Przewodnik dla początkujących na temat dodawania linków w WordPress

Czy chcesz dodać hiperłącze w WordPress? Niedawno jeden z naszych użytkowników zapytał nas, jak dodać link w WordPress.

Istnieje kilka różnych sposobów dodawania linków w WordPress. Możesz dodawać linki do swoich postów, stron, menu nawigacyjnego, widżetów paska bocznego, obszaru stopki i nie tylko.

W tym obszernym przewodniku dla początkujących pokażemy, jak dodać łącze do postów, stron, widżetów, menu nawigacji i nie tylko w WordPress.

How to easily add a link in WordPress

Ponieważ jest to szczegółowy samouczek, użyj poniższej nawigacji, aby szybko przejść do potrzebnej sekcji:

Dlaczego linki są ważne?

Linki są krwiobiegiem internetu, co czyni je naprawdę ważnymi.

Zasadniczo większość witryn internetowych jest połączonych za pomocą linków, dlatego w pierwszej kolejności wprowadzono termin „sieć” lub „sieć światowa”.

Są to hiperłącza tekstowe, przyciski i inne elementy, które klikasz, aby przejść z jednej strony na drugą lub z jednej witryny do drugiej.

Wyobraź sobie, że odwiedzasz stronę internetową bez linku do kliknięcia. Nie będziesz mieć innego wyjścia, jak tylko kliknąć przycisk Wstecz w przeglądarce.

W przypadku poszczególnych witryn internetowych linki wskazują użytkownikom, gdzie należy kliknąć, aby wyświetlić więcej informacji.

Prawidłowe umieszczenie linków w witrynie pozwala zwiększyć czas spędzany przez użytkowników w witrynie. Pomaga także użytkownikom odkrywać więcej treści, dokonywać zakupów w Twoim sklepie internetowym lub subskrybować biuletyn e-mail .

Biorąc to pod uwagę, przyjrzyjmy się, jak łatwo dodawać linki w różnych obszarach witryny WordPress.

Jak dodawać linki w postach i stronach WordPress

WordPress bardzo ułatwia dodawanie linków do postów i stron na blogu za pomocą edytora bloków.

Po prostu edytuj swój post lub stronę albo utwórz nowy.

Następnie zaznacz tekst, do którego chcesz dołączyć łącze. Ten zaznaczony tekst jest nazywany tekstem kotwicy dla łącza. Teraz kliknij przycisk „Link”:

Pojawi się pole, w którym możesz wpisać adres URL. URL to adres internetowy. Na przykład przewodnik WPBeginner dotyczący zakładania bloga WordPress ma adres URL https://www.wpbeginner.com/start-a-wordpress-blog .

Możesz po prostu skopiować i wkleić adres URL posta lub strony, do której chcesz utworzyć link, na przykład:

Creating a link by pasting in a URL using the WordPress block editor

Kliknij przycisk Zastosuj (Enter), aby wstawić link do swojego posta.

Jeśli tworzysz linki do treści we własnej witrynie, może to być szybsze wyszukiwanie. Wpisz słowo lub dwa z tytułu treści, a WordPress je znajdzie:

Searching for a page to link to using the WordPress block editor

Kliknij tytuł strony lub posta, do którego chcesz utworzyć łącze, a adres URL zostanie automatycznie dodany. Ponownie musisz kliknąć przycisk Zastosuj, aby umieścić link w swoim poście.

Jeśli chcesz ustawić łącze, aby otwierało się w nowej karcie, kliknij strzałkę po prawej stronie. Następnie możesz kliknąć przełącznik i ustawić łącze, aby otwierało się w nowej karcie.

Setting your link to open in a new tab using the WordPress block editor

Uwaga: Zalecamy używanie tej opcji tylko w przypadku łączy do witryn internetowych osób trzecich. W ten sposób Twoi użytkownicy nie opuszczają Twojej witryny podczas jej odwiedzania.

Dodawanie linku w starym edytorze WordPress

Jeśli używasz starszego klasycznego edytora zamiast edytora bloków , to proces dodawania linku jest dość podobny.

Otwórz post, który chcesz edytować, lub utwórz nowy. Znajdź tekst, którego chcesz użyć jako zakotwiczenia linku, i zaznacz go. Następnie kliknij przycisk „Link”, który powinien pojawić się w pierwszym rzędzie przycisków paska narzędzi.

