Jak wybrać najlepszy hosting WordPress w 2021 roku (w porównaniu)

Najlepsze porównanie hostingu WordPress (2021)

Teraz, po przejrzeniu najlepszych firm hostingowych WordPress wymienionych powyżej, nadal możesz się zastanawiać, która z nich jest najlepsza dla Twojej firmy?

Aby pomóc Ci wybrać najlepszy hosting WordPress, stworzyliśmy dla Ciebie kilka dodatkowych zasobów:

 1. Quiz o hostingu WordPress
 2. Szczegółowe porównanie wydajności hostingu WordPress
 3. Porównanie funkcji hostingu WordPress obok siebie
 4. Hosting WordPress (infografika)
 5. Często zadawane pytania dotyczące hostingu WordPressa

Naszym celem jest pomóc Ci podjąć właściwą decyzję, ponieważ wybór niewłaściwego dostawcy może mieć negatywny wpływ na SEO, szybkość i sprzedaż Twojej witryny.

Quiz o hostingu WordPressa

Bardzo łatwo jest zostać przytłoczonym nadmiarem informacji. Często użytkownicy czytają ten przewodnik i wysyłają do nas e-maile z prośbą o spersonalizowaną rekomendację, który hosting WordPress jest najlepszy dla ich potrzeb.

Aby to przyspieszyć, stworzyliśmy silnik rekomendacji hostingu WordPress, który może pomóc Ci zdecydować, który hosting jest najlepszy dla Ciebie w oparciu o Twoje potrzeby.

Wszystko, co musisz zrobić, to dokładnie odpowiedzieć na pytania w poniższym widgecie:

Szczegółowe porównanie wydajności hostingu WordPress

Jednym z powodów, dla których WPleksykon jest najbardziej zaufaną witryną z zasobami WordPress, jest to, że nasze recenzje są oparte na rzeczywistych danych i doświadczeniu.

W przeciwieństwie do innych witryn z recenzjami hostingu WordPress, które po prostu kradną słowa prosto z komunikatów prasowych odpowiednich firm hostingowych, w rzeczywistości rejestrujemy się z każdym dostawcą hostingu WordPress i dokładnie testujemy ich usługi.

Korzystamy z niezależnych narzędzi innych firm, takich jak Pingdom, LoadImpact i Bitcatcha, aby przetestować wydajność i niezawodność każdej firmy, dzięki czemu możemy pomóc Ci wybrać najlepszy hosting WordPress dla Twojej firmy.

Aby dokładnie zmierzyć wydajność we wszystkich firmach hostingowych WordPress, tworzymy przykładową witrynę WordPress u każdego dostawcy usług hostingowych i instalujemy domyślny motyw WordPress. Następnie importujemy fikcyjne treści, w tym obrazy i multimedia, aby nasz test przypominał witrynę przeciętnego użytkownika.

Następnie używamy Pingdom, wiodącej w branży usługi testowania szybkości witryn internetowych, aby zmierzyć szybkość naszej przykładowej witryny w wielu firmach hostingowych.

Używamy również usługi Load Impact (k6) do wysyłania wirtualnych użytkowników (VU) do każdej witryny internetowej, aby zobaczyć, jak serwer hostujący poradzi sobie z większą liczbą żądań z wielu połączeń jednocześnie. Pomaga nam to zobaczyć, jak indywidualna firma hostingowa WordPress działałaby w godzinach największego ruchu.

Wreszcie, używamy usługi Bitcatcha do testowania czasów odpowiedzi serwerów w wielu lokalizacjach geograficznych, w tym w Stanach Zjednoczonych, Londynie, Singapurze, Sao Paulo, Indiach, Sydney i Japonii. Pomaga nam to zdecydować, która firma hostingowa jest najlepsza dla danej lokalizacji geograficznej.

Teraz, gdy znasz już nasz proces testowy, porównajmy wydajność najlepszych firm hostingowych WordPress, aby zobaczyć, która jest najszybszą firmą hostingową WordPress na rynku.

Hosting Bluehost WordPress

Bluehost jest jedną z największych firm hostingowych na świecie i jest oficjalnym dostawcą usług hostingowych zalecanym przez WordPress. Ich pakiety hostingowe są domyślnie wstępnie instalowane z WordPressem.

