WordPress, Pingwin, Google i Matt Cutts’ take on WPMU.org

Więc, jeśli nie masz szansy, że mieszkasz pod skałą przez ostatnie dwa tygodnie, pozwól, że przedstawię Ci aktualizację Google Penguin.

Zasadniczo 24 kwietnia Goog wdrożył aktualizację o nazwie Penguin, której zamierzoną funkcją jest karanie witryn, które:

 • Zaangażuj się w “farsz ze słowami kluczowymi”
 • Udział w “schematach połączeń”
 • I są na ogół niskiej jakości

I chociaż zwykle skutkowałoby to wielką radością, ponieważ dostawcy drobnych treści, tacy jak my, oglądają spamowego naśladowcę / autoposted do / RSS wysysającego bezużyteczność znikają z wyników (jak to się stało, do pewnego stopnia, w wyniku ostatniej aktualizacji Panda lat)… tym razem nie było to zupełnie to samo.

Na przykład, spójrz, co się stało z poleceniami google do tej strony:

Słowo to “AUĆ”

Tak, zgadza się-w poniedziałek, 23 kwietnia, Google odwiedziło 8580 osób. Poniedziałek 30-go oglądało 1527 osób.

Jasny gwint. Cholera.

Ale, ponieważ nie jesteśmy zaangażowani w żadne farsz słów kluczowych (Cóż, Tom czasami używa kilku tagów, ale tak naprawdę, daj spokój ;), Schematy linków (chociaż codziennie dostaję wiele e-maili o nich) lub słaba jakość treści … dlaczego tak się stało?

Na szczęście udało nam się zapytać Matta Cuttsa!

Och, OK, nie bezpośrednio, ale skontaktowaliśmy się z największym serwisem prasowym down under (SMH), który przeprowadził z nim wywiad i zapytał, w czym konkretnie jest problem wpmu.org. możemy lub nie może pojawić się w artykule wkrótce … mam nadzieję, że may.

Dał im trzy linki, skopiuj i wklej poniżej:

 • http://baydownloads.info/11580-Wordpress-Membership-Plugin-Wordpress-PayPal-R-Plugin-show-5starserve.htm -strona piracka naszego oprogramowania, prawdopodobnie linkująca do nas dla wiarygodności
 • http://computerofficechair.blogdetik.com/category/tak-berkategori / – splog, wykorzystujący starą wersję pakietu motywów Farms (który miał link do wpmu.org w stopce)
 • http://computerchairs.blogdetik.com /( ten sam splog)

I powiedział, że powinniśmy wziąć pod uwagę fakt, że prawdopodobnie zostaliśmy uszkodzeni przez usunięcie kredytu z linków takich jak te.

Moje myśli na ten temat są, w skrócie … dupa!

Jesteśmy masowo uznanym źródłem wiadomości, które działa od marca 2008 roku, zbierając ponad 10,400 + polubień na Facebooku,15,600 + obserwujących na Twitterze i-aby ograniczyć to wszystko 2,537 + 1 i 4,276 subskrybentów FeedBurner-zgodnie z pomiarem Google!

Jak może być kilka niewiarygodnie niskiej jakości, spam, śmieci( mam na myśli stronę. info … proszę!) linki do stopki zrobiły taką różnicę w stosunku do strony o naszej wielkości, treści i reputacji, chyba że Google był absolutnie, zupełnie nieudolny przez ostatnie 4 lata (i wątpię, że tak jest).

I jeszcze fakt, że trzeba wziąć pod uwagę, że mają…

 • Brak farszu ze słowem kluczowym
 • No links schemes
 • Brak problemów z jakością

Jak to się stało?

To wyraźnie sprowadza się do ukarania za dystrybucję motywów WordPress!

Oto jak to działa:

 1. Tworzysz i wydajesz naprawdę świetny motyw WordPress, za darmo</ li>
 2. Niektórzy spamerzy postanawiają użyć go na swoich sploggy / nasty / low quality / keyword nadziewane strony
 3. Zostaniesz ukarany przez to

Biorąc pod uwagę, że byliśmy ludźmi, którzy ujawnili niebezpieczeństwa związane z wyszukiwaniem darmowych motywów WP pod względem niebezpieczeństwa, jakie mogą stanowić dla Twojej witryny, zwłaszcza nawet w oczach Google, ironia nie jest dla mnie stracona.

I byłbym gotów postawić bardzo dużą kwotę pieniędzy, że duża liczba programistów motywów WordPress, nawet jeśli nie rozwijali motywów w ciągu ostatnich 3 lub 4 lat, została trafiona tak samo(lub o stertę gorzej!).

Więc, co możesz zrobić, jeśli zostałeś dotknięty? I co zrobimy?

Cóż, najpierw poświęć 11 minut swojego życia, aby oglądać zawsze doskonałego Rand Fishkin wyjaśniającego, jak pingwin pracował i co ludzie mogą być w stanie zrobić.

Następnie zastanów się nad wykonaniem następujących czynności (jest to w zasadzie to, co będziemy musieli zrobić:/):

 1. Znajdź najbardziej spamowe i paskudne witryny za pomocą swoich motywów i błagaj / oferuj, aby zapłacić im za usunięcie atrybucji
 2. Usuń lub rel=nofollow każdy link przypisania kiedykolwiek umieścić w cokolwiek zwolnić, zrób to teraz
 3. Rozejrzyj się po własnych stronach i usuń wszelkie linki, które nie są w 100% markowe (i przez to mam na myśli link do WPMU.org należy przeczytać “WPMU.org” lub “WPMU”)
 4. A potem, a ten kawałek sprawia, że czuję się trochę chory, ponieważ nigdy tego nie robiliśmy, wyjdź i zaangażuj się w to, co robi twoja niekaralna konkurencja … a mianowicie “legalne” budowanie linków( chcesz gościnnego postu ode mnie, czekamy na maila, ugh 😉
 5. I na koniec, ale nie mniej ważne, dodaj Niemarkowe, bogate w słowa kluczowe linki do wszystkich stron konkurencji i włącz je do swoich darmowych wydań … powinno ci służyć gratka!

Cóż, ok, oczywiście nie zrobimy ostatniego, ale najwyraźniej każdy złośliwy SOAB mógłby to zrobić, w rzeczywistości nie zdziwiłbym się, gdyby to się teraz działo :/

I kto wie, czy Ty będziesz ofiarą, albo co możesz z tym zrobić.

Obraz kredyt dla angry Penguin Real Science

Tagi: