Poradnik dla początkujących: Jak opublikować stronę internetową w 2021 roku (krok po kroku)

Czy chcesz opublikować stronę internetową, ale martwisz się o techniczne rzeczy?

Jest to błędne przekonanie, że trzeba być projektantem stron internetowych lub programistą, aby zakodować stronę internetową. Istnieje wiele narzędzi, które sprawiają, że super łatwo jest umieścić swoją stronę online bez pisania jakiegokolwiek kodu.

W tym artykule, pokażemy Ci, jak łatwo opublikować stronę internetową z instrukcjami krok po kroku.

A beginners guide on publishing a website online

Korzystanie z kreatora stron internetowych, aby opublikować stronę internetową

Większość początkujących czuje, że muszą nauczyć się programowania i umiejętności projektowania stron internetowych, aby publikować swoje strony internetowe.

To było prawdziwe w pierwszych dniach internetu. W tym czasie, firmy zatrudniały programistów internetowych lub musieli nauczyć się umiejętności kodowania, aby opublikować stronę internetową na własną rękę.

Jednak z biegiem lat wszystko się zmieniło i umiejętności techniczne nie są już przeszkodą w publikowaniu treści w sieci.

W dzisiejszych czasach początkujący, firmy, a nawet deweloperzy używają kreatorów stron internetowych, takich jak WordPress, aby łatwo publikować strony internetowe.

Ponad 69% wszystkich stron internetowych w Internecie są zbudowane przy użyciu kreatora stron internetowych lub platformy CMS. Oznacza to, że nawet deweloperzy nie muszą pisać kodu od podstaw, aby opublikować stronę internetową.

Platformy te pozwalają każdemu na świecie, aby łatwo opublikować stronę internetową i umieścić go w Internecie. Pokażemy Ci najłatwiejszy i najpopularniejszy sposób na opublikowanie strony internetowej (bez konieczności pisania kodu).

1. Opublikuj stronę internetową za pomocą WordPressa

WordPress to najpopularniejszy na rynku kreator stron internetowych, którego hasłem przewodnim jest “Democratize Publishing”. Jest to darmowy (jak w wolności) i open-source oprogramowanie, które każdy może wykorzystać do budowy dowolnego rodzaju strony internetowej.

WordPress mission is to democratize publishing

Ponad 39% wszystkich stron internetowych w Internecie są zasilane przez WordPress.

Aby rozpocząć z WordPress, trzeba będzie nazwę domeny (np. wpbeginner.com) i hosting (jest to, gdzie pliki witryny są przechowywane).

Zalecamy korzystanie z Bluehost. Oferują oni użytkownikom WPBeginner darmową nazwę domeny i hojny 60% zniżki na hosting ($ 2,75/miesiąc).

Jeśli chcesz spróbować alternatywy, a następnie zalecamy SiteGround lub którykolwiek z tych najlepszych dostawców usług hostingowych WordPress.

Następnie trzeba będzie zainstalować WordPress. Mamy krok po kroku samouczek instalacji WordPress, który poprowadzi Cię przez proces instalacji.

Po zainstalowaniu WordPress, zobaczysz pulpit WordPress, który wygląda tak.

WordPress dashboard

Następnie musisz zainstalować i aktywować wtyczkę SeedProd. Aby uzyskać więcej szczegółów, zobacz nasz przewodnik krok po kroku, jak zainstalować wtyczkę WordPress.

SeedProd to najlepsza wtyczka WordPress page builder. Pozwala szybko publikować profesjonalnie zaprojektowane strony internetowe dla Twojej witryny za pomocą prostego interfejsu użytkownika typu “przeciągnij i upuść”.

SeedProd user interface

Jest super łatwy w użyciu i pozwala szybko opublikować witrynę z profesjonalnymi projektami, które są już zoptymalizowane pod kątem sprzedaży, konwersji i SEO.

Alternatywy dla SeedProd

Istnieje kilka popularnych narzędzi do budowania stron dla WordPress. Możesz użyć dowolnego z poniższych, aby opublikować swoją stronę internetową bez żadnych umiejętności kodowania lub projektowania.

  • Beaver Builder – Kreator stron WordPress typu “przeciągnij i upuść” z zaawansowanym dostosowywaniem motywu
  • Divi Builder – Kolejny przyjazny dla początkujących kreator motywów WordPress z mnóstwem gotowych szablonów
  • Elementor – potężne narzędzie do budowania stron dla WordPressa, odpowiednie zarówno dla początkujących, jak i programistów

Wierzymy, że WordPress jest najbardziej przyjazną dla początkujących platformą do publikowania stron internetowych.

Jest on powszechnie stosowany i zaufanych przez miliony początkujących, jak również dużych marek nazwy, takich jak Microsoft, Facebook, a nawet rząd USA używa WordPress do zasilania strony internetowej Białego Domu.