Oto wyniki naszych testów wydajności Bluehost:

Bluehost speed test results

Jak widać, nasza strona testowa załadowała się w mniej niż dwie sekundy. To szybciej niż 85% wszystkich przetestowanych witryn. Biorąc pod uwagę fakt, że nasza przykładowa witryna nie korzystała z żadnych wtyczek buforujących ani porad dotyczących optymalizacji szybkości , wynik ten jest bardzo dobry.

Po teście szybkości, przeprowadziliśmy test obciążenia obciążenia na serwerach Bluehost. Stopniowo zgromadziliśmy do 100 unikalnych użytkowników naraz, aby zobaczyć, jak serwer będzie obsługiwał zwiększone żądania z wielu połączeń jednocześnie.

Oto zrzut ekranu z wynikami:

Bluehost stress test results

Zielona linia to liczba aktywnych wirtualnych użytkowników w witrynie, a niebieska to czas ładowania serwera. Jak widać, obciążenie serwera pozostawało stabilne przez cały czas trwania testu, nawet przy szczytowym natężeniu ruchu.

Po teście obciążenia, użyliśmy Bitcatcha, aby przetestować dokładniejszy czas odpowiedzi serwera z różnych lokalizacji geograficznych.

Bluehost response time test result

Serwer Bluehost działał wyjątkowo dobrze w Stanach Zjednoczonych ładując się w czasie krótszym niż ułamek sekundy. W innych lokalizacjach odpowiedź była nieco wyższa, ale nadal poniżej sekundy.

Jeśli Twoja grupa docelowa znajduje się w Stanach Zjednoczonych, byłoby to bardzo korzystne dla Twojej witryny.

W naszej szczegółowej recenzji Bluehost oceniliśmy również ich zespół obsługi klienta, funkcje i ceny. Po naszej analizie oceniamy Bluehost jako # 1 dostawcę hostingu WordPress dla małych firm do stworzenia strony internetowej .

 • ZALETY: 63% zniżki na hosting + darmowa domena + bezpłatny SSL (https: //) w cenie
 • ZALETY: Oficjalnie zalecane przez WordPress
 • ZALETY: Darmowe miejsce postojowe
 • ZALETY: Zawiera bezpłatny CDN
 • ZALETY: W zestawie darmowe motywy WordPress i wtyczki WordPress
 • MINUSY: Czasami wsparcie może być powolne

Rozpocznij z Bluehost

SiteGround WordPress Hosting

SiteGround jest jednym z najpopularniejszych i najwyżej ocenianych dostawców usług hostingowych w społeczności WordPress. Oferują plany hostingowe premium, które są specjalnie zoptymalizowane pod kątem WordPress z unikalnymi wewnętrznymi rozwiązaniami w zakresie szybkości i bezpieczeństwa. Dlatego są oficjalnym dostawcą hostingu polecanym przez WordPress.

Oto wyniki naszych testów wydajności SiteGround:

SiteGround speed test result

Jak widać, nasza strona testowa załadowała się w mniej niż sekundę (dokładnie 491 ms) dla serwera w Dallas w Teksasie. Oznacza to, że nasza strona jest szybsza niż 95% testowanych witryn.

Następnie przeprowadziliśmy test Load Impact na serwerach SiteGround, gdzie stopniowo utworzyliśmy do 100 unikalnych użytkowników naraz, aby zobaczyć, jak ich serwer poradzi sobie ze zwiększoną liczbą żądań z wielu połączeń naraz.

SiteGround stress test results

Zielona linia to liczba aktywnych wirtualnych użytkowników w witrynie, a niebieska to czas odpowiedzi serwera. SiteGround działał konsekwentnie przez cały test bez żadnych problemów.

Po teście obciążenia, użyliśmy Bitcatcha, aby przetestować dokładniejszy czas odpowiedzi serwera z różnych lokalizacji geograficznych.

SiteGround server response time from multiple locations

Nasz serwer serwisu testowego SiteGround działał bardzo dobrze w Stanach Zjednoczonych i odpowiadał w mniej niż sekundę dla wszystkich innych lokalizacji.

SiteGround umożliwia zmianę lokalizacji serwera i można wybrać centrum danych bliżej grupy docelowej, aby uzyskać jeszcze lepsze czasy odpowiedzi w tym konkretnym regionie.

