SiteGround vs Bluehost vs WP Engine (uczciwe porównanie)

Szukasz uczciwego porównania hostingu internetowego SiteGround vs Bluehost vs WP Engine?

Te najlepsze firmy hostingowe WordPress są polecane przez WPBeginner i wielu innych ekspertów branżowych. Jednak dla początkujących często nie jest jasne, który z nich jest dla nich lepszy.

W tym przewodniku porównamy SiteGround vs Bluehost vs WP Engine z ich zaletami i wadami, abyś mógł podjąć właściwą decyzję.

Comparing SiteGround vs Bluehost vs WP Engine

Porównanie SiteGround vs Bluehost vs WP Engine

W WPBeginner zalecamy SiteGround , Bluehost i WP Engine jako najlepsze usługi hostingowe WordPress na rynku.

I nie mówimy tego lekko. Przez lata ściśle współpracowaliśmy z dziesiątkami firm hostingowych WordPress i znamy zalety i wady całej branży hostingowej.

Aby być jeszcze bardziej pewnym naszych rekomendacji, regularnie przeprowadzamy testy z prawdziwymi witrynami internetowymi i danymi u wszystkich czołowych dostawców usług hostingowych.

Teraz, jeśli wszystkie trzy są dobre, sprowadza się to do własnych wymagań i potrzeb hostingu każdego użytkownika.

Na przykład, niektórzy użytkownicy mogą chcieć wybrać opcję niskiej ceny, aby kontrolować koszty swojej strony internetowej . Podczas gdy inni użytkownicy mogą potrzebować rozwiązania hostingowego, które oferuje lepsze opcje wsparcia.

W tym porównaniu przyjrzymy się bliżej zaletom i wadom SiteGround vs Bluehost vs WP Engine. Jeśli jednak nie chcesz przechodzić przez pełne porównanie, oto krótkie podsumowanie:

Biorąc to pod uwagę, porównajmy każdy z nich i zobaczmy, jak się układają.

Porównanie SiteGround

SiteGround jest jedną z najwyżej ocenianych firm hostingowych WordPress i oficjalnie rekomendowanym dostawcą hostingu WordPress. Oferują doskonałą obsługę klienta, najwyższą wydajność i bardzo przyjazną dla początkujących konfigurację hostingu.

SiteGround

Mają wysoce zoptymalizowaną platformę hostingową WordPress z własnymi, niestandardowymi optymalizacjami wydajności. To sprawia, że ​​Twoja witryna jest niesamowicie szybka, co jest dobre dla SEO i komfortu użytkownika.

Zalety SiteGround

Każdy dostawca hostingu WordPress ma swoje wady i zalety, o których warto wiedzieć przed zarejestrowaniem się. SiteGround zapewnia wspaniałe korzyści po wyjęciu z pudełka.

Przyjrzyjmy się niektórym zaletom wyboru SiteGround jako usługi hostingowej.

Szybsza strona internetowa – SiteGround oferuje wysoce zoptymalizowaną platformę hostingową WordPress z własnymi optymalizacjami wydajności. Ich serwery są hostowane na Google Cloud Platform, która jest jedną z najszybszych infrastruktury hostingowej w chmurze na rynku. Szybsze witryny pomagają poprawić rankingi w wyszukiwarkach.

Doskonała obsługa klienta – SiteGround oferuje heroiczną obsługę klienta z krótkim czasem reakcji, doświadczonym i wykwalifikowanym czatem na żywo oraz całodobową pomocą telefoniczną.

Wiele lokalizacji geograficznych – SiteGround umożliwia łatwe wybranie położenia geograficznego serwera. Na przykład, jeśli Twoi klienci znajdują się głównie w Azji, możesz wybrać serwery zlokalizowane w Azji (Singapurze). Inne lokalizacje centrów danych to: Stany Zjednoczone, Australia, Wielka Brytania, Niemcy i Holandia.

Darmowy CDN i SSL – SiteGround umożliwia łatwe włączenie bezpłatnej sieci dostarczania treści Cloudflare (CDN) dla Twojej witryny. Ułatwia także dodawanie bezpłatnego certyfikatu SSL do Twojej witryny za pomocą Let’s Encrypt.

