Zapobiegaj spamowi formularza i komentowania (za darmo!) Z Forminatorem

Pozbycie się komentarzy i rejestracji spamu to ciągła bitwa. Ale jeśli uzbroisz się w najlepszą obronę, będziesz lepiej przygotowany do wygrania wojny.

Forminator to darmowa, łatwa w użyciu wtyczka do tworzenia formularzy WordPress, która chroni Twoje formularze przed fałszywymi komentarzami i rejestracjami przez cały czas, korzystając z kombinacji wiodących w branży narzędzi antyspamowych.

Zapobieganie spamowi formularzy i komentarzy w WordPress zaczyna się od zerowania sposobu, w jaki się przedostaje. Ponieważ spamerzy i boty rosną z dnia na dzień, narzędzia, które rozpoznają je (i zatrzymują) z wysokim stopniem dokładności, są niezbędne.

Podczas tworzenia formularza w Forminatorze, podobnie jak rejestracja nowego Użytkownika, możesz włączyć kombinację najbardziej skutecznych metod eliminowania spamu.

W tym artykule przyjrzymy się, jakie są najlepsze narzędzia handlu, jeśli chodzi o zapobieganie spamowi w formie i komentowaniu. Następnie zobaczymy, jak wprowadzić każdy z nich w życie w Ustawieniach Forminatora.

Niedługo zobaczysz, że zabezpieczenia Antyspamowe Forminatora są wybredne i groźne.

Czytaj dalej, lub Skocz do przodu, korzystając z tych linków:

Spójrzmy na Narzędzia w Forminatorze, które pomagają utrzymać spam na dystans.

Potrójne Zagrożenie (Ochrona)

W miarę jak przebiegłe ruchy spamerów i botów nadal rosną, podobnie jak (na szczęście) narzędzia do ich przechytrzenia.

Forminator w pełni wykorzystuje najlepszych dostępnych zawodników. Trzy najlepsze—choć nie niezawodne-są bardzo popularne i skuteczne same w sobie.

Captcha

Forminator ma dwie różne opcje CAPTCHA dostępne do wdrożenia: reCAPTCHA i hCaptcha.

ReCAPTCHA Banner
ReCAPTCHA Banner

Google reCAPTCHA jest liderem w łagodzeniu botów od ponad dekady. Stosując ciągłe uczenie maszynowe w celu przezwyciężenia logiki binarnej tradycyjnych technologii wykrywania opartych na wyzwaniach, aktywnie chroni dane z pięciu milionów witryn.

Wykorzystując zaawansowany silnik analizy ryzyka i wyzwania adaptacyjne, reCAPTCHA chroni złośliwe oprogramowanie przed nadużyciami w witrynie. Tymczasem legalni użytkownicy będą mogli logować się, przeglądać strony, tworzyć konta i wykonywać transakcje bez większego zamieszania–zwłaszcza z reCAPTCHA v3.

reCAPTCHA jest bezpłatna, nawet dla kont firmowych-do 1 miliona ocen miesięcznie.

hCaptcha Banner
baner hCaptcha

hCaptcha jest firmą zorientowaną na prywatność, zapewniającą niezawodne wykrywanie botów, a jednocześnie łatwą do rozwiązania dla ludzi. Przedstawiają one wyzwania związane z CAPTCHA, które są trudne dla botów, ale łatwe dla ludzi, zbierając trudne do oznakowania dane z problemów uczenia maszynowego i wykorzystując je do rozróżnienia, czy użytkownik witryny lub aplikacji jest człowiekiem.

Zarówno reCAPTCHA, jak i hCaptcha są dostępne z widocznymi lub niewidocznymi opcjami w Forminatorze. Rejestracja jest wymagana dla obu, ale jest łatwa i bezpłatna. Możesz użyć jednego z nich w całej witrynie na różnych formularzach, ale tylko po jednym dla każdego formularza. Każdy formularz wymaga własnego zestawu kluczy API.

Akismet

Baner Akismet ” width=”1050″ height=”349″ />baner Akismet

Pomysł CEO Automattic i współzałożyciela WordPress Matta Mullenwega, Akismet jest jedną z najpopularniejszych wtyczek WordPress na WP.org repozytorium, a od 2005 roku prowadzi krucjatę przeciwko spamowi.

Automatycznie sprawdzając komentarze na stronie i zgłoszenia formularzy kontaktowych w ich globalnej bazie spamu, Akismet umożliwia przeglądanie filtrowanego spamu komentarza, który łapie pod kątem fałszywych alarmów, które chcesz przepuścić.

Klucze API są również potrzebne do aktywacji tego narzędzia i są bezpłatne do użytku osobistego. Dostępne są płatne subskrypcje dla Plus, Enterprise i Enterprise Plus, z różnymi funkcjami i punktami cenowymi dla każdej z nich.

Akismet jest zintegrowany z wieloma najczęściej używanymi wtyczkami, co zapewnia płynne wrażenia użytkownika.

Honeypot

Podczas gdy dwie opcje, które właśnie omówiliśmy, są konkretnymi produktami, Honeypot jest metodą. W terminologii komputerowej honeypot jest mechanizmem bezpieczeństwa komputerowego ustawionym w celu wykrywania, odwracania lub, w pewien sposób, przeciwdziałania próbom nieautoryzowanego użycia systemów informatycznych.

Honeypot wykorzystuje operację wabika, aby odeprzeć spam, skonfigurowaną wyłącznie w celu przyciągnięcia i wykrycia potencjalnych napastników. Monitorując wabik, właściciel systemu może wykryć, czy są one celem cyberzagrożeń.

Proces polega na umieszczeniu ukrytego pola przy użyciu JavaScript, CSS (lub podobnych). Spamowanie automatycznie wyszukuje i wypełnia każdy formularz, więc jeśli ten formularz zostanie wypełniony, szanse są bardzo duże, że było to zgłoszenie spamu.

Stosując tę prostą strategię kodowania, boty lądujące na twojej stronie ujawnią się; prosty i skuteczny sposób na zapewnienie, że wysyłasz wiadomości tylko do prawdziwych subskrybentów/klientów, chroniąc ich prywatność i reputację Twojej firmy.

Forminator Banner
Baner Forminator

Skonfiguruj zabezpieczenia Antyspamowe w Forminatorze

Teraz, gdy znamy narzędzia, którymi dysponujemy w wtyczce Forminator, przyjrzyjmy się, jak możemy zaimplementować każde z nich.

Najpierw musisz utworzyć formularz, więc będziemy mieli do czego dołączyć zabezpieczenia Antyspamowe.

Jest to łatwe zadanie, które zajmuje tylko kilka sekund. Po pierwsze, upewnij się, że zainstalowałeś i aktywowałeś Forminator, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.

Utwórz formularz

 1. Przejdź do Pulpitu Nawigacyjnego WordPress > Forminator > formularze, a następnie kliknij niebieski + Utwórz przycisk.
 2. Wybierz Rejestracja (zmieni kolor na niebieski i Dodaj znacznik wyboru w rogu), a następnie kliknij przycisk Kontynuuj.
 3. Wpisz nazwę,a następnie kliknij przycisk + Utwórz.

Formularz stworzony! To proste. Domyślny szablon dodał kilka pól, które możesz dodać lub usunąć.

Creating a Registration Form
Tworzenie formularza rejestracyjnego z szablonem … zrobić za pomocą kilku kliknięć!

Forminator oferuje oszałamiającą gamę opcji i personalizacji, więc tworzenie własnych jest świetną zabawą. Na razie skupimy się z powrotem na narzędziach antyspamowych.

Włącz Captcha

 1. Na stronie edytuj formularz kliknij przycisk Edytuj znajdujący się obok formularza.
 2. Kliknij fioletowy + Wstaw Pola przycisk.
 3. Wybierz Captcha (zmieni kolor na niebieski i doda znacznik w rogu), a następnie kliknij wstawkęprzycisk pola T.
 4. Następnie wybierz typ Captcha/wersję N, której chcesz użyć,tolerancję progu i inne. Co ważne, musimy wprowadzić dla niego klucze API.

recaptcha setup
Aby używać reCAPTCHA w formularzach, należy wprowadzić klucze API.

Uwaga: każdy inny typ Captcha będzie wymagał własnych kluczy w ustawieniach globalnych. Jeśli nie utworzyłeś jeszcze interfejsów API dla swojej witryny, przejdź do Google reCAPTCHA lub hCaptcha i skonfiguruj je (zajmuje mniej niż minutę), a następnie wróć do Forminator, aby zakończyć konfigurację.

 1. Wprowadź oba klucze API,a następnie kliknij niebieski przycisk Zapisz Ustawienia.

Konfiguracja zakończona. Teraz możesz sprawdzić podgląd tego, jak wygląda twój formularz reCAPTCHA.

recaptcha preview
Ładnie wygląda! Wybraliśmy reCAPTCHA v3.