W naszej szczegółowej recenzji SiteGround , oceniliśmy również ich obsługę klienta, funkcje i ceny. Po naszej analizie stwierdzamy, że SiteGround jest świetną opcją dla początkujących, ponieważ ich wsparcie jest niezwykle pomocne.

Ich infrastruktura serwerowa jest obsługiwana przez Google Cloud i mają wbudowane funkcje optymalizacji o wysokiej wydajności, takie jak Ultrafast PHP, SG Optimizer i inne, aby nawet podstawowa witryna internetowa była hostowana w chmurze. Z wyjątkiem SiteGround ceny są o 50% niższe niż w przypadku innych popularnych hostów zarządzanych przez WordPress.

 • ZALETY: Najlepsza obsługa WordPressa, dobra dyspozycyjność, duża szybkość i bezpłatny SSL.
 • PROS: Wiele centrów danych na całym świecie (USA, Europa, Azja i Australia).
 • ZALETY: Bezpłatna migracja witryny
 • ZALETY: Środowisko przejściowe, bezpłatny CDN i darmowe motywy WordPress.
 • MINUSY: Brak darmowej domeny, a cena jest nieco wyższa, ponieważ jest to hosting premium.

Pierwsze kroki z SiteGround

HostGator WordPress Hosting

HostGator to popularna firma hostingowa, która obsługuje ponad 8 milionów domen. Podobnie jak Bluehost, oferują wyspecjalizowane usługi hostingowe WordPress.

Oto wyniki naszych testów wydajności HostGator:

HostGator speed test result

Jak widać, nasza strona testowa załadowała się w 1,03 sekundy. To szybciej niż 94% wszystkich przetestowanych witryn.

Jednak jest to nowa witryna internetowa bez ruchu, więc sam test szybkości nie jest najlepszym sposobem oceny jej wydajności. Chcieliśmy zobaczyć, jak będzie działać w warunkach największego natężenia ruchu.

Przeprowadziliśmy test Load Impact na serwerach HostGator, w którym stopniowo utworzyliśmy do 100 unikalnych użytkowników naraz, aby zobaczyć, jak serwer obsłuży zwiększone żądania z wielu połączeń naraz.

HostGator stress test result

Niebieska linia na wykresie to czas wczytywania strony, a zielona pokazuje liczbę użytkowników w witrynie. Jak widać, nasza strona testowa działała bardzo dobrze przez cały test, ze średnim czasem odpowiedzi wynoszącym 203 milisekundy.

Te wyniki są szczególnie dobre w przypadku współdzielonego konta hostingowego, ponieważ współdzielisz zasoby serwera z innymi witrynami hostowanymi na tym samym serwerze. W miarę rozwoju witryny musisz przejść na hosting VPS lub nawet zarządzany hosting WordPress .

Po teście obciążenia, użyliśmy Bitcatcha, aby przetestować dokładniejszy czas odpowiedzi serwera z różnych lokalizacji geograficznych.

Nasza witryna z recenzjami HostGator działała naprawdę dobrze. Czas odpowiedzi serwera pozostał krótszy niż sekunda. W Stanach Zjednoczonych było to zaledwie 26 ms.

W naszej szczegółowej recenzji HostGator oceniliśmy również ich obsługę klienta, funkcje i ceny. Po naszej analizie stwierdziliśmy, że HostGator jest świetną opcją dla rozwijających się firm, ponieważ oferuje plany, które rozwijają się wraz z Twoją firmą.

 • ZALETY: Szybki i niezawodny hosting z dobrym wsparciem 24/7
 • PROS: Tanie ceny początkowe i bezpłatna migracja witryny
 • ZALETY: Bezpłatna domena i bezpłatny SSL w cenie
 • MINUSY: Opłaty za odnowienie są wyższe

Rozpocznij z HostGator

DreamHost Hosting WordPress

DreamHost istnieje od 18 lat i jest znany ze swojego niezawodnego hostingu internetowego. Oferują instalację WordPress za pomocą jednego kliknięcia, a także są oficjalnymi dostawcami hostingu zalecanymi przez WordPress.org.

Oto wyniki naszych testów wydajności DreamHost:

Dreamhost Website Speed Test

Jak widać, nasza strona testowa została załadowana w niecałą sekundę dla serwera w Nowym Jorku. To szybciej niż 93% wszystkich przetestowanych witryn.

