O czym pamiętać, wybierając akcesoria do swojego iPada?

akcesoria do iPada

W Internecie z łatwością można znaleźć setki różnego typu akcesoriów do iPadów – nie bez powodu. Dzięki akcesoriom można po pierwsze zabezpieczyć swój sprzęt przed efektami nieszczęśliwych wypadków (a te mogą zdarzyć się każdemu), a po drugie na różne sposoby ułatwić swoje życie (np. sprawić, że pisanie czy rysowanie przy pomocy tableta będzie wygodniejsze i szybsze).

Poniżej przygotowaliśmy zestaw wskazówek dla osób, które kupiły tablet od Apple i nie wiedzą, czy i jakie akcesoria do iPada są im potrzebne oraz jak je dobrać. Zapraszamy do lektury!

Akcesoria do iPada są bardzo różnorodne – warto zastanowić się, których potrzebujemy

Akcesoria do iPada obejmują między innymi etui, pokrowce, szkła hartowane i folie, kable, przejściówki, zasilacze, klawiatury, akcesoria samochodowe i rysiki. Wymienione produkty (a także wiele innych) występują w różnych wariantach i modelach. To, które z nich i jak bardzo będą potrzebne i przydatne, zależy w dużej mierze od okoliczności, chociaż są pewne wyjątki od tej reguły.

Wysokiej jakości etui i wytrzymałe szkło przyda się praktycznie każdemu użytkownikowi iPada, chyba, że na przykład ktoś chce umieścić go w specjalnym stojaku i tylko w ten sposób z niego korzystać. W takiej sytuacji nie ma zbyt dużego ryzyka uszkodzenia i pokrowiec może być mniej przydatny. Etui występują w różnorodnych wersjach kolorystycznych, mogą też być wykonane z różnych materiałów (np. pokrowce skórzane są dobrą opcją dla osób, którym zależy, aby sprzęt prezentował się maksymalnie elegancko).

Klawiatura do iPada to ciekawa opcja dla tych, którzy chcieliby zamienić swój tablet w pewnego rodzaju mini-laptop, i na przykład ułatwić sobie pracę w podróży lub poza domem. Rysik (zwany też stylusem) przyda się z kolei zwłaszcza artystom, a także fanom sporządzania odręcznych notatek (np. studentom, ale nie tylko). Można zakupić oficjalny rysik od Apple lub zamiennik od innej firmy.

Oryginalne akcesoria czy zamienniki – co wybrać?

Wielu użytkowników iPadów sięga po oficjalne akcesoria od Apple, ale to oczywiście niejedyna opcja. Różnego typu akcesoria do tabletów tej firmy produkują także inne przedsiębiorstwa. Zarówno jedna, jak i druga opcja mają swoje zalety.

W przypadku Apple mamy pewność co do kompatybilności, ale ceny mogą być nieco wyższe niż w przypadku zamienników (chociaż nie zawsze – rozpiętość cenowa produktów firm trzecich jest znaczna). Dużą rolę odegra więc budżet, ale też osobiste preferencje kupującego (np. w zakresie aspektu wizualnego pokrowca).