Codzienna kopia zapasowa – Obejmują codzienną kopię zapasową wszystkich swoich planów i można uzyskać kopie zapasowe na żądanie dla ich wyższych planów.

Migracja witryny WordPress – SiteGround zawiera wtyczkę migracji, która ułatwia przenoszenie witryny WordPress z innego hosta do SiteGround.

Dev Tools – Wszystkie plany zawierają obsługę WP-CLI i SSH. Dzięki planowi GrowBig zyskujesz dostęp do środowiska przejściowego, możliwości dodawania współpracowników i narzędzi zwiększających wydajność WordPress superpacher. Plan GoGeek obejmuje narzędzia programistyczne, takie jak GIT, Ultrafast PHP, klienci typu white label i nie tylko.

Wady SiteGround

Istnieją również pewne wady korzystania z SiteGround, polegające na tym, że niektórzy użytkownicy mogą znaleźć przełamanie umowy.

Wyższe miesięczne koszty – Jeśli zdecydujesz się płacić co miesiąc, ich plany hostingowe staną się dość drogie. Możesz na tym zaoszczędzić, zapisując się na abonament roczny.

Limity przechowywania – Dla każdego planu hostingowego dostępna jest stała pamięć. Jest dość duży i większość właścicieli witryn nie potrzebuje dodatkowego miejsca, ale nadal warto o tym pamiętać.

Przegląd SiteGround

SiteGround ma 4,9 gwiazdki na WPBeginner na podstawie 4,506 recenzji użytkowników. Możesz przeczytać więcej o ich wynikach hostingu i testach wydajności w naszym szczegółowym przeglądzie SiteGround .

Używamy również SiteGround do hostowania witryny WPBeginner. Zobacz , dlaczego przeszliśmy na SiteGround .

Najlepszą częścią SiteGround jest to, że możesz użyć ich planu StartUp, aby rozpocząć pracę w przystępnej cenie i rozwinąć się w ich VPS i serwery dedykowane w miarę rozwoju witryny. Mają 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, która jest standardem w branży.

Porównanie Bluehost

Bluehost jest jedną z największych firm hostingowych na świecie i oficjalnie rekomendowanym hostem WordPress. Oferują zoptymalizowane plany hostingowe WordPress z szybszymi serwerami i niezawodną wydajnością.

Bluehost

Ich hosting współdzielony ceny są niższe w porównaniu z SiteGround i WP Engine. To sprawia, że ​​są dobrym wyborem dla początkujących i małych firm z ograniczonym budżetem.

Zalety Bluehost

Bluehost oferuje wielką wartość po niskich kosztach, ale jakie są ich zalety i wady? Zacznijmy od niektórych korzyści płynących z używania Bluehost jako usługi hostingowej.

Niższe koszty – podstawowy plan Bluehost umożliwia rozpoczęcie pracy za niższą cenę, co jest wielką wartością dla nowych małych firm, blogerów, portfolio i innych typów witryn.

Łatwość użytkowania – Posiada jeden z najbardziej przyjaznych dla początkujących paneli hostingowych, który bardzo ułatwia instalację WordPressa (jedno kliknięcie) i zarządzanie stroną internetową.

Bezpłatna domena – Oferują bezpłatną nazwę domeny, która pozwala zaoszczędzić dodatkowe pieniądze na kosztach uruchomienia.

Darmowy CDN + Darmowy SSL – Bluehost oferuje bezpłatny CDN, aby przyspieszyć Twoją witrynę, a wszystkie plany są dostarczane z bezpłatnym certyfikatem SSL w celu poprawy bezpieczeństwa witryny.

Szybkość witryny internetowej – W naszych testach stwierdziliśmy, że Bluehost działa dobrze bez optymalizacji wydajności w naszych witrynach testowych. Możesz dodać wtyczki do buforowania WordPress, aby odblokować dalsze ulepszenia szybkości.

Witryny testowe + narzędzia deweloperskie – Plany Bluehost obejmują konfigurację witryny przejściowej, automatyczne aktualizacje WordPress, możliwość zmiany wersji PHP, dostęp SFTP i nie tylko.

Wady Bluehost

Oczywiście są też wady korzystania z Bluehost. Oto niektóre z wad, które warto poznać.