Po teście szybkości, przeprowadziliśmy test obciążenia na serwerach DreamHost, aby zobaczyć, jak będzie się on zachowywał w godzinach największego ruchu. Stopniowo zgromadziliśmy do 100 unikalnych użytkowników naraz, aby zobaczyć, jak serwer będzie obsługiwał zwiększone żądania z wielu połączeń jednocześnie.

Oto zrzut ekranu z wynikami:

Dreamhost Load Impact Test

Niebieska linia to liczba aktywnych wirtualnych użytkowników w witrynie, a zielona to czas ładowania serwera. Jak widać, obciążenie serwera pozostało stabilne przez cały test, nawet przy szczytowym natężeniu ruchu.

Po teście obciążenia, użyliśmy Bitcatcha, aby przetestować dokładniejszy czas odpowiedzi serwera z różnych lokalizacji geograficznych.

Dreamhost Server Response Time Test

Serwer DreamHost działał dobrze w Stanach Zjednoczonych, ładując się w czasie krótszym niż ułamek sekundy, a czas odpowiedzi był całkiem niezły na całym świecie.

Ogólnie DreamHost jest świetnym hostem dla stron internetowych w dowolnej lokalizacji geograficznej.

W naszej szczegółowej recenzji DreamHost oceniliśmy również ich obsługę klienta, funkcje i ceny. Po naszej analizie stwierdziliśmy, że DreamHost jest świetną opcją dla firm, które cenią sobie prywatność. Oferują bezpłatną prywatność domeny w każdej ze swoich domen. Niedawno walczyli też z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych o ochronę prywatności jednej z witryn swoich klientów.

 • ZALETY: Dobra prędkość, bezpłatny SSL, darmowa domena z ochroną prywatności i instalacja WordPressa jednym kliknięciem.
 • ZALETY: Oficjalnie zalecane przez WordPress
 • ZALETY: W zestawie bezpłatna zapora sieciowa aplikacji sieciowej
 • MINUSY: Panel sterowania hostingu jest nieco przestarzały.

Rozpocznij z DreamHost

Hostinger WordPress Hosting

Hostinger staje się dobrze znaną nazwą w branży hostingu WordPress, ponieważ oferuje najtańszy hosting WordPress z solidną platformą i wsparciem 24/7 za pośrednictwem czatu na żywo.

Oto wyniki naszych testów wydajności hostingu w Hostingerze:

Hostinger speedtest results

Nasza strona testowa została załadowana w ułamku sekundy, co jest świetne. Jednak sam ten test nie pokazuje pełnego obrazu, ponieważ nasza witryna testowa nie ma żadnego ruchu.

Dlatego użyliśmy Load Impact, aby sprawdzić, jak serwery hostingowe Hostinger będą działać w godzinach największego ruchu.

Stopniowo utworzyliśmy do 100 unikalnych użytkowników naraz, aby zobaczyć, jak ich serwer będzie obsługiwał zwiększone żądania z wielu połączeń naraz.

Hostinger stress test results

Niebieska linia przedstawia czas wczytywania strony, a zielona liczbę użytkowników w witrynie.

Jak widać Hostinger wypadł bardzo dobrze w tym teście. Wraz ze wzrostem liczby wirtualnych użytkowników czas odpowiedzi pozostał na stałym poziomie.

Oznacza to, że jeśli masz witrynę małej firmy, sklep internetowy lub rozwijający się blog, Twoja witryna może z łatwością obsługiwać nagłe skoki ruchu.

Po teście obciążenia, użyliśmy Bitcatcha, aby przetestować dokładniejszy czas odpowiedzi serwera z różnych lokalizacji geograficznych.

Hostinger response time

We wszystkich lokalizacjach hosting Hostingera odpowiedział w czasie krótszym niż sekunda. Czas odpowiedzi był świetny we wszystkich obszarach, szczególnie w Europie i Ameryce Północnej.

Ma to sens, ponieważ Hostinger oferuje siedem różnych centrów danych do wyboru, zlokalizowanych w różnych częściach Stanów Zjednoczonych, Europy, Azji i Ameryki Południowej.

