Hosting WooCommerce: Co To Jest, Dlaczego Go Potrzebujesz I Kiedy Go Używać

Co, kiedy, dlaczego, Woo…obnażymy i podzielimy się tym wszystkim z Tobą! Do tego czasu skończyliśmy i już, będziesz chciał hostingu WooCommerce!

Mimo że istnieją alternatywy dla korzystania z WooCommerce, jeśli chodzi o konfigurację sklepu eCommerce z WordPress, nic nie jest nawet bliskie pobicia udziału w rynku WooCommerce.

WooCommerce Checkout Usage Statistics
Liczba witryn e-commerce WordPress korzystających z WooCommerce wkrótce będzie poza wykresami. Źródło: BuiltWith.com

Od lutego 2021, WordPress zasila 40% Internetu i prawie 20% wszystkich witryn WordPress korzysta z WooCommerce.

To wiele witryn WordPress korzystających z WooCommerce. I wszyscy potrzebują hostingu, który nie zawiedzie ich sklepów ani klientów.

Więc … czy są jakieś specjalne wymagania hostingowe, których potrzebują sklepy WooCommerce? Czy możesz hostować swój sklep WooCommerce na dowolnej konfiguracji hostingu WordPress? Czego powinieneś szukać w firmie hostingowej, jeśli planujesz uruchomić sklep eCommerce na WordPress za pomocą WooCommerce?

Jeśli myślenie o hostingu witryn WooCommerce sprawia, że czujesz się zamroczony, nie woorry. Ten post odpowie na powyższe pytania i wiele więcej!

Ten artykuł obejmuje:

Co to jest Hosting WooCommerce i dlaczego go potrzebujesz?

Spójrzmy prawdzie w oczy … jeśli kiedykolwiek zamierzasz podjąć obgryzanie paznokci jako zły nawyk na całe życie, najprawdopodobniej będzie to wynik prowadzenia sklepu eCommerce, a nie bloga lub strony firmowej.

Nawet jeśli twój sklep internetowy jest profesjonalnie zbudowany, pięknie zaprojektowany i doskonale skonfigurowany, tak wiele rzeczy może pójść nie tak na stronie eCommerce. Wszystko, co pójdzie nie tak, może wpłynąć na wrażenia użytkownika i doprowadzić do utraty sprzedaży lub potencjalnego nowego klienta.

Hosting nie powinien być jedną z rzeczy, które mogą pójść źle. Jeśli jednak hosting powoduje, że strony sklepu ładują się powoli lub wcale, konsekwencje dla Twojej firmy mogą być katastrofalne.

Na najbardziej podstawowym poziomie wszystkie witryny eCommerce polegają w dużej mierze na szybkim i niezawodnym hostingu.

Ale hosting witryny WooCommerce jest czymś więcej, jak wkrótce zobaczymy. Hosting zoptymalizowany specjalnie dla WooCommerce może dać Ci dodatkowe funkcje i narzędzia, które nie tylko przyniosą korzyści Twojej firmie i ulepszą Twój sklep, ale także poprawią wrażenia użytkownika na twojej stronie, a to może mieć wpływ na wyniki finansowe.

Jeśli więc planujesz uruchomić sklep oparty na WooCommerce, rozważ korzystanie z hostingu WooCommerce.

Czy istnieje różnica między hostingiem WooCommerce a hostingiem WordPress?

Cieszę się, że pytasz! Porozmawiajmy…

WooCommerce Hosting vs WordPress Hosting-dlaczego każdy hosting WP nie będzie Woo

Jak stwierdzono na początku tego postu, większość witryn e-commerce opartych na WordPress jest zasilana przez WooCommerce. W związku z tym, jeśli planujesz uruchomić sklep eCommerce w witrynie WordPress, najprawdopodobniej będzie on działał na WooCommerce.

WooCommerce jest jednak zasadniczo tylko wtyczką WordPress.

Technicznie rzecz biorąc, ty can zainstaluj i uruchom sklep WooCommerce na wszystkich serwerach hostingowych obsługujących WordPress. Ale…a powinieneś?

Najlepszym sposobem odpowiedzi na to pytanie jest zrozumienie następujących:

Różnica między hostingiem WooCommerce a hosti WordPressng ma niewiele wspólnego z podstawowymi wymaganiami serwera. Ma to jednak wszystko wspólnego z dodatkowymi konfiguracjami wykonanymi na serwerze w celu optymalizacji i obsługi specjalnych potrzeb wydajnościowych i funkcji WooCommerce.

Innymi słowy, Hosting WooCommerce = Hosting WordPress + Optymalizacja WooCommerce + dodatkowe funkcje (opcjonalnie).