Creating a link using the WordPress classic editor

Następnie możesz skopiować i wkleić adres URL, do którego ma prowadzić łącze, lub wyszukać go, tak jak w edytorze bloków.

Wklejanie adresu URL bezpośrednio do tekstu kotwicy

Innym, jeszcze szybszym sposobem dodania linku zarówno w edytorze bloków , jak i w klasycznym edytorze, jest po prostu wklejenie adresu URL do tekstu kotwicy.

Najpierw skopiuj adres URL, do którego ma prowadzić łącze. Następnie zaznacz wybrany tekst kotwicy w swoim poście.

Następnie możesz kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać „Wklej” lub po prostu nacisnąć Ctrl + V (Windows) lub Command + V (Mac), aby wkleić adres URL.

Paste your link directly into your content

WordPress automatycznie wykryje, że wklejasz adres URL, a nie tekst, i zamieni tekst kotwicy w link.

Zapoznaj się z naszymi wskazówkami dotyczącymi opanowania edytora treści WordPress , aby dowiedzieć się więcej o efektywnym korzystaniu z edytora bloków.

Jak dodawać linki w widżetach tekstowych WordPress

WordPress umożliwia dodawanie widżetów do obszarów witryny bez treści, takich jak pasek boczny, stopka lub inne obszary widżetów.

Niektóre z tych widżetów są zautomatyzowane i nie mają wielu opcji. Na przykład widżet Ostatnie posty automatycznie pokaże linki do ostatnich postów. Nie musisz robić nic więcej.

Jeśli jednak chcesz dodać niestandardowy tekst z linkami na pasku bocznym, możesz użyć widgetu Tekst.

Przejdź do strony Wygląd »Widżety , a następnie przeciągnij widżet„ Tekst ”na pasek boczny lub inny obszar widżetów.

Następnie możesz wpisać swój tekst i dodać łącze, tak samo jak przy dodawaniu go do posta lub strony.

Adding a link in a widget

Po wprowadzeniu zmian kliknij przycisk „Zapisz” pod widżetem.

Jak dodać linki w menu nawigacji WordPress

Czy chcesz dodać linki do menu nawigacyjnego witryny? WordPress jest wyposażony we wbudowany edytor menu typu „przeciągnij i upuść”, który umożliwia tworzenie menu nawigacyjnych i zarządzanie nimi w witrynie WordPress.

Przejdź do strony Wygląd »Menu . Jeśli nie masz jeszcze skonfigurowanego menu, możesz je utworzyć, wprowadzając nazwę menu.

Następnie wybierz strony, które chcesz dodać do menu po lewej stronie, a następnie kliknij przycisk „Dodaj do menu”.

WordPress automatycznie utworzy linki do wybranych przez Ciebie postów i stron. Możesz przesuwać elementy menu oraz w górę iw dół, aby zmieniać ich kolejność.

Możesz także dodać dowolny link do swojego menu. Nie musi to być strona ani post w Twojej witrynie. Na przykład możesz wprowadzić adres URL swojego profilu na Twitterze i dodać go do menu nawigacyjnego.

Aby wprowadzić link, po prostu kliknij strzałkę obok sekcji „Niestandardowe linki” po lewej stronie. Następnie możesz wpisać adres URL i tekst, którego chcesz użyć jako łącza.

Adding a custom link to your navigation menu

Aby uzyskać dodatkową pomoc przy tworzeniu menu, zapoznaj się z naszym przewodnikiem dla początkujących na temat dodawania menu nawigacyjnych w WordPress .

Jak dodać tytuł i Nofollow w linkach WordPress

Często warto nadać linkom tytuł. To jest tekst, który pojawia się, gdy ktoś najedzie kursorem myszy na link, na przykład:

A link with a title

Dodanie tytułu często wyjaśnia, dokąd prowadzi odsyłacz. Może to być pomocne, a nawet uspokajające czytelników.

Jednak WordPress nie pozwala na dodawanie tytułów do linków za pomocą domyślnego edytora. Nadal możesz go dodać, a za chwilę pokażemy, jak to zrobić.

Możesz także chcieć dodać tag nofollow do linków zewnętrznych. To mówi wyszukiwarkom, aby nie przekazywały wyniku SEO Twojej witryny do tego linku, ponieważ nie jesteś właścicielem ani nie kontrolujesz treści w tej witrynie.

WordPress również domyślnie nie obsługuje nofollow.

Metoda 1. Użyj wtyczki AIOSEO w Gutenberg

Wtyczka All in One SEO (AIOSEO) dla WordPressa automatycznie dodaje do linków tytuł, nofollow, sponsorowane i atrybuty UGC.

All in One SEO Title and Nofollow

Metoda 2. Użyj kodu HTML w Gutenberg

Jeśli używasz edytora Gutenberga i nie chcesz korzystać z AIOSEO, musisz ręcznie edytować kod HTML, aby dodać do łączy atrybuty tytułu i nofollow.

Najpierw dodaj link w bloku akapitu w zwykły sposób. Następnie kliknij trzy pionowe kropki i wybierz „Edytuj jako HTML”, jak pokazano tutaj:

Switching to the HTML view of a block in the WordPress block editor

Zobaczysz teraz kod HTML swojego bloku.

Viewing the HTML code for a block in the WordPress editor

Możesz dodać tytuł i / lub atrybut nofollow do linku w następujący sposób:

Więcej informacji o naszej firmie znajdziesz na O nas .

W tytule możesz zmienić „O nas” na cokolwiek chcesz. W przypadku atrybutu nofollow powinno to zawsze wynosić rel = "nofollow" . Nie zapomnij o podwójnych cudzysłowach wokół tytułu i „nofollow”, ponieważ Twój link nie będzie działał poprawnie bez nich.

Metoda 3. Użyj wtyczki z klasycznym edytorem

Jeśli używasz klasycznego edytora, możesz zainstalować i aktywować wtyczkę Title i Nofollow dla linków .

Ta wtyczka doda tytuł, nofollow i sponsorowane pole wyboru do wyskakującego okienka wstawiania linku.

Podświetl tekst kotwicy i kliknij przycisk „Link”, a następnie kliknij trybik:

Locating the cog icon for a link in the classic editor

Zobaczysz wtedy dodatkowe opcje:

Additional options created by the Title and Nofollow for Links WordPress plugin

Aby uzyskać dodatkową pomoc, zapoznaj się z naszym przewodnikiem, jak dodać tytuł i nofollow do wyskakującego okienka z linkiem wstawiania w WordPress , aby uzyskać więcej informacji na temat tej wtyczki.

Jak dodać przyciski linków w WordPress

Czy chcesz dodać przycisk do swoich postów lub stron WordPress? Można to zrobić na wiele sposobów. Najłatwiej jest użyć wbudowanego bloku przycisków WordPressa.

Utwórz nowy post lub stronę albo edytuj istniejący. Następnie kliknij ikonę (+), aby utworzyć nowy blok. Wybierz „Przycisk” z opcji „Elementy układu” lub po prostu wyszukaj blok przycisku.

Adding a 'Button' block to your post or page in WordPress

Możesz wpisać tekst swojego przycisku, klikając kolorowy obszar. W polu „Link” wprowadź adres URL, do którego powinien prowadzić przycisk.

Adding the text and link for your button

Aby zmienić wyrównanie przycisku lub uczynić tekst pogrubionym lub kursywą, po prostu użyj elementów sterujących u góry samego bloku.

Możesz wprowadzić więcej zmian w wyglądzie przycisku w opcjach bloku po prawej stronie ekranu. Na przykład możesz chcieć zmienić kolor lub dodać szerszą ramkę.

Tutaj możesz także zmienić ustawienia linków. Możesz ustawić link, aby otwierał się w nowej karcie, a jeśli chcesz, możesz również dodać atrybut „nofollow” do linku, wpisując go w polu „Link rel”.

The right hand panel where you can edit your button's design and how the link works

A jeśli nadal używasz starego klasycznego edytora WordPress? Możesz zainstalować wtyczkę „Zapomnij o skrótach klawiszowych”, aby łatwo tworzyć przyciski podczas edytowania posta lub strony.

Po prostu zainstaluj i aktywuj wtyczkę Forget About Shortcode Buttons . Następnie utwórz nowy post lub edytuj istniejący.

Zobaczysz ikonę „Wstaw przycisk” na pasku narzędzi po prawej stronie:

The Insert Button icon on the right hand side of the classic editor's toolbar

Kliknij przycisk, a zobaczysz wyskakujące okienko. Tutaj możesz dostosować swój przycisk, wybrać kolory, obramowanie, dodać tekst, dodać ikonę i dołączyć sam link podczas oglądania podglądu na żywo.

Creating a button for your link and customizing the design

Aby uzyskać więcej informacji i szczegółów, zapoznaj się z naszym przewodnikiem na temat dodawania przycisków w WordPress bez używania skrótów .

Jak osadzić połączone treści w WordPress

Możesz łatwo osadzić określone typy treści w WordPress, po prostu wstawiając ich adres URL w swoim poście. Nazywa się to czasem tworzeniem „karty treści” w poście.

Po prostu wklej cały adres URL do własnego bloku akapitu. Cały tweet, w tym obrazy, polubienia, sygnatura czasowa i nie tylko, zostanie osadzony w następujący sposób:

Embedding a tweet by pasting in the link to it in WordPress

Proces jest taki sam dla filmów z YouTube. Po prostu znajdź film, którego chcesz użyć w YouTube i skopiuj adres URL z górnej części okna przeglądarki:

Get the link to your chosen YouTube video from your browser's address bar

Następnie wklej link do swojego posta lub strony. Film zostanie automatycznie osadzony:

Embedding a YouTube video into your post

Oprócz tego, że świetnie nadaje się do postów na Twitterze i filmów na YouTube, ta metoda działa również w przypadku wielu innych typów treści. Więcej informacji można znaleźć w artykule pomocy WordPressa „Osadzanie” .

Jak dodać linki partnerskie w WordPress

Czy chcesz zwiększyć przychody ze swojej witryny, korzystając z linków partnerskich? Marketing afiliacyjny zapewnia stały dochód wielu blogom i stronom internetowym.

Wszystko, co musisz zrobić, to dodać specjalne linki polecające do polecanych produktów i usług. Kiedy Twoi goście kupują te produkty po kliknięciu w Twoje linki, otrzymujesz prowizję.

Problem, z którym boryka się większość początkujących polega na tym, że każdy produkt lub strona internetowa, którą chcą polecić, ma inny adres URL. Śledzenie ich jest trudne, zwłaszcza jeśli polecasz wiele produktów.

Najlepszym sposobem dodawania i zarządzania linkami partnerskimi jest użycie wtyczki do zarządzania podmiotami stowarzyszonymi. Zalecamy użycie Pretty Links lub Thirsty Affiliates .

Obie te wtyczki działają poprzez tworzenie linków przekierowujących, takich jak www.yoursite.com/refer/partnersitename , które kierują ludzi na specjalny link partnerski.

Wtyczki dodadzą nową opcję do twojego menu WordPress, gdzie możesz dodać swoje linki partnerskie. Oto jak to wygląda w przypadku ThirstyAffiliates. Wystarczy skopiować i wkleić specjalny link partnerski w polu „Docelowy adres URL”.

Adding a link in ThirstyAffiliates

Możesz ustawić określone opcje dla swojego łącza po prawej stronie, decydując, czy chcesz go nie obserwować, otworzyć go w nowym oknie / karcie i nie tylko.

Setting the options for your affiliate link with ThirstyAffiliates

Gdy skończysz, kliknij „Zapisz link”.

Po skonfigurowaniu linków partnerskich możesz łatwo dodawać je do swoich postów i stron. W bloku akapitu kliknij strzałkę w dół, a następnie wybierz opcję „Link partnerski”:

Adding an affiliate link to your post

Następnie wpisz początek czegokolwiek, jak nazwałeś ten link partnerski. W naszym przykładzie jest to „Nasz partner stowarzyszony”.

Finding your affiliate link by searching for it

Następnie możesz kliknąć nazwę i kliknąć „Zastosuj”, aby dodać link partnerski do swojego posta.

Jeśli kiedykolwiek zajdzie potrzeba zmiany linku partnerskiego (np. Jeśli firma, do której tworzysz łącze, przeniesie się do innego programu partnerskiego), jest to naprawdę łatwe.