Jeśli większość docelowych odbiorców znajduje się w Ameryce Północnej, Europie, Azji i Ameryce Południowej, Hostinger jest niezwykle szybki i niezawodny.

W naszej szczegółowej recenzji Hostingera oceniliśmy również ich obsługę klienta, funkcje i ceny. Po naszej analizie stwierdziliśmy, że Hostinger Hosting jest świetną opcją dla małych firm, które cenią szybki i tani hosting WordPress. Ich plany rosną wraz z rozwojem Twojej firmy, ale sprawiają, że rozpoczęcie pracy jest naprawdę przystępne.

 • PROS: Duża prędkość, darmowa domena, bezpłatny SSL i darmowa poczta e-mail.
 • PROS: Najtańsze plany WordPress zaczynające się od 0,99 $ / miesiąc.
 • PROS: 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
 • ZALETY: Wbudowana akceleracja WordPress i zarządzane automatyczne aktualizacje
 • MINUSY: Opłaty za odnowienie są wyższe.

Pierwsze kroki z Hostingerem

Najlepszy hosting WordPress (szybkie podsumowanie)

Teraz, gdy zobaczyłeś porównanie wydajności najlepszych firm hostingowych WordPress, nadszedł czas, aby zdecydować, która jest najlepsza dla Twojej firmy.

Dla Twojej wygody stworzyliśmy tabelę z listą funkcji obok siebie, dzięki czemu możesz łatwo porównać najlepsze firmy hostingowe WordPress.

W naszej dogłębnej recenzji hostingu WordPress, doszliśmy do wniosku, że jeśli chcesz założyć bloga , nie możesz się pomylić z Bluehost . Fakt, że oferują bezpłatną domenę i bezpłatny SSL w cenie 2,75 USD miesięcznie, jest bardzo trudny do pokonania.

Ale tak naprawdę nie możesz się pomylić z żadną z czołowych firm hostingowych WordPress, o których wspomnieliśmy powyżej. Wszystkie oferują długi czas pracy bez przestojów, szybkie serwery, wysokiej jakości wsparcie i wyjątkowo niskie ceny.

Wybierz najlepszy hosting WordPress (infografika)

Często programiści i agencje WordPress polecają swoim klientom przewodnik po hostingu WordPress firmy WPBeginner, ponieważ jasno wyjaśnia on różnicę między różnymi typami opcji hostingu i dlaczego są one ważne.

Dlatego stworzyliśmy łatwą do naśladowania infografikę, którą możesz podzielić się ze swoimi klientami lub czytelnikami, aby wyjaśnić, dlaczego wybór najlepszego hostingu WordPress jest ważny dla ich działalności online.

Choose Best WordPress Hosting Infographic Preview

Pamiętaj, aby podać źródło: WPBeginner WordPress Hosting Guide podczas udostępniania infografiki.

Często zadawane pytania dotyczące hostingu WordPressa

Pomogliśmy ponad 400 000 użytkownikom w uruchomieniu ich strony internetowej, więc odpowiedzieliśmy na wiele pytań. Poniżej znajdują się odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące hostingu WordPress.

Czy do uruchomienia strony internetowej potrzebuję hostingu WordPress?

Jeśli chcesz zbudować witrynę WordPress , potrzebujesz hostingu internetowego. Twój serwer hostingowy to miejsce, w którym przechowywane są pliki Twojej witryny. Każda witryna internetowa, którą widzisz online, korzysta z usług dostawcy usług hostingowych.

Czy są jacyś dostawcy darmowego hostingu WordPress?

Tak, jest kilka darmowych firm hostingowych , ale zdecydowanie zalecamy trzymanie się od nich z daleka. W większości przypadków dostawcy darmowego hostingu WordPress umieszczają reklamy w Twojej witrynie. Mogą nawet rozpowszechniać złośliwe oprogramowanie wśród użytkowników. Wreszcie, mogą zamknąć Twoją witrynę w dowolnym momencie bez żadnego powiadomienia. Unikaj osób, które oferują darmowy hosting WordPress, szczególnie jeśli poważnie myślisz o swojej witrynie. Oto 36 powodów, dla których posiadanie „darmowej strony internetowej” jest złym pomysłem .

Ile kosztuje zbudowanie witryny WordPress?

