Czy powinieneś założyć anonimowego bloga? 8 Powodów, aby to rozważyć (i 8 nie)

Nie ma co do tego wątpliwości: żyjemy w świecie over-sharerów. Blogerzy, użytkownicy mediów społecznościowych, wpływowi Celebryci … wydaje się, że każdy chce być Kardashianem w dzisiejszych czasach; dać światu zbliżenie na to, co dzieje się za kulisami ich życia lub podzielić się każdą myślą, która płynie przez ich głowę.

Oto problem z nadmiernym udostępnianiem lub co niektórzy mogą nawet rozważyć mówiąc z kolei: jeśli powiesz niewłaściwą rzecz, może to negatywnie wpłynąć na postrzeganie Ciebie lub Twojej marki przez innych. Podczas gdy osoba publiczna może być w stanie odwrócić uwagę spowodowaną ich wokalizacją lub poparciem niepopularnego lub kontrowersyjnego pomysłu, niekoniecznie działa to w ten sposób dla przeciętnego Joe. Zwłaszcza, gdy twoje myśli są uwiecznione w sieci.

Co sprowadza mnie do dzisiejszego tematu: dlaczego warto założyć anonimowego bloga. Czytaj dalej, lub Skocz do przodu, korzystając z tych linków:

Jako profesjonalista WordPress masz swoje mocne strony. Kodowanie. Projektowanie stron www. Integracja wtyczek i motywów. Strategia UX. Ochrona. Wydajność. Prawdopodobnie również wiele innych umiejętności. Ale co, jeśli jesteś naprawdę pasjonatem innego tematu? Masz już swoje treści związane z WordPress na swoim blogu, więc czy byłoby to takie ważne, aby połączyć tę drugą pasję w nim? Szczerze, to zależy.

Poniżej omówię powody 8, dla których możesz chcieć założyć anonimowego bloga, a także powody 8, dla których możesz go pominąć.

8 powodów, dla których warto założyć anonimowego bloga

Przede wszystkim, jeśli blogujesz dla swojej firmy WordPress, dobra robota. Zarządzanie firmą jest wystarczająco trudne oraz budowanie stron internetowych dla klientów, więc poświęcanie czasu na blog to wielka sprawa.

Teraz, jeśli czujesz się zainspirowany do zajęcia się innymi tematami–lub tymi, które nie pasowałyby dobrze do tłumu WordPress–co z tym zrobić? Znalezienie inspiracji do posta na blogu jest czymś, z czego można się ekscytować, ale musisz uważać na to, dokąd to zmierza, jeśli nie pasuje do zwykłych odbiorców.

Dla niektórych z was sensowne może być przeniesienie nietradycyjnych lub kontrowersyjnych treści do możliwości blogowania gości. Dla innych możesz po prostu uruchomić nową witrynę WordPress i podzielić się tam swoimi przemyśleniami anonimowo. Niektórzy z was mogą zdać sobie sprawę, że można mieszać i dopasowywać treści na swoim blogu WordPress.

Aby zdecydować, co jest najlepszym rozwiązaniem dla ciebie, należy rozważyć następujące:

1. Rozdzielenie Waszego Życia

Chcesz zachować wyraźny podział na życie osobiste i zawodowe. Ten anonimowy blog pozwoli Ci porozmawiać o czymś, co pasjonuje Cię poza pracą, nie przelewając tego na profesjonalną stronę Twojego życia.

2. Negatywne Konotacje

Denerwujesz się, że przyjaciele i rodzina nie zaakceptują tego tematu. Wiesz również, że twoi klienci nie byliby zbyt szczęśliwi, widząc twoje nazwisko połączone z tym.

3. Wstyd

Chcesz porozmawiać o czymś wrażliwym z natury. Myślisz, że to ważny temat do omówienia, ale denerwujesz się, jak to odbije się na Tobie. Na przykład możesz być zainteresowany pisaniem o bankructwie, rozwodzie lub chorobie. Choroba zwana blogiem długów porusza temat długu anonimowo.

