Jak zmienić hasło w WordPress (przewodnik dla początkujących)

Czy chcesz dowiedzieć się, jak zmienić hasło do WordPressa? Czasami możesz zapomnieć hasło lub musisz je zmienić ze względów bezpieczeństwa.

Chociaż na stronie logowania znajduje się link do utraconego hasła, który umożliwia zresetowanie hasła, czasami wiadomość e-mail dotycząca resetowania hasła WordPress nigdy nie trafia do Twojej skrzynki odbiorczej, ponieważ Twoja firma hostingowa WordPress nie skonfigurowała go poprawnie.

Innym razem możesz wymusić zmianę hasła WordPress dla każdego użytkownika na swojej stronie ze względów bezpieczeństwa.

W tym przewodniku dla początkujących pokażemy cztery różne sposoby zmiany hasła WordPress w celu uwzględnienia każdego możliwego scenariusza.

How to Change Your Password in WordPress

Zanim zmienisz hasło do WordPressa

Nie możemy wystarczająco podkreślić, że hasła są pierwszą linią obrony przed próbami włamań.

Często użytkownicy używają słabego hasła, ponieważ jest ono łatwe do zapamiętania. Proszę, nie rób tego. Możesz użyć jednego z wielu bezpłatnych i bezpiecznych menedżerów haseł .

Czasami może być kuszące, aby udostępnić swoje hasła WordPress członkom zespołu lub nawet programistom kontraktowym. Nigdy nie powinieneś tego robić.

Zamiast tego zalecamy utworzenie nowego konta użytkownika z odpowiednią rolą użytkownika , aby można było zarządzać uprawnieniami.

W ten sposób możesz łatwo usunąć ich konto, gdy nie należą już do Twojego zespołu, bez konieczności zmiany głównego hasła.

Biorąc to pod uwagę, przyjrzyjmy się różnym sposobom zmiany hasła WordPress.

Samouczek wideo

Zasubskrybuj WPBeginner

Jeśli wolisz instrukcje pisemne, po prostu czytaj dalej.

Jak zmienić hasło do WordPressa w 2 minuty

To najłatwiejszy sposób zmiany hasła WordPress.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zalogować się do swojej witryny WordPress. Możesz to zrobić, wprowadzając adres URL logowania do WordPressa (na przykład https://example.com/login/) w przeglądarce.

Po zalogowaniu przejdź do Użytkownicy »Twój profil z menu WordPress.

Your Profile Page in WordPress

W profilu WordPress, musisz przewinąć w dół do sekcji Zarządzanie kontem, gdzie zobaczysz opcję Nowe hasło. Śmiało i kliknij „Wygeneruj hasło”, aby dodać nowe hasło.

Generate Password in WordPress

WordPress automatycznie utworzy dla Ciebie silne hasło.

Auto Password in WordPress

Możesz kontynuować z tym silnym hasłem lub zmienić je na własne nowe hasło.

Następnie kliknij przycisk „Aktualizuj profil”, aby zapisać nowe hasło.

Create a Strong WordPress Password and Save it

Po zakończeniu zobaczysz powiadomienie o zaktualizowaniu profilu na górze. WordPress wyśle ​​Ci również powiadomienie o zmianie hasła w Twojej skrzynce odbiorczej.

WordPress Profile Updated with New Password

Jak zresetować hasło WordPress po zablokowaniu

Powyższa metoda umożliwia zmianę hasła, gdy masz dostęp do pulpitu WordPress.

Ale co jeśli zgubiłeś hasło i nie możesz się zalogować?

Nie panikuj, istnieje bardzo łatwy sposób na odzyskanie utraconego hasła w WordPress.

Możesz po prostu przejść do strony logowania WordPress (https://example.com/wp-login.php) i kliknąć link „Nie pamiętasz hasła?”.

Recovering lost password in WordPress

Po kliknięciu zostaniesz przeniesiony na stronę resetowania hasła. Musisz podać swoją nazwę użytkownika lub adres e-mail, aby zresetować hasło na swoim koncie.

WordPress password recovery screen

Po zakończeniu WordPress wyśle ​​łącze do resetowania hasła na adres e-mail powiązany z kontem użytkownika.

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik , jak odzyskać utracone hasło w WordPress .

Jak zmienić hasło WordPress z bazy danych

Powyższa metoda „Utracone hasło” jest przyjazna dla początkujących, ale czasami nie możesz jej użyć, jeśli nie masz dostępu do adresu e-mail powiązanego z kontem lub jeśli Twoja witryna WordPress zawodzi wysłać e-mail .

Jeśli wystąpi taka sytuacja, będziesz musiał zresetować hasło WordPress bezpośrednio w bazie danych. Najłatwiej to zrobić używając phpMyAdmin.

Najpierw musisz zalogować się do panelu sterowania swojego hostingu WordPress . Następnie kliknij opcję phpMyAdmin w sekcji Bazy danych.

phpMyAdmin in cPanel

Uwaga: Twój ekran może wyglądać inaczej, ponieważ każdy dostawca hostingu ma swój własny panel sterowania. Jeśli masz problem ze znalezieniem łącza phpMyadmin, skontaktuj się ze wsparciem hostingowym.

Po uruchomieniu aplikacji phpMyAdmin zobaczysz listę wszystkich baz danych. Musisz wybrać bazę danych powiązaną z Twoją witryną WordPress.

Select your WordPress database

Następnie zobaczysz listę tabel w bazie danych WordPress. Musisz poszukać tabeli wp_users na tej liście i kliknąć link „Przeglądaj” obok niej.

Browse user table

Spowoduje to wyświetlenie listy wszystkich użytkowników Twojej witryny WordPress. Na tej stronie musisz kliknąć link edytuj obok swojego konta użytkownika.

Edit user account in phpMyAdmin

PhpMyAdmin wyświetli formularz ze wszystkimi polami informacji o użytkowniku.

Będziesz musiał usunąć wartość z pola user_pass i zastąpić ją nowym hasłem. W kolumnie funkcji wybierz MD5 z menu rozwijanego i kliknij przycisk Idź.

Change password

To wszystko, co udało Ci się zmienić hasło WordPress.

Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym przewodnikiem , jak zresetować hasło WordPress z phpMyAdmin .

Jak wymusić zmianę hasła WordPress dla wszystkich użytkowników

Jeśli Twoja witryna została zhakowana lub w Twojej branży obowiązują pewne przepisy dotyczące zgodności danych, może być konieczne wymuszenie zmiany hasła WordPress dla wszystkich użytkowników.

Można to łatwo zrobić za pomocą wtyczki wygaśnięcia hasła.

Mamy przewodnik krok po kroku, jak wymusić zmianę hasła w WordPress .

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak zmienić hasło w WordPress. Możesz również chcieć zapoznać się z naszym przewodnikiem krok po kroku dotyczącym zabezpieczeń WordPress dla początkujących .

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube z samouczkami wideo WordPress. Możesz nas również znaleźć na Twitterze i Facebooku .