Koszt stworzenia witryny WordPress różni się w zależności od potrzeb. Może wynosić od 100 do nawet 30 000 USD. Stworzyliśmy szczegółowy przewodnik wyjaśniający , ile naprawdę kosztuje zbudowanie strony internetowej WordPress .

Czy muszę mieć moją domenę i hosting WordPress od tego samego dostawcy?

Nie. Możesz kupić swoją domenę od rejestratora nazw domen , takich jak Domain.com , GoDaddy itp. I skorzystać z jednego z wyżej wymienionych dostawców hostingu WordPress. Jeśli jednak nie masz jeszcze domeny, łatwiej jest skorzystać z usług tego samego dostawcy (zwłaszcza, że ​​wielu z nich oferuje bezpłatną domenę z hostingiem).

Czy moge korzystac z tych dostawców hostingu WordPress dla witryny handlu elektronicznego?

Tak, absolutnie możesz. Wszystkie firmy hostingowe WordPress, które zalecamy powyżej, oferują certyfikaty SSL, których potrzebujesz do prowadzenia witryny eCommerce. Jeśli szukasz wyspecjalizowanego hostingu eCommerce, możesz spojrzeć na nasze porównanie najlepszego hostingu WooCommerce .

Jak zabezpieczyć moje konto hostingowe WordPress?

Twoje konto hostingowe to miejsce, w którym przechowywane są pliki Twojej witryny. Dlatego bardzo ważne jest, aby go zabezpieczyć. Najlepszym sposobem zabezpieczenia konta hostingowego WordPress jest użycie silnego hasła i unikanie logowania z lokalizacji publicznych (chyba że używasz VPN ). Zalecamy również przestrzeganie naszego ostatecznego przewodnika po zabezpieczeniach WordPressa , aby chronić swoją witrynę.

Jak zainstalować WordPress na moim koncie hostingowym WordPress?

Każdy polecany przez nas dostawca hostingu WordPress jest wyposażony w instalację WordPress za pomocą jednego kliknięcia. Możesz skorzystać z naszego przewodnika krok po kroku, jak zainstalować WordPress na swoim hoście.

Czy potrzebuję hostingu cPanel WordPress?

cPanel to rodzaj panelu sterowania, z którego korzysta wiele firm hostingowych WordPress. Nie, nie potrzebujesz cPanel, ale ułatwia to instalację, zarządzanie kontami e-mail itp.

Powiedziawszy to, wiele firm tworzy teraz własne niestandardowe pulpity nawigacyjne platformy hostingowej, aby ułatwić ogólne zarządzanie witryną i oferować zarządzany hosting WordPress, taki jak doświadczenie dla start-upów.

Ile ruchu mogą obsłużyć te firmy hostingowe WordPress?

Te firmy hostingowe WordPress obsługują miliardy wyświetleń miesięcznie.

Wielkość ruchu, jaką może obsłużyć Twoja witryna, naprawdę zależy od planu hostingowego WordPress, z którego korzystasz. Większość planów hostingu współdzielonego może wygodnie obsługiwać od 1000 do 2000 odwiedzających dziennie, o ile Twoja witryna jest zoptymalizowana pod kątem wydajności .

W miarę rozwoju Twojej witryny dostawca hostingu WordPress może poprosić Cię o uaktualnienie do hostingu VPS lub zarządzanego hostingu WordPress .

Jeśli dopiero zaczynasz pisać blogi lub tworzyć nową stronę internetową , możesz dosłownie wybrać jedną z firm hostingowych WordPress z naszej listy, a ich najniższy plan będzie w stanie obsłużyć ruch w witrynie.

Czy mogę później zmienić dostawcę hostingu WordPress?

Tak, możesz całkowicie zmienić, jeśli nie jesteś zadowolony ze swojej firmy hostingowej WordPress. Większość firm hostingowych WordPress oferuje bezpłatne usługi migracji, co sprawia, że ​​proces jest dość płynny. Jeśli jednak chcesz przeprowadzić migrację samodzielnie, możesz postępować zgodnie z naszym przewodnikiem krok po kroku, jak przenieść WordPress na nowy host bez przestojów .

Czy lokalizacja mojego centrum danych hostingu WordPress ma znaczenie?

Niektóre z firm hostingowych WordPress, które zalecamy, oferują opcję wyboru centrum danych. Lokalizacja Twojego centrum danych ma wpływ na wydajność Twojej witryny w określonej lokalizacji geograficznej.