Wyższa cena odnowienia domeny – Ich bezpłatna cena odnowienia domeny jest wyższa niż średnia. Nie ma to bezpośredniego wpływu na większość firm, ale być może trzeba o tym pamiętać.

Sprzedaż dodatków – Podczas rejestracji zobaczysz dużo sprzedaży dodatkowej. Większość początkujących zwykle nie potrzebuje tych produktów od razu, więc można je pominąć.

Recenzja Bluehost

Bluehost ma 5 gwiazdek na WPBeginner na podstawie ponad 300 opinii użytkowników i ze względu na oferowaną cenę. Przeprowadziliśmy również własne testy wydajności i testów warunków skrajnych na ich serwerach, o których możesz przeczytać w naszej szczegółowej recenzji Bluehost .

Najlepszą częścią Bluehost jest to, że otrzymujesz bezpłatną domenę ze wszystkimi planami, nieograniczoną przepustowością i pamięcią SSD w planie Plus oraz świetną ogólną wartość za to, co płacisz.

Ich plan hostingu e-commerce dla WooCommerce obejmuje ponad 1000 USD w dodatkach premium WooCommerce i WordPress, co jest ogromną oszczędnością kosztów dla właścicieli sklepów internetowych.

Porównanie silnika WP

WP Engine jest jednym z najbardziej zalecanych zarządzanych dostawców hostingu WordPress na świecie. Są jednymi z pionierów zarządzanych usług hostingowych WordPress.

WP Engine

W ramach zarządzanego planu WordPress, dostawca hostingu oferuje wysoce zoptymalizowane środowisko z wbudowanym niestandardowym buforowaniem. Dostawca hostingu dba również o aktualizacje i kopie zapasowe.

WP Engine zapewnia solidną platformę używaną zarówno przez firmy, jak i agencje. Początkującym łatwo jest zarządzać swoją witryną, a deweloperom i agencjom z łatwością hostować witryny klienckie.

Zalety silnika WP

WP Engine oferuje potężne rozwiązanie hostingowe, ale są wady i zalety, na które powinieneś spojrzeć wcześniej. Oto niektóre zalety korzystania z WP Engine.

Niezawodność – zastrzeżona technologia WP Engine może z łatwością obsługiwać nagłe wzrosty ruchu bez przestojów lub spowalniania witryny.

Bezpieczeństwo – Zawiera wiele zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa do blokowania ataków DDoS, ataków brute force, ataków JavaScript / SQL-injection i innych. Oferują również bezpłatną usługę czyszczenia, jeśli Twoja witryna zostanie zhakowana na ich platformie.

Codzienna kopia zapasowa – Obejmują codzienną kopię zapasową jako część wszystkich swoich planów.

Zaawansowane funkcje – WP Engine oferuje zaawansowane funkcje dla programistów, firm i agencji, w tym witryny internetowe z funkcją 1-kliknięcia, kontrolę wersji GIT, instalacje z możliwością przenoszenia i wiele innych.

Szybkość – EverCache WP Engine oferuje buforowanie na poziomie serwera dla wszystkiego, w tym CDN, aby zapewnić szybsze ładowanie.

Darmowe motywy – Wszystkie konta WP Engine zawierają 30 motywów WordPress premium z StudioPress , co jest wielką wartością dla użytkowników WordPress.

Wady silnika WP

WP Engine oferuje najnowocześniejsze technologie i potężne usługi hostingowe, ale są też pewne wady.

Zablokowane wtyczki – WP Engine utrzymuje listę wtyczek WordPress, których nie można zainstalować na swojej stronie. Te wtyczki są niekompatybilne lub kolidują z istniejącymi funkcjami silnika WP.

Drogie – Silnik WP jest droższy niż współdzielone platformy hostingowe. Oferowane przez nich usługi są opłacalną inwestycją, jeśli Twoja firma może sobie na to pozwolić.

Recenzje silnika WP

WP Engine ma 4,9 gwiazdki na WPBeginner na podstawie 64 recenzji użytkowników. Przeprowadziliśmy również własne testy, aby zmierzyć ich wydajność i niezawodność, możesz przeczytać o tym w naszej pełnej recenzji silnika WP .

