalej.

WordPress.com

Nie oferuje tej samej funkcji przeciągania i upuszczania, co inne kreatory witryn. Jednak do pewnego stopnia można łatwo dostosować projekty.

Zawiera potężne narzędzia do edycji, które blogerzy uważają za naprawdę pomocne.

Wady

Nie możesz instalować niestandardowych wtyczek lub motywów, chyba że zaktualizujesz ich biznesplan.

Plany Premium i niższe nie mają funkcji handlu elektronicznego ani obsługi sieci reklamowych innych firm. Dzięki biznesplanowi możesz korzystać z WooCommerce i zewnętrznych sieci reklamowych. Jednak nadal będziesz musiał przestrzegać warunków korzystania z usługi WordPress.com.

Ceny

Podstawowy darmowy plan jest bardzo ograniczony. Ich osobisty plan zaczyna się od 4 USD miesięcznie, rozliczanych co roku i obejmuje niestandardową domenę. Plan premium kosztuje 8,25 USD miesięcznie, rozliczany co roku i daje możliwość zarabiania na swojej witrynie i zaawansowanego dostosowywania projektu. Biznesplan kosztuje 24,92 USD miesięcznie, rozliczany co roku i daje możliwość korzystania z e-commerce i niestandardowych wtyczek.

10. Weebly

Weebly logo

Weebly to łatwe w obsłudze oprogramowanie do tworzenia witryn internetowych z mnóstwem świetnych projektów i funkcjonalności. It includes a beautifully crafted page builder which allows you to edit your website without learning any coding skills.

Pros

Weebly is a fully hosted platform, so you don’t need to install and manage any software. They take care of hosting your website and managing all the software that runs in the backend.

It comes with dozens of website designs to use as an starting point for your website. These gorgeous designs are fully editable using Weebly’s live page editor.

Weebly

Weebly also comes with built-in support for ecommerce. This allows you to easily create an online store and start selling.

Each Weebly site comes with built in features for contact forms , photo galleries, sliders, and more. This allows you to easily add features to your website without any complicated setup process.

Given the ease of use and great features, Weebly is consistently rated among the best DIY website builders for beginners.

Cons

Weebly.com offers a fully hosted platform, so you are locked to the features they offer. You cannot hire a developer or designer to add new functionality or feature to your website.

Weebly charges 3% transaction fees on every purchase made through your ecommerce store. You’ll need to upgrade to their business plan to avoid these additional fees.

Pricing

Weebly comes with a very basic free plan. Their paid plans start from $8 per month billed annually. The pro plan costs $12 per month, and their business plan costs $25 per month.

If you are wondering how it stacks up against WordPress, then check out our comparison of Weebly vs WordPress .

11. Squarespace

Squarespace

Squarespace is a popular professional website builder known for its great designs and ease of use.

Pros

Squarespace comes with enterprise-grade infrastructure for hosting your website. This secure and robust platform allows you to focus on growing your business without worrying about hosting.

Squarespace includes tons of website designs to get started. All of these designs are completely ready for all types of content. They are fully editable, and Squarespace even allows you to use multiple templates for the same website at once.

Squarespace

Adding content to your website is very easy on Squarespace. Just point anywhere on your website and start typing. You can easily drag and drop items on pages to create your own layouts in minutes.

Squarespace also has an ecommerce plan which allow you to add an online store to your website. It offers a nice interface to manage your products, inventory, orders, coupon discounts, and more.

Cons

Squarespace offers limited integrations with third-party service which can be a hurdle in growing your business.

Their ecommerce plans only allow Stripe, Apple Pay, and PayPal for payment processing. You cannot add additional payment gateways.

Pricing

Squarespace websites start from $12 per month and $18 per month. Their online stores start from $26 and $40 per month.

Squarespace is a beautifully designed platform that offers very easy to use features. It can be perfect if you just want to quickly build a website.

If you are wondering how it stacks up against WordPress, then take a look at our comparison of Squarespace vs WordPress .

12. Dreamhost Website Builder

DreamHost Website Builder

DreamHost website builder is a new website builder software that is built on top of WordPress. It is available as part of all DreamHost hosting plans which starts as low as $2.59 / month with a free domain making it the cheapest website builder in our list.

Pros

DreamHost WP website builder is built on top of WordPress, and it is powered by BoldGrid, so you get full advantage of WordPress with a customized user experience. DreamHost’s website builder allows you to choose a professional design from their gallery of themes.

After that, you can customize those designs with a drag and drop customizer. You can point and click on any item in the preview section to edit its properties. You can change colors, fonts, layouts, navigation menus , and widgets with ease.

BoldGrid

Need a staging website ? DreamHost’s BoldGrid builder creates one for you with a single click. This allows you to test out your new designs, layouts, plugins, and themes before making it live for everyone to see.