Jeśli większość Twoich odbiorców znajduje się w Stanach Zjednoczonych, to chcesz wybrać centrum danych w USA. Jeśli duża część Twoich odbiorców znajduje się w Europie, powinieneś wybrać centrum danych w Europie.

Jeśli nie jesteś pewien, wybierz na razie USA. Zawsze możesz użyć WordPress CDN , aby przyspieszyć swoją witrynę w różnych lokalizacjach geograficznych.

Czy powinienem kupowac miesieczne plany hostingowe WordPress czy zobowiazac sie dlugoterminowo?

Zauważysz, że prawie każda firma hostingowa WordPress oferuje ogromne zniżki na wybór planów długoterminowych. Jeśli poważnie myślisz o swojej stronie internetowej, prawdopodobnie będziesz ją przechowywać przez ponad miesiąc.

Zawsze odradzamy wybieranie miesięcznych planów hostingowych WordPress, ponieważ kosztują prawie dwa razy więcej. To lepsza oferta, jeśli wybierzesz plan 12- lub 24-miesięczny.

Czy potrzebuję jakichś dodatków do hostingu WordPressa?

Często firmy hostingowe WordPress próbują sprzedać Ci wiele różnych usług, takich jak kreator stron internetowych, profesjonalna poczta e-mail, narzędzia SEO itp. Naprawdę nie potrzebujesz tych usług, gdy zaczynasz.

Zalecamy odznaczenie wszystkiego w procesie zamówienia i kupowanie tylko tego, czego naprawdę potrzebujesz: hostingu WordPress.

Możesz kupić te dodatki do hostingu WordPress, jeśli będziesz ich potrzebować w przyszłości, ale często dostępne są darmowe alternatywy dla większości tych funkcji.

Czy firmy hostingowe WordPress oferują profesjonalny markowy adres e-mail?

Tak, większość firm hostingowych WordPress umożliwia utworzenie bezpłatnego adresu e-mail firmy . Zalecamy jednak korzystanie z Google Apps (znanego również jako GSuite), ponieważ jest bardziej niezawodny. Zobacz nasz przewodnik krok po kroku dotyczący konfiguracji profesjonalnego adresu e-mail w aplikacjach Google .

Czy te firmy hostingowe WordPress oferują kopie zapasowe witryn?

Tak, każda firma hostingowa WordPress twierdzi, że codziennie przechowuje kopie zapasowe Twojej witryny. Jednak z naszego doświadczenia radzimy naszym użytkownikom, aby zainstalowali wtyczkę do tworzenia kopii zapasowych WordPress , aby zachować własne kopie zapasowe, ponieważ nigdy nie możesz być zbyt bezpieczny.

Czy są inni dostawcy hostingu WordPress, których nie ma na liście?

Tak, istnieją dosłownie tysiące rozwiązań hostingowych WordPress i po prostu nie możemy ich tutaj wszystkich wymienić, ponieważ spowodowałoby to większe zamieszanie i spowodowałoby paraliż wyboru dla czytelników nie posiadających wiedzy technicznej.

Wypróbowaliśmy każdą dużą firmę hostingową WordPress na rynku, w tym wiele, których nie ma na naszej liście powyżej, takich jak: WP Engine, Flywheel, Kinsta, Cloudways, GoDaddy, LiquidWeb, InMotion Hosting A2 hosting, iPage, Site5, Arvixe, Pantheon, GreenGeeks, JustHost, HostPapa, NameCheap, WordPress.com i nie tylko.

Najlepsze firmy hostingowe WordPress, które wybraliśmy na naszą listę, zapewniają najlepsze funkcje za najlepszą cenę.

Jakie są według Ciebie najlepsze firmy hostingowe WordPress?

Nasze 3 najlepsze wybory dla najlepszych firm hostingowych WordPress to:

 1. Bluehost – Najlepszy ogólny hosting WordPress (wielka wartość).
 2. SiteGround – Najlepsze wsparcie WordPress w branży (hosting premium).
 3. HostGator – Najlepszy hosting WordPress dla małych firm.

Nie, to ostatnie pytanie nie jest żartem. Poważnie otrzymujemy to pytanie nawet po skierowaniu ludzi do tego przewodnika.