Najlepszą częścią WP Engine jest to, że oferują niezawodną platformę, która jest świetna do pracy bez przestojów i doskonały zespół wsparcia, który jest zawsze gotowy do pomocy w razie potrzeby. Ogólnie rzecz biorąc, WP Engine jest zdecydowanie najbardziej renomowanym zarządzanym dostawcą hostingu WordPress na świecie.

SiteGround vs Bluehost vs WP Engine – co jest lepsze?

Teraz, gdy porównaliśmy różne funkcje SiteGround vs Bluehost vs WP Engine, nadal możesz się zastanawiać, który z nich jest lepszy?

Odpowiedź właściwie zależy od twoich własnych wymagań.

Na przykład, jeśli chcesz założyć firmę internetową lub nowy sklep internetowy , ale nie chcesz wydawać fortuny, Bluehost oferuje doskonałą wartość. Jest tani i oferuje niezawodną, ​​szybką i łatwą w użyciu platformę.

Z drugiej strony, jeśli możesz sobie pozwolić na trochę więcej wydatków na hosting premium, lepszym wyborem będzie SiteGround . Za dodatkowe pieniądze otrzymujesz szybsze wsparcie, zoptymalizowaną platformę WordPress i superszybką stronę internetową. Zapewnia to, co najlepsze z obu światów, doskonałą wartość i doskonałą wydajność.

Wreszcie, jeśli szukasz usługi hostingowej WordPress typu concierge, WP Engine oferuje wszystko w jednej platformie. Jest solidny, łatwy w użyciu, oferuje zaawansowane funkcje dla programistów, oferuje zwiększone bezpieczeństwo i nie tylko.

Często zadawane pytania (FAQ)

Pomogwszy tysiącom użytkowników wybrać najlepszego hosta internetowego do ich potrzeb, odpowiedzieliśmy na kilka pytań. Oto niektóre odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące SiteGround vs Bluehost vs WP Engine.

Jak sprawdziłeś prędkość hostingu internetowego dla Bluehost vs SiteGround vs WP Engine?

Korzystamy z niezależnych narzędzi innych firm, takich jak Pingdom, LoadImpact i Bitcatcha, aby przetestować wydajność i niezawodność każdej firmy, dzięki czemu możemy pomóc Ci wybrać najlepszy hosting WordPress dla Twojej firmy.

Aby dokładnie zmierzyć wydajność we wszystkich firmach hostingowych WordPress, tworzymy przykładową witrynę WordPress u każdego dostawcy usług hostingowych i instalujemy domyślny motyw WordPress. Następnie importujemy przykładowe treści, w tym obrazy i multimedia, aby nasz test przypominał witrynę przeciętnego użytkownika.

Możesz zobaczyć szczegółowe wyniki testów wydajności w naszym szczegółowym przeglądzie Bluehost , przeglądzie SiteGround i przeglądzie WP Engine .

Czy mogę używać subdomen w mojej witrynie?

Tak, możesz użyć subdomen we wszystkich trzech z tych firm. Jeśli jest to witryna testowa, nie wlicza się do limitu jednej witryny. Jeśli jednak chcesz utworzyć wiele witryn, musisz przejść na wyższy plan.

Czy SiteGround używa cPanel?

Nie, SiteGround nie używa cPanel . Zbudowali niestandardowy panel sterowania, aby zapewnić lepsze wrażenia użytkownika. Pozwoliło im to dodać więcej narzędzi premium podobnych do WP Engine.

Pomiędzy SiteGround, WP Engine i Bluehost , tylko Bluehost nadal oferuje hosting cPanel. Mimo że Bluehost utworzył również niestandardowy panel sterowania, możesz kliknąć menu Zaawansowane, aby uzyskać dostęp do cPanel w Bluehost.

Czy WP Engine oferuje konta e-mail?

Nie, WP Engine nie oferuje kont e-mail. Specjalizują się w zarządzanych usługach hostingowych WordPress i wolą korzystać ze specjalistycznych firmowych rozwiązań adresowych, takich jak Google Workspace (G Suite) .

Bluehost i SiteGround z drugiej strony oferują bezpłatne firmowe adresy e-mail , które możesz utworzyć z obszaru swojego konta. Bluehost umożliwia również kupowanie biznesowych wiadomości e-mail premium z Office365 bezpośrednio na pulpicie nawigacyjnym Bluehost.