Disease Called Debt
Anonimowy Blog: Choroba Zwana Długiem

Jak ujął to bloger: “chciałem mieć miejsce, w którym mógłbym wyrazić swoje myśli i uczucia dotyczące wpływu długu na moje życie i nie chciałem, aby ludzie, z którymi miałem kontakt “w prawdziwym życiu” wiedzieli o tym.”

4. Ochrona Tożsamości Innych

Załóżmy, że pracujesz dla agencji WordPress lub masz pracę poboczną, która pomaga płacić rachunki podczas pracy nad skalowaniem firmy WordPress. Chcesz użyć tego anonimowego bloga, aby dać upust frustracji, której doświadczasz z klientami, którzy nie wiedzą, o czym mówią, menedżerami, którzy nie znają się na projektowaniu stron internetowych, i współpracownikami, którzy wielokrotnie upuszczają piłkę. Ale najwyraźniej nie chcesz ujawniać, kim są, ani ujawniać siebie.

Zainspiruj się kimś takim jak wredny kelner, który używa swojego bloga, aby narzekać na wszystko, co przeszkadza im w ich pracy:

The Bitchy Waiter
Kolejny anonimowy blog: wredny kelner

Jest to świetny sposób, aby nadal łączyć się ze społecznością WordPress-ponieważ będą dzielić te same frustracje-ale wszyscy możecie to zrobić z bezpiecznego, anonimowego miejsca.

5. Bezpieczne Rozwiązywanie Kontrowersji

Kontrowersyjne tematy niekoniecznie muszą być związane z wykonywaną pracą. Być może jesteś zainteresowany zagłębianiem się w lokalną politykę lub chcesz omówić coś związanego z medycyną, edukacją, terroryzmem lub inną dziedziną, do której niekoniecznie chcesz dołączyć swoje nazwisko. Może to być po prostu utrzymanie profesjonalnego wizerunku, może to być ochrona przed oskarżeniami o zniesławienie lub może to być ze względów bezpieczeństwa.

Weźmy na przykład tajną serię projektantów, którą właśnie rozpoczął WebDesigner Depot.

The Secret Designer
Wielu anonimowych blogerów przyczynia się do tajnego projektanta

Ta seria jest częścią zwykłego bloga Webdesigner Depot. Jednak w celu ochrony tożsamości projektantów, którzy mogą wpaść w kłopoty za ujawnienie ciemniejszej strony tej dziedziny, każdy bloger otrzymuje anonimowy kredyt. Tego rodzaju informowanie może być wszelkiego rodzaju oczyszczające dla projektantów i programistów, którzy przeszli przez takie doświadczenia, ale zapewnia im bezpieczeństwo, rozwiązując je anonimowo.

6. Zakaz Konkurencji

Niektórzy klienci lub byli pracodawcy mogą poprosić Cię o włączenie klauzuli o zakazie konkurencji do umowy freelance. Chociaż możesz zostać wykluczony z tworzenia stron internetowych dla konkurencji, nie ma nic, co mówi, że nie możesz pisać dla tej publiczności i próbować przyciągnąć uwagę jako ekspert w ten sposób.

Oczywiście nadal może to spowodować kłopoty z byłym klientem lub pracodawcą, który szuka walki, dlatego chcesz to zrobić anonimowo. Przynajmniej do czasu, aż twój zakaz konkurowania nie będzie już ważny.

7. Unikaj Rozpraszania Uwagi

Kiedy J. K. Rowling została ujawniona jako autorka prac Roberta Galbraitha, miała to do powiedzenia:

“Pragnąłem wrócić do początku kariery pisarskiej w tym nowym gatunku, pracować bez szumu i oczekiwań i otrzymywać całkowicie niezachwiane opinie.”

Jeśli wyrobiłeś sobie imię winne pole może być trudne, próbując włamać się do nowego, ponieważ ludzie porównują Twoje wcześniejsze sukcesy blogujące na określony temat z tym, co próbujesz teraz zrobić. Przykład J. K. Rowling i innych autorów, którzy mieli do czynienia z tego rodzaju rozrywkami, które uniemożliwiają czytelnikom czerpanie radości z nowych przedsięwzięć, dobrze pokazuje ten punkt.

8. Jesteś nowy w tej dziedzinie

Nie jestem pewien, czy jest to coś, co polecam, ponieważ uważam, że najlepsi pisarze to ci, którzy mają doświadczenie z pierwszej ręki w dziedzinie, o której piszą. Jeśli jednak możesz pisać pewnie i dokładnie na temat, który Cię interesuje,możesz spróbować. Blogując anonimowo, usuniesz swoją tożsamość z równania. Nikt nie będzie patrzeć na Ciebie jako na księgowego 20 i zastanawiać się, dlaczego nagle tak interesujesz się motywami WordPress. Zamiast tego przeczytają twój blog wyłącznie dlatego, że ma dobrą treść.

Znałem wielu ghostwriterów, którzy zajmowali się tematami poza ich kierownicą, podczas gdy aktywnie pracowali nad opanowaniem tych umiejętności za kulisami. Kiedy stali się faktycznym ekspertem-zarówno od robienia, jak i pisania–zaczęli blogować o tym pod własnym nazwiskiem.

8 powodów, dla których możesz nie chcieć założyć anonimowego bloga

1. Kwestie Legalności

Jeśli myślisz o uruchomieniu anonimowego bloga, abyś mógł ujść na sucho z obraźliwym nastawieniem do kogoś innego lub oszczerstwem swojej firmy, po prostu tego nie rób. a jeśli chcesz pisać lub udostępniać treści, które są nielegalne lub obraźliwe, pomiń bloga. Twoja tożsamość może być na razie chroniona, ale jak długo to potrwa, zanim ktoś po ciebie przyjdzie?

2. Szerzenie Kłamstw

Ludzie czytają Blogi z wielu powodów-aby się bawić, być informowanym, aby być na bieżąco z tym, co dzieje się z innymi. Chyba, że aktywnie poszukiwali satyrycznego bloga, takiego jak cebula, gdzie historie wcale nie są prawdziwe, czytelnicy nie chcą napotkać fałszu.

Jeśli twoim zamiarem jest szerzenie kłamstw (może dać sobie przewagę nad konkurencją?) nie zawracaj sobie głowy anonimowym blogiem. Użytkownicy Online są już bardzo sceptycznie nastawieni do tego, komu powinni zaufać. Anonimowy bloger rozpowszechniający to, co odkryli jako dezinformację, nie przejdzie dobrze.

3. Nie poradzisz sobie z wydaniem

Nawet jeśli twój anonimowy blog zajmuje się tematem, który jest pozornie nieszkodliwy, ujawnienie go może nie zawsze być mile widziane. Niezależnie od tego, czy jesteś poważnie introwertyczny, czy masz inny powód, aby zachować swoją tożsamość jako prywatną, uruchomienie bloga może nie być najlepszym rozwiązaniem, jeśli nie możesz poradzić sobie z ludźmi odkrywającymi, kim jesteś.

4. Nie poradzisz sobie z krytyką

Jedną z wielkich rzeczy na temat blogów są dyskusje, które możesz prowadzić z czytelnikami. Jeśli jednak nie jesteś przygotowany na krytykę, którą mogą na Ciebie rzucić, lub jeśli spędzasz dużo czasu obronnie reagując na każdy komentarz, prawdopodobnie nie powinieneś blogować w pierwszej kolejności.

Jest wiele osób, które nie mają problemu z obrzucaniem błotem innymi, ciesząc się przywilejami względnej anonimowości w sieci. Jeśli nie masz grubej skóry, to nie zaczynaj rozmowy w pierwszej kolejności, ponieważ ktoś kiedyś może powiedzieć coś, co jest prymitywne, wredne lub antagonistyczne.