Po prostu zmień to raz na pulpicie nawigacyjnym, w sekcji „ ThirstyAffiliates ” lub „Pretty Links”. Link przekierowujący pozostaje taki sam jak wcześniej, ale będzie teraz przekierowywać do nowego linku stowarzyszonego wszędzie tam, gdzie jest używany.

Więcej przydatnych wtyczek afiliacyjnych znajdziesz w naszym poście na temat najlepszych narzędzi do marketingu afiliacyjnego i wtyczek do WordPressa .

Jak ręcznie dodać link w HTML

Czasami możesz chcieć dodać link do swojej witryny za pomocą kodu HTML. Może się tak zdarzyć, jeśli musisz użyć niestandardowego bloku lub widżetu HTML.

Konieczna może być również bezpośrednia edycja łącza w pliku motywu. Upewnij się tylko, że zawsze używasz motywu podrzędnego , aby nie utracić zmian po zaktualizowaniu motywu nadrzędnego.

Utworzenie linku w formacie HTML jest łatwe. Aby to wypróbować, dodaj niestandardowy blok HTML do posta lub strony. Możesz znaleźć ten blok w sekcji „Formatowanie” lub możesz go wyszukać za pomocą paska wyszukiwania.

Adding a custom HTML block to your post or page

Następnie zobaczysz pole, w którym możesz napisać HTML. Skopiuj ten kod do pudełka:

 Tekst 
 

Powinien wyglądać tak:

The HTML code to create a link

Możesz kliknąć kartę „Podgląd”, aby zobaczyć, jak kod będzie wyglądał w Twoim poście lub na stronie:

Previewing how the HTML will display in the post or page

Teraz kliknij z powrotem do tagu „HTML”. Zmień adres URL na adres URL, do którego ma prowadzić łącze. Zmień słowo „Tekst” na dowolne słowo lub słowa, których chcesz użyć w linku.

Aby dodać tytuł do swojego linku, musisz umieścić go w kodzie w ten sposób. Możesz zmienić „To jest tytuł” ​​ na cokolwiek chcesz.

 Tekst 
 

Jeśli chcesz, aby Twój link otwierał się w nowej karcie, po prostu dodaj target = "_ blank" do kodu HTML, na przykład:

 Tekst 
 

Jeśli chcesz, aby Twój link nie był obserwowany, dodaj rel = "nofollow" , na przykład:

 SMS 
 

Możesz dołączyć wszystkie te elementy naraz. Tak wyglądałby link z tytułem, który otwiera się w nowej karcie i nie jest obserwowany:

 Text 
 

Tak tworzysz odsyłacz w HTML, jeśli kiedykolwiek zajdzie taka potrzeba.

Łącze zakotwiczenia to rodzaj linku na stronie, który prowadzi do określonego miejsca na tej samej stronie. Pozwala użytkownikom przejść do sekcji, która ich najbardziej interesuje.

Spójrz na animowany zrzut ekranu poniżej:

Anchor link preview

Tego typu linki są bardzo przydatne podczas pisania dłuższych samouczków lub treści, dzięki czemu użytkownicy mogą łatwo przejść do sekcji, która ich najbardziej interesuje.

Stworzyliśmy szczegółowy przewodnik krok po kroku, jak łatwo dodawać linki zakotwiczenia w WordPress .

Chcesz dodać linki lub przyciski udostępniania społecznościowego w swojej witrynie?

Te linki ułatwiają użytkownikom udostępnianie treści w ich ulubionych sieciach społecznościowych. Czasami linkom lub przyciskom udostępniania społecznościowego towarzyszy również łączna liczba udostępnień.

Facebook social share button

Nie zalecamy ręcznego dodawania tych linków. Zamiast tego zawsze powinieneś używać wtyczki do udostępniania społecznościowego.

Mamy przewodnik krok po kroku, jak dodawać przyciski udostępniania społecznościowego w WordPress .

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak dodać link w WordPress. Możesz również zapoznać się z naszym przewodnikiem dla początkujących, jak utworzyć profesjonalny firmowy adres e-mail i jak rozpocząć biuletyn e-mailowy , aby zwiększyć grono odbiorców.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube z samouczkami wideo WordPress. Możesz nas również znaleźć na Twitterze i Facebooku .