Wiele firm hostingowych reklamujących Hosting WooCommerce nie ma tych dodatkowych funkcji optymalizacji i korzyści, więc naprawdę sprzedają tylko zwykły, przemianowany hosting WordPress.

Na przykład, kiedy porównaliśmy Hosting WooCommerce A2 Hosting z ich zwykłym hostingiem WordPress, stwierdziliśmy, że są identyczne. Zasadniczo są to ten sam hosting reklamowany na różnych markowych stronach.

A2 Hosting
Hosting WooCommerce A2 Hosting wygląda jak ich regularny hosting WordPress ze zmienioną nazwą strony docelowej.

Ponadto konfiguracja A2 Hosting jest oparta na hostingu współdzielonym, który nie jest idealnym środowiskiem hostingowym do prowadzenia ruchliwego sklepu WooCommerce.

Wymagania Hostingowe WooCommerce

Teraz, gdy rozumiemy, że każdy stary hosting WordPress nie będzie działał w witrynach WooCommerce, spójrzmy, dlaczego WooCommerce potrzebuje różnych wymagań hostingowych

Zoptymalizowane Buforowanie

Buforowanie poprawia szybkość i wydajność witryny WordPress, umożliwiając serwerom przechowywanie statycznych wersji HTML stron, zmniejszając obciążenie serwera i eliminując potrzebę przetwarzania PHP i odpytywania bazy danych za każdym razem, gdy użytkownicy odwiedzają Twoją witrynę.

Buforowanie to świetna funkcja, a każdy zarządzany dostawca hostingu WordPress oferuje wbudowane funkcje buforowania. Chociaż buforowanie działa świetnie w witrynach WordPress, nie można stosować buforowania bezkrytycznie w całej witrynie WooCommerce, ponieważ złamie to funkcjonalność dynamicznie generowanych obszarów witryny, takich jak koszyk sklepu, Moje Konto i strony kasy.

Dobry host WooCommerce powinien mieć wbudowane optymalizacje, które mogą wykrywać i wykluczać te dynamiczne strony z ich rozwiązania buforowania.

Optymalizacja Baz Danych

WordPress przechowuje swoją zawartość w bazie danych. Ponieważ WooCommerce działa na WordPress, większość treści twojego sklepu będzie również przechowywana w bazie danych, w tym wszystkie dane produktu (np. ceny, opisy, ilości zapasów, status, odmiany produktów itp.), dane klientów, informacje o ich zakupach, historia zamówień itp.

To sprawia, że sklepy WooCommerce są bardziej wymagające od bazy danych niż zwykłe witryny WordPress.

Jak wspomniano w poprzedniej sekcji, buforowanie nie pomaga w wielu kluczowych stronach Twojego sklepu, a ciągłe odpytywanie bazy danych spowoduje duży nacisk na zasoby hostingu i serwera.

Dobry dostawca hostingu WooCommerce musi wziąć to pod uwagę i zapewnić rozwiązania, które stale optymalizują bazę danych Twojego sklepu. W przeciwnym razie Twoja witryna będzie uginać się pod ciężarem ciężkich zapytań do bazy danych, zwłaszcza jeśli prowadzisz zajętą witrynę z wieloma produktami, a użytkownicy witryny w dużej mierze polegają na wyszukiwaniach, aby znaleźć to, czego szukają.

Niezawodność Serwera

Oczywiście, jeśli prowadzisz lub zarządzasz jakąkolwiek witryną, chcesz, aby zawsze była uruchomiona i dostępna dla użytkowników.

Niezawodność serwera jest ważna dla wszystkich witryn WordPress, ale jest niezwykle ważne dla witryny eCommerce.

Jeśli serwer hosting Twoja strona firmowa spada na kilka godzin, możesz być nieco sfrustrowany, ale prawdopodobnie nie będzie miała zbyt dużego wpływu na Twoją firmę. Jeśli jednak to samo stanie się z Twoim sklepem eCommerce, może to prowadzić do znaczącej i nieodwracalnej utraty przychodów i zaufania.

Posiadanie gwarancji dostępności popartej Umową o poziomie usług (SLA)jest czymś, co zdecydowanie powinieneś wziąć pod uwagę przy wyborze hostingu WooCommerce. Upewnij się jednak, że dokładnie rozumiesz, co oznaczają liczby.

Na przykład wszyscy chcielibyśmy, aby nasze sklepy eCommerce były zawsze gotowe do pracy, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, co godzinę, codziennie i CO TYDZIEŃ W roku. Gwarancja 100% uptime nie jest jednak realistyczna. Żaden host nie może zagwarantować, że ich serwery nigdy nie doświadczą przerw w świadczeniu usług.