Włącz Honeypot i Akismet

Aby korzystać z funkcji Akismet w Forminatorze, musisz zainstalować i aktywować wtyczkę, więc upewnij się, że najpierw to zrobisz.

 1. Przejdź do Pulpitu Nawigacyjnego Forminatora, a następnie otwórz utworzony formularz.
 2. Na stronie edytuj formularz kliknij zachowanie na lewym pasku bocznym menu, a następnie przewiń w dół do pozycji zabezpieczenia.

  enable honeypot & akismet
  Ustawienia Honeypot i Akismet jednym kliknięciem w Forminatorze.

 3. Przełącz Włącz ochronę Honeypot przycisk ON (przejdzie z szarego na niebieski).
 4. Przełącz Włącz ochronę antyspamową Akismet przycisk ON (przejdzie z szarego na niebieski).
 5. W sekcji Akismet zobaczysz dwie opcje, w jaki sposób Forminator powinien obsługiwać wysyłanie spamu:
  1. Fail Submission – To jest wiadomość odwiedzający zobaczą, jeśli nie sprawdzają spamu. Możesz dostosować to, aby powiedzieć, co chcesz; po prostu wpisz żądany tekst w odpowiednim polu.
  2. Oznacz jako Spam – Wpisy oznaczone jako spam będą przechwytywane w bazie danych, ale nie będą wyświetlane w zgłoszeniach. Ponadto płatności, Wiadomości E-mail z powiadomieniami i inne automatyczne procesy zostaną zablokowane.
 6. Włącz tylko zalogowane zgłoszenie – Włącz tę funkcję, jeśli chcesz zezwolić tylko zarejestrowani użytkownicy do przesyłania formularzy.

Dodatkowe Ustawienia

Istnieje wiele opcji dostępnych dla formularza.

Tak wiele, w rzeczywistości, wymagałoby to zupełnie innego samouczka-a mamy już kilka świetnych-więc nie będę tutaj wchodzić w dalsze szczegóły.

Jednak szybko wymienię niektóre z wielu innych funkcji, abyś mógł zorientować się, jak solidne mogą być formularze w Forminatorze.

 • Lifespan-wybierz termin ważności formularza (nigdy, według daty lub liczby zgłoszeń)
 • Po zgłoszeniu-użyj AJAX, lub przeładuj stronę
 • Powiadomienia e-mail-wysyłaj spersonalizowane wiadomości e-mail do wysłania formularza (zawiera zaawansowane funkcje)
 • Integracje innych firm-łącz się z aplikacjami za pośrednictwem ich interfejsów API (Zapier, MailChimp, Arkusze Google, Slack i inne)
 • Przechowywanie bazy danych-ustaw czas automatycznego usuwania; wiele wartości opcji
 • Prywatność zgłoszeń – wybierz długość przechowywania; obsługa żądań usunięcia
 • Pola-25 (aND rośnie!); plus E-podpisy* (*tylko Wersja Pro)
 • Wygląd-styl projektu, kolory, czcionki, wypełnienie kontenera, Niestandardowy CSS i inne

Forminator to coś więcej niż tylko świetny Kreator formularzy z zaawansowanymi narzędziami do spamu.

Jest również wyposażony w możliwości tworzenia interaktywnych ankiet, zabawnych quizów, widżetów opinii i niektórych popularnych opcji płatności. Naprawdę, coś dla każdego.

Spam? Wypróbuj formy z finezją

Chociaż nie ma sposobu na całkowite wyeliminowanie spamu z sieci, co najmniej nie wiemy o tym Obecnie, istnieje kilka niezwykle skutecznych narzędzi, z których możesz korzystać.

Jedną ze świetnych opcji jest użycie solidnej wtyczki zabezpieczającej—Defender, na przykład, która wykorzystuje banowanie IP.

Innym jest użycie zapory sieciowej, którą zapewni większość dobrych hostów w dzisiejszych czasach. Wafy często mają możliwości blokowania kraju, tak znane lokalizacje spamerów i botów mogą być całkowicie odcięte.

I oczywiście, jak pokazano w tym poście, możesz użyć wtyczki, która umożliwia Captcha, Akismet lub Honeypot. Dzięki Forminator otrzymasz wszystkie trzy najlepsze narzędzia do gry wraz z łatwymi opcjami ich wdrożenia.

Forminator zrobi dużą różnicę w wzmocnieniu twojej obrony przed uciążliwym spamem z komentarzami i rejestracją, zapewniając silny i bezpłatny zasób na wyciągnięcie ręki.