Jeśli chcesz poprawić dostarczanie wiadomości e-mail przy wysyłaniu zbiorczych wiadomości e-mail, wszyscy dostawcy zalecają korzystanie z niezawodnej usługi SMTP innej firmy z wtyczką WP Mail SMTP .

Do wysyłania e-maili marketingowych zalecamy skorzystanie z odpowiedniej usługi marketingu e-mailowego. Oto lista najlepszych usług marketingu e-mailowego .

Dlaczego SiteGround jest tak drogi?

W porównaniu z innymi dostawcami hostingu współdzielonego, takimi jak Bluehost , HostGator , Dreamhost , itd., Ceny SiteGround można zdecydowanie uznać za droższe. Dzieje się tak jednak dlatego, że znacznie poprawili swoją infrastrukturę, przechodząc na platformę Google Cloud. Stworzyli również zaawansowane buforowanie w celu zwiększenia wydajności, potężne narzędzia programistyczne, takie jak witryny przejściowe, przepływy pracy Git, ultraszybkie PHP, obsługa WP CLI i wiele innych.

Wcześniej trzeba było przejść na zarządzanego dostawcę hostingu WordPress, aby uzyskać te zaawansowane funkcje. Teraz SiteGround oferuje je małym firmom w bardziej przystępnej cenie.

To naprawdę niesprawiedliwe porównywanie cen SiteGround z innymi współdzielonymi firmami hostingowymi, ponieważ naprawdę tworzą nową kategorię dla premium hostingu WordPress.

Kiedy potrzebujesz zarządzanego hostingu WordPress?

Jako początkujący, możesz się zastanawiać, czy zarządzany hosting WordPress jest naprawdę o wiele lepszy? Jeśli tak, to kiedy jest właściwy czas na przejście na zarządzany hosting WordPress.

Omówiliśmy to wszystko w naszym szczegółowym przewodniku dotyczącym , kiedy potrzebujesz zarządzanego hostingu WordPress .

Podsumowując, jeśli dopiero zaczynasz blog lub witrynę małej firmy, nie potrzebujesz zarządzanego hostingu WordPress.

W miarę rozwoju witryny i dużego ruchu, zalecamy rozważenie platformy zarządzanej, aby można było delegować stronę techniczną i skupić się na rozwoju firmy.

Jeśli jednak masz budżet, aby wydać nieco więcej na wyjątkowe usługi, możesz skorzystać z hostingu zarządzanego w dowolnym momencie.

Czy są inni dostawcy usług hostingowych, których nie uwzględniono w tym porównaniu?

Tak, na rynku są dosłownie tysiące firm hostingowych, w tym HostGator , GoDaddy , Dreamhost , InMotion Hosting , Hostinger , GreenGeeks , Pagely , Liquid Web, Kinsta, hosting A2 itp.

Porównaliśmy tylko SiteGround, Bluehost i WP Engine, ponieważ są to najpopularniejsze firmy hostingowe WordPress.

Czy macie specjalne zniżki na SiteGround, Bluehost lub WP Engine?

Tak, ponieważ WPBeginner jest największą witryną z zasobami WordPress, nasi użytkownicy mogą uzyskać specjalne zniżki na popularnych dostawców hostingu, a także inne wtyczki WordPress. Możesz zobaczyć wszystkie ponad 100 ofert WordPress tutaj .

Możesz skorzystać z naszego kuponu Bluehost , aby uzyskać ponad 60% zniżki + bezpłatną domenę.

Nasz kupon WP Engine zapewnia 4 miesiące bezpłatnych planów rocznych.

Nasz kupon SiteGround daje Ci ponad 63% zniżki na hosting.

Mamy nadzieję, że to porównanie SiteGround vs Bluehost vs WP Engine pomogło ci zdecydować, która platforma jest lepsza dla twojej nowej witryny. Możesz również chcieć zobaczyć naszą listę kontrolną rzeczy do zrobienia przed uruchomieniem witryny WordPress oraz nasz wybór najlepszych wtyczek WordPress dla wszystkich witryn internetowych.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube z samouczkami wideo WordPress. Możesz nas również znaleźć na Twitterze i Facebooku .