Gwarancja uptime 99% może brzmieć imponująco, ale chociaż jest w porządku dla większości witryn WordPress, nie wystarczy dla sklepu eCommerce.

Gwarancja uptime 99.9% to minimum, którego należy się spodziewać w sklepie WooCommerce.

Różnica między gwarancją uptime 99.9% i 99.99% może wydawać się znikoma, ale przekłada się to na około 40-45 minut przestoju miesięcznie, co może mieć znaczący wpływ na Twoją firmę, jeśli prowadzisz zajęty sklep eCommerce.

Gwarancja uptime 99.99% jest idealna, ale ma również znacznie wyższą cenę. Na przykład Pagely oferuje gwarancję 99.99%, ale spodziewaj się zapłacić między $500-$2,500 miesięcznie za hosting sklepu eCommerce.

Pagely web hosting
Gwarancja 99.99% uptime hostingu Pagely nie jest tania!

Obsługa Hostingu

Podobnie jak niezawodność serwera, niezawodne wsparcie hostingowe ma zasadnicze znaczenie dla sukcesu Twojego sklepu eCommerce.

Podczas gdy obsługa poczty e-mail jest w porządku dla większości witryn WordPress, nie chcesz czekać 20-30 minut, aż ktoś skontaktuje się z tobą, gdy prowadzisz sklep WooCommerce. Chcesz, aby problemy zostały natychmiast rozwiązane. Podczas gdy z niecierpliwością stukasz nogami, czekając na odpowiedź, potencjalni klienci stukają.

Twój zespół wsparcia hostingowego WooCommerce powinien zapewnić Ci dostęp 24/7 do wsparcia za pośrednictwem czatu na żywo lub telefonu oraz mieć rozległą wiedzę i doświadczenie z WooCommerce na temat wszystkiego, od kodu i wdrożenia po użycie.

Dodatkową świetną opcją wsparcia są wspomagane migracje witryn. Jest to szczególnie ważne, jeśli Twoja witryna działa i generuje sprzedaż, ponieważ fachowa pomoc osób wykwalifikowanych w migracji hostingu i WooCommerce obsługujących transfer zsynchronizowanych danych klientów i sprzedaży może pomóc w jak najbardziej płynnym procesie migracji z różnych serwerów lub różnych firm hostingowych.

Inne Wymagania Dotyczące Hostingu

Chociaż nie dotyczy to hostingu WooCommerce, jeśli planujesz uruchomić sklep eCommerce, twoja konfiguracja hostingu powinna mieć te dodatkowe funkcje:

Automatyczne Kopie Zapasowe I Przywracanie Jednym Kliknięciem

Jeśli twój sklep generuje codzienną sprzedaż, nowych klientów, nowe zamówienia i regularne transakcje, ważne jest, aby upewnić się, że Twój host zapewnia co najmniej codzienne automatyczne kopie zapasowe cennych danych i funkcje przywracania witryny jednym kliknięciem.

Niektóre firmy oferują możliwość zakupu godzinowych lub 6-godzinnych kopii zapasowych za dodatkową opłatą.

CDN

Hosting Twojego WooCommerce-powered store na serwerach z siecią dostarczania treści (CDN) nie tylko pomaga przyspieszyć dostarczanie stron sklepu, ale także zapewnia witrynie dodatkowe opcje bezpieczeństwa, takie jak ochrona DDoS oraz funkcje przełączania awaryjnego i odzyskiwania dla dodatkowego spokoju.

Jeśli serwer ulegnie awarii, pliki statyczne Twojego sklepu zostaną zreplikowane w globalnej sieci serwerów, zapewniając, że witryna przynajmniej pozostanie uruchomiona podczas przywracania serwera.

Wiele Centrów Danych

Zaletą wyboru firmy hostingowej, która zapewnia sieć globalnych centrów danych, jest to, że pozwala umieścić witrynę eCommerce w lokalizacji najbliższej większości klientów.

Może to nie wydawać się istotne, dopóki nie weźmiesz pod uwagę faktu, że umieszczenie witryny bliżej klientów może poprawić czas ładowania strony, a badania pokazują, że pierwsze pięć sekund czasu ładowania strony ma największy wpływ na współczynniki konwersji, gdzie współczynniki konwersji witryny spadają średnio o 4.42% na dodatkową sekundę w ciągu pierwszych pięciu sekund.

Certyfikaty SSL

Użytkownicy Online często powinni unikać witryn innych niż https, które rejestrują dane użytkowników i przetwarzają płatności online, więc posiadanie certyfikatu SSL jest koniecznością dla sklepów WooCommerce.

Wiele hostów oferuje bezpłatne certyfikaty SSL, które zweryfikują własność domeny, a z punktu widzenia bezpieczeństwa i szyfrowania są wystarczające do bezpiecznego prowadzenia sklepu WooCommerce.

Niektóre hosty umożliwiają również zainstalowanie własnego certyfikatu SSL innej firmy. Certyfikaty innych firm oferują gwarancje i gwarancje dla Twojego certyfikatu SSL, które mogą zapewnić dodatkowy spokój ducha.

Bezpieczeństwo i zgodność z PCI-DSS

Twoja witryna e-commerce musi być tak bezpieczna, jak to tylko możliwe, więc upewnij się, że Twoja firma hostingowa zapewnia całodobowy serwer, który wzmacnia opcje bezpieczeństwa, takie jak zapory ogniowe, skanowanie złośliwego oprogramowania, a nawet Gwarancje naprawy włamań.

Dodatkowo sprawdź zgodność z PCI. Payment Card Industry Data Security Standard (PCI DSS) to zestaw wymagań technicznych i operacyjnych, które zapewniają firmom, które akceptują, przetwarzają, przechowują lub przesyłają informacje o kartach kredytowych i transakcjach płatniczych, bezpieczne środowisko.

Zgodność z PCI-DSS jest ważna, jeśli planujesz przechowywać informacje o karcie kredytowej na swojej stronie internetowej. Jeśli jednak planujesz użyć procesora płatności, takiego jak Stripe lub PayPal, który obsługuje i przechowuje wszystkie informacje o karcie kredytowej na swoich serwerach, zgodność z PCI-DSS nie stanowi problemu.

Miejsca Postoju

Witryna przechowawcza umożliwia duplikowanie witryny na żywo (określanej również jako witryna produkcyjna) oraz konfigurowanie i testowanie sklepu na duplikacie kopii, aby nie miało to wpływu na witrynę na żywo. Po przetestowaniu rzeczy i są zadowoleni z wyników, można następnie zastąpić swoją witrynę na żywo ze zmianami.

Może to być nieco trudne dla sklepów eCommerce, ponieważ podczas wprowadzania zmian w witrynie przechowawczej witryna NA ŻYWO może zbierać nowe zamówienia od nowych klientów i nie chcesz ich zastępować podczas przenoszenia witryny z magazynu do produkcji.

Niektóre środowiska hostingowe pozwalają na częściowe nadpisywanie i wysyłanie tylko plików przechowywanych lub niektórych baz danych. W innych środowiskach musisz użyć dodatkowych wtyczek eksportu i importu danych WooCommerce, aby przywrócić Najnowsze dane sklepu do nowo zaktualizowanej witryny.

Niektóre Woo, niektóre Nie-zarządzane WordPress Hosting dla Wstrony ooCommerce

Jak wspomniano wcześniej, niektóre firmy hostingowe mogą reklamować oddzielny plan “WooCommerce hosting”, ale kiedy przyjrzysz się głębiej, jest on zasadniczo taki sam jak inne produkty hostingowe WordPress, po prostu przemianowane na WooCommerce.

W niektórych przypadkach hosting może nie być specjalnie zoptymalizowany pod kątem WooCommerce, jak opisano wcześniej, ale mogą oferować dodatki lub wsparcie dla sklepów WooCommerce jako opcjonalne dodatki lub jako część ich planu.

W innych przypadkach ich zarządzana usługa hostingowa może być już zoptymalizowana dla witryn WordPress w ogóle, ale także skonfigurowana w sposób, który będzie działał dla WooCommerce bez potrzeby żadnych specjalnych dostosowań do konfiguracji hostingu.

Kiedy należy przełączyć się lub uaktualnić do hostingu WooCommerce?

Znajomość różnicy między zarządzanym hostingiem WordPress, dedykowanym hostingiem WooCommerce i zarządzanym hostingiem WordPress, który może obsługiwać określone potrzeby WooCommerce, jest ważna, ponieważ może wpłynąć na przyszłe plany rozwoju witryny.

Jeśli uruchomisz sklep WooCommerce na hostingu, który nie został zaprojektowany dla konkretnych potrzeb WooCommerce, możesz później doświadczyć wielu niedogodności, w tym migracji serwera (lub migracji hosta) i dodatkowych kosztów.

Z drugiej strony uruchomienie sklepu eCommerce na serwerach zoptymalizowanych pod kątem WooCommerce pozwala Twojej firmie rozwijać się bez zakłóceń. Możesz po prostu uaktualnić, dodać opcje i skalować do własnych potrzeb.

Laureaci i Woosers…An uczciwa ocena opcji hostingu WooCommerce

Teraz, gdy omówiliśmy, na co zwrócić uwagę podczas uruchamiania sklepu eCommerce opartego na WooCommerce, przyjrzyjmy się krótko niektórym z dostępnych opcji hostingu WooCommerce.

Uwaga: Nie promujemy linków partnerskich … wszystkie poniższe linki przechodzą bezpośrednio do stron planu hostingowego naszych konkurentów, abyś mógł sam ocenić ich opcje.

Na początek przekonasz się, że większość firm hostingowych w zarządzanej przestrzeni WordPress/WooCommerce zawiera funkcje takie jak darmowy SSL, CDN (lub są kompatybilne z CDN), codzienne kopie zapasowe z przywracaniem jednym kliknięciem i wsparcie hostingowe 24 / 7.

Podczas gdy Firmy hostingowe, takie jak GoDaddy i BlueHost, nie oferują dedykowanego hostingu WooCommerce, zapewniają instalacje WooCommerce w pakiecie z wtyczkami i motywami WooCommerce ze swoimi ofertami hostingowymi.

WPEngine, LiquidWeb i Nexcess (Liquid Web company) oferują dedykowane plany hostingowe WooCommerce.

WPMU Dev, Pagely i Kinsta zapewniają zarządzany hosting WordPress precyzyjnie dostrojony i zoptymalizowany do obsługi wszystkich aplikacji WordPress, w tym WordPress eCommerce (np.

Jeśli chodzi o Gwarancje uptime, większość wymienionych tutaj dostawców hostingu oferuje gwarancję uptime 99.9%. Pagely oferuje 99.99% , ale jest w znacznie wyższej cenie. Znalazłem witryny z recenzjami partnerskimi, które wspominają, że Bluehost oferuje gwarancję uptime 99.98%, ale nie mogłem tego potwierdzić na ich oficjalnej stronie internetowej.

WPMU DEV – nasz Hosting nowej generacji również Cię zachwyci

Hosting WordPress zarządzany przez WPMU dev nowej generacji jest idealny i zoptymalizowany do prowadzenia sklepów WooCommerce o dowolnej wielkości, nawet wielostanowiskowych WooCommerce.

Nasz hosting jest wysoce zoptymalizowany pod kątem dynamicznych witryn z buforowaniem obiektowym, niestandardowa tabela bazy danych jest automatycznie konfigurowana w miarę budowania WooCommerce, a nasza pamięć podręczna FastCGI zawiera dostrojony zestaw reguł obejścia WooCommerce.

Dodatkowo nasz hosting jest w pełni podzielony i obejmuje bezpłatny SSL, niesamowicie szybki CDN, globalne centra danych, zautomatyzowane codzienne kopie zapasowe i przywracanie jednym kliknięciem (zapewniamy pełne kopie zapasowe, przyrostowe kopie zapasowe i możesz ręcznie utworzyć kopię zapasową w dowolnym momencie za pomocą kliknięcia przycisku), a także witryny testowe, bezpłatną migrację witryny podręcznika eksperta i ekspercką obsługę 24 / 7 dla wszystkich rzeczy WordPress, w tym WooCommerce.

Jeśli rozważasz hosting jednego lub więcej sklepów WooCommerce z WPMU DEV, możesz zacząć od planu hostingowego na poziomie podstawowym Bronze, ale zalecamy Plan Silver lub wyższy, jeśli masz dużo zapasów, złożoność lub ruch.

Czy Twoja strona jest gotowa na hosting ecommerce Woovolution?

Jeśli chodzi o prowadzenie witryny eCommerce na WordPress, WooCommerce jest wyraźnym liderem.

witryny e-commerce zależą od znacznie więcej niż tylko niezawodnego hostingu, a hosting powinien być oceniany na więcej niż tylko koszt. Szybkość, wydajność, automatyczne tworzenie kopii zapasowych i wsparcie od doświadczonych ekspertów są również kluczowe, jeśli chodzi o zapewnienie, że Twój sklep WooCommerce pozostaje stale uruchomiony i jest w stanie uchwycić każdą szansę sprzedaży i potencjalnych klientów.

Tutaj pojawia się hosting WooCommerce. Oceniając hosting dla sklepu WooCommerce, najlepiej unikać współdzielonych serwerów lub rebrandowanych planów hostingowych WordPress i wybrać dedykowany Hosting WooCommerce lub zarządzany plan hostingowy WordPress, który jest w pełni zoptymalizowany dla WooCommerce.