Najlepszą częścią o WordPress jest to, że istnieje ponad 58.000 wtyczek WordPress, które pozwalają dodać tylko o dowolnej funkcjonalności do swojej witryny, takich jak sklep internetowy, formularz kontaktowy, funkcje SEO, i więcej.

Możesz myśleć o wtyczkach jak dodatki lub aplikacje na iPhone’a. Ułatwiają one nawet pierwszym użytkownikom skonfigurować i opublikować stronę internetową, że wyszukiwarki kochają i jest łatwy w użyciu dla swoich klientów.

2. Opublikuj stronę internetową za pomocą Constant Contact Website Builder

Constant Contact Website Build er to napędzane przez AI narzędzie do publikowania stron internetowych, odpowiednie dla początkujących i małych firm.

Constant Contact Website Builder

Jeśli nie chcesz, aby przejść przez kłopoty z zakupem hostingu, nazwy domeny i instalacji oprogramowania aplikacji internetowych, a następnie Constant Contact Website Builder byłoby właściwe narzędzie dla Ciebie.

Jest to AI napędzane narzędzie do publikowania stron internetowych, które pozwala po prostu postępować zgodnie z kreatora krok po kroku. Odpowiesz na kilka pytań i będzie generować idealne układy dla Ciebie w komplecie z treścią dummy.

Możesz dostosować go w dowolny sposób za pomocą prostego interfejsu “przeciągnij i upuść”. Kiedy skończysz, po prostu kliknij przycisk Opublikuj.

Constant Contact customizer

Najlepszą częścią korzystania z Constant Contact Website Builder jest to, że nie musisz się martwić o hosting lub aktualizacje. Otrzymasz również niezawodne wsparcie za pośrednictwem czatu, telefonu i poczty e-mail.

Jeśli chcesz po prostu opublikować stronę internetową małej firmy lub szybki sklep internetowy, to dostaje pracę wykonaną przy bardzo niewielkim wysiłku.

Alternatywy dla Constant Contact Website Builder

Istnieje wiele innych w pełni hostowanych, przeciągnij i upuść platformy publikowania stron internetowych podobnych do Constant Contact. Poniżej przedstawiamy kilka hostingowych kreatorów witryn wybranych przez nasz zespół ekspertów.

  • Wix – szybko rozwijająca się platforma do tworzenia witryn, która posiada wszystkie funkcje, których potrzebujesz do zbudowania witryny.
  • GatorHostGator – w pełni hostowany kreator stron internetowych autorstwa ludzi stojących za HostGatorem. To pochodzi z intuicyjnym przeciągnij i upuść wydawcy z pięknymi szablonami.
  • Domain.com Website Builder – W pełni hostingowy kreator stron internetowych z pięknymi szablonami, aby szybko opublikować stronę internetową.
  • GoDaddy – duży rejestrator nazw domen, które również oferują narzędzia do tworzenia stron internetowych.

Wszystkie te platformy są łatwe w użyciu i pozwalają na publikację witryny bez pisania kodu.

3. Ręcznie opublikować swoją stronę internetową

Dla tych z was, którzy są chętni do nauki i chcą nurkować do podstawowych HTML, CSS i JavaScript, to jest droga, którą można podjąć.

Uwaga: Jeśli nie masz żadnego wcześniejszego doświadczenia z tymi językami programowania, to może zająć ci trochę czasu, aby uzyskać wystarczającą podstawową przyczepność, aby zakodować rozsądnie prezentującą się stronę internetową i opublikować ją online.

Istnieje kilka platform kursów online dla studentów oferujących kursy z zakresu tworzenia stron internetowych dla początkujących. Polecamy sprawdzenie jednego z nich, oferowanego przez CodeAcademy.

Możesz zrobić stronę internetową na swoim komputerze, ale nadal będziesz potrzebował nazwy domeny (adresu internetowego dla swojej strony) i usługi hostingowej, aby opublikować ją online.

Wszystkie strony w internecie potrzebują hostingu. Zapewnia on Państwu miejsce na serwerze internetowym, gdzie można przesyłać i przechowywać pliki witryny.

Możesz zarejestrować się w Bluehost, który jest jednym z największych firm hostingowych na świecie. Oferują oni użytkownikom WPBeginner hojny rabat + darmową nazwę domeny + darmowy certyfikat SSL.

Po zarejestrowaniu się na konto hostingowe, możesz przesłać pliki strony z komputera na swoją stronę internetową za pomocą klienta FTP.

Alternatywnie, jeśli Twój hosting provider ma cPanel, to można użyć ich wbudowany menedżer plików do przesyłania witryny w folderze public_html. To oszczędza od uczenia się, jak korzystać z serwera FTP.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak łatwo opublikować stronę internetową. Możesz również zobaczyć nasz przewodnik na temat tego, jak stworzyć profesjonalny adres e-mail firmy, i jak uzyskać wirtualny numer telefonu biznesowego dla małej firmy.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, a następnie proszę zasubskrybować nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Można nas również znaleźć na Twitterze i Facebooku.