It also comes with a full WYSIWYG page editor. No more guess work when editing your pages in WordPress. You’ll get exactly what you see on your page editor window. You can also use GridBlocks to simply drag and drop elements to your page and build your own layouts from scratch.

DreamHost WP site builder can be used to create to any type of website with a custom domain name. Since it’s built on WordPress, it’s easy to add blogging functionality, powerful SEO and social media features, eCommerce features, and more.

All DreamHost website builder themes are ready for WooCommerce . This allows you to easily create a storefront using their drag and drop website builder (see our list of best WooCommerce hosting companies ).

Cons

DreamHost WP website builder runs on top of WordPress, so you will still need a self-hosted WordPress.org website to use it.

But the good part is that WordPress comes pre-installed with all DreamHost plans. You also get other powerful features included with DreamHost as well.

DreamHost does not come with a free plan, but they do offer a 97 day money back guarantee.

Pricing

DreamHost WP website builder is available as part of all DreamHost plans starting as low as $2.59 per month for 1 website.

WPBeginner readers also get a free domain, free SSL certificate, and free domain privacy with the Starter DreamHost plan which also comes with a 97 day money-back guarantee.

This makes DreamHost one of the most affordable website builder in the market.

13. GoDaddy Website Builder

GoDaddy Website Builder

GoDaddy is one of the largest domain name and hosting service providers in the world. They offer a simple online website builder with hosting included.

Pros

GoDaddy Website Builder is a simple and easy tool to create professional looking websites. It comes pre-loaded with several ready to use blocks that you can drag and drop to build different layouts.

GoDaddy Website Builder

It also has integrated photo library with professional images from Getty Photography that you can use on your website. You can also upload your own photos and create image galleries.

GoDaddy website builder works on smaller screens too. This allows you to work on your website on the go using your mobile phone or tablet.

Cons

It is not as feature rich and flexible as most other website builders on this list. It offers limited set of features with fewer design options.

It is quite difficult to move your website from GoDaddy Website Builder to WordPress .

Pricing

Personal plan costs $5.99/month, business plan for $9.99/month, and business plus plan for $14.99/month. All plans are billed annually.

GoDaddy Website Builder can be used for a basic website with a few pages. However, it is not a good choice to build content rich websites.

Our Pick for The Best Website Builder

After carefully evaluating all the popular online website builders, we believe that WordPress.org outperforms all website builders in overall performance, ease of use, price, and flexibility.

WordPress is an excellent choice for beginners, personal websites, and business websites. Some of the world’s top brands are using WordPress on their websites. See all the reasons to choose WordPress as your website builder.

If you want to build your website with the best website builder, then get started with WordPress by using Bluehost . It is definitely our #1 choice.

You can read our step by step guide on how to make a website for detailed instructions.

Looking for business name ideas? Try our A.I powered business name generator tool to find creative brand name ideas.

If you’re looking to build an online store (eCommerce website), then we recommend BigCommerce as the best eCommerce website builder because it offers all the features that you will need at the best price.

If you want a WordPress alternative , then we recommend using either Constant Contact Builder or Gator.

Constant Contact Website Builder is the best free website builder. It offers an intelligent A.I powered website builder for small businesses that helps you build a custom website within minutes. You can get started for free to build a blog, business, website, and even an online store.

Gator is a premium website builder platform offered by the popular web hosting company, HostGator . It has a lot of powerful features that you’d need to get started.

We hope that our website builder reviews helped you choose the best website builder for your project. You may also want to see out list of tools to help you grow your website .

Website Builder FAQs

Having helped over 200,000+ users start their website, we have answered quite a lot of questions. Below are some of the answers to the most frequently asked questions about website builders.

Are website builders worth it?

Yes, overall website builders are an extremely cost efficient way to build a website. Instead of paying thousands of dollars to hire a web developer, you can use the easy to use drag-and-drop interface that website builders offer to build your own website for a low monthly fee.

Which website builder software do professional web designers use?

These days even professional web designers use a website builder like WordPress to build their client websites because they can build any type of website using WordPress plugins and themes.

The drag and drop WordPress page builders make it easy for professional web designers to create custom websites for clients while saving time which allows them to serve more clients and make more money each month.

Is it better code your own website than use a website builder?

In the old days, knowing how to code a website from scratch was worth it, but these days almost all professional developers and designers use a website builder platform or open source CMS software to build websites.

Website builder platforms have gotten really good, and they simply let you do more in less time.

Can I switch my website builder software later?

No, with the exception of WordPress, most website builders make it really hard to switch away from them. This is why it’s extremely important to choose the right website builder that you can grow with.

There are third-party services, tools, and tutorials that can help you switch website builder software with varying degrees of success.

For example, you can use our Weebly to WordPress migrator to switch from Weebly to WordPress.

We also have detailed tutorials on:

Is WordPress really free? What’s the catch?

Yes, WordPress.org is an open source software that’s 100% free for everyone to use. It’s built by a community of developers under the guidance of the non-profit WordPress foundation.

WordPress is licensed under GPL which means anyone can use it, modify it, and redistribute it. It gives you full freedom and ownership over your website content.

The only catch is that to use WordPress, you need to have a domain name and web hosting which is true for all websites.

You can learn more about why is WordPress free and what are the costs .

How do other free website builders make money if I use it for free?

Most free website builders make money by selling ads on your website. For example, if you use the free Wix plan, then they will show ads on every page of your website. This does not look professional.

Outside of that, most website builder software offer limited freemium versions to get customers to try their platform, and they make money when you upgrade to their paid plans.

Only WordPress.org offers the full-featured website builder for free, and since it’s an open source project, they do not show any ads on your site.

How can I create my own website for free?

If you want to start a website for free, then you can use Constant Contact website builder . You can signup for a free account (no credit card needed).

You can use their guided ADI (artificial design intelligence) wizard to create a completely custom web design with personalized image and content suggestions.

When you’re ready to take it live with a custom domain name, then you’ll be required to purchase a paid plan.

How can I get a free domain name?

The best way to get a free domain name is to choose a website builder platform that offers a free domain as part of their paid plan.

Here are the best website builder platforms that offer a free custom domain:

For more details, see our guide on how to register a domain name for free .

Do I need a custom domain to build a website?

No, you do not need a custom domain to build a website, but having one does help boost your credibility.

Often free website builders will give you a branded subdomain like yoursite.wix.com, but this does not look professional.

This is why we recommend everyone to get a custom domain name, especially if you’re serious about your online presence.

Do I need to buy web hosting to build a website?

Yes, all websites need web hosting because that’s where your website files are stored. When you purchase a website builder subscription, you’re technically buying web hosting from them.

As your website grows and get higher traffic, most website builder platforms will ask you to upgrade your subscription to a higher plan.

See our comparison of the best WordPress hosting companies for more details.

Are there any hidden costs to building a website?

The hidden costs of building any website are addon services such as email marketing services , business phone services , professional business email address , SEO tools , and other third-party extensions / apps that you may need (varies based on the type of site).

We have written a detailed guide on how much does it cost to build a WordPress site (with tips on how to keep it low budget).

Other typical hidden costs in website builders are: storage space, bandwidth, domain renewal costs after first year, higher renewal pricing on some platforms, and aggressive upsell from sales team.

Which is the best website builder for SEO?

We believe that WordPress is the best website builder for SEO. We use it to build all our websites, and we’re not alone.

Every SEO expert agrees that WordPress is the most SEO friendly website builder, and this is why over 39% of all websites use WordPress.

Learn how to make a WordPress website (step by step) .

Which is the best website builder for eCommerce?

Just about every website builder claims to have eCommerce features, but we believe that WooCommerce (WordPress) , BigCommerce , and Shopify are the best website builder for eCommerce.

Which is the best website builder for A/B testing?

You can do A/B testing on just about every website builder. To do this, you’d need third-party tools like OptinMonster , Google Optimize , etc.

Some website builders like WordPress, Shopify, and BigCommerce make it easy to setup A/B testing compared to others.

Are there any website builder in this list that you would personally avoid?

We typically do not like closed website builder platforms because they lock you in and make it harder to switch. If we had to pick one to avoid, then we’d say avoid Wix because it’s the hardest platform to switch away from. They aggressively try to upsell on every step of the way.

We’ve been building websites since 1998 and have tried many platforms. For the last decade, we always favor WordPress because it’s open source and gives you full ownership of your content.

Which are the top 3 best website builder in your opinion?

Our top 3 choices for the best website builder software are:

 1. WordPress – Best website builder (overall).
 2. Constant Contact – Best free website builder.
 3. WooCommerce or BigCommerce – Best eCommerce website builder.

No this last question is not a joke. Poważnie otrzymujemy to pytanie nawet po skierowaniu ludzi do tego przewodnika.

If you liked this article, then please subscribe to our YouTube Channel for WordPress video tutorials. You can also find us on Twitter and Facebook .

Disclaimer: to help avoid choice paralysis, we only compared the top 13 website builder platforms. This list doesn’t include other website builder platforms like Site123, Duda, Jimdo, SiteBuilder, Webflow, Format, Carrd, Ucraft, Google Sites, Webs, 1&1, Adobe Muse, Yola, Web.com, Webnode, etc because we believe the solutions mentioned in this article are simply better.