5. Brak czasu

Jeśli jesteś już ograniczony między prowadzeniem firmy a blogowaniem dla siebie, dlaczego wouLD uruchomić kolejny blog? Oczywiście, możesz być pasjonatem innego tematu, ale rozpowszechnianie się jako freelancer I właściciel firmy może być niebezpieczne. (Burnout, ktokolwiek?)

6. To rzadkie.

Powiedzmy, że jest kontrowersyjny lub drażliwy temat, którym chcesz się zająć, ale jest to coś, o czym myślisz tylko rzadko. Zamiast uruchamiać dla niego nowy blog WordPress, zawsze możesz po prostu zabezpieczyć hasłem tę zawartość w swoim blogu WordPress. Następnie możesz udostępnić ten link i dane logowania odpowiednim odbiorcom.

7. Obiekt Jest Nieszkodliwy

W zależności od tego, kim są Twoi odbiorcy, może się okazać, że twój inny projekt z pasją jest dla nich interesujący. Jeśli nie ma szans na obrażanie lub izolowanie czytelników przez sporadyczne zajmowanie się innym tematem, możesz równie dobrze zintegrować go z blogiem WordPress, jak robi to projektant stron internetowych Matt Brett:

Matt Brett Blog
Matt Brett publikuje treści z gier na swoim blogu

Jego pisanie recenzji gier jest absolutnie nieszkodliwe, a nawet daje swoim czytelnikom wybór, jakiego rodzaju treści chcą przeczytać.

8. Tworzenie nazwy dla siebie

Nawet jeśli ten inny pomysł na blog jest całkowicie niezwiązany z pracą, którą regularnie wykonujesz, publiczne publikowanie treści na inny temat może być w porządku. Być może próbujesz włamać się do nowej niszy rozwoju WordPress lub rozszerzasz swoją firmę o coś takiego jak hosting lub usługi SEO, inny blog może być uzasadniony i nie ma potrzeby, aby był anonimowy, ponieważ został stworzony, aby wzmocnić twoją nową markę.

Wrapping Up

Jeśli po tym wszystkim zdecydowałeś, że założenie anonimowego bloga jest właściwym wyborem dla Ciebie, pamiętaj o następujących wskazówkach podczas uruchamiania tego nowego przedsięwzięcia:

  • Anonimowy blog musi znajdować się na bezpiecznym serwerze hostingowym, aby szanse na naruszenie–i ujawnienie Twojej tożsamości–były niskie.
  • Przy zakupie domeny skorzystaj z dodatkowej ochrony prywatności domeny. W ten sposób proste wyszukiwanie w Google nie ujawni, kim jesteś.
  • Szyfruj, Szyfruj, Szyfruj. Im więcej bezpieczeństwa i prywatności możesz zbudować wokół swojej witryny, tym lepiej.
  • Utwórz nowy alias dla siebie. A jeśli nie chcesz być całkowicie anonimowy, nie musisz też. Nadal możesz udostępniać pewne szczegóły ze swojego życia, zachowując tylko swoje imię i lokalizację w tajemnicy.
  • Utwórz nowe konto e-mail, aby przejść do bloga.
  • Utwórz również nowe konta w mediach społecznościowych. Podczas gdy boty mogą nie być akceptowane lub witać użytkowników w mediach społecznościowych, anonimowi blogerzy, którzy mają coś ważnego do powiedzenia, są.

I, oczywiście, pamiętaj, aby śledzić projektowanie stron internetowych, rozwój, oraz najlepsze praktyki blogowania. Tylko dlatego, że nikt nie wie, kim jesteś, nie oznacza, że nie będą Cię oceniać za posiadanie powolnej, brzydkiej lub źle napisanej strony internetowej.

 

Tagi: